Zafer Oyman Hastaları- Yardım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ahmet24
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Zafer Oyman Hastaları- Yardım

Mesaj gönderen ahmet24 »

Merhaba arkadaşlar ben Haziran başından beri Zafer Hocanın hastasıyım, düzenli bir şekilde söylenilenleri yaparak kontrollere gidiyorum. Başlangıçta 15-20 ve lökosit kümeleri şeklinde varolan iltihap vardı, bugün son kontrole gittiğimde lökosit 2-3 çıktı. Hoca bu kez 4 kutu iğne yazdı, başka da ilaç vermedi, 4 ay sonra tekrar çağırdı beni. Benim kafama takılan husus ilk olarak lökositin herkeste görüldüğü gibi benzer şekilde düşmesi. 15-20, 10-12, 7-8, 4-5 ve son olarak 2-3 seviyesine indir. Herkes benzer sayılara düşmesi bir kuşku uyandırdı. Ayrıca Zafer Hocaya belirtilerim ile ilgili sorular soruyorum, genelde konuyu değiştirerek cevap vermiyor. Mesela bazı iyileşmeler yaşasam da sperm konusunda bir değişiklik olmadı. Sarı renkte veya su kıvamında bir spermim var. Masturbasyon yaptığımda da boşalınca bir rahatlama olmuyor ve ben de penisimle oynamaya devam ettikçe 30 saniyede bir tekrar uyarılarak tekrar boşalıyorum. Önceden tek seferde boşalır, rahatlardım, o boşalmadan sonra da penis hassaslaşır, penise dahi dokunamazdım. Şimdi ilk boşalmada rahatlama olmayınca, penisle oynamaya devam ediyorum ve kısa aralıklarla boşalmalar devam ediyor. Hocaya bunu soruyorum, acaba neden kaynaklanıyor diye, her seferinde ya cevap vermiyor, ya tahlilimi elime verip dışarıya çıkıyor. Tamam lökosit belli bir sayıda olabilir ama birden fazla sıkıntı var ve bunların ana sebebini öğrenmek istiyorum, hoca hiçbir şekilde yanıt vermiyor. "Sen prostatitsin, çünkü lökosit var, şimdi bunu düşürücez." yaklaşımı bu. Belki de ortaya çıkan belirtilen kaynağı farklı, bunun için başka bir test yapılması gerekiyor vs. Bütünlüklü bir şekilde bakmıyor gibi eliyor hastaya. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, neler yaşadınız hoca ile?
crunkstar

Re: Zafer Oyman Hastaları- Yardım

Mesaj gönderen crunkstar »

güzel kardeşim anlayın be öğrenin artık. bu adamın yaptığı tek bir şey var. prostat sıvısındaki lokositi düşürmek. bu hastalıkta bu düşer ve sabit tutarsan iyileştin demektir. senin şikayetlerinle ilgilenmiyor bile. bu kadar basit. kimi oto tamirci ustası da öyledir bilgisayara bakar arıza kaydı yok ama ince bir sorun var adam onla uğraşmaz abi yakıtı değiştir. der katkı at der geçiştirir. uğraşmaz. bu adamda böyle senin lokositin düştüğünde tüm sorunlarının geçeceğine inanır sana söyler. ama forumda zerre kadar rahatlaması olmayan adam dolu. iyileşende çok var. sana tavsiyem istanbulda gidebileceğin en iyi yer üniversite hastanesi kartal üroloji hastanesi. adamlar inanılmaz ilgili dinliyor soru soruyor neyden kaynaklanabileceğine dair fikir yürütüyor. şuda bir gerçek ürolojik sorunlara malesef verilebilecek ilaçlar da belli. müdahale şansı da pek yok. çeşitli antibiyotikler sağlıklı bir cinsel ilişki. saglıklı beslenme ve takviyeler dışında yapabileceğin çok birşey yok. kuru boşalan adamda çok. spermi çok bozuk adamda çok malesef yapacak bir şey yok. vücutta bir tahribat var ise bunu geri getirmenin çok bir yolu yok. sağlıklı bilincli hareket ederek ara ara güzel tedaviler alarak şansını denemekten başka çaren yok. banada kalırsa bu kadar çok şikayetin var ise. zafere gitmeyi durdur. ve farklı ilaçlar yazan doktorlar bul. eğer hiç uzun aralıklarda tedavi almadıysan 4-6 hafta aralıksız orta ve agresif tedavi al.
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden bahsediyorsunuz sanırım. Orada bir doktora gittim, imkanlar bakımından Türkiyedeki en iyi üroloji servislerinden sanırım. Hoca bir kaç test yaptı, tahliller temiz dedi. Prostatit olabilirsin, onun için de antibiyotik kullanan var, antidepresan kullanan var, ancak ben tedavi edemem. Bir doçent geliyor buraya ayda bir ona görün istersen dedi. O doktora da randevu bulabilmek mümkün değil. Ancak orada Oktay Akça isminde bir doktor var, ABD'den gelmiş sanırım, baya övülüyor. Ona bir randevu alacağım
crunkstar

evet hocam orası. birde marmara üni dede çocuklar acayip ilgileniyor. öğrenciler ama yardımcı olmak için kendilerini parçalıyorlar. ve sürekli gidersen en sonunda seni docent hoca görmek istiyormuş. bizim durumun doktorun makamı mevkisiyle ilgili değil hocam. verilen tedaviye yanıt durumu ve vücudun kendini ayağa kaldırması ile ilgili bir durum. malesef doktorlukta çok bir durum yok.
tolga58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen tolga58 »

Kim sorduğu soruya cevap alabiliyorki zafer hocada kardeşim adana İlker unsala Perşembe gittim prostat masajı muayene 65 TL . Buda doktor
crunkstar

şimdi hatırladım daha öncede konusmusduk sizle bu konuyu. malesef ikimizde aynı yerdeyiz 5 gün on numarayım resmen herşey bitti diyorum. ya büyük tuvaleti yaparken sorun oluyor ya cinsel ilişkide geri sarıyoruz 3 4 gün acı cekiyoruz gene iyi oluyor sonra gene bozuluyor. doktor ne yapsın 5 tane ilaç var. gel amelyat edecem dese olurmusun ben olmam. bu ilaçlarıda çok kullanmak hiç iyi birşey değil malesef.
tolga58

Mesaj gönderen tolga58 »

5 kalem ilaç zaten gir sayfaya 10.12 olan lokosite hep aynı ilaclari yazmıştır %100000
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

bence artık hastalıkların daha bütünlüklü değerlendirilmesi gerekiyor, yani ürolojik bir problemin sebebi kardiyolojik bir durumdan da kaynaklanıyor olabilir. neyse bu kısmı geçiyorum ama ben sadece bir prostat muayenesine 250 TL verdiysem iki soru sorduğumda en azından olumlu olumsuz bir yanıt verilsin isterim. ben konusurken hoca muayeneyi bitirip çıkıyor odadan, muhtemelen bir dahaki ay da senin lökosit aynı seviyede 3-5 ay sonra gel diyecek. hiç iyileşme olmadı diyemem, sertleşme konusunda pek bir şikayetim yok şu an, ama onun dışındaki problemler devam ediyor, benim beklentim 4 ayda bütün sorunların çözümünün olması değil, 5 senedir uğraşıyorum, 2 sene daha uğraşırım. sadece hastalıkla doktor-hasta güveni çok önemli, beni dinleyip yanıt vermesini bekliyorum en azından. ben orada otururken şunun da işi bitsin de gitsin düşüncesinde olunmasın
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

ilaç konusunu da pek anlamadım, başlangıçta verdiği ilaçları, sonradan tamamen değiştirdi hoca. ben ilk verdiği iğne olan desefinin bana iyi geldiğini söyledim, iğneyi ilk baştaki gibi desefin yazmaya başladım. ilk ilaçların neden değiştiğini sorduğumda da çapraz ateş yapıyoruz, farklı yerlere etki ediyor dedi ama 3 ay aynı antibiyotikleri kullandım, o yüzden neye göre antibiyotik yazıyor anlamadım
tolga58

Mesaj gönderen tolga58 »

Tabi kardeşim para veriyorsun para babasının hayrına kimse birşey yapmıyor. Ha kardeşim durum bu veya su durumdasın demek var. Motora bağlamış adam bas parmağı zaten masajda öle adam akıllı değil sıvıyı bı damla al. Sonra git aşağı bak gel 5 kalem kürü donder donder çak. Tamam çok kaliteli çok iyi bilgili bir insan olabilir ama benim sorduğum soruya da cevap verecek arkadaş . Kimse babasının hayrına yapmıyor bu işi dedim ya İlker Ünsal adana 65 TL yahu buda doktor . Medyatik bir isim yaptım diye düşen doktor olarak çukurun içine atıp mücadele ettirmek değil. Tamam zafer hocada sihirli parmak olacak değil. Amenna ama arkadaş boylede olmaz ..
fatih89
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen fatih89 »

bende 3 defa gittim 12-14 dü lokosit 1 kutu cipro tetradox 5genta ile basladi ikinci gitmemde 1-2 ye dusmustu klindal verdi sadece bir ay sonra tekrar gitdim 2-3 cikti simdi 5genta taravid tetradox ama hep araliklarla ilac kullaniuorum en basta cipro ise yaramisti klindal bi etki etmedi bu taravidde sanki akinti baslatdi oturunca perinede sanki prostati hissediyorum sanki perinede kemik var orayi bastirinca agriyor ara sira penisin icinden akinti geliyomus hissi oluyor ve sıkınca cikiyor valla bende anlamadim bisey napacam artik bakteri arayacagim ama kime gidicem bilmiyorum zor bi hastalik allah yardimcimiz olsun
tolga58

Mesaj gönderen tolga58 »

Bin liralik mikroskobu ben prostat sıvısı alan hocaya hediye ederim :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Gitmeyin arkadaslar mutlu olamiyorsaniz, hic faydası yoksa gitmeyin. Baska dra gidin. Adam zorla cagirmiyor sizi. Baska drlara bakin.
tolga58

Mesaj gönderen tolga58 »

Abi olan şeylerin yorumunudami yapmak suç. Bu Ahmet hoca Mehmet hoca kim.olursa olsun burda memnuniyetsizlik hangi doktorda var ise paylaşılması doğru değilmi?
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

3 ay olmuş tedaviye başlayalı. bazı iyileşmeler de yaşamışsınız.
bu hastalık için kısa bir süre.
şöyle 1 sene dolsun bir de ondan sonra yazın ne kadar iyileşme olduğunu.
bir de doktorun yerine koyun kendinizi.
gelen hasta grubu en sıkıntılı ve psikolojik açıdan en sorunlu gruplardan..
herkese tek tek açıklama yapmaya gün yetmez..
biraz hakkaniyetli olmak gerek. eğer bu hastalıktan anlayan iyi doktorlar varsa bildiğiniz paylaşın insanlar onlara yönelsin..
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

3 ay yetmez tabi canım 1 yıl 2 yıl daha uğraşalım :Dd komik... Hakkaniyetli.olmak gerekiyormuş paranın karşılığı alınmayınca. Burada millet ağrı çekio psikolojisi mahvolmuş birde gidiyor 1 sayfa doktora saçma davranışları yüzünden savunma yazısı yazıyor. Sen nerenin avukatısın yaw. Zaten doktorculuk oynamaya gelmişssin buraya. Her yorumun ayrı garip
red

Mesaj gönderen red »

Canaydogan yazdı:3 ay yetmez tabi canım 1 yıl 2 yıl daha uğraşalım :Dd komik... Hakkaniyetli.olmak gerekiyormuş paranın karşılığı alınmayınca. Burada millet ağrı çekio psikolojisi mahvolmuş birde gidiyor 1 sayfa doktora saçma davranışları yüzünden savunma yazısı yazıyor. Sen nerenin avukatısın yaw. Zaten doktorculuk oynamaya gelmişssin buraya. Her yorumun ayrı garip
sen kimin yedek nickisin tahmin edebiliyorum.
yorumum garip geldiyse okumaz, zahmet edip cevap yazmazsın kardeşim..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bakin arkadaslar, zafer mehmet hasan huseyin..kimi yazarsaniz yazin. Ama diyorumki.memnun kalmayanlar gitmesin.. yazanda yazsin. Kizdigim nokta memnun kalmadiysan gitme kardesim..memnun kalmayanlar yazabilir. Ama mutlu olmuyorsan gitme diyorum kardesim. Kac defa yazdim..
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

red yazdı:
Canaydogan yazdı:3 ay yetmez tabi canım 1 yıl 2 yıl daha uğraşalım :Dd komik... Hakkaniyetli.olmak gerekiyormuş paranın karşılığı alınmayınca. Burada millet ağrı çekio psikolojisi mahvolmuş birde gidiyor 1 sayfa doktora saçma davranışları yüzünden savunma yazısı yazıyor. Sen nerenin avukatısın yaw. Zaten doktorculuk oynamaya gelmişssin buraya. Her yorumun ayrı garip

Kimsenin yedek nicki değilim. Sadece prostat hakkında hstalık hakkında bir şeyi biliyormuşssın gibi insanlara yorum atıyorsun. Tuhaf bir davranış. Burası insanların moral bulmaya çalıştığı öneri almak istediği bir yer. Böyle komik tavırlarınla doktorculuk oynamaya devam et bakalım. Boş vaktini değerlendir... Ayrıca burası bir forum. Senin nasıl fikr belirtmeye hakkın varsa benimde var... Oyle kahve ağzıyla konuşmaya grrek yok.
red

Mesaj gönderen red »

adam bir kere zafer hocaya muayene olmamış gelip zafer hocayı eleştiriyor.
bana mesaj atıp teşekkür edenler var, bu doktordan tedavi alıp. hiç tanımadığım insanlar..
muayene olmadan gelip eleştirmeyin. tedavi alın, işe yaramazsa eleştirirsiniz..
red

Mesaj gönderen red »

Canaydogan yazdı:
red yazdı:

Kimsenin yedek nicki değilim. Sadece prostat hakkında hstalık hakkında bir şeyi biliyormuşssın gibi insanlara yorum atıyorsun. Tuhaf bir davranış. Burası insanların moral bulmaya çalıştığı öneri almak istediği bir yer. Böyle komik tavırlarınla doktorculuk oynamaya devam et bakalım. Boş vaktini değerlendir... Ayrıca burası bir forum. Senin nasıl fikr belirtmeye hakkın varsa benimde var... Oyle kahve ağzıyla konuşmaya grrek yok.
geçmiş yazılarımı okursan belki iyileşmene faydası olur.
allah yardımcın olsun..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ayrica memnun kalmadiysan gidin yuzune karsi soyleyin, hastaneye sikayet edin. Ama burada farkli bir sekilde kimseyi kötulemeyin. Sadece ayni kisi degil baskasi icinde memnuniyetsizlik kriterlerini aşmayın. Bu forumunda kuralları var. Her zaman soyluyorum..Zaten bu forumda 4-5 kisi var. Bunlar belli. Bunlari takip ediyorum. Surekli forum kurallarini ihlal ediyor. Lutfen arkadaslar memnun olmayabilirsin ama burasida kusura bakmayin kimsenin istedigi gibi yazacagi bir yer degil. Ben burada bir yonetici olarak sorumluluk tasiyorum.
Kartal42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Kartal42 »

Evet arkadaslar madem konu acilmis nickimi kaybettiim telefonum kirildi espace 42 idi 10 yillik hastayim 1 burda tartisa bilirsiniz yanliz kadir abi bisey dememis istemiyorsaniz gitmeyin diyor 2 red kardes ben zafere gidenlerdenim koluma girip eczanenin kapisina kadar goturuyor tmm iyi bir doktor ama benim tavsiyem 2 kereden sonra gidilmesi sakincali ben sahsen baska doktora gitecegim adam 5 6 yildir ayni doktora gidop iyi olamiyorsa devam etmenin bi anlami yok bence herkese iyi aksamlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kartal42 yazdı:Evet arkadaslar madem konu acilmis nickimi kaybettiim telefonum kirildi espace 42 idi 10 yillik hastayim 1 burda tartisa bilirsiniz yanliz kadir abi bisey dememis istemiyorsaniz gitmeyin diyor 2 red kardes ben zafere gidenlerdenim koluma girip eczanenin kapisina kadar goturuyor tmm iyi bir doktor ama benim tavsiyem 2 kereden sonra gidilmesi sakincali ben sahsen baska doktora gitecegim adam 5 6 yildir ayni doktora gidop iyi olamiyorsa devam etmenin bi anlami yok bence herkese iyi aksamlar
Paylasimin icin tskler kardesim.
red

Mesaj gönderen red »

Kartal42 yazdı:Evet arkadaslar madem konu acilmis nickimi kaybettiim telefonum kirildi espace 42 idi 10 yillik hastayim 1 burda tartisa bilirsiniz yanliz kadir abi bisey dememis istemiyorsaniz gitmeyin diyor 2 red kardes ben zafere gidenlerdenim koluma girip eczanenin kapisina kadar goturuyor tmm iyi bir doktor ama benim tavsiyem 2 kereden sonra gidilmesi sakincali ben sahsen baska doktora gitecegim adam 5 6 yildir ayni doktora gidop iyi olamiyorsa devam etmenin bi anlami yok bence herkese iyi aksamlar
yazdığı bazı ilaçları reçeteye yazma yetkisi yok.
mesela floxilevo...
bu nedenle yakınının eczanesinden aldırıyor.
hiç bir ürolog prostatit için floxillevo yazamaz, kağıda yazsa da eczane vermez..
ayrıca bu ilaçların fiyatları standart, hangi eczaneden alsanız aynı parayı ödeyeceksiniz.
gidin tabi değiştirin doktoru, memnun kalırsanız buraya mutlaka yazın..