Daha önce kulunç (myofasial ağrı yaşayan oldumu?

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Daha önce kulunç (myofasial ağrı yaşayan oldumu?

Mesaj gönderen Followme »

Daha önce kulunç yani myofasial ağrı sendromu yaşayan oldumu arkadaşlar ya bende son 1 aydır boynumun 1 noktasıyla kürek kemiğimin arasında yani tetik noktalarda ağrı oluyor nefes almayı bile etkiliyor bu ağrı yaşayıpta geçiren arkadaşlar varmı. Şuan şanlı kapsikumlu krem ile gece uyuyabiliyorum sürdüğüm zaman.Akaşama doğru ağrılar başlıyor

Nöral terapi, iğne enjeksiyonu, kuru iğneleme (akupuntur)
Bu yöntemler fayda sağlayabileceği yazıyor.
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Daha önce kulunç (myofasial ağrı yaşayan oldumu?

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Benimde boynumun sol tarafında var biraz hareket yürüyüş esneme hafiften iyi geliyor kas gevşetici iğne yada hap biraz gevşemeye faydalı olur vücut malesef böle örğmcek ağı gibi heryeri birbirini tetikliyor sol kalçamda ağrı kuyrum sokumu yüzeysel aşağıya doğru gergin
purology

Mesaj gönderen purology »

Followme yazdı:Daha önce kulunç yani myofasial ağrı sendromu yaşayan oldumu arkadaşlar ya bende son 1 aydır boynumun 1 noktasıyla kürek kemiğimin arasında yani tetik noktalarda ağrı oluyor nefes almayı bile etkiliyor bu ağrı yaşayıpta geçiren arkadaşlar varmı. Şuan şanlı kapsikumlu krem ile gece uyuyabiliyorum sürdüğüm zaman.Akaşama doğru ağrılar başlıyor

Ben yillardir cekiyorum. Bana en faydali
Olan magnezyum malat, kuru igne ve lacrosse ball denen topla tetik noktalara ara sira masaj.

Surda ki adami takip et ve nerelere masaj yapilacagini iyi izle. Cok faydasini goreceksin:

https://youtu.be/sltGyJvbvWw
Kartal42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Kartal42 »

Followme yazdı:Daha önce kulunç yani myofasial ağrı sendromu yaşayan oldumu arkadaşlar ya bende son 1 aydır boynumun 1 noktasıyla kürek kemiğimin arasında yani tetik noktalarda ağrı oluyor nefes almayı bile etkiliyor bu ağrı yaşayıpta geçiren arkadaşlar varmı. Şuan şanlı kapsikumlu krem ile gece uyuyabiliyorum sürdüğüm zaman.Akaşama doğru ağrılar başlıyor

Kardesim benim bir hahta once oldu nefes bile alamiyordum koranaya yakalandim sandim sigara iciyorsan azalt bide viks sur sirtinla gugusune geciyor 5 6 saat dursun sicak banyo ben ole yaptim gecti
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Kartal42 yazdı:

Kardesim benim bir hahta once oldu nefes bile alamiyordum koranaya yakalandim sandim sigara iciyorsan azalt bide viks sur sirtinla gugusune geciyor 5 6 saat dursun sicak banyo ben ole yaptim gecti
Kardeşim geceleri uyutmuyor ağrıdan şanlı krem sürüyorum rahatlatıyor gece uyumamı ama ordaki tetik noktalardaki ağrı hep kalıyor. Evet nefes alırken sanki göğüs ağrısı çeker gibi ağrı oluyor. Şimdilik egzersiz le kremle idare ediyorum ama geçmezse kuru iğne, enjeksiyon olacağım
hazingeliyor11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen hazingeliyor11 »

Parafon kas gevşetici - Ağrı kesici özelliği ile tavsiyemdir. Nörolojik çok problemliyim. Fakat ölçüsünü kaçırmayın, zaten etkili bir ilaç. Haftada 1-2’yi geçmesin.
Ferdi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Ferdi »

Boyun mr i çektir kardeşim genelde kökünde yatan sebep boyut fıtığı olabiliyor , akut dönemde ödem yapıyor ve sinirlere baskı yapıyor .. benim de felaket ağrılarım vardı gittim boyun mr ı çektirdi doktor ilerlemiş boyun fıtığı dedi..