iyileşenler için test

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: iyileşenler için test

Mesaj gönderen kadir »

baran17 yazdı:Yillardir mide sorunum var hep yanar kullandigim renin.talcid,lansor vs ilaclarin kutularinin sayilarini unuttum .Burda forumda bir arkadas bio elma sirkesi kronik prostat iyi gelir yazmis aldim 2 litre kullandim midem aylardir yanmiyor Bunun icin kac kere doktora gittigimi hatirlamiyorum bile.Vertigo diye bir problemim daha var kulagim 7/24 cinliyor basim dönüyor care yok kimse bulmadi .Iste böyle seyler yasayinca birde kronik prostatit insanin güveni sarsiliyor .Ama hic bir zaman bir doktorun bakis acisina sahip olacagimi iddia etmiyorum insanlar yillarca bunun icin egitim görüyor .Ama sorunlarimiza daha fazla care üretmeliler .
baran17 mrb,
Bendede yillardir midemde reflu var..elma sirkesini nasil kullandin?Biraz bahsedermisin?
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

baran17 yazdı:Yillardir mide sorunum var hep yanar kullandigim renin.talcid,lansor vs ilaclarin kutularinin sayilarini unuttum .Burda forumda bir arkadas bio elma sirkesi kronik prostat iyi gelir yazmis aldim 2 litre kullandim midem aylardir yanmiyor Bunun icin kac kere doktora gittigimi hatirlamiyorum bile.Vertigo diye bir problemim daha var kulagim 7/24 cinliyor basim dönüyor care yok kimse bulmadi .Iste böyle seyler yasayinca birde kronik prostatit insanin güveni sarsiliyor .Ama hic bir zaman bir doktorun bakis acisina sahip olacagimi iddia etmiyorum insanlar yillarca bunun icin egitim görüyor .Ama sorunlarimiza daha fazla care üretmeliler .
istanbulda gündüz Kumbasar KBB uzmanı var.istanbulda kulaklarından şikâyetçi olan herkes ona gidip tedavi oluyorlar.yani çare yine bir doktorda.kronik hastalıklarda önemli olan doğru doktoru bulup doğru tedaviyi olup kurtulmaktır.otla çöple olacak şeyler değil.sadece doğru doktor ve doğru tedavi.bununla ilgili bir sürü örnek verebilirim.birgün istanbula yolunuz düşerse dediğim doktora gidin.o da bir şey yapamazsa işinde profosyonel başka bir doktor tavsiye edebilirim.tavsiye edeceğim bu doktor dünyada şu anda tedavisi bulunmayan bazı hastalıkların tedavisini bulmuş durumda.yani yine bir doktor.
ABittersweetLi

kadir yazdı:
ABittersweetLi yazdı:yetersiz antibiyotik kullanımı sonucu saklanan bakteriler direnç kazanarak çoğalır ve rahatsızlıklar geri gelir.bu her zaman böyle olmuştur.bunun içinde en uygun antibiyotik olan amoklavin tarzı bir antibiyotiği günde 1 yada 2 tane içmektir.

mesela ben ve forumda bir kaç arkadaş bu sorunu yaşadı.kadir abinin enjeksiyon olduktan sonra daha kötü olmasının nedeni de buydu.çünkü ya antibiyotik yetersiz geldi yada uygun antibiyotik değildi.
Abitter mrb,
Benim prostatik enjeksiyondan sonra kotulesmem,sanirim iyilesen, kapanan,kireclenen bir lezyonun icine,ignenin girmesidir..perineden prostatin icine giren ignenin mikrop transferi yaptigini dusunuyorum.Antibiyotikle bir alakasi oldugunu sanmiyorum.Kaldiki zaten ben yine antibiyotikle iyi oldum.Klasik prostatit semptomlariniz yoksa zaten iyisinizdir.Bunu iyimiyim acaba diye antibiyotik alarak test etmeye gerek yok..Uyuyan yilani uyandirmak isterseniz pseveyimin dedigi gibi poponuzu 1-2 gece sabah ayazinda birakin belli olur.)))
kadir abi merhaba,
abi forumda düşük doz yada uygun olmayan antibiyotik kullanımı sonucu daha kötü olan arkadaşların durumlarına hep şahit olduk.zaten antibiyotik direnci gibi bir durum var ortada.bence iyileşenler net çözümü bulmak için bu yöntemi denemek zorundalar :) çok sağlam kaynaklardan edindim bu tecrübeyi.bizzat kendim ve forumda bir çok arkadaş da bu durumu yaşadı.bence denenmeli.kaybedeceğimiz bir şey olmaz.küçük çocuklar bile kullanıyor amoklavin tarzı antibiyotikleri.kas eklem ağrısıda olmuyor kimsede.sadece prostatit hastalarında bir tetikleme olduğu için nüksler oluyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Gunaydin Abitter bugun hava cok guzel..bu guzel havalar insanin psikolojisini duzeltiyor prostatit hastalarininda.
Abitter antibiyotik tedavisi ile iyilesen hastalarin klasik semptomlari sifirlanmissa bana gore iyilesmis demektir.Acaba ben iyilestimmi diyerek test amacli dusuk dozda antibiyotik alimini dogru bulmuyorum..Bu vucutta bulunan bakterleri guclendirir,direnc kazandirir,ve avans vermis olursunuz..Ornegin ben malum antibiyotik kombinasyonunu kullanarak iyilesmis durumdayim..sahsen boyle bir testi yapmam ve bir mantigida yok.Tavsiyede etmem...tabi bu benim fikrim.Selamlar.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Bu meshur kulakciya bemde gitmek istiyorum gunduz beyi taniyom zaten yeni d4 kimdir bnm farenjite care bulur muki bi gotmrk istiyorum
ABittersweetLi

prostatiniseveyim yazdı:Bu meshur kulakciya bemde gitmek istiyorum gunduz beyi taniyom zaten yeni d4 kimdir bnm farenjite care bulur muki bi gotmrk istiyorum
iyide sende farenjit yoktu diye biliyorum ben.belirtileri neler? dediğim doktorun tedavisi 4-5 bin lira civarı.1 ay boyunca hergün gitmen gerekiyor.boğaza özel bir işlem yapıyor.
ABittersweetLi

Cengiz yazdı:
ABittersweetLi yazdı:
istanbulda gündüz Kumbasar KBB uzmanı var.istanbulda kulaklarından şikâyetçi olan herkes ona gidip tedavi oluyorlar.yani çare yine bir doktorda.kronik hastalıklarda önemli olan doğru doktoru bulup doğru tedaviyi olup kurtulmaktır.otla çöple olacak şeyler değil.sadece doğru doktor ve doğru tedavi.bununla ilgili bir sürü örnek verebilirim.birgün istanbula yolunuz düşerse dediğim doktora gidin.o da bir şey yapamazsa işinde profosyonel başka bir doktor tavsiye edebilirim.tavsiye edeceğim bu doktor dünyada şu anda tedavisi bulunmayan bazı hastalıkların tedavisini bulmuş durumda.yani yine bir doktor.
Günaydin,bahsettigin kbb doktorundan gecen hafta randevu almistim 1 ay sonraya verdi.Bizim aile dojtoru gibi birseydir kendisi.Coj dogru demissin fevkalade bir dojtordur.Kuzenime 7 sene önce Meniere sin demistiki kendisinin bile hasta oldugundan haberi yoktu.7 sene sonra hastalik patladi,basta Gündüz hoca olmak üzre bircok doktora gitti ama cozum yok.Yani fevkalade dedigimuz dojtor bile teshisi coj öbceden koyabiliyor ama bazi durumlarda caresiz kalabiliyor ne yazikki
1 ay sonraya nasıl randevu aldınız anlamadım.ben aradım mı en geç iki hafta sonrasına randevuyu veriyorlar.bundan bir sene önce filan demiş olsaydınız o zaman olurdu.sistem değişeli çok oldu.artık geç randevu tarihi vermiyorlar.

gündüz bey çare bulamaıysa size özelden başka bir doktorun ismini yazacağım.kuzeniniz bir de ona gitsin.bu doktor gündüzden de çok iyidir.ama oldukca pahalı.muayene ücreti 6 ay önce 400 tl idi.yaptığı işlemlere ayrıca ne kadar ücret alır bilemem.istanbulda çok çok az kişinin bildiği ama istanbulun en iyi doktorudur.hatta dünyanın sayılı kbb uzmanlarındandır.
prostatiniseveyim

Srnin kadar Cok fazla sik8ntim yok ama mucit bi dr sa bana da care bulur belki lazersiz bi gorunmek istiyorum
ABittersweetLi

prostatiniseveyim yazdı:Srnin kadar Cok fazla sik8ntim yok ama mucit bi dr sa bana da care bulur belki lazersiz bi gorunmek istiyorum
özelden doktor bilgilerini yazdım.ama fazla bir sıkıntın yoksa sıkıntın yok demektir.yöntemi lazer değil.lazer ile tedavi eden doktor izmire taşındı.bu doktorun yöntemi 1 aylık bir yöntem.hergün muayenesine gitmen gerekiyor.bir sürüde para ödemen lazım.adam da haklı kardeşim.dünyada hiç bir doktorun tedavi edemediği hastalığı tedavi ediyor.o kadar da para alacak elbet.
ABittersweetLi

kadir yazdı:Gunaydin Abitter bugun hava cok guzel..bu guzel havalar insanin psikolojisini duzeltiyor prostatit hastalarininda.
Abitter antibiyotik tedavisi ile iyilesen hastalarin klasik semptomlari sifirlanmissa bana gore iyilesmis demektir.Acaba ben iyilestimmi diyerek test amacli dusuk dozda antibiyotik alimini dogru bulmuyorum..Bu vucutta bulunan bakterleri guclendirir,direnc kazandirir,ve avans vermis olursunuz..Ornegin ben malum antibiyotik kombinasyonunu kullanarak iyilesmis durumdayim..sahsen boyle bir testi yapmam ve bir mantigida yok.Tavsiyede etmem...tabi bu benim fikrim.Selamlar.
abi denemekte fayda var.sen iyileştiğine eminsen gerek yok ama hala şüpheleri olan arkadaşlar olabilir.bilimsel bir test sonuçta.iyileşmişlerse zaten sorun olmaz :)
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Kronik astım bronşit tedavisi için de bu dr U tavsiye eder misiniz ?
prostatiniseveyim

Hocam astimin caresi dayarsin kotizolu gecer ama iyi bir sey degil tabi hatta hic gecmeyen kronik faranjit eger iltihap mikrop kaynakli degilse kortizolle gecer ama senin gibi baiskligi zayif kislere kortizol atesle oynamka gibidir
ABittersweetLi

cihanbey yazdı:Kronik astım bronşit tedavisi için de bu dr U tavsiye eder misiniz ?
ben doktoru tavsiye ederim.zaten gittiğinizde doktorun ilgisinden iyi olduğunu analayacaksınız.tabi kimsenin elinde sihirli bir değnek yok.ben tavsiye ederim.
cihanbey

isim ve adres verebilir misiniz? benim yeğenim 7 yaşında öözellikle kışın her ay en az 2 kkere atak geçirip hasta oluyor biz bu halimizle antibiyotik zararlarından bahsederen 3 yaşından beri sürekli antibiyotik iğne ve hap içiyor en son geçen hafta yine 10 günlük antibiyotik ve 4 iğne yazdılar okula da gidemiyor kreşdeyken sorun değildi ama şimdi okula gidemeyince geri kalıyor böyle giderse okuyamayacak. çok dr ye götürdüler fakat çözüm yok şu ana kadar. başka tavsiye edeceğiniz dr varsa sevinirim
ABittersweetLi

gündüz kumbasar,bakırköyde.öncelikle bu doktora gitsin.
cihanbey

teşekkürler
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

kadir yazdı:
baran17 mrb,
Bendede yillardir midemde reflu var..elma sirkesini nasil kullandin?Biraz bahsedermisin?
Merhaba kadir bey yaklasik bir yada iki ay önce forumda bir kandida diyeti konusu vardi orada bir arkadas bio elma sirkesinden bahsetmis kandidaya iyi gelir kandida prostatite yol aciyor falan yazmisti .Elma sirkesi güvenilir yerden bio olsun yada kendiniz yapin ve sabahlari bir yemek kasigi aksamlarida ayni ölcekte diye öneriyordu .Ama ülser olanlarin dikkatli olmasini falan yazmisti .Ben hani surup ölcekleri olurya plastik onlardan sabah aksam ictim zaten ilk ictiginde yanmaya yol acan asidin bazik hale döndügünü hissediyorsun .Tam iyilestim diyemem eskiden bazen azicik fazla aci yedigimde veya stresli oldugumda midem korkunc yanardi simdi bu süre iki haftayi bile asiyor cok sikisinca yine lansor kullaniyorum ama eskiye oranlar oldukca iyiyim .Bu arada bu gün bir kutu cipro ictikten sonra iseme testine gittim hemsire bilgisayari acti bir kabin ortasina genisce bir huni koymuslar ben cikiyorum siz buraya iseyin dedi :) yaptik bakalim yarin arayacagim sonuclar icin.Gecmis olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

baran17 yazdı:
kadir yazdı:
baran17 mrb,
Merhaba kadir bey yaklasik bir yada iki ay önce forumda bir kandida diyeti konusu vardi orada bir arkadas bio elma sirkesinden bahsetmis kandidaya iyi gelir kandida prostatite yol aciyor falan yazmisti .Elma sirkesi güvenilir yerden bio olsun yada kendiniz yapin ve sabahlari bir yemek kasigi aksamlarida ayni ölcekte diye öneriyordu .Ama ülser olanlarin dikkatli olmasini falan yazmisti .Ben hani surup ölcekleri olurya plastik onlardan sabah aksam ictim zaten ilk ictiginde yanmaya yol acan asidin bazik hale döndügünü hissediyorsun .Tam iyilestim diyemem eskiden bazen azicik fazla aci yedigimde veya stresli oldugumda midem korkunc yanardi simdi bu süre iki haftayi bile asiyor cok sikisinca yine lansor kullaniyorum ama eskiye oranlar oldukca iyiyim .Bu arada bu gün bir kutu cipro ictikten sonra iseme testine gittim hemsire bilgisayari acti bir kabin ortasina genisce bir huni koymuslar ben cikiyorum siz buraya iseyin dedi :) yaptik bakalim yarin arayacagim sonuclar icin.Gecmis olsun
baran17 tskler,
Mide icin elma sirkesini deneyecegim...bu arada seni flowmetriye sokmuslar..jdrar debisini olcmek icin.
ABittersweetLi

Tonyali yazdı:Sırf bunu deneyecegim elimde 750 mg cipro var sabah akşam 1 hafta kullanacam bakacaz artık
tonyalı başladın mı kardeş.durumlar nasıl?
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:
Tonyali yazdı:Sırf bunu deneyecegim elimde 750 mg cipro var sabah akşam 1 hafta kullanacam bakacaz artık
tonyalı başladın mı kardeş.durumlar nasıl?
Tonyali,
Sırf bunu denemek için sabah akşam cipro içilir mi? Bence deneme bile bu şekilde.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:bence de cesaret etmek zor :) ama anlamanın başka bir yöntemi yok.
Kardesim fikirlerine saygım var ama kendi teorini bilimsel olarak açıklıyorsun. Sende ve bur kaç arkadaşta, senin tabirinle uygun dozda olmayan antibiyotik kullaninca prostatit belirtileri tekrar geldi diyon. Bunun senin dedigin durumla alakası olmayadabilir.
Kadir abi örneğini verdin, gerekli açıklamayi kadir abi yaptı kendisine enjeksiyon sırasında mikrop bulaşmış olabilecegini söyledi.
Şu forumda bi ara bahsi geçtiği gibi sürekli birşeyler alıp, hiçbirşey katmayan birisi degilsin. Ciddi manada katkıların var. Hepsi için sana saygı duyuyorum. Hatta bu mevzu için bahsettigin yöntemi söylesen ve bu sadece benim fikrim, aklıma yatıyor desen yine amenna derim. Ne güzel birşeyler katmaya çalışıyorsun derim.

Ama güzel kardeşim tutupta iyilestigine emin olamayanlar için, iyilesip iyilesmediginin anlamanin baska yolu yok dersen. Ya da olur mu öyle şey abitter diyenlere; benim söylediklerim bilimsel dersen inan bana olmuyo. Senin söylediğin neye dayanarak bilimsel. Bu hastalikta bende dahil bircok kişiden tecrübelisin kabul. Ama gel gelelim bazen kafanda kendin yazıp kendin oynuyorsun.
Insallah yazdıklarımdan dolayi kizmazsin amacım incitmek ya da farklı birsey degil. Sadece bende düşüncemi paylaşmak istedim. Sebebide kendi gözleminle buldugun bir yöntemi bilimsellik durumuna bağlaman.
NOT
Bu arada kendi durumumla ilgili başlık açacağım biraz daha zaman geçsin 'ben iyileştim mi' diye ama bu yöntemi denemeyi düşünmüyorum. Yine de yorumlarını esirgemezsen sevinirim ABittersweetLi kardeşim
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
ABittersweetLi

yetersiz antibiyotik kullanımı sonrasında bakteriler direnç gösterir ve daha fazla artar.bunun bilimselliği elbette var.bu antibiyotik direnci dedikleri şey zaten.emin olmayanlar deneyebilir.gayet bilimsel bir yöntem.

cipro olmayabilir.amoklavin tarzı daha uygun olur.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Bu durumda bakteri belli olmayan vakalarda deneme yanilma yontemiyle antibiyotik kullanilmasi da cok sakincali? Bakterileri cogaltabilir..
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
cem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen cem »

Yada olan bakteriler denenen bütün ilaçlara karşı direnç geliştirir.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Abitter,peki şikayetleri had safhada olan birinin bile bazen lokositi çok az olabiliyor ortalama 1 aylık tedaviden sonra şikayetleri oldukca hafifliyor ve lokosit nerdeyse sıfılanıyor 2-3 ay sıfıra yakın sorunsuz geçirmişse,diyelim Amoklavin kullanırsa şikayetleri nüksmü edecek
Yada 1 aylık tedaviyi tekrar 1 ay daha devam ettirirse tamamen sıfırlayabilirmi düşüncen nedir