Teşhisim ve sonuçlarım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
celikk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Teşhisim ve sonuçlarım

Mesaj gönderen celikk »

duman64 yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
duman64 yazdı: Geçmiş olsun Menderes,
Seni çok ıyi anlıyorum. Ilk senin gibi olduğumda ben de çok ağlamıştım. Ve psikolojim bozulmuştu. Bu yüzden hayatımda ilk defa antidepresan kullanmak zorunda kalmıştım.
Bana da dediler bununla yasamaya alış diye.Hatta bir prof ameliyat yapayım dedi.
Gelelim sorularına;
Ben 12 yıldır cardura kullanıyorum. Cardura ve xatral hariç hepsi meniyi geri veriyor. Aslında hepsinin görevi aynı. Kasları düzleştirmek.
Prostattatki şişlik enfeksiyonla ilgili.Ben doktora gittiğimde antibiyotik ve nsai ilaç kullanıyordum. Her kontrole gittiğimde prostatın büyüklüğü düşüyordu. Bu zamanla yavaş yavaş düşecek.
Kültür sonucunu beklemeden ilaç kullanmak daha kötü. Ilk 3 ayda kullandigim antiler dirençli çıkmıştı.
Bu hastalık sabır işi.Basedemiyorsan antidepresan al.iyilrsince bırakırsın. Ki ben o zaman öyle yaptım. 10 sene sonra şimdi tekrar alıyorum. Geçince bırakıcam.
Hepimiz zor günlerden geçiyoruz. Bendeki 8 semptomdan 6si geçti.iki tane kaldı.
Inan senin de öyle olacak. Zamanla hepsi geçecek.
Bazen ben de ümidimi kaybediyorum fakat sabredersek üstesinden gelebiliriz.sana yazdığım su dakikada makata vuran ağrı yaşıyorum. Ama eskisi kadar şiddetli değil. Belki de geçiyor
Son olarak forums bak .Bir-çok arkadaşın 1ile 1bucuk yılda iyileştiğini göreceksin.
Şu yazında kendimi görmüş kendim yazmış gibi hisettim samimi dostça dürüst ne kadar teşekkür etsem azdır sadece şunu duymak istiyorum sık idrarım geçermi zamanla yolculuk çalışmak sürekli idrar hissi yaşamaktan bezdirdi inan kalbim sıkıntıya girdikçe kalp hastası olucam
Benim ilk sikayetlerim sık idrar peniste yanmaydi. Bir yere gittiğimde önce wc arıyordum. Bazen cami minaresi gözetliyordum. Sik idrar kötü ama en kötüsü ıdrar yapamamak. Hepsini yaşadım. Alfa bloker ikisi için de bire-bir. Hepsi geçmişti. Şehirlerarası yolculuklar yaptım. Balıkesirden Sivasa gittim. Antalya ya arabamla iki defa geldim. Bunlar geçer. Ben size daha önce de bunları söylemiştim.
Ah bu ağrıyı geçirsek diyorum.Kafir abi ve eskihasta nickli arkadaş geçirmiş. Geçer bakalım . Nelerde geçer.Omurumuz geldi geçiyor
Alfa bloker ne kullandım abi bende sürekli tuvaletteyim gece en fazla 4 saat uyuyabiliyorum
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Chamber04 yazdı:
celikk yazdı:2020 yılında teknoloji çağında çektiğimiz çileye bak arkadaş ya .
Bu hastalığı her erkeğe bulaştırmak lazım özellikle psikolojik diyen senin Bişeyin yok diyen üroloji doktorları bu hastalığa yakalanması lazım bak 1 hafta içinde eşek gibi çalışır ilacını bulur bizim profesörler :lol:
Doktorlardanda prostatit olan var hatta üroloji dr bile var gata da enfeksıyona doktoruna gittim bu hastanede calısan doktor arkadasın var prostatitli kıvranıyor oda dıyor tedavisi zor dıyor
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

efsane2036 yazdı:
Chamber04 yazdı:
celikk yazdı:2020 yılında teknoloji çağında çektiğimiz çileye bak arkadaş ya .
Bu hastalığı her erkeğe bulaştırmak lazım özellikle psikolojik diyen senin Bişeyin yok diyen üroloji doktorları bu hastalığa yakalanması lazım bak 1 hafta içinde eşek gibi çalışır ilacını bulur bizim profesörler :lol:
Doktorlardanda prostatit olan var hatta üroloji dr bile var gata da enfeksıyona doktoruna gittim bu hastanede calısan doktor arkadasın var prostatitli kıvranıyor oda dıyor tedavisi zor dıyor
Tedaviyi bırak doğru düzgün tanı koysalar yeter doktorlar ona göre önceden hareket ederdik ben prostatit olduktan 4 5 ay sonra öğrendim olduğumu
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Chamber04 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Chamber04 yazdı: Bu hastalığı her erkeğe bulaştırmak lazım özellikle psikolojik diyen senin Bişeyin yok diyen üroloji doktorları bu hastalığa yakalanması lazım bak 1 hafta içinde eşek gibi çalışır ilacını bulur bizim profesörler :lol:
Tedaviyi bırak doğru düzgün tanı koysalar yeter doktorlar ona göre önceden hareket ederdik ben prostatit olduktan 4 5 ay sonra öğrendim olduğumu
Tanı koysalar ne olucaktıki tedavi yinr aynı antibiyotik baska yapacakları bir sey yok zaten
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

celikk yazdı:
duman64 yazdı:
MENDERES1983 yazdı: Şu yazında kendimi görmüş kendim yazmış gibi hisettim samimi dostça dürüst ne kadar teşekkür etsem azdır sadece şunu duymak istiyorum sık idrarım geçermi zamanla yolculuk çalışmak sürekli idrar hissi yaşamaktan bezdirdi inan kalbim sıkıntıya girdikçe kalp hastası olucam
Benim ilk sikayetlerim sık idrar peniste yanmaydi. Bir yere gittiğimde önce wc arıyordum. Bazen cami minaresi gözetliyordum. Sik idrar kötü ama en kötüsü ıdrar yapamamak. Hepsini yaşadım. Alfa bloker ikisi için de bire-bir. Hepsi geçmişti. Şehirlerarası yolculuklar yaptım. Balıkesirden Sivasa gittim. Antalya ya arabamla iki defa geldim. Bunlar geçer. Ben size daha önce de bunları söylemiştim.
Ah bu ağrıyı geçirsek diyorum.Kafir abi ve eskihasta nickli arkadaş geçirmiş. Geçer bakalım . Nelerde geçer.Omurumuz geldi geçiyor
Alfa bloker ne kullandım abi bende sürekli tuvaletteyim gece en fazla 4 saat uyuyabiliyorum
Merhaba çelik,
Tabiki alfa bloker tek başına yeterli değil.O en azından idrara çıkmanı sağlıyor. Sende muhtemelen enfeksiyon devam ediyordur. Enfeksiyonu kontrol altına aldıktan sonra ya da baskiladiktan sonra işe yarıyor.
Allah kahretsin nerden geldi başımıza. Benim dayılar var.ucunde de BPH var.ikisi ameliyat oldu.Adamlar gece bile tuvalete kalkmıyoruz diyorlar .
Biz kaderimizle başbaşa kaldık. Modern tıp bunu bırakmış. Bir ilaç bile yok.Allah sonumuzu hayır etsin. Acil şifalar kardeşim.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

duman64 yazdı:
celikk yazdı:
duman64 yazdı: Benim ilk sikayetlerim sık idrar peniste yanmaydi. Bir yere gittiğimde önce wc arıyordum. Bazen cami minaresi gözetliyordum. Sik idrar kötü ama en kötüsü ıdrar yapamamak. Hepsini yaşadım. Alfa bloker ikisi için de bire-bir. Hepsi geçmişti. Şehirlerarası yolculuklar yaptım. Balıkesirden Sivasa gittim. Antalya ya arabamla iki defa geldim. Bunlar geçer. Ben size daha önce de bunları söylemiştim.
Merhaba çelik,
Tabiki alfa bloker tek başına yeterli değil.O en azından idrara çıkmanı sağlıyor. Sende muhtemelen enfeksiyon devam ediyordur. Enfeksiyonu kontrol altına aldıktan sonra ya da baskiladiktan sonra işe yarıyor.
Allah kahretsin nerden geldi başımıza. Benim dayılar var.ucunde de BPH var.ikisi ameliyat oldu.Adamlar gece bile tuvalete kalkmıyoruz diyorlar .
Biz kaderimizle başbaşa kaldık. Modern tıp bunu bırakmış. Bir ilaç bile yok.Allah sonumuzu hayır etsin. Acil şifalar kardeşim.
Yoruldum abi ya resmen hayattan bıktırdı bu hastalık
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

celikk yazdı:
duman64 yazdı:
celikk yazdı:
Merhaba çelik,
Yoruldum abi ya resmen hayattan bıktırdı bu hastalık
Valla bazen ne diyorum biliyomusun ne oturtuyor bazen ne yürütüyor sürekli doluluk hissi sürekli mesanede baskı hissi ne çalışabiliyorum ne insan gibi yaşayabiliyorum sudan başka hiç bişey içemez oldum onuda içmiyorum tuvaletim gelmesin diye bilsem günün birinde iyi olacağımı sabredicem ama yaşam hakkımı elimden aldı şu saatten sonra gelecek bütün kanser çeşitlerine kapım açık korkmuyorum yemin ederim korkmuyorum
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

Menderes Allah şifa versin kardeşim
kültür sonuçların henüz çıkmamış sanırım
benim prostatın büyüklüğü ile ilgili yorum yapmamıştı Hüseyin Hoca
haftaya kontrolüm var verdiği mantar ilacı bitmek üzere sadece ishalim geçti otururken yumru ve sağ testiste sızlama gelip gidiyor
yoğun bakım bakterisi temizlenmedi sanırım ona savaş açınca şikayetlerim tamamen azalacak

sen düzenlaba verdim demişsin
ben gürlife'a gitmiştim orada tetkik yapmışlardı
ama ben ne olur ne olmaz bu kez 2 yerde de kültür baktırmak istiyorum sonuç garanti olsun

hocanın tavrı çok iyi sohbet etmesi tedavi ederiz demesi seni dinlemesi sinirlenmemesi, daha önce gittiğim doktora hiç benzemiyordu
sana da ilk etapta antibiyotik yazmamış ama illa ki alacağız o zehri önemli olan bakteriye uygun duyarlı antibiyotik ile kökünü kurutmak
içimiz dışımız antibiyotik oldu zaten prostatitten kurtulalım derken başka dertler çıktı bu zehir yüzünden

bakteri türünü ve tedavi yöntemini bizimle paylaşırsın inşallah

haftaya İstanbul'dan Eskişehir'e gideceğim umarım orada olursan görüşürüz belki denk geliriz :D
Allah şifa versin hepimize...
MENDERES1983

raci yazdı:Menderes Allah şifa versin kardeşim
kültür sonuçların henüz çıkmamış sanırım
benim prostatın büyüklüğü ile ilgili yorum yapmamıştı Hüseyin Hoca
haftaya kontrolüm var verdiği mantar ilacı bitmek üzere sadece ishalim geçti otururken yumru ve sağ testiste sızlama gelip gidiyor
yoğun bakım bakterisi temizlenmedi sanırım ona savaş açınca şikayetlerim tamamen azalacak

sen düzenlaba verdim demişsin
ben gürlife'a gitmiştim orada tetkik yapmışlardı
ama ben ne olur ne olmaz bu kez 2 yerde de kültür baktırmak istiyorum sonuç garanti olsun

hocanın tavrı çok iyi sohbet etmesi tedavi ederiz demesi seni dinlemesi sinirlenmemesi, daha önce gittiğim doktora hiç benzemiyordu
sana da ilk etapta antibiyotik yazmamış ama illa ki alacağız o zehri önemli olan bakteriye uygun duyarlı antibiyotik ile kökünü kurutmak
içimiz dışımız antibiyotik oldu zaten prostatitten kurtulalım derken başka dertler çıktı bu zehir yüzünden

bakteri türünü ve tedavi yöntemini bizimle paylaşırsın inşallah

haftaya İstanbul'dan Eskişehir'e gideceğim umarım orada olursan görüşürüz belki denk geliriz :D
Allah şifa versin hepimize...
Amin kardeşim hocanın insanlığı on numara bana ultrasonlada baktı ana benim prostatım şiş kardeşim 3 ayda prostatmı büyür burda en iyi doktorlar yine birbirimiz ben kültürde de sonuç alamaz isem peşini bırakcam bu işin bu forumda herkes iyi olurda ben iyileşemem ölebi his var içimde en az30-40 sene daha yaşıyacam bi 30-40 sene çekerim ben bunu şimdi akciğerlerime savaş açtım aç karna 3-5 sigara günlük 2 pakete yakın en azından prostat kadar kalleş değil erkek gibi gelince götürüyor seni hasta olacaksam böle hastalık isterim vardır günahım hemde çok ama ne bi karıncayı göz göre göre ezdim nede rabbime isyan ettim en azından çekerim cezamı cehennemde varsa sevabım rabbim cennetine kabul buyurur tükendim bittim 8 yıldır hastalığın biri bitiyor biri başlıyor beniz mızmızlandıracak hastalık korkutur öldürecek değil
MENDERES1983

Birisi alnıma silah dayasa Rabbime yeminler olsun gram korkarsam cennet yüzü görmek nasip olmasın
raci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen raci »

Menderes kardeşim kanser olan var bacağı kopan var
çok şükür bin şükür diyelim
elbet yeneceğiz biz de bu hastalığı üzme kendini Allah'a sığın
Hüseyin hocadan ben de umutluyum o da Zafer Oyman gibi fıs çıkmaz umarım
benim şikayetlerim de gelip gidiyor bugün oturamıyorum bile
haftaya çarşamba gelse de Eskişehir'e gitsem de artık bir şeyler yapsa
bu şekilde yaşamak zor valla :/
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Daha dur yolun başındasın, ne antibiyotik kullandın ne bir şey biraz sakin ol. Burada öldüm bittim diyen herkes şu an ya iyi durumda ya da hastalığı çekilir durumda. Unutma kaygı, stres, korku, panik hali idrar hissini arttırır.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

MENDERES1983 yazdı:Birisi alnıma silah dayasa Rabbime yeminler olsun gram korkarsam cennet yüzü görmek nasip olmasın
Menderes kardeşim sen bir psikiatra görün, psikolojik olarak baya kötü durumdasın, ben de o yollardan geçtim biliyorum.
Psikolojini düzeltmen lazım o yüzden bir psikiyatra git.
MENDERES1983

raci yazdı:Menderes kardeşim kanser olan var bacağı kopan var
Senin en azından kullanacağın antileri bulursun benim halim zor lokosit 2-3 büyük ihtimal kültürde sıfır sonuç davul gibi şiş prostat gelmiş makata dayanmış bıçaklatcak kendini
Farate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Farate »

MENDERES1983 yazdı:
Senin en azından kullanacağın antileri bulursun benim halim zor lokosit 2-3 büyük ihtimal kültürde sıfır sonuç davul gibi şiş prostat gelmiş makata dayanmış bıçaklatcak kendini
Abi pskologa git lütfen bu halin kendine zarar
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

MENDERES1983 yazdı:
Hocam her zaman lökosit görülmüyor benim hastalık başında 7 8 idi. Şu an düzenlab sonucunda nadir lökosit diyor ama kültürde üreme oldu ve semptomlar devam ediyor hem üreme olmazsa da ampirik tedavi alırsın. Hiç bir şey olmazsa forumda Zafer hocanın kürleri var. Ya da ampirik tedavi alanlardan öğrenir yazdıracak doktor bulur birkaç kür denersin. Biraz olsun rahatlatır. Çok salmışsın kendini bu stresle bağışıklığın kalmaz iyileşme sağlaman zor olur haberin olsun.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
MENDERES1983

Hergele yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
Hocam her zaman lökosit görülmüyor benim hastalık başında 7 8 idi. Şu an düzenlab sonucunda nadir lökosit diyor ama kültürde üreme oldu ve semptomlar devam ediyor hem üreme olmazsa da ampirik tedavi alırsın. Hiç bir şey olmazsa forumda Zafer hocanın kürleri var. Ya da ampirik tedavi alanlardan öğrenir yazdıracak doktor bulur birkaç kür denersin. Biraz olsun rahatlatır. Çok salmışsın kendini bu stresle bağışıklığın kalmaz iyileşme sağlaman zor olur haberin olsun.
Teşekkür ederim kardeşim bazen kaybediyo insan kendini kabullenemedim bi türlü
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

MENDERES1983 yazdı:
Hergele yazdı:
MENDERES1983 yazdı: Senin en azından kullanacağın antileri bulursun benim halim zor lokosit 2-3 büyük ihtimal kültürde sıfır sonuç davul gibi şiş prostat gelmiş makata dayanmış bıçaklatcak kendini
Ağabey anlıyorum seni ben bu hastalıkla tanıştıktan sonra bir buçuk ayda 17 kilo verdim yemeden içmeden kesildim. Ara ara kötü fikirlerle boğuştum sonuç olarak biraz hafifledi geçmedi ama bana mücadele azmi kazandırdı. Sırf bir gün iyileşirsem iyileşmeyeceğim diye düşünüp berbat ettiğim günlerin ayların pişmanlığını yaşarım diye kendimi diri tutuyorum. İnşallah geçecek kurtulacağız.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Hergele yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
Hergele yazdı:
Ağabey anlıyorum seni ben bu hastalıkla tanıştıktan sonra bir buçuk ayda 17 kilo verdim yemeden içmeden kesildim. Ara ara kötü fikirlerle boğuştum sonuç olarak biraz hafifledi geçmedi ama bana mücadele azmi kazandırdı. Sırf bir gün iyileşirsem iyileşmeyeceğim diye düşünüp berbat ettiğim günlerin ayların pişmanlığını yaşarım diye kendimi diri tutuyorum. İnşallah geçecek kurtulacağız.
Hayatta Kalma Mücadelesi veriyoruz Sağlık Bakanlığı el atmalı acilen duruma
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Menderes kardeşim kanser olan var bacağı kopan var
bu şekilde yaşamak zor valla :
Bb
Ahbikurtulsam25

Alıntı nasıl yapıyoruz arkadaslar mesaja lütfen yardım.
Watsap gibi degil burda .
MENDERES1983

Ahbikurtulsam25 yazdı:Alıntı nasıl yapıyoruz arkadaslar mesaja lütfen yardım.
Watsap gibi degil burda .
Sağ tarafta iki tırnak işareti var mesajın üstünde ona tıklayıp yorum
Ahbikurtulsam25

Menderes kardeş Eskişehir hüseyin hoca cumartesi 40 dk hastanedeymiş. Ne zaman prostat sivisi alıp kültür yapacak bu kısa zamanda. Gitmek istiyorum ama cumartesi müsaitim. Zafer hocada 20 gün önce prostat sivisi lokosit 7-8 idi. Şık idrar ve erken bosalma ve ereksiyon sıkıntısı testislerim de hassas. 7 yıldır böyleyim daha 2 ay önce zafer hoca da lökosit 10 -12 cıktı ve kronik prostatitim dedi. 3 ay var lökosit sıfırlamam için dedi.
Ahbikurtulsam25

MENDERES1983 yazdı:Amprikte şu kanaatteyim benim gibi lokositi çıkmayıp kinolon grubu dahil yada hariç cinsel bulaşı olmayan onlara iyi gelen semptomları nı dindiren ilaçlarla başlamak doktora desen cipro ile başlar doruyu bulana dek 3. Kuşak antiyi bitirmiş oluruz bünyede mahvolur en azından aynı veriler aynı başlangıçlarla hastaların tecrübe ettiği ilaçlarla başlamak lokosite rastlanmayan hastalarda kinolon grubu iyi gelmiyor diye duydum çoğunluktan vardır muhakkak ama yüksek veriler önemli
Nmmnn
Ahbikurtulsam25

MENDERES1983 yazdı:Malesef umutsuzdum umutsuz bi şekilde evime dönüyorum inşallah kültürde iç açıcı bir sonuç gelir
Kultur nereye verdin eskişehirde ve nezaman çıkacakmış kardeş.