Kronik Prostatit Belirtileri Taşıyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Kronik Prostatit Belirtileri Taşıyorum

Mesaj gönderen insirah13 »

therealpatient yazdı:
Hergele yazdı:
therealpatient yazdı:Yok hayır. O tarzlarda problemlerim yok.
Kardeşim benim de idrar ve kan testleri temiz çıktı bu yüzden psikolojik olduğunu söylediler ailem de bunu duyunca hastalığa inanmamaya başladı. Avukatlık stajı yaptığım ve malum para alamadığım için iş bilen bir doktordan şu an tedavi alamıyorum. Bir ara İstanbulda bir doktordan bir kür tedavi aldım bazı semptomlar geçse de bitirmedi. Hâla problem yaşıyorum. Prostat sıvısı ve kültür olmazsa olmaz kanda psa crp dahi sınır içerisinde iken antibiyotik almama rağmen prostat sıvısında 7 8 lökosit görüldü. Peşini bırakma psikolojik diyen doktordan uzaklaş. Buradan sonuç alamazsan psikiyatriye görün.
Kan tahlili de temiz geldi.. Doktor kafandan hastalık uydurup geliyorsun diyor. Delirmek üzereyim.
Kardesim kan testi ile hic alakasi yok bu rahatsizligin. Yazmislar zaten bak. Senin prostat sivinda lökosit ölcümü ve kültürü yaptırman gerekiyor. Bu rahatsızlık sadece öyle anlasılır. Onun icin de istanbulda belli doktorlar var. Mecidiyekoyde halil ibrahim hoca, bahcelievlerde zafer oyman hoca, beylikduzunde muhsin balaban hoca. Maddi durumuna göre bunlardan birine git sikayetin varsa cok.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

therealpatient yazdı:
Hergele yazdı:
therealpatient yazdı:Yok hayır. O tarzlarda problemlerim yok.
Kardeşim benim de idrar ve kan testleri temiz çıktı bu yüzden psikolojik olduğunu söylediler ailem de bunu duyunca hastalığa inanmamaya başladı. Avukatlık stajı yaptığım ve malum para alamadığım için iş bilen bir doktordan şu an tedavi alamıyorum. Bir ara İstanbulda bir doktordan bir kür tedavi aldım bazı semptomlar geçse de bitirmedi. Hâla problem yaşıyorum. Prostat sıvısı ve kültür olmazsa olmaz kanda psa crp dahi sınır içerisinde iken antibiyotik almama rağmen prostat sıvısında 7 8 lökosit görüldü. Peşini bırakma psikolojik diyen doktordan uzaklaş. Buradan sonuç alamazsan psikiyatriye görün.
Kan tahlili de temiz geldi.. Doktor kafandan hastalık uydurup geliyorsun diyor. Delirmek üzereyim.
Kardeşim ilk yazıda da sana anlatmıştım bilen bir doktor bulana kadar ara psikolojik diyenden uzaklaş söylenen doktorlara git yahut gitmeden doktora bir şekilde ulaş ve prostat sıvısını bakıp bakamadığını sor. Ben de aynı şeyleri yaşadım vakit kaybetme. Kan idrar her şey normal çıkıyor ancak prostat sıvısı başka bir olay. Vakit kaybetmemeye bak sonra tedavin de güçleşir. Bir de keyfini kaçırma iyileşmene mani olur Stres ile bağışıklık düşer ve bakteri vs var ise çoğalır.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Arkadaşlar kan sonuçlarının çıktısını aldım dikkatimi çeken bir şey var;

WBC değeri 11.51, Karar sınırı ise 4.06-10.6 yani yüksek çıkan bir değer. Bunun prostat ile bir alakası var mı?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

therealpatient yazdı:Arkadaşlar kan sonuçlarının çıktısını aldım dikkatimi çeken bir şey var;

WBC değeri 11.51, Karar sınırı ise 4.06-10.6 yani yüksek çıkan bir değer. Bunun prostat ile bir alakası var mı?
Kardeşim olabilir wbc de enfeksiyonel bir durumu gösterebilir yine de anlamlı bir yükseklik görülmüyor söylediğin seviyeler. Sen başka şeylere takılma prostat sıvısından ilerle
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
therealpatient

Medicana Kadıköy de Prof Dr Ali Erol'a muayene oldum. Tüm derdimi dinledi ve penis ve testis muayenesi yaptı. Ardından odasında bulunan ultrason gibi bir makineyle tarama yaptı. Sonuç olarakda cinsel bir enfeksiyon olabileceğine karar verdi.

Beni bazı testlere gönderdi. 2 kere idrardan klamidya ya bakıldı sonuç yok. İdrardan ÜREAPLASMA ve ANTİBİOGRAM yapıldı. Onlar da temiz gelince bu sefer sperm testi verdim.

Oradan da klamidya, ANTİBİOGRAM ve ÜREAPLASMA yapıldı. Yine her şey negatif...

Doktor bir sorun olmadığını söylerek gönderdi. Özel sigortam olmadığı için 1000 tl den fazla harcama yaptım. Sonuç 0.

Şu an ki semptomlara gelecek olursak;

- Boşalma sonrası peniste hassasiyet artışı
- Zaman zaman kasık ve etrafında ağrı (şiddetli değil ara sırada oluyor)
- Nadiren peniste elektriklenme

Beni etkileyen düzeyde bir ağrı sızı yok.. Yarın sağlık ocağı prostat için kan testini tekrarlayacak. WBC değeri yine yüksek çıkarsa prostat için lökosit testine gideceğim. Yapacak başka bir şey yok.

Yavaş yavaş aranıza katılıyorum...Şimdiden hepimize acil şifalar...
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

therealpatient yazdı:Merhaba,

18 yaşındayım. Yaklaşık 10 ay önce ağır bir depresyon geçirdim. Depresyon döneminlerimin başlarında penis ucunda elektrik gibi bir ağrı başladı. Arada sırada çarpıp gidiyordu. Ben kafaya takmadım. Sonra ne olduysa tamamen gitti. Aylarca hiç kendini göstermedi. İyileştim sandım. Yaklaşık 20 gün önce hemoroid belirtileri gördüm ve doktor hemoroid olduğunu söyleyip ilaçlar yazdı. Bu ilaçlar tamamen iyileştirdi sorun kalmadı.

Şimdi ise yaklaşık olarak 3 aydır penis ucunda kaşıntı ve ağrı dolanıyor. Ürolojiye gittim şikayetimi söyledim ve oda idrar tahlili sonrası mantar olduğunu söyleyerek krem verip gönderdi. Geçmezse cildiyeciye git dedi. Normalde prostatım da herhangi bir ağrı yok ancak bu durumlardan dolayı günde 2 litre su içmeye başladım. Ancak ne hikmetse bu sefer prostatım ağrımaya başladı. Su içtikçe artan bir ağrısı var. Ağrı rahatsız edici değil. Ufak bir hissiyat gibi bir ağrı var hala çözemedim nasıl bir ağrı olduğunu. Soğukta kaldığımda vs hiç bir şey yok. Sağlık ocağı ise bunun psikolojik olabileceğini söyledi. Yakın zamanda tatile gittim, soğukta da kaldım soğuk suya da girdim plajda gece üşüyerek de oturdum ama ilginçtir 3 gün boyunca hiç bir ağrı hissetmedim.

Ben aynı zamanda skolyokifoz ve bel fıtığı hastasıyım. Omurgam iyi durumda çok nadiren ağrı yapıyor. Duyduğum kadarıyla bel fıtığı kasıklara vurabiliyormuş. Şimdi asıl soruma geleyim, ben kronik prostatit miyim? sizce uyuşuyor mu?
O hissiyat makatın sanki derinliklerinden geliyormuş gibi hissediyorsan doğru prostat oturunca daha çok belli eder ama sık mast yapıp zorlasan bile şak diye olmaz yüzde 90 ihtimalle bişeyin yok üşütmeden kaynaklı diye düşünüyorum anlaşılan üriner sistemin hassas ömür boyu koru kendini burdaki insanların yazıdını oku neler çekiyor sebze meyve su bunları ihmal etme kola fanta üçmeyi bırakırsan 50-60 yaşlarında faydasını görürsün o zamana kim öle kim kala deme ben 37 yaşındayım 17 sene önceki askerlik yıllarımda bile ne kadar sağlıklıydım ne oldu da böle oldum diyr depresyondayım abi tavsiyesi kardeşim
therealpatient

MENDERES1983 yazdı:

18 yaşındayım. Yaklaşık 10 ay önce ağır bir depresyon geçirdim. Depresyon döneminlerimin başlarında penis ucunda elektrik gibi bir ağrı başladı. Arada sırada çarpıp gidiyordu. Ben kafaya takmadım. Sonra ne olduysa tamamen gitti. Aylarca hiç kendini göstermedi. İyileştim sandım. Yaklaşık 20 gün önce hemoroid belirtileri gördüm ve doktor hemoroid olduğunu söyleyip ilaçlar yazdı. Bu ilaçlar tamamen iyileştirdi sorun kalmadı.

Şimdi ise yaklaşık olarak 3 aydır penis ucunda kaşıntı ve ağrı dolanıyor. Ürolojiye gittim şikayetimi söyledim ve oda idrar tahlili sonrası mantar olduğunu söyleyerek krem verip gönderdi. Geçmezse cildiyeciye git dedi. Normalde prostatım da herhangi bir ağrı yok ancak bu durumlardan dolayı günde 2 litre su içmeye başladım. Ancak ne hikmetse bu sefer prostatım ağrımaya başladı. Su içtikçe artan bir ağrısı var. Ağrı rahatsız edici değil. Ufak bir hissiyat gibi bir ağrı var hala çözemedim nasıl bir ağrı olduğunu. Soğukta kaldığımda vs hiç bir şey yok. Sağlık ocağı ise bunun psikolojik olabileceğini söyledi. Yakın zamanda tatile gittim, soğukta da kaldım soğuk suya da girdim plajda gece üşüyerek de oturdum ama ilginçtir 3 gün boyunca hiç bir ağrı hissetmedim.

Ben aynı zamanda skolyokifoz ve bel fıtığı hastasıyım. Omurgam iyi durumda çok nadiren ağrı yapıyor. Duyduğum kadarıyla bel fıtığı kasıklara vurabiliyormuş. Şimdi asıl soruma geleyim, ben kronik prostatit miyim? sizce uyuşuyor mu?
O hissiyat makatın sanki derinliklerinden geliyormuş gibi hissediyorsan doğru prostat oturunca daha çok belli eder ama sık mast yapıp zorlasan bile şak diye olmaz yüzde 90 ihtimalle bişeyin yok üşütmeden kaynaklı diye düşünüyorum anlaşılan üriner sistemin hassas ömür boyu koru kendini burdaki insanların yazıdını oku neler çekiyor sebze meyve su bunları ihmal etme kola fanta üçmeyi bırakırsan 50-60 yaşlarında faydasını görürsün o zamana kim öle kim kala deme ben 37 yaşındayım 17 sene önceki askerlik yıllarımda bile ne kadar sağlıklıydım ne oldu da böle oldum diyr depresyondayım abi tavsiyesi kardeşim
Yok ya penisin kendisi hassas. Sorun yaratmaktan başka bi boka yaramıyor ibne. Alt tarafında özellikle hissediyorum o hassasiyeti dokununca. Sinirler ordan geçiyor sanırım.

Bu adama da prof doktor diye gittim. Çok tecrübeli işini biliyor elbet çözer dedim güvendim gittim o kadar masraf ama sonuç sıfır. Adam şu an wp mesajlarıma bile görüldü atıyor bakmıyor ya... İlaca gerek yok testler temiz dedi gitti adam. Başka hiç bir şey demiyor :/

Ne bahtsız adamım ya..
therealpatient

Benim şu an üni sınavımla işimle gücümle ilgileniyor olmam gerekiyordu ya bununla değil...
therealpatient

Bu arada evet, gerçekten üşütmüştüm. Avşada tatile gitmiştim bu belirtiler başlamadan önce. Orda klimanın altında yatıp gelmiştim direkt hasta olmuştum. Kasık ağrısı da onunla başladı zaten. Çok kötü öksürdüm günlerce. Kasık ağrısı 2 gün boyunca çok ağrımıştı ama 3. gün tamamen kesildi. Şu andada ters pozisyonlarda oturunca ara sıra hissediyorum. Çok çok hafif ama.
therealpatient

PSA Total 0.388
Doktor normal değer olduğunu söyledi. İkinci kan testiydi bu. Lökosit saydırma zamanı...
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Çok ilginç ya bi üşütmeyle başladı bendede yazın denize gidip geliyordum üstüm açık yatıyordum bi üşütmeyle bunların olması akıl almaz
therealpatient

Chamber04 yazdı:Çok ilginç ya bi üşütmeyle başladı bendede yazın denize gidip geliyordum üstüm açık yatıyordum bi üşütmeyle bunların olması akıl almaz
Benim fikrimce şöyle, zaten prostat hastasıydım ve üşütünce bir anda ortaya çıktı. Prostatit hastalarına üşütmeyin diyordu hatta bir doktor. Yani var olanı ortaya çıkarmış olabilir.
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

Kronikprostatit sin diyemem bunun için öncelikle lokosit ölçümü yaptırman lazım.Yalnız depresyon anksiyete gibi durumlarda idrarın geriye atma durumu var buda enfeksiyona neden olabilir.Dunya genelinde çoğu anakiyete veya depresyon hastalarının kronikprostatit olma ihtimali diğer insanlara göre daha fazladır ve genellikle nonbakteriyeldir üreme olmaz.Depresyonunu tedavi ettirmelisin çünkü depreson ağrı eşiğini düşürür ve normalde 1 şiddetinde olan bir ağrıyı 10 olarak hissedersin.