-40 Yaşamak

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

-40 Yaşamak

Mesaj gönderen Hola »

3 Yıldır Kanadada Yaşıyorum Kronik Prostatit Hastasıyım Soğuklar Beni Bitiriyor
Knybr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: -40 Yaşamak

Mesaj gönderen Knybr »

Hola yazdı:3 Yıldır Kanadada Yaşıyorum Kronik Prostatit Hastasıyım Soğuklar Beni Bitiriyor
Hocam oralarda nasıl sağlık işi bizdeki gibimi yoksa ilgileniyorlar mı
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Ölü burası
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Kanadada öyleyse demekki dünyada tıp bitmiş kardeşim
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Adamların Prostatit ile ilgili hiç bilgisi Yok
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Hola yazdı:Adamların Prostatit ile ilgili hiç bilgisi Yok
Vay arkadaş nasıl bi hastalık ya dünyada sallayan ülke yok neredeyse soğuk yerlerde daha çok olması lazım ve bilinmesi gerekirken hep fıs çıktı. Peki tedavi isini nasıl yapıyorsunuz?
Amates
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Amates »

O değilde hiç Bi urolog bu hastalağıa yakalanıpta en azından kendi için bulmuyomu tedaviyi onu anlamıyorum çığır açar paranın içinde boğulur
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Prostatit hastalarini soğuk ve stres olumsuz etkiliyor. Sen de en soğuk yerdesin. Bu senin için şansızlık maalesef. Fakat anlayamadığım orada tedavi olamayisin. Prostatit konusunda en çok araştırma orada yapılıyor. Mesela faz3' te durdurulmuş bir araştırma var.(ROSIPTOR).Şimdi yeni bir araştırma daha var.Ksnadanin neresinde yaşıyorsun bilmiyorum ama Toronto' da prostatit tedavi kliniği var.Klinik dünyanın bir çok yerinden hastaları tedavi ettiğini söylüyor. Ayrıca prostatis ilgili bitkisel ilaçlara (Amerikada üretilen) ulaşmak daha kolay. Sen bizden daha şanslısın gibi görünüyorsun.Orada üniversiteler ve hastanelerde bununla ilgili bir duyarlılık var. Bizim yek avantajımız çok soğukta yaşamıyor olmamız.En azında buradan böyle görünüyor. Tabi sen orada yasadigin için belki de senin dediğin gibidir.
Turkiyeden selâmlar.
Hola

Mesaj gönderen Hola »

4 üroloji doktoruna gittim Ben New Brunswick de yaşıyorum arkadaşlar Atlantik Okyanusunun Hemen Yanındayım Toronto ya gidecektim aslında Ama virüs yüzünden gidemedim Kanada Daha çok kanserle ilgili Araştırmalar Yapıyor Gerçekten çok soğuk burası -40 -50 9 ay kışı var malasef eşim Kanadalı olduğu için buraya yerleştik Gerçekten Türkiye Daha iyi sağlık sistemi konusunda 3 yıldır buradayım Daha aile doktorumuz Yok
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Haziran'da Bile Kar Yağıyor
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Valla hocam kanadayi ben tıp alanında iyi diye biliyordum birde kübayı çok iyi diye biliyorum tabi bunlar beni ilgilendirmez benim en fazla yapacağım hızlı trenle konyadan eskisehire gitmek bu bile git gel maddi yük.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Amates yazdı:O değilde hiç Bi urolog bu hastalağıa yakalanıpta en azından kendi için bulmuyomu tedaviyi onu anlamıyorum çığır açar paranın içinde boğulur
.
Dostum doktorlar değil tedaviyi bulacak olan.Tedaviyi bulacak olan ilaç şirketleri. Geçen gün bir yazı okumuştum Amerikan kaynaklı.Diyor ki yazida bu hastalık için piyasanın oluştuğunu ve bunun üzerine artık Amerikan ilaç şirketlerinin yeni ilaçlar geliştirmeye başlayabileceklerini söylüyordu.
Dünyadaki doktorların araştırmasına bakarsan hala cipro ya da diğerlerini kullanarak araştırma yapmış gibi görünüyorlar.
Bence umut nano ilaçlarda. Yine ilk defa nano ilaçlara ayak yapmışlar ve ileride ıstedikleri yete gönderebileceklermiş.
Çabuk yapsalar da biz de faydalansak ne iyi olur.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu hastalığın ilaç ile ilgisi yok. yapı bozuluyor. o yapıyı tamir edecek bir şey geliştirmeleri gerekiyor. ayrıca bu durum kronik prostatit için de geçerli değil. siz doktor yakalananlar olsa çare bulurlar zannediyorsunuz ama foruma kaç tane doktor ben hastayım diye gelip forumdakilerden fikir aldı. zaten sadece prostatit değil kronik olan hiç bir şeyi tedavisi yok. mesela kronik gastritin tedavisi var mı? yok. mide içi prostat içi gibi süngersi bir yapıya da sahip değil. yani ilaçlar direkt etki etmeli. ama hiç öyle olmuyor. yani bu işin ilacın prostata ulaşması ile de bir ilgisi yok.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

ABittersweetLi yazdı:bu hastalığın ilaç ile ilgisi yok. yapı bozuluyor. o yapıyı tamir edecek bir şey geliştirmeleri gerekiyor. ayrıca bu durum kronik prostatit için de geçerli değil. siz doktor yakalananlar olsa çare bulurlar zannediyorsunuz ama foruma kaç tane doktor ben hastayım diye gelip forumdakilerden fikir aldı. zaten sadece prostatit değil kronik olan hiç bir şeyi tedavisi yok. mesela kronik gastritin tedavisi var mı? yok. mide içi prostat içi gibi süngersi bir yapıya da sahip değil. yani ilaçlar direkt etki etmeli. ama hiç öyle olmuyor. yani bu işin ilacın prostata ulaşması ile de bir ilgisi yok.
O zaman çaresiz dert mi bu hocam
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Evet çaresiz
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Hocam inan aklım almıyor ya adamlar bildiğin kalp nakli yapıyor kalbi çıkarıp yerine kalp takıyorlar yüz nakli yapıyorlar kanseri yeniyorlar lan ceviz kadar organın bi iktihabının tedavisi nasıl olmaz inanılır gibi değil
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Sorun organin kanlanmamasi ve icinde binlerce odaciklarin bulunmasi. En ufak bir odacik gbi kanallarin icindeki bir hucrede kalsa ; tekrar cogalip yine enfeksiyon yapiyor. Bence tedavisi var ama en az 3 ay antibiyotik tedavisi, hatta 6 aya 9 aya kdar uzatabilmek, ama bunu kaldiracak vucut her babayigitte yok ben dahil . En ufak bir bakteri kalmayana kadar uzun sure ve hergun p. Masaji ile birlikte .
Hola

Mesaj gönderen Hola »

Kanada diye gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar 3 yıldır buradayım hiç Bir doktor anlamıyor bizimkiler yine cipro veriyor bunlar hiç bir şey vermiyor
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Ben Amerikan forumlarini flnda okuyorum. Bence biz sansliyiz yine habire kultur lokosit vs baktirioruz. Adamlar hala idrardan bakteri arayip non-bakteriyel diye yolluolar herkesi evine
maks

Mesaj gönderen maks »

ABittersweetLi yazdı:bu hastalığın ilaç ile ilgisi yok. yapı bozuluyor. o yapıyı tamir edecek bir şey geliştirmeleri gerekiyor. ayrıca bu durum kronik prostatit için de geçerli değil. siz doktor yakalananlar olsa çare bulurlar zannediyorsunuz ama foruma kaç tane doktor ben hastayım diye gelip forumdakilerden fikir aldı. zaten sadece prostatit değil kronik olan hiç bir şeyi tedavisi yok. mesela kronik gastritin tedavisi var mı? yok. mide içi prostat içi gibi süngersi bir yapıya da sahip değil. yani ilaçlar direkt etki etmeli. ama hiç öyle olmuyor. yani bu işin ilacın prostata ulaşması ile de bir ilgisi yok.
Bunu okuduğumda beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Artik iyi olamayacağız anlamına geliyor bu durum ama bakıyorum eski hastalardan artik gelmeyen çok. Konuştuklarımız genelde iyilesemeyenler. Iyilesenlere ise ulaşılamıyor. Hatta adamlar Hangi dr de nasıl bir tedavi aldigini bile söylemiyorlar o günleri hatırlamamak için, bunu düşününce de içimde bir umut doğuyor. Bilmiyorum bu isin sonu hiç iç acıcı değil sanki. Sizden bunu duymak cok uzdu ve umutsuzluğa itti beni işin aslı.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Bu kanlanmama olayını ben anlamadım bu organın özelliği neymiski kanlanmıyormus sebebi neymiş yani
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Hola yazdı:Kanada diye gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar 3 yıldır buradayım hiç Bir doktor anlamıyor bizimkiler yine cipro veriyor bunlar hiç bir şey vermiyor
O anladıkları için değil anlamadıkları için veriyorlar
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Kısmen haklısın dostum ama senin dediklerin nonbakteriyel için geçerli örnek ben bakteriyel prostatitim 4 bakteriden 3 öldü bir tane kaldı oda çok sayıda üredi hem idrar hem semen hem prostat sıvısında üredi şimdi onun İçin tedavi planlıyoruz ve ben şu an yüzde 80 ve 90 arası iyiyim ben non bakteriyele inanmıyorum benim doktorum kültürleri ve pcr leri yenilememi istedi prostatta tespit edilemeyen bakteri olduğunu düşünüyor non bakteriyel için ha bu arada flora bakterileri için tedavi başlıyor başından savmıyor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Şuda gerçek 180 ülkede Türkiye sağlık konusunda ilk 10 girer bu konuda düşünün korananın bile alışı bulan yine bir Türk çift yakında bu hastalığında etkili tedavisi bulunur
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Se38 yazdı:Ben Amerikan forumlarini flnda okuyorum. Bence biz sansliyiz yine habire kultur lokosit vs baktirioruz. Adamlar hala idrardan bakteri arayip non-bakteriyel diye yolluolar herkesi evine
Merhaba Arkadaşlar
Prostatit hastaları dünyada kaderine terkediliş. Şöyle ki Toront'ds rus doktor Ağustos 2020' de 110 sayfalık bir kitap yazmış.Kitabin bir kısmı amazon da var. Doktorun dedesi de babası da üroloji uzmanıymış. Batıdaki şimdiki doktorlar babamın prostatit konusunda 40 yıl önceki bildikleri kadar bilmiyor diyor.Zamsninda babası bu hastalık konusunda çok çalışmış ve dr ilia kaploun da babası gibi prostatit üzerine uzmanlaşmış. En çarpıcı ifadesinden birisi de son 10 yıldır bu hastalık üzerine dünyada hiçbir yeni gelişme olmamış.
Bizde de durum farklı değil.ortada ismi dolaşan birkaç doktor var.Erkeklerde en çok karşılaşılan 3. hastalık olmasına rağmen bununla ilgili bırakın devleti üniversiteyi özel klinik bile yok. Koskoca izmirde masaj yapacak doktor bulamıyorlar. Eğer böyle bir klibi olsaydı çoğumuz akut devrede tedavi olur şimdi çekmezdik.
Ben kitabın verilen bölümünü okudum. Çok ilginç. Batıdaki doktorlarinbircok şeyi bilmediği ve dünyadaki forumların yanlış bilgi sahibi olduğu gibi şeyler söylüyor. Mesela dlsitede ismi geçen bir doktor bitkisel takviyerin tedavide yeri olmadığını söylerken rus doktor takviyelerin tedavide yeri olduğunu söylüyor.