Selamın akeyküm.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Selamın akeyküm.

Mesaj gönderen akrepp »

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun uzun zamandır forumu misafir olarak takip ediyordum çoğu konuyu okudum bende 2 3 yıldır prostatit hastalığımla ilgili araştırmalar yapıyorum.

Arkadaşlar kültür ve pcr elimizde 2 tane yöntem var

1.prostat sıvı kültürü
2.Pcr yöntemi geniş araştırma

Dostlarım birden fazla kültür verdim çıkanda oldu, temiz çıkanda oldu, antibiyogramda yapıldı vesaire ama bir sonuç alamadım.

PCR yöntemi hiç vermedim ve pcrda patojenin veya diğer unsurların dnasına bakılması bana daha mantıklı geldi. Yani olmayan birşeyin çıkmayacağı var olan bir patojenin ise bulunacağı bir yöntem gibi.

Pcr çıkmama gibi bir durum varmı bilmiyorum.

Herm kültür hem pcr temiz ise nasıl bir tedavi yolu izlemeliyiiz. Yani prostattaki enflamasyon için ne yapabiliriz masajın iyi geldiğini düşünüyorum başka neler yapılabilir sizce?

Tıp literatürüne baktığımda kronik prostatit vakalarının büyük çoğunluğunun bakteriyel olmadığını orada bir enflamasyonun olduğunu yazıyor. Bu yüzden antibiyotikten fayda görmüyor olabilirmiyiz?
hayatzor22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Selamın akeyküm.

Mesaj gönderen hayatzor22 »

akrepp yazdı:Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun uzun zamandır forumu misafir olarak takip ediyordum çoğu konuyu okudum bende 2 3 yıldır prostatit hastalığımla ilgili araştırmalar yapıyorum.

Arkadaşlar kültür ve pcr elimizde 2 tane yöntem var

1.prostat sıvı kültürü
2.Pcr yöntemi geniş araştırma

Dostlarım birden fazla kültür verdim çıkanda oldu, temiz çıkanda oldu, antibiyogramda yapıldı vesaire ama bir sonuç alamadım.

PCR yöntemi hiç vermedim ve pcrda patojenin veya diğer unsurların dnasına bakılması bana daha mantıklı geldi. Yani olmayan birşeyin çıkmayacağı var olan bir patojenin ise bulunacağı bir yöntem gibi.

Pcr çıkmama gibi bir durum varmı bilmiyorum.

Herm kültür hem pcr temiz ise nasıl bir tedavi yolu izlemeliyiiz. Yani prostattaki enflamasyon için ne yapabiliriz masajın iyi geldiğini düşünüyorum başka neler yapılabilir sizce?

Tıp literatürüne baktığımda kronik prostatit vakalarının büyük çoğunluğunun bakteriyel olmadığını orada bir enflamasyonun olduğunu yazıyor. Bu yüzden antibiyotikten fayda görmüyor olabilirmiyiz?
Sizdeki şikayetler nedir?
akrepp

Mesaj gönderen akrepp »

Penis ucunda soğukluk
Yanma, idrar anında veya sonra yanma
Damlama
Ucunda batma
Taziksiz idrar
Peniste huzursuzluk
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

kronik prostatitte, bakteri tespit edilemese de, enflamasyona iyi geldiği için geniş spektrumlu antibiyotik tedavisi uygulanır.
forumda adı geçen doktorlardan birine gidin, gerekli görürlerse birkaç hafta antibiyotik tedavisi alın.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam hangi bakteriler üredi ve ne tedavi aldınız?
Semptomlarınız neler iyileşme oldu mu hiç ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
akrepp

Mesaj gönderen akrepp »

Göbek altı ağrısı 1 2 haftada 1 oluyordu o olmuyor şuan
Sık idrar bazen günde 4 bazen 8 10 önceleri daha sıktı
Perinede ağrı yanma, makatta dolgunluk yanma bunlar geçen semptomlar arkadaşım
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

akrepp yazdı:Göbek altı ağrısı 1 2 haftada 1 oluyordu o olmuyor şuan
Sık idrar bazen günde 4 bazen 8 10 önceleri daha sıktı
Perinede ağrı yanma, makatta dolgunluk yanma bunlar geçen semptomlar arkadaşım
Hocam bakteri belli mi peki ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.