Kronik prostatitli hastalarda böbreklerin ve üst idrar yollarının durumu]

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

[Almanca Makale]

Üst üriner pasajların ve böbreklerin morfolojik ve fonksiyonel değişiklik insidansı kronik prostatitte% 78 elde eder. Prostattaki inflamasyonun ve üst üriner pasajlardaki ve aynı taraftaki böbreklerdeki değişikliklerin baskın lokalizasyonu, üropoetik sistemin patolojik durumlarının patogenezinde kronik prostatitin önemini doğrular. Kronik prostatitli hastaların sırasıyla% 24.5 ve% 78'inde kronik piyelonefrit ve nefrolitiazis kanıtlanabilir. Bu nedenle, bu hastalıkların insidansı, kronik prostatitli hastalarda böyle bir hastalığı olmayan hastalara göre önemli ölçüde daha yüksektir. Kronik piyelonefrit ve nefrolitiazisli hastaların% 47'sinde kesin bir tanı konulduğunda gizli bir kronik prostatit kanıtlanabilir.
Yukaridaki makalede kronik prostatitli hastalarda böbrek iltihabi gözlendiğinden bahsediyor. Burada bahsettigim tüm bilgiler kendi tecrubelerim ve klinik calismalara atfen paylasilmistir.
hasan3
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Kronik prostatitli hastalarda böbreklerin ve üst idrar yollarının durumu]

Mesaj gönderen hasan3 »

Ne prostatmış be abi heryere iltihap sıçratıyor. Allah korusun verem edecek neredeyse
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Kronik prostatitli hastalarda böbreklerin ve üst idrar yollarının durumu]

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim ustu kapali antibiyotik tavsiye etmiyorum. Acikca diyorum soylüyorum; tıp dünyasında prostatit patogenezine karşi hangi tedaviler uygulaniyorsa onu paylasiyorum. Antibiyotik secimine gelince gerekli tahlilleri yaptirin diyorum. Lokosit ölçümü, kültür antibiogram ve pcr ile patojeni tespit edip tedavi olun diyorum. Uygun antibiyotigi drunuz recete etsin diyorum. Hukuki yönden bir hata yaptigimi zannetmiyorum. Insanlara iyilik icin burdayim. Banane kardesim ister kullanin ister kullanmayin. Gonokok, miko-üroplazma,klamidya,tüberküloz,trikomonas, sifiliz gibi mikroplari antibiyotiksiz tedavi edecekseniz edin. Ne diyeyim kardesim.