Sık idrar - Bilinçsiz Antibiyotik - Masturbasyon

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Arthur12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Sık idrar - Bilinçsiz Antibiyotik - Masturbasyon

Mesaj gönderen Arthur12 »

İyi günler arkadaşlar. Burada rahatsızlıktan bulunan tüm arkadaşlara acil şifa diliyorum. Geçmişte idrar problemi yaşayan annem akrabalarım vs.gibi insanların abarttıklarını ve çok kafaya taktıklarını düşünüp öyle söylüyordum. Rabbim bir benzerini bana yaşatıyor ve tecrübe ederek öğreniyorum zorluğunu yaşayınca bildim herkese acil şifalar. Yazım bir nebze uzun olabilir, gereksiz bir şey yazmayacağım lütfen tamamını okuyup yardımda bulunun.
Benim durumum 150 gün önce yaşadığım şüpheli ilişkiye dayanıyor. Üriner bir sorunum olmadığı için 150. güne kadar hepatit,hiv sifiliz testleri dahil birçok test oldum . çok şükür bir sorun yok. En son geçen hafta ağzımda geçmeyen kırmızı bir kabarıklık için bilinçsizce flagly 500 mg isimli metronidazol türevi antibiyotikten sabah akşam olmak üzere 3 doz aldım. Bu ilacı daha önce bir iki doz olarak kullanmışlığımda vardı. 3. doz akşam çok yoğun yan etki hissetmeye başladım , hata yaptığımı farkedip bol su içerek vücudumdan atma yoluna giriştim. Midem de bozulmuştu o yuzden sık lavaboya çıkıyordum. Fazla ıkınmakdanmıdır nedir 3.seferde sanırım penisin başında beyazımsı sperm olmayan hafif yapışkan bir sıvı gördüm. Bir sorun olup olmadığını anlayayım hemde bir yenileme olsun gibisinden masturbasyon yaptım ve sık idrar olayı başladı. O gece 10 u geçen sayıda lavaboya gittim. ertesi gün normal devlet hastanesi hekimine başvurdum. Tam idrar tahili yaptı tüm değerler normal. Biraz stres yaptığımı söyledi 2 ilaç verdi birisi ürocare(internetteki kaynaklar monurol benzeri olduğunu söylüyor) antibiyotik şase ve ürispas 200mg isimli ilaç. İlaöları aynı gün alıp başladım. Ürocare i söylenildiği gibi kullandım. 3-4 gün normal devam etti biraz hafifledi bende sıkışmaları çok önemsememeye başlamıştım. Çünkü sorun uyuduğumda sonlanıyor , uykumdan uyanmıyorum. Bazen idrara sıkışık uyuyorum uyandığımda sıkışmış değilim öyle söyleyeyim. Dün akşam aklıma o
ıkınmalar sonrası yaptığım mastürbasyon geldi , ondan kaynaklanabilir diye. Çünkü o beyaz sıvıyı görüp lavabodan çıktıktan hemen sonra yapmıştım. Her zamankinden garip bir boşalma olmuştu sanki idrarın son anları gibi , penisim atmamıştı sanki. Dün akşam deneme yapmaya karar verdim ve masturbasyon yaptım durum daha da kötüleşti , sanki uyuyan canavarı uyandırdım öyle bir durum. Artık sadece sık idrar değil uyandığımda testsimin altı ile makat arasındaki bölgede garip bir ağrı var. İdrarımda yanma yok normal yapıyorum ama çok sık sıkışıyorum. Uyuduğumda da uyanmıyorum ama geri kalan zamanlar tam bir zulüm. Bu tip rahatszılkarda erken aksiyon almak çok önemli biliyorum. Belkide rahatsızlığım belli bir seviyeye rabbim banada sizede şifa versin inşAllah. Yarın aynı hekime tekrar gitmeye karar verdim ama normal ilçe hastanesi , doktor operatör hekim ama emin olamıyorum. Daha teşekküllü bir tıp fakültesine hemen olmasada gidebilirim. Şu olabilir , şunlarada baktır , bunu yap şunu yapma diyebileceğiniz şeyleri lüfen söyleyin. tetkik vs. ne varsa. Yani artık net emin olmamak ile birlikte sorunun antibiyotikten kaynaklandığını düşünmüyorum , sizin görüşünüzde önemli benim açımdan.
Arthur12

Re: Sık idrar - Bilinçsiz Antibiyotik - Masturbasyon

Yazım genel forumda görünmüyormu arkadaşlar.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Arthur12 yazdı:Yazım genel forumda görünmüyormu arkadaşlar.
Hocam görünüyor. Yazınızı okudum. Prostatit semptomları ile uyuşuyor. Ancak kesin tanı koymanız için prostat sıvısından lökosit ve kültür bakmanızı öneririm. Büyük bir şehirde iseniz pelvik MR TRUS gibi yöntemlerle prostatın inflamasyonuna bakabilirsiniz. Antibiyotikler için ise hemen herkes gibi siz de rastgele kullanmışsınız . Öncelikle bakteri var ise tesbiti sonrası ona duyarlı antibiyotik kullanmak daha yararlı oluyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Arthur12

Hergele yazdı:
Arthur12 yazdı:Yazım genel forumda görünmüyormu arkadaşlar.
Hocam görünüyor. Yazınızı okudum. Prostatit semptomları ile uyuşuyor. Ancak kesin tanı koymanız için prostat sıvısından lökosit ve kültür bakmanızı öneririm. Büyük bir şehirde iseniz pelvik MR TRUS gibi yöntemlerle prostatın inflamasyonuna bakabilirsiniz. Antibiyotikler için ise hemen herkes gibi siz de rastgele kullanmışsınız . Öncelikle bakteri var ise tesbiti sonrası ona duyarlı antibiyotik kullanmak daha yararlı oluyor.
Cevabınız için sağolun hocam peki prostatit olan birisi masturbasyon yaptığı zaman semptomlarında şiddetlenme görünürmü. Bi tecrübeniz veya görüp okuduğunuz bir durum varmı.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Herkesin farklı sorunları var hocam kimini rahatlatıyorken forumdan anladığım sorunları daha çok artırdığı. Yani dediğiniz gibi. Benim hastalığın başlarında mast sonrası penis ucu yanması olurdu .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Arthur12

Hergele yazdı:Herkesin farklı sorunları var hocam kimini rahatlatıyorken forumdan anladığım sorunları daha çok artırdığı. Yani dediğiniz gibi. Benim hastalığın başlarında mast sonrası penis ucu yanması olurdu .
Şimdi nasılsınız hocam atlattınızmı Allahın izniyle 2020 de başlamiş sanırim rahatsızlığınızm
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam perinede yanma boşalırken yanma pelvik ağrı gibi semptomlar çabuk gitti şu an ereksiyon isteksizlik ara ara sık idrar ve idrarda damlama var çözemedim henüz. Kültürde üreme oluyor öldüremedim staph ve enterokok var.
Arthur12

Hergele yazdı:Hocam perinede yanma boşalırken yanma pelvik ağrı gibi semptomlar çabuk gitti şu an ereksiyon isteksizlik ara ara sık idrar ve idrarda damlama var çözemedim henüz. Kültürde üreme oluyor öldüremedim staph ve enterokok var.
Geçmiş olsun hocam en kisa sürede tam şifaya kavuşursunuz inşAllah. Bu streptekok türevi durum tam idrar tahlilinde tür olarak olmasa bile en azından mikroskobik bakteri olarak görünürmüydü sizce. Lökosit felan tüm hespi normal benim yaptirdigimda daha ilaç bile kullanmamistim hatalı kullandığım antibiyotik hariç. Yakın zamanda tıp fakültesine gideceğim bi tane hocaya umarım gereken tüm testleri yapar başından savmaz.
Arthur12

Doktordan isteyebileceğim extra hangi testler var hocam aklına gelmez ise hatırlatayım.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Arthur12 yazdı:
Hergele yazdı:Hocam perinede yanma boşalırken yanma pelvik ağrı gibi semptomlar çabuk gitti şu an ereksiyon isteksizlik ara ara sık idrar ve idrarda damlama var çözemedim henüz. Kültürde üreme oluyor öldüremedim staph ve enterokok var.
Geçmiş olsun hocam en kisa sürede tam şifaya kavuşursunuz inşAllah. Bu streptekok türevi durum tam idrar tahlilinde tür olarak olmasa bile en azından mikroskobik bakteri olarak görünürmüydü sizce. Lökosit felan tüm hespi normal benim yaptirdigimda daha ilaç bile kullanmamistim hatalı kullandığım antibiyotik hariç. Yakın zamanda tıp fakültesine gideceğim bi tane hocaya umarım gereken tüm testleri yapar başından savmaz.
Hocam Allah razı olsun hep beraber inşallah. Hangi mikrop olursa olsun hocam idrarda çıkmayabiliyor hatta çıkmıyor demek belki daha doğru olur. Ben 4 5 yerde tam idrar tahlili yaptırdım hepsi temizdi. Sadece prostat masajı sonrası idrarda lökosit ve nit pozitifti. Bakteri üremesi olmamıştı. Daha sonra prostat sıvısından ne zaman kültür yaptırsam üreme oldu. Siz idrar temiz diye bakteri olmadığını düşünmeyin. Lökosit de öyle. Eğer yakın zamanda gitme imkanınız yoksa bile iğne artı tablet yazdırabilirsiniz eğer çok dirençli değil ise sizi rahatlatabilir.
Arthur12

Hergele yazdı:
Arthur12 yazdı:
Hocam Allah razı olsun hep beraber inşallah. Hangi mikrop olursa olsun hocam idrarda çıkmayabiliyor hatta çıkmıyor demek belki daha doğru olur. Ben 4 5 yerde tam idrar tahlili yaptırdım hepsi temizdi. Sadece prostat masajı sonrası idrarda lökosit ve nit pozitifti. Bakteri üremesi olmamıştı. Daha sonra prostat sıvısından ne zaman kültür yaptırsam üreme oldu. Siz idrar temiz diye bakteri olmadığını düşünmeyin. Lökosit de öyle. Eğer yakın zamanda gitme imkanınız yoksa bile iğne artı tablet yazdırabilirsiniz eğer çok dirençli değil ise sizi rahatlatabilir.
EyvAllah hocam cümlemizden. Yarın aynı hekime tekrar gidiyorum eğer kem küm cevaplar alır yada cipro felan yazarsa kullanmadan çarşamba günü bir profa müracaat etmeyi düşünüyorum bakacağım artık. Ne cevap vereceğine bağlı. Geç kalmış olmam umarım.
Arthur12

Edit - bir kutu cipro reçete edildi , erkenden aksiyon almayı düşünürken maceramın herkes gibi başlaması ve benim elimden birsey gelmeden dışarıdan izleyişim biraz üzdü. Etkisini arttırmak için 6 yıldır sürekli kullandığım sigarayı bugünden itibaren bırakıyorum. Bir kutu da cevimax c vitamini aldım akşamki dozlarda kullanacağım. Ve sıcak su oturması yapacağım. Günlük 20-30 dk egzersiz, yeme içme hassasiyeti de uygulayacağım. Ayriyetten kegel egzersizleri , moralimi yülsek tutmaya çalışıyorum. Masturbasyon kesinlikle yapmayacağım , başıma ne geldiyse o illetten geldi. Başka önerebileceği şeyler olan lütfen önersin. Hiç olmaz ise sık idrar için. Sık idrar olayı bir geçse diğerleriyle ufak ufak mücadele edeceğim.