Tekrarlayan prostatit.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Tekrarlayan prostatit.

Mesaj gönderen kadir »

Tekrarlayan prostatit ( Yabanci makale) kaynak pubmed

Bakterileri ortadan kaldırmak için doktorunuzun reçete ettiği tüm ilaçları almak önemlidir. Ancak antibiyotiklerle bile bakteriyel prostatit tekrarlayabilir. Bunun nedeni, antibiyotiklerin etkili olmaması veya tüm bakterileri yok etmemesi olabilir.

İlaçları daha uzun süre almanız veya farklı ilaçları denemeniz gerekebilir. Tekrarlayan prostatitiniz varsa doktorunuzdan sizi bir ürolog gibi bir uzmana yönlendirmesini isteyin . Enfeksiyona neden olan spesifik bakterileri belirlemek için test yapabilirler. Bu bilgileri toplamak için doktorunuz prostatınızdan sıvı çıkaracaktır. Bakterileri tanımladıktan sonra, doktorunuz farklı ilaçlar reçete edebilir.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: Tekrarlayan prostatit.

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Nüks eden prostatıtım sonucu semptomların dağada agırlasması uzerıne mersin vm medikal park hastahanesınde adını solemiyorum uzman urologa gıttım makattan prostat muayenesi sonucu tekrar nuks ettıgını dile getirdi lokosit yapması teste gerek gormedı cunku daha onceden hastası oldugum ıcın tanıdı Doktorun kombin ettıgı ılaclara basladım Amıkozıt ıgne kullandım 20tane ıgne vuruldum yanında antıbıyotık kombin etti gayet iyiydim hatta sevındım iyiye dogru gıdıyorum dıye bu defa kolay yenecem dıye ufak agrı haricinde bırseyım kalmamıstı takı ıgneyı bırakana kadar suan oral olarak tedavime devam ediyorum ama aynı etkiyi vermiyor vucudumda ciprasid felan zaten hıc bahsetmiyorum onlar cerez gıbı suan daha oncekı tedavimde arkadasların merakı nasıl atlattıgım konusuna acıklı getirim belkı arkadaslar bır nebze yardımcı oluruz yine bu sekılde antıbıyotık kombini yapmıstım 1 sene kadar kullanmıştım bır cok antıbıyotık ama bu rahatsizlıga kola, alkol baharatlı yıcekler kondomsuz cınsel ılıskı ve karbonhidrat takviyeli ılaclar kadar zarar veren bırsey yok dogal muzunuzu yiyin meyvenizi yiyin ama market urunlerı ne cok dikkat edin ben tekrar nuksumu yorgunluk stres ve Korunmasız ılıskı olarak aldıgımı dusunuyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet kardesim korunmasiz iliski zaten aninda nuks sebebidir. Inflamasyonlu prostatin mikrop almasi daha kolay oluyor.
Prostatx33

Oral yoldan mecburen devam etmek zorundayız suan kadir abi bu arada sizin yaptıgınız işe bızım ıcın ugrasmanıza cok saydı duyuyorum maddi manevi durum ve hastalık hakkında sızın kadar bilgili olmadıgım ıcın sizin paylasımlarınızı sıkı takip ediyorum bu hastalık mutlaka azalıyor ama tam bitmesi bıraz zaman alıyor ben hala 10senedır 5 senedır bu hastalıktan muzdarip arkadasların durumlarına uzuluyorum ve bu ıste mantık aramaya calısıyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatx33 yazdı:Oral yoldan mecburen devam etmek zorundayız suan kadir abi bu arada sizin yaptıgınız işe bızım ıcın ugrasmanıza cok saydı duyuyorum maddi manevi durum ve hastalık hakkında sızın kadar bilgili olmadıgım ıcın sizin paylasımlarınızı sıkı takip ediyorum bu hastalık mutlaka azalıyor ama tam bitmesi bıraz zaman alıyor ben hala 10senedır 5 senedır bu hastalıktan muzdarip arkadasların durumlarına uzuluyorum ve bu ıste mantık aramaya calısıyorum
Sagol kardesim rica ederim. Bazi hastalar maalesef iyilesemiyor. O yuzden bu "Tekrarlayan prostatit" basligini actim. Sanirim uzun suren prostatitte patojenler biofilm yapiyor antibiotik iyi nufuz etmiyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:Evet kardesim korunmasiz iliski zaten aninda nuks sebebidir. Inflamasyonlu prostatin mikrop almasi daha kolay oluyor.
Abi ilk basta sende nüks etmesi gerekmezmi epeydir korunmadan iliskiye giriyorsun diye hatirliyorum dedigimi yapın yaptigimi yapmayın mi demek istiyorsun)
Sevgili kardesim, ben korunmasiz iliski yapiyorum ama partnerim saglikli, cok partnerli kisilerle iliski yapmiyorum.
Ferhatdgn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: purostatit gun içinde gidip gelirmi

Mesaj gönderen Ferhatdgn »

gokay343 yazdı:arkadaslar birgun iy birgun normal birgun kotu bisekilde olan varmı benim hastalık 2.5. ay oldu gitgeldeyim ama şimdiden 4.5. septop yaşıyom oturunca ama 3 4 satt oturunca yanma ve penisin dibini sanki iplik baglamıslar bğuyolar indarım gunde 8.10 arası değişiyor ayaklarda romatizma arısıgibi arılar guniçinde oluyo ilgiç tirki avıcuma bilem biçak sapliolar sanki buşekil olan varmi
Ben de aynı durumdayım. benimde 2.5/3 ay oldu.
Prostatx33

Suan nuks edelı 1.5ay oldu durum kotuye gidiyor ama yasıyoruz ıste sacma sapan moral bozmaya gerek yok bize gelene kadar kanser hastaları şeker hastaları tansiyon hastaları eli kolu sakat olanlar felç olanlar ve down sendromlular var bu dunyada Moralinizi bozmayın arkadaslar gecıyor takıldığınız seylerın ustune gidin olunabilecek en kotu durumu dusunun ve sızın o halinize bile sukur edecek insanların oldugunu unutmayın
Prostatx33

gokay343 yazdı:Senin belirtiler neler
Makatta yanma ıdrar tam bitirememe hissi karnın alt bolgesınde agrı ve cınsel isteksizlik ereksıyon sorunum yok idrar debisi acayip dusuk ama suan
Prostatx33

gokay343 yazdı:Bunasil illet geçmioda işimden oldum çalısamiom evde uzaniom şun arasıra kuslara bakıom çatıda guvercinlerıme yoksa sıyıracam hee
Eksi sozluge bak ıyılesen cok var Hı yıllarca yasayanlarda var yok degıl aslında bu hastalıgın en buyuk ılacı sabır ve takmamak ınan ise yarıyor
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Re: purostatit gun içinde gidip gelirmi

Mesaj gönderen clark »

gokay343 yazdı:arkadaslar birgun iy birgun normal birgun kotu bisekilde olan varmı benim hastalık 2.5. ay oldu gitgeldeyim ama şimdiden 4.5. septop yaşıyom oturunca ama 3 4 satt oturunca yanma ve penisin dibini sanki iplik baglamıslar bğuyolar indarım gunde 8.10 arası değişiyor ayaklarda romatizma arısıgibi arılar guniçinde oluyo ilgiç tirki avıcuma bilem biçak sapliolar sanki buşekil olan varmi
D vitaminine baktır, benim de bir aralar ayaklarımın altında yanma gibi bazı durumlar oluyordu burada okumuştum d vitamini eksikliğinde bu gibi durumlar oluyor diye sonradan yaptırdığı kan tahlilinde düşük çıkmıştı gerçektende d vitamini alınca o yakınmalar geçti.
Prostatx33

kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:Evet kardesim korunmasiz iliski zaten aninda nuks sebebidir. Inflamasyonlu prostatin mikrop almasi daha kolay oluyor.
Abi ilk basta sende nüks etmesi gerekmezmi epeydir korunmadan iliskiye giriyorsun diye hatirliyorum dedigimi yapın yaptigimi yapmayın mi demek istiyorsun)
Sevgili kardesim, ben korunmasiz iliski yapiyorum ama partnerim saglikli, cok partnerli kisilerle iliski yapmiyorum.
Abi ben bırsey sormak istiyorum non bakteriyel veya bakteriyel enfeksiyonlarda antıbıyotık kullanmak durumu daha agır yaparım dırenc varsa vucutta antıye karsı kullandığımızda sonuc alamıyorsak kullanmanın fayfasından cok zararı olmazmı
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Bende o zaman bulunamayan çok dirençli bir suş sperm düzelmiyor cunku benım en buyuk sorunum su an spermdeki anormallikler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatx33 yazdı:
kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
Abi ben bırsey sormak istiyorum non bakteriyel veya bakteriyel enfeksiyonlarda antıbıyotık kullanmak durumu daha agır yaparım dırenc varsa vucutta antıye karsı kullandığımızda sonuc alamıyorsak kullanmanın fayfasından cok zararı olmazmı
Tabiki uygun duyarli antibiyotik kullanmazsaniz faydadan cok zarar verir.
Prostatx33

kadir yazdı:
Prostatx33 yazdı:
kadir yazdı: Sevgili kardesim, ben korunmasiz iliski yapiyorum ama partnerim saglikli, cok partnerli kisilerle iliski yapmiyorum.
Tabiki uygun duyarli antibiyotik kullanmazsaniz faydadan cok zarar verir.
Abi haklısınız ama uygun buluyoruz ondan sonra etki vermiyor zaten sunu dusunuyorum verilen antibiyotikler ıcerıgınde tum bakterilere karsı etkılı yazıyor ama etki vermiyor ben yine antibiyotik yıllardır kullanan bırı olarak hastalıgın belli bir sure gecmeden bitmeyeceğini dusunuyorum
Aykut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Aykut »

Iyi akşamlar arkadaşlar Non bakteriyel prostatit hastasiyim..2014 senesinde 8 ay kadar cok siddetli çektim bu hastalığı ...pandemi döneminde tekrarladı. Yaklaşık 5 aydır devam ediyor ancak bu sefer tecrübeliyim size tavsiyem mutlaka alfa bloker kullanın idrarın tam atılması çok önemli bu süreçte...bakteriyel bir sıkıntınız yoksa antibiyotik falan çok zorlamayın...mutlaka geçiyor enseyi karartmayin iyi akşamlar...
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Benimde 2 yıl evvel ise gidersen sabah erkenden ayalarım çok üşürdü ama bunun prostatitle alakası olabilecegini hic dusunmemistim zaten 1 yil sonra cinsellikte cok hafif cinsel isteksizlik ondan 1 yil sonra da agrilar basladi
Hosdegil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Hosdegil »

kadir yazdı:Tekrarlayan prostatit ( Yabanci makale) kaynak pubmed

Bakterileri ortadan kaldırmak için doktorunuzun reçete ettiği tüm ilaçları almak önemlidir. Ancak antibiyotiklerle bile bakteriyel prostatit tekrarlayabilir. Bunun nedeni, antibiyotiklerin etkili olmaması veya tüm bakterileri yok etmemesi olabilir.

İlaçları daha uzun süre almanız veya farklı ilaçları denemeniz gerekebilir. Tekrarlayan prostatitiniz varsa doktorunuzdan sizi bir ürolog gibi bir uzmana yönlendirmesini isteyin . Enfeksiyona neden olan spesifik bakterileri belirlemek için test yapabilirler. Bu bilgileri toplamak için doktorunuz prostatınızdan sıvı çıkaracaktır. Bakterileri tanımladıktan sonra, doktorunuz farklı ilaçlar reçete edebilir.
Abi selamlar,
Bu yazıyı biraz benim durumuma benzettim 3 yıl önce izmirde bir tedavi oldum lokosit 7-8den düşürüldü antibiyotik ile 2019da da Zafer hocada 7-8 çıktı yine 1 ay içerisinde 1-2 ye indirildi Hoca gelmene gerek yok kurudu az olan iltihabın dedi.1 yıldır da iyiyim fakat haftada 1 gün genelde masturbasyon sonrası veya kabızlık sonrası sık idrar-idrar yolunda batma yaşıyorum gün boyu.Sabaha uyuyup dinlendirince geçiyor 5-6 gün unutuyorum tamamen cinsel ilişki alkol vs herhangi yangı yapmıyor sonra yine ya masturbasyonla zorluyorum dayanamayıp yada dışkı sonrası başlıyor kısır döngü.
Bu aşamada ne önerirsin abi tekrar bir lokosit kontrolu mu veya pcr hiç yaptırmadım altınvuruşu yapmak için pcr mı yaptırmalıyım? Mesaneyi mi bozdu düzensiz kasılmalar kasları mı bozdu ben anlamadım veya prostatın en dibine mi yerleşti irite olunca diş gösteriyor? Bi yol gösterirsen çok sevinirim abi teşekkür ederim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim, malesef bu hastalik ilgi istiyor. Enfeksiyonun artmis olabilir. Bunuda ancak prostat sivisi lokosit sayisindan anlayabiliriz. Bilaharade kultur ve antibiogramla patojen tesbiti yapmak gerek.