Lökosit sayısı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
merih
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Lökosit sayısı

Mesaj gönderen merih »

Lökosit sayısını etkileyen şey nedir arkadaşlar? Bakteri türü etkiler mi? Lökositin çok olması bakterinin inatçı olması ile ilgili midir ya da? Demek istediğim bol lökosit olan kişiyle 5-6 lökosite sahip kişinin enfeksiyon farkı neler olabilir? Merak ettim bilgisi olanlar cevaplasın lütfen. Teşekkürler
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Re: Lökosit sayısı

Mesaj gönderen duman64 »

merih yazdı:Lökosit sayısını etkileyen şey nedir arkadaşlar? Bakteri türü etkiler mi? Lökositin çok olması bakterinin inatçı olması ile ilgili midir ya da? Demek istediğim bol lökosit olan kişiyle 5-6 lökosite sahip kişinin enfeksiyon farkı neler olabilir? Merak ettim bilgisi olanlar cevaplasın lütfen. Teşekkürler
Lökosit sayısının fazla oluşu enfeksiyonun şiddetli olduğunu gösterir. Onu 4 ve altına düşürmek için daha fazla ve uzun süre anti kullanman gerekebilir. Bazen lökosit düşse de bazı semptomlar düşse de bazıları devam edebiliyor.Bakteri türü etkiler mi? Etkiler diye düşünüyorum.
mehmet2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mehmet2323 »

Pro2020 yazdı:Stres alkol sık boşalma vs gibi durumlarda normal insanlardada anlık artış olabilir bilimsel olarak 10 12 lökosit sınır kabul edilir. Kadir abinin 1 2 ay önce 10 12 lökositi çıktı antibiyotik kullanmadan 1 hafta sonra sıfırladı boraksla veya bagisiklik sistemiyle benimde 1 ay önce 5 6 cıktı stres durumunda 1 hafta sonra tekrar bakıttim 2 3 oldu oldum olası lökosite güvenmem akut dönemde kan boşaldıgimda bile lökosit çıkmazdı yürüyemezdim forumda yüzlerce hasta var lökositi çıkmayıp yıllardır semptomu geçmeyen hastalar var.
Bir yabancı makalede semptomu olmayip lökositi yüksek çıksa bile hastalara tedavi etmediklerini söyler sebeb yanlış bir tedavide veya bulaş olan bir mikroba yönelik antibiyotik kullanimi sonrasi semptomların başlamasıdır
Benim de prostat masajı sonrası idrarda bakteri 54.9 HPF çıktı lökosit 0.3 işin garip tarafı pcr da bakteri tespit edilmemiş pazartesi doktorun yanına gideceğim çok merak ettim nasıl bir durumun içine düştüm :D
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

merih yazdı:Lökosit sayısını etkileyen şey nedir arkadaşlar? Bakteri türü etkiler mi? Lökositin çok olması bakterinin inatçı olması ile ilgili midir ya da? Demek istediğim bol lökosit olan kişiyle 5-6 lökosite sahip kişinin enfeksiyon farkı neler olabilir? Merak ettim bilgisi olanlar cevaplasın lütfen. Teşekkürler
Hastalığın ilk 3 ile 6 ayı içinde değilsen , daha çok sürmüşse artık lökosit ile kafanı karıştırma. Lökosit bu hastalığın 200 parametresi den biri. İdrarda yanma yoksa anti ile vücudunu yorma . Bakterin çıkmışsa ne ala ona sözüm yok. Çıkmamışsa lökosit varlığı ile kafanı karıştırma. Güçlü beslen , bol bol su iç ödemini at , su içmek aynı zamanda kaslarına faydası var , gerginliğini azaltır kasları besler. Spor yap. Bitkisel destekler al. Kan akışını sağla , yeşillik ye çinko vardır prostatı besler. Magnezyum al sinirleri düzeltir. Zamanla hayatını devam ettirecek düzeye gelirsin. Lökositle kendi kendini hastalık hastası edersin. Her keste lökosit var . Herkesde ağrı yok , herkesde sızı yok. Çıkmayan bakteri için donkişot misali yeldeğirmenine saldırmaya gerek yok
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

kmlpr2 yazdı:
Hastalığın ilk 3 ile 6 ayı içinde değilsen , daha çok sürmüşse artık lökosit ile kafanı karıştırma. Lökosit bu hastalığın 200 parametresi den biri. İdrarda yanma yoksa anti ile vücudunu yorma . Bakterin çıkmışsa ne ala ona sözüm yok. Çıkmamışsa lökosit varlığı ile kafanı karıştırma. Güçlü beslen , bol bol su iç ödemini at , su içmek aynı zamanda kaslarına faydası var , gerginliğini azaltır kasları besler. Spor yap. Bitkisel destekler al. Kan akışını sağla , yeşillik ye çinko vardır prostatı besler. Magnezyum al sinirleri düzeltir. Zamanla hayatını devam ettirecek düzeye gelirsin. Lökositle kendi kendini hastalık hastası edersin. Her keste lökosit var . Herkesde ağrı yok , herkesde sızı yok. Çıkmayan bakteri için donkişot misali yeldeğirmenine saldırmaya gerek yok
Bitkiselci kardeşim şu bizim penis ucu neden kabarık birde idrar hissi var hafiften. Avelox sonrası sol omuz şikayetim oldu bırakmak zorunda kaldım. cipro aldığımda geçen sene idrar hissini kesmişti ilişki üzerine yeniden başladı hala cipro almadım etkilerinden endişe ettiğim için. PCR kültür tahlillerde birşey yok ama en korktuğum bu hastalıkta sık idrar
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Valeri yazdı:
kmlpr2 yazdı:
Bitkiselci kardeşim şu bizim penis ucu neden kabarık birde idrar hissi var hafiften. Avelox sonrası sol omuz şikayetim oldu bırakmak zorunda kaldım. cipro aldığımda geçen sene idrar hissini kesmişti ilişki üzerine yeniden başladı hala cipro almadım etkilerinden endişe ettiğim için. PCR kültür tahlillerde birşey yok ama en korktuğum bu hastalıkta sık idrar
Alternatif bir yol aklıma geldi. Uygulanabilir. Kemicettin isminde gözdeki mikroplara virüslere karşı bir antibiyotik merhem var. Bu merhemi eczaneden al penis ucuna sur. Sonuçta millet gözüne koyuyor. Penis ucu için denemeye değer. Belki Allah şifa verir geçer.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

kmlpr2 yazdı:
Valeri yazdı:
kmlpr2 yazdı:
Alternatif bir yol aklıma geldi. Uygulanabilir. Kemicettin isminde gözdeki mikroplara virüslere karşı bir antibiyotik merhem var. Bu merhemi eczaneden al penis ucuna sur. Sonuçta millet gözüne koyuyor. Penis ucu için denemeye değer. Belki Allah şifa verir geçer.
Olayın sadece uç ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Üretrit gibi birşey olması gerek ama mantar mı parazit mi bilmiyorum. Bakteriyel bir durum olsa idrarda yanma penis ucunda kızarıklık olurdu diye düşünüyorum. Tek sıkıntım penis ucu ve hafif idrar hissim. Biteral hiç kullanmadım denenir mi bilmiyorum. Eskişehir'e gideceğim Hüseyin hoca kapsamlı test yaptığı için eğer ki birşey çıkarsa Cüneyt hoca masajı ile birlikte tedavi olmayı ümit ediyorum. En son alternatif sanırım pelvik kaslar ve makat çatlağı olacak.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Doktordan doktora lökosit farki neden olur
Zafer hoca ilk sividan, hüseyin hoca 3uncu 4.uncu siviyi aliyor.
Yani huseyin hoca cok sivi getiriyor.
Bu fark eder mi lokosit sayisini.
mrt33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen mrt33 »

kronik prostatit tanısı, rektal tuşe sonrası çıkan lökosit sayısıyla mı konuluyor? pcr testiyle de teşhis konulabilir mi? pcr testi sadece özel lablarda mı oluyor. androloji de meni numunesiyle de teşhis koyulabilir mi?