Bir soru sertleşme prostatit İlişkisine dair

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Bir soru sertleşme prostatit İlişkisine dair

Mesaj gönderen muharremmer »

Çok özet yazıyorum

1- 2009 da yapılan tahlil tetkik ve en nihayetinde SİSTOSKOBİ sonucunda konulan teşhis mikrobik bulguya bağlı olmayan aşırı aktif mesane nörolojik mesane vs.. değişik isimleri var.

2- Anlık kısa bir süreliğine çok iyi bir sertleşme ama göbek altından az bir İdrar hissiye beraber sertleşmenin azalması

3- Mesanenin prostat kaslarını da etkileyerek fonksiyon bozukluğuna yol açtığını zannediyorum.
çünkü ereksiyon halinde bir penis ve idrar hissiyle boşalamadan uykudan uyanıyorum

Ve ek olarak prostatta bişey yok tezimi güçlendiren yakın zamanda yaşadığım bir deneyim.

İsmini vermek istemiyorum reklam olmasın malum haplar var sertleştirici ereksiyon uzatıcı bilirsiniz
Evlilik arifesinde olduğum biriyle Yakın zamanda 100mg alarak bir deneyim yaşadım.
İlk defa aldım. 2 saat boyunca sertleşme azalmadı ve korktum.
İşlevsel olarak gayet iyiydi ama orgazm olmak için ekstra zorlanma ve gayret hali devam etti. Yani dışarıdan ciddi bir uyarıcı olmadan boşalamıyorum. Nasıl deyim penisin sperm attırma hareketini yapması için illaki ekstra fiziksel bir müdahale yapmam gerekiyor. Mesane sürekli kasılı veya kasılmaya yakın olduğu için mi prostat görevini tam yapamıyor diye düşünüyorum.

Şimdi sorum şu prostatta bişey olsaydı hap almama rağmen yine bu sertleşme ereksiyon sorunu devam etmez miydi.
2 saat boyunca ereksiyon halindeydi Penisin sertleşmesini sağlayan ana unsur PROSTAT ise prostatta bişey yok o zaman ama orgazmı sağlayıp spermi ileri doğru attıran da prostatsa orda sorun var ekstra bir gayret gerekiyor ereksiyon zevkide kaliteli olmuyor

Bu tür haplar DÜZ KASLARa müdahil olarak zannedersem bu etkiyi yapıyomuş mesane de düz kas.
Muhabbet olarak yazdım yoksa bu yazdıklarımdan bir çözüm çıkmayacak biliyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Bir soru sertleşme prostatit İlişkisine dair

Mesaj gönderen kadir »

Hemen cevapliyayim kardesim. Prostatit olsanizda olmasanizda sertlestirici kan hizlandirici haplar duygu ve dusunceye bagli sertlesmeye benzemez. Sertlesir fakat zevk alma .olayi dogal ereksiyon hali gibi olmaz. Ejekulasyon olmaniz icin asiri fantazi yapma ihtiyaci duyarsiniz. Gece ereksiyonu oldugunda idrar dolu mesane ereksiyonu tetikliyor. Insani rahatsiz eder uykunuz kacar, sabah yorgun kalkarsiniz. Idrarinizi yaptiginizda ereksiyon biter ve rahatlarsiniz uykunuza devam edersiniz. Prostatitli insanlardada bu boyledir bendede aynisi oluyor.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

kadir yazdı:Hemen cevapliyayim kardesim. Prostatit olsanizda olmasanizda sertlestirici kan hizlandirici haplar duygu ve dusunceye bagli sertlesmeye benzemez. Sertlesir fakat zevk alma .olayi dogal ereksiyon hali gibi olmaz. Ejekulasyon olmaniz icin asiri fantazi yapma ihtiyaci duyarsiniz. Gece ereksiyonu oldugunda idrar dolu mesane ereksiyonu tetikliyor. Insani rahatsiz eder uykunuz kacar, sabah yorgun kalkarsiniz. Idrarinizi yaptiginizda ereksiyon biter ve rahatlarsiniz uykunuza devam edersiniz. Prostatitli insanlardada bu boyledir bendede aynisi oluyor.
Prostat enfeksiyonu bittiğinde dahi devam ediyor öyleyse bu idrar olayı. Şöyle ki 3 senedir her sabah gaz ve idrar hissi ile uyanıyorum, gece kalkması yok
yaga

Mesaj gönderen yaga »

haplar kan akışı ile ilgili bir düzenleme yapar, yani istemsiz olarak sertleşme gibi düşünün.. ve doktor önermedikçe kesinlikle hap kullanmayın. 2 saat ereksiyon hali 4 5 saate uzarsa kalıcı penis hasarı olabilir.

Penis kasdan ziyade kan ile alakalıdır sertleşme kan akışıyla doğrudan orantılıdır. haftada 3 4 gün farkettiğiniz sabah, gece ereksiyonuz varsa sorununuz psikolojik olabilir. ya da pelvik taban kaslarınızda bir sorun olabilir.
Azad
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Azad »

yaga yazdı:haplar kan akışı ile ilgili bir düzenleme yapar, yani istemsiz olarak sertleşme gibi düşünün.. ve doktor önermedikçe kesinlikle hap kullanmayın. 2 saat ereksiyon hali 4 5 saate uzarsa kalıcı penis hasarı olabilir.

Penis kasdan ziyade kan ile alakalıdır sertleşme kan akışıyla doğrudan orantılıdır. haftada 3 4 gün farkettiğiniz sabah, gece ereksiyonuz varsa sorununuz psikolojik olabilir. ya da pelvik taban kaslarınızda bir sorun olabilir.

Pelvik taban kaslarında sorun olabilir demişsiniz ? Bu konuda biraz baktım kimileri kegel egz öneriyor kimileti ters kegel egzersizleri öneriyor prostatit hastaları için .Sizin malumatınuz nedir bu konuda ? Yaptığınız ve fayda gördüğünüz bişey var mı ?
yaga

Mesaj gönderen yaga »

Azad yazdı:
yaga yazdı:haplar kan akışı ile ilgili bir düzenleme yapar, yani istemsiz olarak sertleşme gibi düşünün.. ve doktor önermedikçe kesinlikle hap kullanmayın. 2 saat ereksiyon hali 4 5 saate uzarsa kalıcı penis hasarı olabilir.

Pelvik taban kaslarında sorun olabilir demişsiniz ? Bu konuda biraz baktım kimileri kegel egz öneriyor kimileti ters kegel egzersizleri öneriyor prostatit hastaları için .Sizin malumatınuz nedir bu konuda ? Yaptığınız ve fayda gördüğünüz bişey var mı ?

Kegel egzersizleri kasları güçlendirmeye yönelik, ters kegel ise kasları gevşetmeye yöneliktir ve yapılması çok daha zor, karmaşıktır. Buna hasta ya da doktor karar verebilir. Eğer HF semtomlarınız varsa, yumuşak olması gereken peniste sertlik, istemsiz kasılmalar vs. gibi ters kegel öneririm ki zaten ters kegelin bir zararı yoktur. ama kegelin bi zararı olabilir. Burası önemli. Kegel egzersizleriden uzak durun derim.