Durum Hakkında

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Hsyncnk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Durum Hakkında

Mesaj gönderen Hsyncnk »

Ağrilarin nerde kardeşim ?
Kainatos

Mesaj gönderen Kainatos »

Doktor doktor gezmissiniz keske kultur ve supheli iliski varsa pcr yaptirsaydiniz.Ilk basta uzun sure kullandiginiz tekil antb ler direncli gözüküyor ki etki etmemis.Bence gidin duzende veya gelisimde kultur yaptırın.Ureme ihtimaline gore antbiogramdan cikan antibiyotiklerle yolunuza devam edersiniz.Benden bu konuda daha bilgili abilerim var ama quercetini antibiyotikle kullanmak antibiyotik etkisini azalttigini idda eden makaleler var.Saw palmettonunda cok yan etkisi mevcut.
Kainatos

Civan yazdı:
Kainatos yazdı:Doktor doktor gezmissiniz keske kultur ve supheli iliski varsa pcr yaptirsaydiniz.Ilk basta uzun sure kullandiginiz tekil antb ler direncli gözüküyor ki etki etmemis.Bence gidin duzende veya gelisimde kultur yaptırın.Ureme ihtimaline gore antbiogramdan cikan antibiyotiklerle yolunuza devam edersiniz.Benden bu konuda daha bilgili abilerim var ama quercetini antibiyotikle kullanmak antibiyotik etkisini azalttigini idda eden makaleler var.Saw palmettonunda cok yan etkisi mevcut.
Herhangi bir şüpheli yada şüphesiz ilişkim olmadı hocam.Kültür ve pcr olayını zafer hocaya sordum hiç gerek yok yaptırma diyor ne yapacağımı bende şaşırdım.
Zafer hocaya gitmedim ama anladigim kadariyla kendisi oyle bir yol tercih etmiyor.Benim gittigim doktor once lokosit bakti ardından kultur yapti.Eger kulturde bakteriyi yakalayamasaydik o zaman bende zafer hocaninki gibi ampirik tedavi kullanacaktim.Siz bilirsiniz ben zarari oldugunu düşünmüyorum.Denemekte fayda var bence.
Kainatos

Evet bildiğim kadarıyla beklemeniz gerekiyor.Yinede daha bilgili abilerimiz bilgilendirirse daha iyi olur.