Dışkı Sonrası Semptomlar

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Dışkı Sonrası Semptomlar

Mesaj gönderen kadir »

nefessizkesersapi yazdı:Hastalık başlangıcımda, makat kaşıntısı ve makat akıntısı olmuştu. Devamında makatı peçeteyle silerken kırmızı kanlı leke gibi bir şeyler görmüştüm. Neyse prostatite yöneldim zaman zaman kayboldu gitti geldi bu semptomlar ama azaldı.
Sonrasında sert dışkılama oldu ve 1-2 kez cam kesiği gibi dışkılama sorunu yaşadım. Kimi hemoroid kimi çatlak dedi süreç geçti böyle. Dışkı yaptıktan sonra 30-40 dk geçiyor ve şikayet başlıyor...Dışkılama öncesi normal sertlikte olan anüs dışkı bitince semsert oluyor.
30 dakika geçmeden makat ağrısı zonklaması başlıyor. Bazen gün boyu sürebiliyor.
Hemoroid diyen doktor, çatlak diyen doktor oldu ve en son 10 ağustosa bir genel cerraha gidicem o ne derse onu yaptırcam. Araştırmaktan yoruldum. Benzer semptom yaşayan oldu mu? İshal gibi rahat dışkılasam bile durum aynı sıkıldım biraz bu işten..
Bu semptom prostatit kaynaklı mı? Yoksa çatlak kaynaklı mı? Çatlağımın küçük olduğunu söylüyorlar.
Rektumla alakali catlak olabilir. Boyle bir semptom diskilama aninda oluyorsa anal fissür olabilir.
Uzun21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Uzun21 »

nefessizkesersapi yazdı:Hastalık başlangıcımda, makat kaşıntısı ve makat akıntısı olmuştu. Devamında makatı peçeteyle silerken kırmızı kanlı leke gibi bir şeyler görmüştüm. Neyse prostatite yöneldim zaman zaman kayboldu gitti geldi bu semptomlar ama azaldı.
Sonrasında sert dışkılama oldu ve 1-2 kez cam kesiği gibi dışkılama sorunu yaşadım. Kimi hemoroid kimi çatlak dedi süreç geçti böyle. Dışkı yaptıktan sonra 30-40 dk geçiyor ve şikayet başlıyor...Dışkılama öncesi normal sertlikte olan anüs dışkı bitince semsert oluyor.
30 dakika geçmeden makat ağrısı zonklaması başlıyor. Bazen gün boyu sürebiliyor.
Hemoroid diyen doktor, çatlak diyen doktor oldu ve en son 10 ağustosa bir genel cerraha gidicem o ne derse onu yaptırcam. Araştırmaktan yoruldum. Benzer semptom yaşayan oldu mu? İshal gibi rahat dışkılasam bile durum aynı sıkıldım biraz bu işten..
Bu semptom prostatit kaynaklı mı? Yoksa çatlak kaynaklı mı? Çatlağımın küçük olduğunu söylüyorlar.
Arkadaşım bene aynı konuyu açtım LIS ameliyatı diye aynı sorunlar bizdede var. Anal füssür yani makat çatlağı büyük ihtimalle seninde aynı makat semptomları bendede var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

nefessizkesersapi yazdı:
kadir yazdı:
Rektumla alakali catlak olabilir. Boyle bir semptom diskilama aninda oluyorsa anal fissür olabilir.
Anladım abi operasyon olcam artık yeter.
Prostatite bağlı şişlik sonrası anal çatlak ve kronik fissürde olduk maşallah :)
Eyvallah Kadir Abi
Daha onceleride cok degindim, prostatit hastalarinda prostat sert ve şiş oldugu icin kalin bagirsaga baski yaparak dıski cikisini yavaslatip basinci dusuruyor. Sizde diskiyi cikarmak icin asiri ikiniyorsunuz. Halbuki cok hafif ikinarak birazda bekleyerek diskilamayi tamamlarsaniz makat damarlari ve kaslari zorlanmaz catlamaz patlamaz. Maalesef boyle bir durum var. Dıskilama problemlerine sebep oluyor prostatit kardesim. Hatta tam olarak sıkismadan tuvalete girmeyin icerdeki dıskilar iyice asagi insin. Buda bir tavsiyedir.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

aynı durum bende de söz konusu. doktor 2 ay boyunca ilaç kullandırdı. 2 kutu da fitil. ne zaman bitti dediysem tekrar etti. ben çözümü şu şekilde buldum:

- her sabah aç karnına içine bir kaç damla limon sıkılmış bir yemek kaşığı zeytinyağı (dışkıyı yumuşatması için)
- sabah ve akşam 5'er tane kuru kayısı üzerine su (yine dışkıyı yumuşatması için)
- orjinal saf vazelin. marka olarak vaseline olacak. vanilyalı bilmem neli değil orjinal ürünü olacak. bunu fissür olanlardan duydum herkese çare olmuş ben de denedim 2-3 gün içinde kanamalar bitti, acı hissi %90 kesildi. dışkılamadan önce serçe parmağın ilk boğumuna kadar makat içine sürüyorum. dışkılamadan sonra da yine aynı şekilde.

doktora sormadan kullanmayın yine de. ben kendim için iyi geleni paylaştım.

benim korkum prostat masajı esnasında yineler mi bu çatlak?
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

çatlak işin mevlüt topbaş Ankara kocatepe camisinin orda yeri muayene ücreti almıyor.yaptığı tedaviye garanti veriyor. çatlak için giden yakın arkadaşlarım oldu çok menmun