Prostatit miyim yoksa bu nedir?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Mitsi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Prostatit miyim yoksa bu nedir?

Mesaj gönderen Mitsi »

Herkese merhabalar öncelikle abilerim kardeşlerim. 24yaşında bilgisiz bir arkadaşınızım sadece. Geçen sene eylül ayının başlarında idrarımda yanma(ayakta iken) ve büyük tuvaletini yaparken idrardan sonra beyaz şeffaf bi akıntı geldiğini farkettim tuvalette zorlayınca kendimi (bu akıntı gelirken biraz hoşuma gidiyor biraz yanıyordu sanki meni geliyormuş gibi ancak fışkırarak değil ittire kaktıra.). Şüpheli ilişkim olmadığı için doktorlar cybh şıklarını elediler yine de üniversite hastanesinde bütün testlerimi yaptılar idrar tahlilleri tam 7tane hiç bir anormallik yok klamidya, mikoplasma, gonore, üreaplasma ve bunlar. Tabi kan testlerinde de bir şey çıkmıyor. Tabi bu olay 2ay geçti ve ben kafayı iyice buna taktım neyim var diye düşünüyorum geçmiyordu çünkü aşırı rahatsız etmiyordu belki ama geçmiyordu. Ardından boşalırken kaşık bölgemde hafif ağrı ereksiyon olduğum sırada ve ereksiyonsuz penisilin başında bi hassaslık vardı. Dedim bu böyle olmaz ardından gittim anlattım bana hiç prostatla ilgili bir şey demedi ürologlar. Verdiler beyaz akıntı oluyor diyince bir kaç antibiyotik(forumda yasak mı bilmediğimden isim vermiyorum.). Bunları kullandım ve sanki aşırı rahattım artık ve geçtiğini düşünmüştüm. Yaklaşık 3 ay önce. 1ay önce tekrar coştu.
Neler olup bittiğini anlamıyorum.
Özet:
Prostatit miyim acaba? Neler yapmam gerekir? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Belirtiler:
-Ayaktayken idrarda yanma(otururken yok denecek kadar az ve çok nadir)
-Boşalırken kasık bölgesinde sanki bi gariplik var gibi ağrı.
-İdrarı ilk başlatırken hafif zorlanma(otururken yok denecek kadar az)
-Büyük tuvalet yapılırken ıkınınca idrarından sonunda sanki meni geliyormuş gibi bir his.(her zaman değil kendimi kastığımda özellikle kabızken)
-Penis başıma ve üretraya dokununca hafif garip bir acıma
-Boşaldıktan sonra peniste garip bir his
-Sık idrara çıkma yok(günde 4-5 kere gece çıkmıyorum.)
Okuduğunuz ve değerli görünüşleriniz için teşekkür ederim.
Herkese geçmiş olsun dileklerimle..
huseyin252

Re: Prostatit miyim yoksa bu nedir?

Mesaj gönderen huseyin252 »

Mitsi yazdı:Herkese merhabalar öncelikle abilerim kardeşlerim. 24yaşında bilgisiz bir arkadaşınızım sadece. Geçen sene eylül ayının başlarında idrarımda yanma(ayakta iken) ve büyük tuvaletini yaparken idrardan sonra beyaz şeffaf bi akıntı geldiğini farkettim tuvalette zorlayınca kendimi (bu akıntı gelirken biraz hoşuma gidiyor biraz yanıyordu sanki meni geliyormuş gibi ancak fışkırarak değil ittire kaktıra.). Şüpheli ilişkim olmadığı için doktorlar cybh şıklarını elediler yine de üniversite hastanesinde bütün testlerimi yaptılar idrar tahlilleri tam 7tane hiç bir anormallik yok klamidya, mikoplasma, gonore, üreaplasma ve bunlar. Tabi kan testlerinde de bir şey çıkmıyor. Tabi bu olay 2ay geçti ve ben kafayı iyice buna taktım neyim var diye düşünüyorum geçmiyordu çünkü aşırı rahatsız etmiyordu belki ama geçmiyordu. Ardından boşalırken kaşık bölgemde hafif ağrı ereksiyon olduğum sırada ve ereksiyonsuz penisilin başında bi hassaslık vardı. Dedim bu böyle olmaz ardından gittim anlattım bana hiç prostatla ilgili bir şey demedi ürologlar. Verdiler beyaz akıntı oluyor diyince bir kaç antibiyotik(forumda yasak mı bilmediğimden isim vermiyorum.). Bunları kullandım ve sanki aşırı rahattım artık ve geçtiğini düşünmüştüm. Yaklaşık 3 ay önce. 1ay önce tekrar coştu.
Neler olup bittiğini anlamıyorum.
Özet:
Prostatit miyim acaba? Neler yapmam gerekir? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Belirtiler:
-Ayaktayken idrarda yanma(otururken yok denecek kadar az ve çok nadir)
-Boşalırken kasık bölgesinde sanki bi gariplik var gibi ağrı.
-İdrarı ilk başlatırken hafif zorlanma(otururken yok denecek kadar az)
-Büyük tuvalet yapılırken ıkınınca idrarından sonunda sanki meni geliyormuş gibi bir his.(her zaman değil kendimi kastığımda özellikle kabızken)
-Penis başıma ve üretraya dokununca hafif garip bir acıma
-Boşaldıktan sonra peniste garip bir his
-Sık idrara çıkma yok(günde 4-5 kere gece çıkmıyorum.)
Okuduğunuz ve değerli görünüşleriniz için teşekkür ederim.
Herkese geçmiş olsun dileklerimle..
Keşke günde 4 5 kere ve gece çıkmasam kendimi iyileşmiş sayarım
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Ayazcrantz07

Mesaj gönderen Ayazcrantz07 »

Kardesim oncellikle gecmis olsun , ama prostat sivisinda lokosit olcumu ve prostat sivisindan kultur yaptirmaya calis . Antibiyotiklerin bittikten 15 gun sonrasinda kulturu yaptir .
Mitsi

Mesaj gönderen Mitsi »

Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Abi inşallah sende çıkıcaksın hatta dahada az çıkıcaz için rahat olsun :) umutsuz kalmak her zaman en kötüsü. Ve elimden geldiğince un ve hazır paketli gıdayı azaltıp sağlıklı beslenince belirtiler azaldı bende ki bu zaten sağlık içinde gerekli tavsiye ederim yoğurt gibi ürünlerden çok fayda gördüm(her türlüsünden). Yine de aşırıya kaçmamak lazım bol sıvı alımı da olumlu etkilere beni. Biraz daha sağlıklı beslenmeyle rahatladım çok değil elimden geldiğince ve bu beslenme tarzı psikolojiyide rahatlattığı için insana iyi geliyor. Lütfen stres yapmayın ve umudumuzu kaybetmeyin herkese geçmiş olsun dileklerimle..