Ltt testi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Ltt testi

Mesaj gönderen murat222 »

Bu test hakkında bilgisi olan var mı Yurt dışında bszı hastalar bu kan testiyle mikroplara karşı vucudun geliştirdiği antikorları saptamaya çalıp mikrop türünü saptıyormuş bn çok detaylı bilgi bulamadım
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Ltt testi

Mesaj gönderen Se38 »

Evet kandaki igg yada igm e bakiliyor. Bende bunu klamidya icin yaptirmayi planliyorum eger turkiyedeki labler yapiyor ise. Bulunan mikroba igG yuksek ise yeni ve suregelen bir enfeksiyon varligi demek, igM yuksek ise gecirilmis bir enfeksiyon anlamina geliyor. Ama sanirim flora yada enterococcus gibi bakteriler icin yapilmiyor, sadece STD sinifindaki bakteriler icin mycoplasma, ureaplasma klamidya vs .
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Ama bu testi yaptirirken spesifik olarak bakteri belirtmek gerekiyor sanirim, cunku o bakterinin igg ve igm lerine bakiliyor spesifik olarak . Pcr gibi bir panel degil .
murat222

Se38 yazdı:Ama bu testi yaptirirken spesifik olarak bakteri belirtmek gerekiyor sanirim, cunku o bakterinin igg ve igm lerine bakiliyor spesifik olarak . Pcr gibi bir panel degil .

Chlamydia trachomatis Antikoru, IgM Ve ıgg gibi değil mi bu test Acıbadem lab med yapıyor ama bnm bildiğim bu testlerin duyarlılığı düşük

https://www.acibademlabmed.com.tr/tr/Te ... tikoru-IgM
murat222

Se38 yazdı:Ama bu testi yaptirirken spesifik olarak bakteri belirtmek gerekiyor sanirim, cunku o bakterinin igg ve igm lerine bakiliyor spesifik olarak . Pcr gibi bir panel degil .

https://hizliresim.com/qunA1O bu test mi dediğin kardeşim
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Evet klamidya icin bu .
murat222

Se38 yazdı:Evet klamidya icin bu .
Acıbadem var bilgin olsun bana bi ara doktor yapmış sonucu resim ekleme de attım sonuç negatif sanırım 1.10 altı gözüküyor yaptırabilirsin
murat222

Sende en son yanlış hatırlamıyorsam üreoplasma mı vardı yoksa öyle mi düşünüyordun naptın kardeşim nasıl oldun var mı gelişme?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Bir gelisme yok ayni. Tedavi almadim 5-6 aydir . Bu hastalik geçmeyecek . Antibiyotik ozellikle kinolonlar cok vuruyor beni en son kullanamadim şiddetli eklem ve tendon agrisindan dolayi. Kulturde uretemiyorum lanet bakteriyi . Yarin yine denicem spermden . Habire staph ürüyordu p. Sivisindan, gurcistanda verdim 3-4 ay once orda da staph üredi. Korona baslayinca tedavi alamadim. Sorun uroplazmadan mi staphtanmi cozemiyorum. Bu lanet uroplazma olan 2 arkadasim var hic bir semptomlari yok adamlarin.

İmkanini bilmiyorum ama bence sen gurcistana gidip isi bitirmelisin. Bakterin belli takip ediyorum seni . Baska bakteri yoksa kesin temizlersin 5-6 ayda .
Dragon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Dragon »

Se38 kardeşim seninde mi ilişki sonrası oldı
murat222

[quote="Se38"]Bir gelisme yok ayni. Tedavi almadim 5-6 aydir . Bu hastalik geçmeyecek . Antibiyotik ozellikle kinolonlar cok vuruyor beni en son kullanamadim şiddetli eklem ve tendon agrisindan dolayi. Kulturde uretemiyorum lanet bakteriyi . Yarin yine denicem spermden . Habire staph ürüyordu p. Sivisindan, gurcistanda verdim 3-4 ay once orda da staph üredi. Korona baslayinca tedavi alamadim. Sorun uroplazmadan mi staphtanmi cozemiyorum. Bu lanet uroplazma olan 2 arkadasim var hic bir semptomlari yok adamlarin.

İmkanini bilmiyorum ama bence sen gurcistana gidip isi bitirmelisin. Bakterin belli takip ediyorum seni . Baska bakteri yoksa kesin temizlersin 5-6 ayda .[/

Enteroccus için fosfomisin kullandım 4 ay 2 günde bir kültür yapıcam şu corona düzelsin şimdilik iyiyim şükür

Sen elivaya üreoplasma için mi gittin bildiğim kadarıyla hücre duvarı olmayan bakteride başarılı değil
Bi kaç faj alan arkadaş var uzun zamandır görüşmüyorum ama sanırım çok başarılı olmadı farklı bakteriler çıkabiliyor

Sen prostat sıvısından pcr yaptınmı
murat222

Se38 yazdı:Bir gelisme yok ayni. Tedavi almadim 5-6 aydir . Bu hastalik geçmeyecek . Antibiyotik ozellikle kinolonlar cok vuruyor beni en son kullanamadim şiddetli eklem ve tendon agrisindan dolayi. Kulturde uretemiyorum lanet bakteriyi . Yarin yine denicem spermden . Habire staph ürüyordu p. Sivisindan, gurcistanda verdim 3-4 ay once orda da staph üredi. Korona baslayinca tedavi alamadim. Sorun uroplazmadan mi staphtanmi cozemiyorum. Bu lanet uroplazma olan 2 arkadasim var hic bir semptomlari yok adamlarin.

İmkanini bilmiyorum ama bence sen gurcistana gidip isi bitirmelisin. Bakterin belli takip ediyorum seni . Baska bakteri yoksa kesin temizlersin 5-6 ayda .

Enteroccus için fosfomisin kullandım 4 ay 2 günde bir kültür yapıcam şu corona düzelsin şimdilik iyiyim şükür

Sen elivaya üreoplasma için mi gittin bildiğim kadarıyla hücre duvarı olmayan bakteride başarılı değil
Bi kaç faj alan arkadaş var uzun zamandır görüşmüyorum ama sanırım çok başarılı olmadı farklı bakteriler çıkabiliyor

Sen prostat sıvısından pcr yaptınmı
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Oranin kulturu daha iyi 10 gunluk kultur yapiolar burda hic bir labte 10 gun besiyere koymuyolar . Surekli staph ciktigi icin birde orda vereyim dedim yine staph epidermis çıktı. Staph icin faj ureaplasma icin anti kullanirim diye düşünmüştüm. Bence orada da bulas oluyor olmuyor degil ama butun cikan bakterilerin tek tek ustune gidersen ve hucre duvari olan bakterin varsa eninde sonunda bitirirsin . Tedavi suresi minimum 12 ay gormek lazim . Her imkani zorlamak lazim bu iskenceyi cekecegimize ..