Garip bir hikaye enterokok pseudomonas ve Ankara Acil Yardım

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
canadianguy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Garip bir hikaye enterokok pseudomonas ve Ankara Acil Yardım

Mesaj gönderen canadianguy »

Herkese merhaba öncelikle Rabbim herkese şifa versin , benim aslında son 6 aydır çok karmaşık bir hikayem var birçok test 5-6 doktor vs ama özet olarak yazacağım. İlk olarak 2014 senesinde varikosel ameliyatı olmuştum belli bir süre sonra çok kısa bi süreliğine hayal meyal hatırlamakla beraber işememde sıkıntılar olmuştu(çatallanma vs) doktor o zaman bana iltihabın var deyip azosilin aksef spasmomen dicloflam vermişti tabi bana kronik prostatitsin dememişti ben yakın zamanda e nabız sistemine baktığımda gördüm 1 ay onları kullanmıştım sonrasında son 1-2 seneye kadar bi şikayetim olmamıştı son 1-2 sene idrar bitiminde ıkına ıkına boşaltmaya çalışma tuvalette uzun kalıyordum ve 6 ay öncesinde araştırmaya başlamaya karar verdim benim makat agrım vs pek sıkıntım yok işemede ve bazen buyuk tuvalette sıkıntılarım var ve bazen penisimin ucunda garip bir his oluyor alt karında mesane bölgesinde baskı hissediyorum,iki tuvalet arasında genelde rahat değilim.Uroflowmetri değerim hafif dusuk(çok düşük değil aslında normal) cıkınca darlıktan suphelendim istanbulda sistoskopi oldum doktor darlık mesane boynu vs hiçbişey yok dedi sadece prostatında biraz ödem vardı demişti bana xatral suprax antibiyotik yazmıştı tabi pek bi düzelme olmadı hatta sonra daha kotu oldum buyuk tuvalet başladı tabi stres artıyor testler oluyorum oluyorum tanı yok hastalık yok endoskopi kolonoskopi beyin mrı(acaba bu işeme sıkıntım norolojikmi vs diye) oldum hepsi temiz cıktı ama çok fazla gereksiz ayrıntıya girmek istemiyorum . eskişehirde başka bi doktora gittim ultrason aletiyle baktı prostatta kalsifikasyon dedi bu bişey yapmaz dedi antidepresan verdi hadi güle güle,sonra başka bi doktora gitttim sagolsun dinledi ilgilendi üriner usg yaptı normal rezidü idrar pek kalmıyor böbrekler,kreatinin vs normal önce bi aşırı aktif mesane ilacı verdi tabi bi etkisi olmadı bende tam o arada e nabız diye bi sistemin olduğunu öğrenip eskiden doktorun bana kronik prostatit teşhisi koydugunu soyledim tamam dedi ben prostat masajı yapayım süprüntü alalım neyse yaptık sıvı gelmedi ucundan süprüntüyle aldı ankaraya gitti sonuç geldi enterokok ve pseudomonas sp üredi yazıyordu trichomonas ve clamidya negatif diyordu doktor 10 gun tarivid verdi bu yeter dedi vs sanki bi bikaç gün düzelir gibi oldum ama pek etki etmedi doktor iyi niyetli bi insandı ama sanırım prostatit bakteriler vs konusunda pek bi bilgisi yoktu, bi iki aya ankaraya kalıcı olarak geleceğim ve suanda 10 gunlugune işim için geldim burada pelvik taban tedavisine başladım üroterapistle mesane bagırsak eğitimi vs vs de olucak çünkü 2 senedir ıkınmaktan artık ordaki kaslar harap oldu çalışması değişti 2 gun oldu biraz rahatlıyorum gibi fakat eger prosatitse yine tedavi etmezsem tam tanıyı koydurup tedaviyi olamazsam bi kısır döngüye gireceğim bu işten anlayan doktorda çok az ülkede, forumdaki bütün isimlere baktım fakat ankara için emin olamadım prostat masajıyla sıvı aldırıp lökosit vs pcr veya ardından idrar kültürü belki ve prostatit alanında hangi bakteriyi nası tedavi edeceğini bilen bi doktor arıyorum hemen yarın öbürgün burdayken gitmek istiyorum ,Ankara için doktor öneriniz varmıdır izak hoca denilmiş mehmet bilgehan yüksel denilmiş çağrı ve mesut isimleri vardı sanırım karar veremedim? veya genel önerilerede açığım. çok teşekkürler şimdiden hepinize şifa diliyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Garip bir hikaye enterokok pseudomonas ve Ankara Acil Yardım

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim gecmis olsn. Prostat sivisindan lokosit baktirman lazim. Surüntuyle ancak kültür alinir. Lokosit saglikli olculmez. Prostat sivisini cam lama damlatip mikroskopla lokosit baktir. Ayrica pesudomanas icin seftriakson igne İM olarak vurdurman lazim. Antibiogram yapildimi?
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Ankarada 2 doktor var eğer prostatit ile ilgilenen mesut tul, izak dalya bir araştırın isterseniz geçmiş olsun
canadianguy

kadir yazdı:Kardesim gecmis olsn. Prostat sivisindan lokosit baktirman lazim. Surüntuyle ancak kültür alinir. Lokosit saglikli olculmez. Prostat sivisini cam lama damlatip mikroskopla lokosit baktir. Ayrica pesudomanas icin seftriakson igne İM olarak vurdurman lazim. Antibiogram yapildimi?
evet kültür yapıldı antibiyogramda var baya bi antibiyotik ismi var duyarlı diye yazıyor hepsine ama doktor gitti oflokssasin verdi o yoktu duyarlı listesinde(bu arada antibiyotik için duyarlı olanı kulanmak gerekiyor değilmi dirençli olanları değil?) ,gercekten bu kadar oldugum testle nerdeyse diğer saglık sorunlarını eledim kac tane doktor gezdim şüphe sebebim sistoskopide doktor mesanende hafif hiperemik alanlar vardı ve prostatında ödem vardı demesi baska bi doktorun prostatta kalsifikasyon var demesi diğerinin masaj yapması ve bu bakterilerin cıkması artı masaj yaparken eliyle biseyleri farketmesi ufak kistik birşey veya ödem gibi ,,ama gelgelelim hiçkimse prostatit,sistit vs agzına almıyor herkes saglıklısın bişeyin yok diyor savıyor naapıcağımı kime gideceğimi şaşırdım gerçekten... penis ucundada garip bi his oluyor yanma vs gibi değil ama işedikten sonra ve bazen normalde kaşınıyor gibi gercekten doktorlara olan güvenim tamamen sıfırlandı bu kadar cahil olduklarını düşünmüyordum ya da bilerek bişey yapmıyorlar doktor doktor gezmemizi istiyorlar...
canadianguy

asosyal yazdı:Ankarada 2 doktor var eğer prostatit ile ilgilenen mesut tul, izak dalya bir araştırın isterseniz geçmiş olsun
tesekkur ederim sanırım izak hocaya gideceğim en kısa zamanda