Nasıl yaşıyorsunuz

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Exodia
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Nasıl yaşıyorsunuz

Mesaj gönderen Exodia »

Arkadaşlar kesin tedavisi olmayan bu hastalığın yarattığı bu ağrı ile nasıl ömür geçecek onu merak ediyorum. Yoksa ağrı zamanla hafifleyecek mi? Bacakta uyuşma problemi yaşayan ve önerisi olan var mı? İdrar başlatırken bekleme ve yaparken biraz ağrı oluyor. Bende kasık ağrısı ve onun yarattığı bacak uyuşmaları ve karın bölgesi ağrıları en büyük problem dehşet ağrıyor ve devamlı :( normalde aktif sporcu bi kişiyim. Yunan tanrısı gibi adamım ama artık sosyal hayatım kötü etkilendi. Zaman zaman ağrılarım azalınca spor vs yapıyorum gaza gelip mutlu oluyorum sonra ağrı olunca bütün moral sıfıra iniyor asla geçmeyecek gibi hissediyorum. Şu an psikolojik olarak da keyif vermiyor hiç bir şey ama zorluyorum kendimi yapmak için aktiviteleri. Alfa bloker kullanımı ile ilgili düşünceniz nedir? Cipro kullanıyorum doktor 1 kutu verdi. Senin belirtiler pek prostatite benzemiyor dedi doktor ama bence prostatit. İdrar kültürü, mezi kültürü ve idrar tahlili yapıldı her şey normal çıktı. Prostat sıvısından lökosit baksak olur mu dedim doktora. O da lökosit baksak da aynı tedaviyi vercem zaten dedi. 1 kutu cipro , alfa bloker,antiinflamatuar verdi.
Exodia

Re: Nasıl yaşıyorsunuz

Mesaj gönderen Exodia »

Gece uyku uyuyamama durumunuz nedir arkadaşlar benim uykular haram oldu nerde o eski mışıl mışıl uykular :/
maks

Mesaj gönderen maks »

kardeşim senin bu forum için psikoloji bozar diye bir yazın vardı. Bence bu şekilde yazılar gerçekten psikoloji bozar. Zamanla azalacaktır. Sabret.
Exodia

Mesaj gönderen Exodia »

Hocam psikoloji bozuldu zaten ya artık ağlayarak kahkaha atıyorum :) izmir’de düzen lab ın anlaşmalı olduğu lablar var oralarda testleri yaptırmamı tavsiye eder misiniz? Pcr fiyatı nedir aşağı yukarı? Bi de izmirde doktor önerir misiniz bu işten anlayan. Özel doktor için pek param yok öğrenciyim :(
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

ilk zamanlar böyledir.
endişelenmeyin. forumda adı geçen doktorlara gidin, bir süre geniş spektrumlu antibiyotik kullanmanız gerekebilir.
yasaklara uyun, düzenli boşalın, sıcak su oturması yapın, stresten uzak durun. vakit kaybetmeden tedavinizi olun.
Exodia

Mesaj gönderen Exodia »

red yazdı:ilk zamanlar böyledir.
endişelenmeyin. forumda adı geçen doktorlara gidin, bir süre geniş spektrumlu antibiyotik kullanmanız gerekebilir.
yasaklara uyun, düzenli boşalın, sıcak su oturması yapın, stresten uzak durun. vakit kaybetmeden tedavinizi olun.
Şu an cipro kullanıyorum 1 kutu. İstanbuldaki doktora gitme şansım yok maalesef. İzmirde var mıdır ki
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Exodia yazdı:Hocam psikoloji bozuldu zaten ya artık ağlayarak kahkaha atıyorum :) izmir’de düzen lab ın anlaşmalı olduğu lablar var oralarda testleri yaptırmamı tavsiye eder misiniz? Pcr fiyatı nedir aşağı yukarı? Bi de izmirde doktor önerir misiniz bu işten anlayan. Özel doktor için pek param yok öğrenciyim :(
Mümin temel önerırım anlayışlı efendi bir doktor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Exodia yazdı:
Şu an cipro kullanıyorum 1 kutu. İstanbuldaki doktora gitme şansım yok maalesef. İzmirde var mıdır ki
Salt cipro ile prostatit tedavisi biraz zor. Bir iki ay sonra yine dönüş olacaktir.
Exodia

Mesaj gönderen Exodia »

kadir yazdı:
Exodia yazdı:
Salt cipro ile prostatit tedavisi biraz zor. Bir iki ay sonra yine dönüş olacaktir.
Kadir hocam sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Doktorlara da bir şey söyleyince kızıyolar. Cipro verdi sadece. Tetradox kullanılır mı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Exodia yazdı:
kadir yazdı:
Exodia yazdı:
Kadir hocam sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Doktorlara da bir şey söyleyince kızıyolar. Cipro verdi sadece. Tetradox kullanılır mı
Öncelikle prostatit tanısi konulmasi gerekir. Prostat sivisi lokosit sayimi ve kültürü+antibiograminin eş zamanlı yapilmasini tavsiye ederim.
Exodia

Mesaj gönderen Exodia »

kadir yazdı:
Exodia yazdı:
kadir yazdı: Salt cipro ile prostatit tedavisi biraz zor. Bir iki ay sonra yine dönüş olacaktir.
Öncelikle prostatit tanısi konulmasi gerekir. Prostat sivisi lokosit sayimi ve kültürü+antibiograminin eş zamanlı yapilmasini tavsiye ederim.
Antibiyotik kullanırken bunları yaptırmak sağlıklı olmaz sanırım. İlaçları kullandıktan sonra izmirde düzen lab’ın anlaşmalı olduğu lab’da bu dedikleriniz yapılır sanırım. Ücreti aşağı yukarı ne oluyor bu laboratuvarlarda bilginiz var mı. Teşekkür ederim kadir hocam
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Exodia yazdı:
kadir yazdı:
Exodia yazdı:
Antibiyotik kullanırken bunları yaptırmak sağlıklı olmaz sanırım. İlaçları kullandıktan sonra izmirde düzen lab’ın anlaşmalı olduğu lab’da bu dedikleriniz yapılır sanırım. Ücreti aşağı yukarı ne oluyor bu laboratuvarlarda bilginiz var mı. Teşekkür ederim kadir hocam
Ücret konularina hic vakif degilim. Ilgilenmiyorumda. Beni ilgilendiren dogru teşhis dogru tedavi. Siz arastirabilirsiniz. Yada forumdaki üyeler bu konuda sizi aydinlatir sanirim.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

istanbul'a gideceğinizi varsayarsak...
hafta içine uçak bileti gidiş-dönüş toplam 200 tl.
prostat masajı+muayene+ilaçlar+ yeme içme 600 tl.
1000 tl'ye mal olur ortalama. ben de izmir-istinbul gidip gelerek tedavi aldım. karar sizin...
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Tabiki biz de kolay yaşamıyoruz.Bu hastalığın her semptomu can sıkıcı. Ilk ay en çekilmez dönem.Sonra tedavi oldukça ve günler geçdikçe semptomlar kayboluyor.Benim başlangıçta 8 semptom not etmiştim. Şimdi 2'si kaldı.Bunlari gidermeye çalışıyordu herkes gibi.
Izmirdeysen gözde hastanesinde Ersin Kalaycıoğlu var.Sonta Mümin Temel var.Tabi istanbul a gidemiyorsan.
Takma geçer diyoruz ama hepimiz takıyoruz.Hepimize geçmiş olsun.
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Arkadaşlar hüseyin seçgin eskişehirde doğrumu?şimdi oraya gidilse tam teşhis için pcr kültür sürüntü vs örnekleri hocanın kontrolünde eskişehirde yapılırmı?yani bir veya 2 günde bakterinin tespitini yapabilirmi yada örneği bsşka yeremi yolluyorlar bildiğim kadarıyla 2 saat içinde bakılması lazımmış prostat sıvısına bilginiz varmı?
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen secooo »

Exodia yazdı:Arkadaşlar kesin tedavisi olmayan bu hastalığın yarattığı bu ağrı ile nasıl ömür geçecek onu merak ediyorum. Yoksa ağrı zamanla hafifleyecek mi? Bacakta uyuşma problemi yaşayan ve önerisi olan var mı? İdrar başlatırken bekleme ve yaparken biraz ağrı oluyor. Bende kasık ağrısı ve onun yarattığı bacak uyuşmaları ve karın bölgesi ağrıları en büyük problem dehşet ağrıyor ve devamlı :( normalde aktif sporcu bi kişiyim. Yunan tanrısı gibi adamım ama artık sosyal hayatım kötü etkilendi. Zaman zaman ağrılarım azalınca spor vs yapıyorum gaza gelip mutlu oluyorum sonra ağrı olunca bütün moral sıfıra iniyor asla geçmeyecek gibi hissediyorum. Şu an psikolojik olarak da keyif vermiyor hiç bir şey ama zorluyorum kendimi yapmak için aktiviteleri. Alfa bloker kullanımı ile ilgili düşünceniz nedir? Cipro kullanıyorum doktor 1 kutu verdi. Senin belirtiler pek prostatite benzemiyor dedi doktor ama bence prostatit. İdrar kültürü, mezi kültürü ve idrar tahlili yapıldı her şey normal çıktı. Prostat sıvısından lökosit baksak olur mu dedim doktora. O da lökosit baksak da aynı tedaviyi vercem zaten dedi. 1 kutu cipro , alfa bloker,antiinflamatuar verdi.
nedir son durumun ??