HATA NEREDE??

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

HATA NEREDE??

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Genel olarak burada tavsiye edilen tedavi şekli şöyle.

1. Prostat sıvısından kültür yaptır, antibiyograma göre uygun antibiyotik tedavisi. Olmazsa Pcr yaptır kültürde cıkmayan bakterileri bulmaya çalış.

2. Sürekli lökosit baktır, prostat sıvısında lökosit 1-2 yi geçerse karma antibiyotik tedavisi al. Yani zafer oyman şekli

1. YOLDAN GİDENLER:
Gözlemlediğim kadarıyla bircok arkadas öyle böyle kültür yaptırıp, uygun antibiyotik kullanımı yaptı, hatta bazı arkadaşlar sadece enfeksiyon uzmanlarının yazma yetkisi olan uzun dönem daha ağır antibiyotikler kullandı. Semptomları devam edene, doku hasarı yüzünden  diyoruz ama normalde bir daha antibiyotik kullanmasına gerek kalmaması gerekiyor insanın? Ama öyle olmuyor. Bu işte bi terslik var ne yaparsak yapalım bu yoldan giden ve DİKKATLİ YAŞAYAN HERKES iyileşmiyor. Hatta büyük çoğunluk iyileşmiyor, yıllarca semptomlar devam ediyor.

2. Zafer oyman tedavisi ile lökosit baskılanıyor, düşüyor , iltihabi durum sona eriyor. Kulağa mantıklı geliyor. Genelde ikili veya üçlü antibiyotik kombini şeklinde veriyor, iki hafta sonra farklı kombine geçiyor. 5-6 çeşit antibiyotikten illa biri biri iltihabı düşürüyor. Ama sonuc bi süre sonra yine aynı!!!

Denize hiç girmesen hiç ıslanmasan , eşin dahil hiçbir ilişkiyi kondomsuz yapmasan, kışın sürekli içlik giysen, bira şarap ağzına dahi sürmesen, antibiyotiklerle lökositi 1-2e düşürmüş olsan da, daha sonra bu lökosit bir şekilde yukarı çıkıyor ve semptomlar uzunca seneler devam ediyor.

Fikrinizi almak istiyorum? Birçoğumuzun anlamlandıramadığı bir hastalık sürecini yaşıyoruz ve birkaç tecrübeli abi hariç hepimizin kafası karışık.

Sizce bu hastalığın mantıklı bir gidişatı ve tedavisi nasıl olmalı?
bauwext
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: HATA NEREDE??

Mesaj gönderen bauwext »

çok haklısn abi yaşımız genç ne yapacağız nasıl iyi olacağız hiç bilmiyorum !ankara da devlet hast. doktorlar bu hastalığın adını bile duymak istemiyorlar
Bahtsizbedevii

bauwext yazdı:çok haklısn abi yaşımız genç ne yapacağız nasıl iyi olacağız hiç bilmiyorum !ankara da devlet hast. doktorlar bu hastalığın adını bile duymak istemiyorlar
Doktorun adını duymak uğraşmak istemediği hastalığı biz yıllarca yaşıyoruz. Yani topu topu 5 tane doktor var adını duyan ama onlardan da şifa bulamıyoruz ne hikmetse.
Ben zafer oymana gittim 1_2 ay tedavi gördüm birdaha da şikayetim olmadı diyen kaç adam vardır ki forumda. Belki çok başında idrar yolu enfeksiyonu iken direk tedaviye başlayan birkaç şanslı adam hariç yok denecek kadar azdır.
kmlpr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr »

Acıyı sızıyı yanmayi en aza indirgemek onemli. Yasam kalitesini en az bozacak sekilde, yasamak onemli. 1 2 sene pesinden kosmak gerek hastaligin , sonrasinda bunada sukur diyip, omrumuzu tamamlamak, iki gozumuz kör olsaydi, altimizdan alsalardi, bir baskasina muhtac felcli olsaydik ne olurdu?
Sunu biliyoruz ki bu hastalik semptomlari zaman gectikce azaliyor ve bir yerde duruyor. Duran kisima alismak , onunla yasamayi ogrenmeliyiz.
Bahtsizbedevii

kmlpr yazdı:Acıyı sızıyı yanmayi en aza indirgemek onemli. Yasam kalitesini en az bozacak sekilde, yasamak onemli. 1 2 sene pesinden kosmak gerek hastaligin , sonrasinda bunada sukur diyip, omrumuzu tamamlamak, iki gozumuz kör olsaydi, altimizdan alsalardi, bir baskasina muhtac felcli olsaydik ne olurdu?
Sunu biliyoruz ki bu hastalik semptomlari zaman gectikce azaliyor ve bir yerde duruyor. Duran kisima alismak , onunla yasamayi ogrenmeliyiz.
Dursa zaten sıkıntı yok. Ama mesela yaz döneminde bikac aydır rahattım on gündür yine yanmalar başladı. Çok dayanılmaz hale gelir ve uzun süre devam ederse zafer hocaya gidicem yine mecbur.

Tabiki çok ağır hastalıklar var, buna şükür beterinden saklasın Allah ama sonuc alamamak ve semptomları tekrar tekrar yaşamak can sıkıyor. Semptom olmasa, acaba prostatımda bakteri var mı diye kurcalamam.
hayatzor22

Mesaj gönderen hayatzor22 »

Bahtsizbedevii yazdı:
kmlpr yazdı:Acıyı sızıyı yanmayi en aza indirgemek onemli. Yasam kalitesini en az bozacak sekilde, yasamak onemli. 1 2 sene pesinden kosmak gerek hastaligin , sonrasinda bunada sukur diyip, omrumuzu tamamlamak, iki gozumuz kör olsaydi, altimizdan alsalardi, bir baskasina muhtac felcli olsaydik ne olurdu?
Dursa zaten sıkıntı yok. Ama mesela yaz döneminde bikac aydır rahattım on gündür yine yanmalar başladı. Çok dayanılmaz hale gelir ve uzun süre devam ederse zafer hocaya gidicem yine mecbur.

Tabiki çok ağır hastalıklar var, buna şükür beterinden saklasın Allah ama sonuc alamamak ve semptomları tekrar tekrar yaşamak can sıkıyor. Semptom olmasa, acaba prostatımda bakteri var mı diye kurcalamam.
Lökosit düşerken tamamen iyileşenlerde de geri mi dönüyor sonra hastalık?
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

hayatzor22 yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:

Evet
hayatzor22

kmlpr yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:

Evet
Ama bazıları foruma hiç geri dönmemiş,biri de yılda bir gelip hala iyiyim diye not düşmüş 3 4 yıldır iyi
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

3 4 yilda iyi 5 6 yilda gene olur olmadi 6 7 de gelir gider
hayatzor22

kmlpr yazdı:3 4 yilda iyi 5 6 yilda gene olur olmadi 6 7 de gelir gider
Nüks sebebi olmadan geri gelenler var mı böyle 5 sene sonra durup dururken tekrar?
kmlpr

Mesaj gönderen kmlpr »

Nuks sebebi olmadan derken? Prostatit hastaligi = Nuks
Bahtsizbedevii

Arada iyi olanlar vardır inkar etmiyorum ama bana kalırsa insanlar zamanla alışıyor hayatın telaşına bırakıp gidiyor. Bende aylarca girmediğim oldu foruma, 2 senedir hastayım ben. Bu aylarca girmediğim dönemde hep iyimiydim? Yoo değildim. Hiç semptomum olmadıgı zamanda oldu, yanma şikayetlerimin tavan yaptıgı zamanda oldu. Yanlış anlaşılmasın bu forum insanlara nereye gideceğini, ne yapacağını öğreten bir rehber, herkesten Allah razı olsun ama 2 sene sonra foruma sadece bir yenilik varmı diye ya da dertleşir, sohbet etmek amacıyla giriyorum. Yoksa belli işte kültür, Pcr, lökosit, zafer, Basri, izak, Muhsin, Hüseyin.. Ya bunlardan birine gidip masaj lökosit antibiyotik, ya da gittiği yere kadar demekten farklı bir yol yok şu an icin.
hayatzor22

Bahtsizbedevii yazdı:
Arada iyi olanlar vardır inkar etmiyorum ama bana kalırsa insanlar zamanla alışıyor hayatın telaşına bırakıp gidiyor. Bende aylarca girmediğim oldu foruma, 2 senedir hastayım ben. Bu aylarca girmediğim dönemde hep iyimiydim? Yoo değildim. Hiç semptomum olmadıgı zamanda oldu, yanma şikayetlerimin tavan yaptıgı zamanda oldu. Yanlış anlaşılmasın bu forum insanlara nereye gideceğini, ne yapacağını öğreten bir rehber, herkesten Allah razı olsun ama 2 sene sonra foruma sadece bir yenilik varmı diye ya da dertleşir, sohbet etmek amacıyla giriyorum. Yoksa belli işte kültür, Pcr, lökosit, zafer, Basri, izak, Muhsin, Hüseyin.. Ya bunlardan birine gidip masaj lökosit antibiyotik, ya da gittiği yere kadar demekten farklı bir yol yok şu an icin.
Hayatın telaşına kapılabilecek seviyede seyrederse gene iyi,abi bende çoğu semptom olmadı idrarda yanma kasık ağrısı oldu sadece 1 ay sonra tedaviye başladım,şimdi benim tamamen yada uzun süre atlatma ihtimalim yok mu yeme içmeye üşütmemeye cinselliğe dikkat etsem? Şuan bir sorunum yok gibi lökositim 7 çıkmıştı ilk gittiğimde.
Bahtsizbedevii

Ben yanma semptomlarım tavandayken gittim lökosit 2 cıktı. Zafer hocaya ilk gidişimdi hatta. Sen prostatit değilsin dedi, yolladı, bende normal hayatıma devam ettim,zamanla gecer dedi diye. Gecmedi iki hafta sonra yine gittim 15-20 lökosit görüldü zafer hoca da. Antibiyotiğe başladık bittikten sonra lökosit yine yok dedi. Ne onun dediği gibi iyi olabildim, ne de çok öok kötü. Bendeki semptomlar genelde idrar sonrası yanma, zaman zaman peniste ağrı.
Bana göre yapman gerekeni yap, ama çok şikayetin olmadıgında gitme bosuna antibiyotik yükleme. Benim yine var ama biraz sabredice, gecerse gitmicem.
Belki bu da iyi bir yöntem değildir ama en büyük korkum, antibiyotik seçeneklerini yitirmek. Çünkü bakteri ölmüyor. Bir başka hastalıkta bu antibiyotikler bize lazım olacak ve büyük ihtimalle çoğu dirençli çıkacak bu kadar cok çeşit denediğimiz için.
hayatzor22

Bahtsizbedevii yazdı:Ben yanma semptomlarım tavandayken gittim lökosit 2 cıktı. Zafer hocaya ilk gidişimdi hatta. Sen prostatit değilsin dedi, yolladı, bende normal hayatıma devam ettim,zamanla gecer dedi diye. Gecmedi iki hafta sonra yine gittim 15-20 lökosit görüldü zafer hoca da. Antibiyotiğe başladık bittikten sonra lökosit yine yok dedi. Ne onun dediği gibi iyi olabildim, ne de çok öok kötü. Bendeki semptomlar genelde idrar sonrası yanma, zaman zaman peniste ağrı.
Bana göre yapman gerekeni yap, ama çok şikayetin olmadıgında gitme bosuna antibiyotik yükleme. Benim yine var ama biraz sabredice, gecerse gitmicem.
Belki bu da iyi bir yöntem değildir ama en büyük korkum, antibiyotik seçeneklerini yitirmek. Çünkü bakteri ölmüyor. Bir başka hastalıkta bu antibiyotikler bize lazım olacak ve büyük ihtimalle çoğu dirençli çıkacak bu kadar cok çeşit denediğimiz için.
Lökosit nasıl böyle değişebiliyor? Şikayetler varken gittiğin halde lökositin böyle çıkması falan çok tahmin edilemez bir hastalık.bu hastalığın yarattığı kasık ağrısı nasıl oluyor ? Benim kasık ağrılarım hareket anında olursa oluyor yatarken sabit dururken ağrı girmiyor genelde,donanımhaberde birisi yazmıştı 10 yıl önce yakalanmıştım 3 4 aylık tedaviyle atlattım şimdi çok üşütünce tekrar başladı diye,umarım herkes uzun yıllar rahat edebilir en azından
Bahtsizbedevii

hayatzor22 yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:Ben yanma semptomlarım tavandayken gittim lökosit 2 cıktı. Zafer hocaya ilk gidişimdi hatta. Sen prostatit değilsin dedi, yolladı, bende normal hayatıma devam ettim,zamanla gecer dedi diye. Gecmedi iki hafta sonra yine gittim 15-20 lökosit görüldü zafer hoca da. Antibiyotiğe başladık bittikten sonra lökosit yine yok dedi. Ne onun dediği gibi iyi olabildim, ne de çok öok kötü. Bendeki semptomlar genelde idrar sonrası yanma, zaman zaman peniste ağrı.
Lökosit nasıl böyle değişebiliyor? Şikayetler varken gittiğin halde lökositin böyle çıkması falan çok tahmin edilemez bir hastalık.bu hastalığın yarattığı kasık ağrısı nasıl oluyor ? Benim kasık ağrılarım hareket anında olursa oluyor yatarken sabit dururken ağrı girmiyor genelde,donanımhaberde birisi yazmıştı 10 yıl önce yakalanmıştım 3 4 aylık tedaviyle atlattım şimdi çok üşütünce tekrar başladı diye,umarım herkes uzun yıllar rahat edebilir en azından

Zaten yılın 365 günü şikayet olmuyor. Dönem dönem bişeyler tetikliyor ama tetikleyen etkenlerden kaçma imkanı yok. Meltem esse tetikliyor. :) kasık ağrısı ben pek yaşamadım o nedenle pek bilgim yok.
hayatzor22

Bahtsizbedevii yazdı:
hayatzor22 yazdı:

Zaten yılın 365 günü şikayet olmuyor. Dönem dönem bişeyler tetikliyor ama tetikleyen etkenlerden kaçma imkanı yok. Meltem esse tetikliyor. :) kasık ağrısı ben pek yaşamadım o nedenle pek bilgim yok.
Ben herkesin her günü kötü geçiyor sanıyorum yıl boyu,genelde hafifliyor mu sene içinde ? Senede kaç ay çok sıkıntı veriyor size mesela?
Bahtsizbedevii

hayatzor22 yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:
hayatzor22 yazdı: Lökosit nasıl böyle değişebiliyor? Şikayetler varken gittiğin halde lökositin böyle çıkması falan çok tahmin edilemez bir hastalık.bu hastalığın yarattığı kasık ağrısı nasıl oluyor ? Benim kasık ağrılarım hareket anında olursa oluyor yatarken sabit dururken ağrı girmiyor genelde,donanımhaberde birisi yazmıştı 10 yıl önce yakalanmıştım 3 4 aylık tedaviyle atlattım şimdi çok üşütünce tekrar başladı diye,umarım herkes uzun yıllar rahat edebilir en azından

Ben herkesin her günü kötü geçiyor sanıyorum yıl boyu,genelde hafifliyor mu sene içinde ? Senede kaç ay çok sıkıntı veriyor size mesela?

Bunun bi ortalaması yokki. Kimde ne zaman azar, çoşar belli değil. Ama ben şunu gördüm kendimle ilgili dikkat etsem de semptomların oldugu o dönem gelecekse geliyor. Neyi yanlıs yaptım diyorum pek bulamıyorum. Şahsen ben nisandan beri çok bi rahatsızlık yaşamadım ama son iki haftadır yine azgın döneminde prostatit.
hayatzor22

Bahtsizbedevii yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:

Bunun bi ortalaması yokki. Kimde ne zaman azar, çoşar belli değil. Ama ben şunu gördüm kendimle ilgili dikkat etsem de semptomların oldugu o dönem gelecekse geliyor. Neyi yanlıs yaptım diyorum pek bulamıyorum. Şahsen ben nisandan beri çok bi rahatsızlık yaşamadım ama son iki haftadır yine azgın döneminde prostatit.
abi bir de şu ödemin indirilme konusu var,doktorlar elle muayenede masajda falan hissediyorlar mı bu ödemi ordan mı anlıyoruz ödem olduğunu?
Bahtsizbedevii

hayatzor22 yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:
hayatzor22 yazdı: Ben herkesin her günü kötü geçiyor sanıyorum yıl boyu,genelde hafifliyor mu sene içinde ? Senede kaç ay çok sıkıntı veriyor size mesela?

abi bir de şu ödemin indirilme konusu var,doktorlar elle muayenede masajda falan hissediyorlar mı bu ödemi ordan mı anlıyoruz ödem olduğunu?
Evet elle muayene edip anlarlar, masaj yaparken filan. Ödemin şiş mi değil mi anlamak çok zor bişey değil ama uğraşmak istemeyen ultrason çektir, mr çektir de diyebilir.
hayatzor22

Bahtsizbedevii yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:

Evet elle muayene edip anlarlar, masaj yaparken filan. Ödemin şiş mi değil mi anlamak çok zor bişey değil ama uğraşmak istemeyen ultrason çektir, mr çektir de diyebilir.
Peki ödem hiç oluşmamışsa iyileşmek kolay mı? Akut dönem denen kısım tam olarak ne oluyor kaç ay ?
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Abi adı ustunde kronik prostat iltihabı Yanı tamamen tedavisi mumkun degıl 2 aydır antıbıyotık kullanıyorum bu kombin ısını yapan sadece zafer hoca degıl mersinde benım doktorum da bu ısı yaptı bana ve faydası oldu evet ama bazı semptomlar var cok ınatcı abi gecmıyor bırak antıbıyotıgı gerı aynı Yanı suan kullanıyorum antıbıyotıgı daha once baskıladım hastalıgı baskılamak ıcın katiyen antıbıyotıgı bırakın Yanı bellı bır tedavı alın ve bırakın ondan sonra takviyelerle Yanı size iyi gelen takviyelerle devam edin bir seneye kafaya da takmayıp duzgun y as atsan vucuttakı enfeksiyon belirtileri askıya alınıyor bende oyle oldu ondan sonra dikkat etmek lazım sureklı abi ozellıkle ılıskı Yanı gerısını salla ama ılıskıde mutlaka kondom kullan tamamen gecmıyor %80bır ıyılesme oluyor ama en ufak hata yapsan ben burdayım diyor cok da se yapmamak lazım ya millet boylede hayatına devam ediyor
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

nefessizkesersapi yazdı:
Prostatx33 yazdı:Abi adı ustunde kronik prostat iltihabı Yanı tamamen tedavisi mumkun degıl 2 aydır antıbıyotık kullanıyorum bu kombin ısını yapan sadece zafer hoca degıl mersinde benım doktorum da bu ısı yaptı bana ve faydası oldu evet ama bazı semptomlar var cok ınatcı abi gecmıyor bırak antıbıyotıgı gerı aynı Yanı suan kullanıyorum antıbıyotıgı daha once baskıladım hastalıgı baskılamak ıcın katiyen antıbıyotıgı bırakın Yanı bellı bır tedavı alın ve bırakın ondan sonra takviyelerle Yanı size iyi gelen takviyelerle devam edin bir seneye kafaya da takmayıp duzgun y as atsan vucuttakı enfeksiyon belirtileri askıya alınıyor bende oyle oldu ondan sonra dikkat etmek lazım sureklı abi ozellıkle ılıskı Yanı gerısını salla ama ılıskıde mutlaka kondom kullan tamamen gecmıyor %80bır ıyılesme oluyor ama en ufak hata yapsan ben burdayım diyor cok da se yapmamak lazım ya millet boylede hayatına devam ediyor
Takma kafana canım napcan amaan...
Bu işin tek olayı masaj işte anti manti boş aslına bakarsan sırf placebo olayı :)
Benim tek sorunum foruma bagimlilik :))
Bu foruma girdikce antibiyotik icmek istiyorum mk :))
Bence arastirmaktan kurtulmamiz lazim bu isin oluru o :)
Simdi antibiyotik gene icicem cunku bagimlisi olduk mk..Bu sefer kafama gore alcam zaten :)
Benim sorum zaten gotumle ilgili prostat orada travma etkisi yapmis got siniri kasini sikmis.. 2-3 seneye azalir biliyorum mk...
Antibiyotik bagimlisiyiz iste napcaaan
Suan duzeldın tebrik ederim
Angara

Mesaj gönderen Angara »

Prostatx33 yazdı:
nefessizkesersapi yazdı:
Prostatx33 yazdı:Abi adı ustunde kronik prostat iltihabı Yanı tamamen tedavisi mumkun degıl 2 aydır antıbıyotık kullanıyorum bu kombin ısını yapan sadece zafer hoca degıl mersinde benım doktorum da bu ısı yaptı bana ve faydası oldu evet ama bazı semptomlar var cok ınatcı abi gecmıyor bırak antıbıyotıgı gerı aynı Yanı suan kullanıyorum antıbıyotıgı daha once baskıladım hastalıgı baskılamak ıcın katiyen antıbıyotıgı bırakın Yanı bellı bır tedavı alın ve bırakın ondan sonra takviyelerle Yanı size iyi gelen takviyelerle devam edin bir seneye kafaya da takmayıp duzgun y as atsan vucuttakı enfeksiyon belirtileri askıya alınıyor bende oyle oldu ondan sonra dikkat etmek lazım sureklı abi ozellıkle ılıskı Yanı gerısını salla ama ılıskıde mutlaka kondom kullan tamamen gecmıyor %80bır ıyılesme oluyor ama en ufak hata yapsan ben burdayım diyor cok da se yapmamak lazım ya millet boylede hayatına devam ediyor
Takma kafana canım napcan amaan...
Bu işin tek olayı masaj işte anti manti boş aslına bakarsan sırf placebo olayı :)
Benim tek sorunum foruma bagimlilik :))
Bu foruma girdikce antibiyotik icmek istiyorum mk :))
Bence arastirmaktan kurtulmamiz lazim bu isin oluru o :)
Simdi antibiyotik gene icicem cunku bagimlisi olduk mk..Bu sefer kafama gore alcam zaten :)
Benim sorum zaten gotumle ilgili prostat orada travma etkisi yapmis got siniri kasini sikmis.. 2-3 seneye azalir biliyorum mk...
Antibiyotik bagimlisiyiz iste napcaaan
Suan duzeldın tebrik ederim
Bakın düzelen, yüzde 90 iyi olan ve forumu kullanan kişi sayısı az,
Moral bozmadan çabalamak zorundayiz
Allah siginin ben inanıyorum geçecek.
Saçma sapan konuşmak size bir fayda sağlamaz ama bı ümitle çabalamak belki sizi iyi eder ben böyle düşünüyorum.
Hepimiz inşallah iyi oluruz
Angara

Mesaj gönderen Angara »

Gidin ramzesin yazisini okuyun en kötü ne diyim