Prostatı aldırmak! (Tur Ameliyatı)

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
NeverGiveUp

Prostatı aldırmak! (Tur Ameliyatı)

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Hani hepimizin özellikle ağrıları çok alevlendiğinde "yeter artık söküp aldıracağım" dediğimiz olay...

Öncelikle şu bilinmelidir ki prostat erkek bedeninde bulunan ikincil sex organıdır. Gebeliğin oluşması için meninin ihtiyacı olan semen sıvısını salgılar. Prostat alındığında ise meni geri kaçar ve atımı idrarla birlikte gerçekleştirilir. Yani kısacası prostatın alınmasının kısırlığa neden olduğu bilinmelidir. Ayrıca bu tür bir ameliyatın en belirgin risklerinden biri de ereksiyon sağlayamamaktır.. İdrar tutamama başta olmak üzere; çeşitli idrar problemlerine de neden olabilir.

Zaten hiçbir doktor da özellikle genç yaştaki bir prostatit hastasının komple prostatını kazımaz. Çünkü bunu yaparak onun hayatıyla oynayacağını bilir. Bununla birlikte, prostatı komple aldırmanın da ağrı sinyallerini kesmeyeceğini ifade eden görüşler var. Çünkü prostatın alınması kronik hale gelen prostat sorunlarını çözse dahi, özellikle nonbakteriyel olarak adlandırılan hastalığa kronik pelvik ağrı sendromlarının neden olduğu bilinmektedir.

Yani bu yöntem sıklıkla akla gelmesine rağmen prostatit hastaları üzerinde etkinliği olmayan bir yöntemdir. Benim şahsi fikrim bu ameliyatı tedavi seçeneklerinden silmek yönünde.

Yaptırıp da fayda gören, göremeyen tüm dostlar tecrübelerini buradan bizlerle paylaşabilirler.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
amkprostatiti
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Prostatı aldırmak! (Tur Ameliyatı)

Mesaj gönderen amkprostatiti »

bi 10 sene sonra yakalansaydık şu hastalığa kesin tedavi bi bulunsaydı ne karşımızdaki düşman belli ne elimizde ki silah belli düşmanı yok etsek bile zararı devam edebiliyor yani ozaman prostat alınsada ağrı devam ediyorsa demek ki bu ağrılar bizim beyinimize iyice işlemiş ve ağrı mı hissediyoruz
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Hayır, prostatin komple alinmis olmasina ragmen agrilarin devam ediyor olmasi durumu benim aklıma ilk olarak bir sinir kas gerginligini getiriyor (Kronik pelvik agri sendromu, nöropatik ağrı)
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25443651

millet kafayı yemiş ya :)
amkprostatiti

prostatını aldıran adamın prostatında olumsuz bir şeyle karşılaşmamış doktor kesin varmıştır en azından bi kalsifikasyon yada bi ödem bu doktor bilememiştir :D
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

george w. bush'unda prostatit olup enjeksiyon olduğu söylenmişti bir ara sanki :)
amkprostatiti

bush foruma gelsede öğrensek enjeksiyon fayda etmis mi nasılmış
ertugrulkaptan63
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen ertugrulkaptan63 »

selamın aleykun arkadaslar öncelıkle gecmış olsun hepımıze arkadslar 8 yıldır kronık prostatıt hastasıyım buson 3 yıldır gezmedıgım dıyar kalmadı nerdeyse bu hastalık yuzunden yurt dışana gıdecektım enson istambul ankara lara gıtım istambuldakı doltor aşırı aktıf mesane ve prostatıt dedı 1ay öncede hacettepe ürolojı anabılım dalı baskanı ali ergen hocaya mane oldum tum hastane dosyalarını yanı tahlılımı göstrdım interstısyel sısıtıtıt le prostatıt karışık dedı porostatı alsam dedım doktora azarladı delımısın olum dedi buhastalıgın altınta bırsürü hastalık yatıyor prostatını alıpta agrıları devam eden hastalarvar dedi kimisi mesanesini aldırmış yınede agralar devam edıyormuş ben gazi antepte oturuyorum bun dan yaklaşık 1 ayonce bır adam menanesını agrılardan dolayı almıştı ve ebedıyen yolculuga gıtı yanı öldu meyer mesanesınde sorun yokmuş başka bır hastalıgıvarmıs yanı dıyecegım kımısı postatdını alıyor agrı dahada devam edıyor kımısıde mesanesını alıyor sistıtden dolayı ve hayatını kaybedıyorlar bakın canım kader arkadeslerım hepimızın başında bu ilet hastalık var size gastede okudugum bır olayı paylaşıyorum bır bayan almanyadan turkıye antalya ya tahtıle gelıyor almanyada gıtmedıgı toktor kalmamış inters tısyel sisitıt demısler kımısıde farklı hastalıklardan teşis koymuslar antalyaya gelen kadın turıst agrıdan hasteneye kaldırmıslar yanılmasan akdenızmı hastenesınemı göturmusler yaptıkları muane de genel caraha ordanda gastrolojı yaptıkları klonoskopıde barsak lara gıden hava barsagı şısırmemış bıde bakmıslar bagırsakta erık buyüklugunde bır urr hemen amelıyatla almışlar bayan turıst taburcu edilınce hıcbır agrısı kalmamış tum şupelındiklerı hastalık bosmuş kadın turp gıbı olmus anladınız deyılmı arkadaslar yanı hastalıgımızın altında bırsuru yatan hastalık olabılır misal barsak rahat sızlıgı mesaneye ve prostata vuruyormus hemorit basurda vuruyor arkaslar okadar doktora gıdımkı hatı hesabı belı degıl bır urolog bana barsagına hıc baktırdınmı yok dedim gasroya gıt baktır öyle tedavı edelim dedi ok dedım gasro ya gıtım bagırsagımda sorun var dedı klonoskopı yapacam dedım yap anasını satım bır makat bölgesı kaldı orayda el atılar kamera yoladılar hemorıt ve barsak polip cıkdı aldılar polıbı ıyı huylu cıktı her 6aydabır aldıracam yanı dokdorlar sendekı bu hastalıklarda oraya vuruyor dedıler bır dokdorkadar bılgılı oldum bu hastalıklardaa anasını satayım full paket olmusum hastalıklarla kımse prostatını alım demesın cunku gerı dönuşumu olmayan bır tercıh
huseyn

Mesaj gönderen huseyn »

Kardes bagirsaklar tedavi etdirirken gecdimi prostatit sorunlarin
Yaşamaq bizə ümütdür!