iyileşenler için test

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

iyileşenler için test

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

arkadaşlar gözlemlediğim kadarı ile bazı arkadaşlar bir dönem antibiyotik kullandıktan sonra iyileştiğini yazmıştı.eğer iyileşip iyileşmediğinizi anlamak istiyorsanız günde bir tane 1000'lik amoklovin tarzı bir antibiyotik içmeye başlayın.1 hafta kadar için.çünkü bu gibi hastalıklarda bakteriler antibiyotik tedavisinden sonra tabiri caizse bir gün tekrar ortaya çıkmak üzere pusuya yatıyorlar.bunu da en iyi anlamanın yolu da bu şekilde antibiyotik kullanarak oradaki bakterileri uyandırmak olacaktır.zaten tamamen iyileşmiş iseniz bir sorun olmaz.eğer sorunlar tekrardan başlarsa bilin ki tam tedavi olamamışsınız demektir.

hatırlarsınız ki,bazılarımızın düşük dozda yada uygun olmayan antbiyotikler kullanması sonucu prostatit ağrıları artmıştı.bu yoldan hareketle bence iyileştiğinizden emin olmak için en basit yöntem bu dur.
Tonyali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Re: iyileşenler için test

Mesaj gönderen Tonyali »

Ne alaka şimdi anlamadım antibiyotik yararlı olmasa bile prostatdaki bakteriyi baskilar
ABittersweetLi

yetersiz antibiyotik kullanımı sonucu saklanan bakteriler direnç kazanarak çoğalır ve rahatsızlıklar geri gelir.bu her zaman böyle olmuştur.bunun içinde en uygun antibiyotik olan amoklavin tarzı bir antibiyotiği günde 1 yada 2 tane içmektir.

mesela ben ve forumda bir kaç arkadaş bu sorunu yaşadı.kadir abinin enjeksiyon olduktan sonra daha kötü olmasının nedeni de buydu.çünkü ya antibiyotik yetersiz geldi yada uygun antibiyotik değildi.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Hah, bi bu eksikti Bitter. Iyilesene de antibiyotik öner tam olsun. Merak ediyorum sokaktan gecen insanlari cevirip kulaklarina fisildiyo musun "antibiyotik kullaaan" diye ahaha ya agbi acikla artik hangi firmayla anlasman var : ))
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
ABittersweetLi

seninde azitro kullandıktan sonra ağrıların artmıştı dimi.neden arttı peki? çünkü uygun antibiyotik değildi.benim söylediğim yöntem gayet bilimsel :) defalarca gözlemleyerek şahit olduk bu duruma.
Carizma270
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Carizma270 »

şuan kendini iyi hisseden hiç kimse böyle bi test için riske girmez bence ilerde geri gelirse iyileşmemiş demektir zaten
ABittersweetLi

bence de cesaret etmek zor :) ama anlamanın başka bir yöntemi yok.
Tonyali

Mesaj gönderen Tonyali »

Abitter öyle olsa bakterisi olmayanlar hiç sıkıntı yaşamazdı.bunun bilimsel bi dayanağı yok.mesala ben daha önce cipro kullanmıştım ağrı sizi olmustu sonra tavanic kullandım ağrı sizi olmamıştı.bi de su var antibiyotik kullanıp rahatlayanlar var bıraktıktan sonra şikayetleri devam ediyor bu nasıl olacak peki
ABittersweetLi

zaten bakteri çoğu kişide bulunamıyor.ben antibiyotik kullanıp iyileşenler için söyledim.zaten antibiyotikten hiç bir şekilde fayda görmeyenler için demedim.bilimsel dayanağı nasıl yok.antibiyotik direnci diye bir şey var.yetersiz antibiyottikden dolayı daha çok rahatsızlanan bir çok kişi var.

isteyen denesin.bir şey kaybetmezsiniz.tedavinin sağlaması olur.ben diğer kronik rahatsızlıklarımda da aynı şeyi yaşadım.çeşitli branştaki bir kaç doktorda aynı şeyi doğruladı.
Tonyali

Mesaj gönderen Tonyali »

Sırf bunu deneyecegim elimde 750 mg cipro var sabah akşam 1 hafta kullanacam bakacaz artık
NeverGiveUp

Azitro bu yuzden agri yapmadi bende yanlisin var : )

Yan etkileri arasinda da yazar, o bi sinir sistemi vurgunuydu. Yan etki yani. Kabiz birakmasi da pelvik tabandaki agriyi costurdu elbette.

prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

İse yaramayan antibiotik mikrobu mu costuruyor napiyo red bull etkisimi yapiyo anlamadim
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

İyilestiginizden emin degilseniz zaten iyilesmemissinizdir tedt cok basit azicik gotu acik gexin bakin nasil agrilar artiyor daha basit bi test size
berkay

Mesaj gönderen berkay »

ABittersweetLi yazdı:arkadaşlar gözlemlediğim kadarı ile bazı arkadaşlar bir dönem antibiyotik kullandıktan sonra iyileştiğini yazmıştı.eğer iyileşip iyileşmediğinizi anlamak istiyorsanız günde bir tane 1000'lik amoklovin tarzı bir antibiyotik içmeye başlayın.1 hafta kadar için.çünkü bu gibi hastalıklarda bakteriler antibiyotik tedavisinden sonra tabiri caizse bir gün tekrar ortaya çıkmak üzere pusuya yatıyorlar.bunu da en iyi anlamanın yolu da bu şekilde antibiyotik kullanarak oradaki bakterileri uyandırmak olacaktır.zaten tamamen iyileşmiş iseniz bir sorun olmaz.eğer sorunlar tekrardan başlarsa bilin ki tam tedavi olamamışsınız demektir.

hatırlarsınız ki,bazılarımızın düşük dozda yada uygun olmayan antbiyotikler kullanması sonucu prostatit ağrıları artmıştı.bu yoldan hareketle bence iyileştiğinizden emin olmak için en basit yöntem bu dur.
Abitter okur okumaz şok oldum kaldım bilgisayarın başında, naptın dostum ya milleti antibiyotik bağımlısı yapıcan:))

Antibiyotikler bildiğimiz gibi çok güçlü ilaçlardır, yerinde kullanıldıklarında enfeksiyon hastalıklarına bağlı ölümü bile engellerler. Fakat aynı zamanda yan etkileri de yabana atılmayacak maddelerdir. Kırk yılda bir antibiyotik kullanan normal insanlar için bu bir sorun oluşturmaz, fakat bizler için durum maalesef böyle değil.

Belki de en önemli yan etkisi bağırsak florasını tahrip etmesi, hatta yok etmesidir. Eskiden bunun önemini bilmezdim, ama artık ne kadar sıkıntılı bir şey olduğunu anladım. Flora yoksa ne adam gibi besin alabiliyoruz yediklerimizden, ne vitamin dengemiz tam oluyor, ne bağışıklık sistemimiz güçlü oluyor ne de sağlığımızı koruyabiliyoruz. Kanser, MS gibi hastalıkların görülme sıklığını arttırdığı iddia ediliyor. Bazı yayınlarda yazan "bağırsak florası bir kere kaybedildi mi, bir daha hiç bir zaman eskisi gibi olmaz" türünde cümleleri okuyunca üzülmemek elde değil. Umarım gerçek böyle değildir.

Prostatitten kurtulduysan şikayetlerin bitmiştir. Oran buran ağrıyorsa, cinsellik sıkıntılıysa, idrar düzenin bozuksa prostatit hala seninle demektir.

Ayrıca bu hastalığın tedavisi antibiyotiktir, ama 2-3 değişik antibiyotiği uzun süreli kullandığın halde geçmediyse(zaten çoğunlukla geniş spektrumlu antibiyotik yazılıyor bizlere) abartmayıp pes etmekte fayda vardır. 19 kutu antibiyotik içip iyileşmediysen, 20. kutuda da iyileşmeyeceksindir. Hiç mi istisnası yoktur? Küçük de olsa belki vardır, ama benim bünye artık bu riski, bu deneme-yanılma seanslarını kaldıramayacağım kadar yıprandı dostlar..
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bakteriler yok olsa bile orada bıraktığı hasar yüzünden belirtiler uzun zaman devam edebilir,bunun için gıda takviyeleri ile düzeltmeye çalışıyoruz.
sailor8103
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen sailor8103 »

Arkadaşlar ben eski forumdaydım neler oluyor eski yazdıklarım hikayelerim bölümündeydi hepsi uçmuş.....Bir süredir girmemiştim bununla yaşamaya alışmıştım.Her şeyi deneyenlerden biriydim ben.
Prostat masajı :1 kere yaptırdım faydalı oldu ama devamlı yaptırmak istemem.
Brokoli kürü : Faydalı tavsiye ederim.
Yakı otu çayı : Faydalı tavsiye ederim.
Karabaş otu Melisa otu kürü : Faydalı tavsiye ederim.
İlaç ve antiiyotikleri elbette kullandım.Doğal yöntemlerin kullanılmasını tavsiye ederim.Prostagood 3 ay kullandım.İçeriği saw palmetto bunun faydalı ancak cinsel isteksizlik yapıyor çok uzun süre kullanım tavsiye etmem.

Bende 10 senelik kıdemli hastalardan biriyim.Doktora gitmeyi çok sevmediğim için tahlil,yeni doktor vb.işlerle uğraşmıyorum.Görüşmek üzere. :D :D

Eski forum daha güzeldi bu arada backup olayı yokmu eski hafıza kayboluyor......
Çekilecek ise çekiyoruz ne yapalım.
ABittersweetLi

Tonyali yazdı:Sırf bunu deneyecegim elimde 750 mg cipro var sabah akşam 1 hafta kullanacam bakacaz artık
amoklavin tarzı bir antibiyotik dene.cipro 750 günde 2 kez ona göre çok kuvvetli kalır.en uygunu sabah akşam 1 tane amoklavin.
ABittersweetLi

berkay yazdı:
ABittersweetLi yazdı:arkadaşlar gözlemlediğim kadarı ile bazı arkadaşlar bir dönem antibiyotik kullandıktan sonra iyileştiğini yazmıştı.eğer iyileşip iyileşmediğinizi anlamak istiyorsanız günde bir tane 1000'lik amoklovin tarzı bir antibiyotik içmeye başlayın.1 hafta kadar için.çünkü bu gibi hastalıklarda bakteriler antibiyotik tedavisinden sonra tabiri caizse bir gün tekrar ortaya çıkmak üzere pusuya yatıyorlar.bunu da en iyi anlamanın yolu da bu şekilde antibiyotik kullanarak oradaki bakterileri uyandırmak olacaktır.zaten tamamen iyileşmiş iseniz bir sorun olmaz.eğer sorunlar tekrardan başlarsa bilin ki tam tedavi olamamışsınız demektir.

Abitter okur okumaz şok oldum kaldım bilgisayarın başında, naptın dostum ya milleti antibiyotik bağımlısı yapıcan:))

Antibiyotikler bildiğimiz gibi çok güçlü ilaçlardır, yerinde kullanıldıklarında enfeksiyon hastalıklarına bağlı ölümü bile engellerler. Fakat aynı zamanda yan etkileri de yabana atılmayacak maddelerdir. Kırk yılda bir antibiyotik kullanan normal insanlar için bu bir sorun oluşturmaz, fakat bizler için durum maalesef böyle değil.

Belki de en önemli yan etkisi bağırsak florasını tahrip etmesi, hatta yok etmesidir. Eskiden bunun önemini bilmezdim, ama artık ne kadar sıkıntılı bir şey olduğunu anladım. Flora yoksa ne adam gibi besin alabiliyoruz yediklerimizden, ne vitamin dengemiz tam oluyor, ne bağışıklık sistemimiz güçlü oluyor ne de sağlığımızı koruyabiliyoruz. Kanser, MS gibi hastalıkların görülme sıklığını arttırdığı iddia ediliyor. Bazı yayınlarda yazan "bağırsak florası bir kere kaybedildi mi, bir daha hiç bir zaman eskisi gibi olmaz" türünde cümleleri okuyunca üzülmemek elde değil. Umarım gerçek böyle değildir.

Prostatitten kurtulduysan şikayetlerin bitmiştir. Oran buran ağrıyorsa, cinsellik sıkıntılıysa, idrar düzenin bozuksa prostatit hala seninle demektir.

Ayrıca bu hastalığın tedavisi antibiyotiktir, ama 2-3 değişik antibiyotiği uzun süreli kullandığın halde geçmediyse(zaten çoğunlukla geniş spektrumlu antibiyotik yazılıyor bizlere) abartmayıp pes etmekte fayda vardır. 19 kutu antibiyotik içip iyileşmediysen, 20. kutuda da iyileşmeyeceksindir. Hiç mi istisnası yoktur? Küçük de olsa belki vardır, ama benim bünye artık bu riski, bu deneme-yanılma seanslarını kaldıramayacağım kadar yıprandı dostlar..
valla ben antibiyotik reklamı yapmıyorum :) düşüncelerimi söyledim.biz prostatiti olmayan insanları normal insanlar olarak değerlendirirsek hata yaparız.mesela kr farenjit veya buna benzer hastalıklar içinde insanlar bizden daha çok antibiyotik kullanmıştır.mesela bizim iş yerinde kr farenjitli biri var.2 ayda bir 2 kutu antibiyotik kullanıyor.kutularınıda atmıyor.gecen saydık 14 kutu vardı.yani adam benden fazla antibiyotik kullanmış :)ama siz bilmiyorsunuz farenjitinin yer yüzünden tedavisi yok.bir kere oldun mu.hep olursun.

ve eklem ağrısı yada buna benzer bir şikayetide olmuyor.mesela ozan sinir sistemi filan diyor ama tamamen yanlış.uygun antibiyotik olmadığı için direk prostatı ekledi.bu ilacı prostatit dışında başka hastalıklar içinde kullananlar var.ama böyle bir şeyle karşılaşmıyorlar hiç.mesela benim bir arkadaş kirpik dibi iltihabı için 6 ay tetra kullandı.ama herhangi bir yan etki yaşamadı.yani antibiyotiğin kullanıldığı tek alan prostatit değil.mesela kronik otit hastalığı için hayatı boyunca antibiyotik kullanlarda var.sinüzit içinde öyle.

benim ki sadece bir öneri.doktorların desteklediği bir öneri.ben tabi bir tek ürolojiye gitmediğim için başka branştaki doktorlarında her zaman fikrini alıyorum.
NeverGiveUp

Yahu prosoektusunde yaziyo iste, perifernik noropatik sinir sistemi uzerinde etkileri vardir diye, niye yanlis olsun. Bir bu, iki kabiz kaldim agri yapti. Ve bunlar 1 saat icinde oldu.

Nedir yani, simdi icerdeki bakteriler "yasasinn bu antibiyotik bize etken degil, hadi bi yerleri kemirelim" mi dedi?

Bi de bu hayati boyunca antibiyotik kullanan insanlar neden hic kurtulamamislar, buna da bakmak lazim.

ABittersweetLi

aynen o bakteriler öyle dedi :) hayatı boyunca antibiyotik kullananlar sadece çektiklerini azaltmak için kullanıyor.antibiyotik dışında fayda veren bir şey yok çünkü.tedavisi ise zaten yok.

prospektüs de dünya kadar şey yazıyor.ben prostatit dışında antibiyotik kullanmayı gerektirecek hastalıklar ile uğraşan 100 den fazla kişi tanımışımdır.hiç biride böyle bir sorun yaşadığını söylemedi.senin sinir sistemi dediğin şey daha ciddi bir sorun gibi geliyor.senin ki bariz prostatit belirtisi.bir çok kişi yaşadı bunu.
NeverGiveUp

Valla FDA diye bi yer var Amerika'da, gida ve ilac kontrolu yapiyo bu adamlar. Levo ve cipro antibiyotikleri yasakliyolar neden? Kalici sinir hasari yaratabilirler diye. Acip bakin youtube'u orda da aglayan bi dunya insan var antibiyotikler yuzunden.

Sorun su, tamam kullanalim ama test etmek icin falan da kullanilmaz agbi ya abartmamak lazim. Iyiysen iyisindir. Yineliyosa yine iyi gelen seyi yap. Ki pseviyim dogru diyo, ayaz yediginde sorun yoksa olay kapanmistir.

ABittersweetLi

bence tam kullanılması gereken zaman iyileştiğinizi düşündüğünüz zamandır.bu işin sağlaması bir nevi.bilimsel bir sağlama..levo yu bilmem ama cipro gerçekten vücut için ekstra kötülük ediyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ABittersweetLi yazdı:yetersiz antibiyotik kullanımı sonucu saklanan bakteriler direnç kazanarak çoğalır ve rahatsızlıklar geri gelir.bu her zaman böyle olmuştur.bunun içinde en uygun antibiyotik olan amoklavin tarzı bir antibiyotiği günde 1 yada 2 tane içmektir.

mesela ben ve forumda bir kaç arkadaş bu sorunu yaşadı.kadir abinin enjeksiyon olduktan sonra daha kötü olmasının nedeni de buydu.çünkü ya antibiyotik yetersiz geldi yada uygun antibiyotik değildi.
Abitter mrb,
Benim prostatik enjeksiyondan sonra kotulesmem,sanirim iyilesen, kapanan,kireclenen bir lezyonun icine,ignenin girmesidir..perineden prostatin icine giren ignenin mikrop transferi yaptigini dusunuyorum.Antibiyotikle bir alakasi oldugunu sanmiyorum.Kaldiki zaten ben yine antibiyotikle iyi oldum.Klasik prostatit semptomlariniz yoksa zaten iyisinizdir.Bunu iyimiyim acaba diye antibiyotik alarak test etmeye gerek yok..Uyuyan yilani uyandirmak isterseniz pseveyimin dedigi gibi poponuzu 1-2 gece sabah ayazinda birakin belli olur.)))
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

Amacim sadece bilgi paylasmak polemik degil!! düzenli okula gidip egitim gördügünü sanan insanlarda korkunc bir yanilgi var ve bu yerlesmis cahil hic okula gitmemis bir insan kadar cahiller bilim dediginiz sey mutlak degildir herhangi bir sorunun mutlak degismez tek bir yol ve yönteminin oldugunu savunan arkadaslar diplomalarini yirtip atsinlar .Bunu anlamak cok basittir on yil önceki telefon veya bilgisayar modellerine bakin korkunc hizla bir degisim görürsünüz 5 yil önceki modelin en iyisi oldugunu iddia edemzsiniz ederseniz gelisme durur her gecen gün boyutlar özellikler degismektedir.Bilim sadece iyiye mükemmele yaklastirir bunlarin merkezine birgün ulasilirsa tüm yenilik sona erer durur. Tedaviye gelince tedavinin sadece ilacla olacagini düsünmek korkunc bir pazarlama yalanidir .Bu sorun cok baslik altinda incelenmelidir beslenme ,psikoloji,genetik ve fizyoloji vs. daha acik konusmak gerekirse yedigimiz tüm besinlerde verimliligi arttirmak icin yüksek miktarda kimsayasal madde kullaniliyor .Antibiyotiklere bir cok hastaligin direncli olduguyla ilgili cok sayida calisma var internette bulabilirsiniz yanlis ilac kullanimida cabasi .Daha dün bir arkadas adnan sarican hocaya gittigini ve eczanin gelip kendini aldigini söylemedimi ? Bu acidan bile baktiginizda doktorlar arasinda böyle bir cikar baginin oldugunu görebiliriz .Tabiki sözlerim herkesi kapsamiyor hala doktorlara ve saglik sistemine ihtiyacimiz var ama dikkat her gecen gün kronik kelimesi yayginlasiyor yani iyilesmeyor sorunu cözemiyorsaniz kronik diyorsunuz olup bitiyor .Burda sorun tabiki cok genis alana yayiliyor doktora sunulan ilac kisitliysa napsin adam o antibiyotik bu antibiyotik yaziyor care bulamazsa napsin ilacmi hazirlasin. Neden bunlari yaziyorum bagisiklik kelimesinin psikoljiyle oldukca yogun ilgisi vardir cesitli psikolijik travmalar sonrasi daha kolay hasta olunur .Besinler yapay ,yediginiz sekerde cabasi balik yeseniz nerde tavuk malum sebze cogu seralarda yetisiyor benim ailem mersinde yasiyor kislari o bölgede ekosistem o kadar bozulmuski seralarda soba yakiyorlar bildiginiz odun sobasi bitki yanilsin yaz geldi sansin cicek acsin meyve versin diye .Moral bozmak istemem ama durum böyle gercekleride görmezden gelemeyiz.Yani bilim bir yandan daha uzun yasatmak icin cözümler bulurken diger yandanda öldürüyor...
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

Yillardir mide sorunum var hep yanar kullandigim renin.talcid,lansor vs ilaclarin kutularinin sayilarini unuttum .Burda forumda bir arkadas bio elma sirkesi kronik prostat iyi gelir yazmis aldim 2 litre kullandim midem aylardir yanmiyor Bunun icin kac kere doktora gittigimi hatirlamiyorum bile.Vertigo diye bir problemim daha var kulagim 7/24 cinliyor basim dönüyor care yok kimse bulmadi .Iste böyle seyler yasayinca birde kronik prostatit insanin güveni sarsiliyor .Ama hic bir zaman bir doktorun bakis acisina sahip olacagimi iddia etmiyorum insanlar yillarca bunun icin egitim görüyor .Ama sorunlarimiza daha fazla care üretmeliler .