İdrarda bekleme

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
streslibirey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

İdrarda bekleme

Mesaj gönderen streslibirey »

Selamlar herkese çok geçmiş olsun. Forumunuzu inceledim dayanışma harika.

Benim ufak bir sorum olacaktı. Son bir kaç zamandır idrar yaparken oturarak veya ayakta yaklasık 10-15 saniye bazı zamanlarda 7-10 saniye beklediğim oluyor. Ayaklarım lise zamanından beri üşür veya terler. Son zamanlarda coronadan dolayı ailem için strese giriyorum. Evdeyim ve hep bilgisayar başındayım. Hastanelere de girilmez oldu. Şirket doktorum cipra ve majezik kullanmamı stresin tetikleyebileceğini söyledi. Şikayetlerim sık idrara çıkma ve bekleme pisuvarda biri yanımdaysa işeyememe gibi. Ayrıca suyu bolca tüketiyorum. Sizin fikirlerinizi almak istedim. Teşekkürler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: İdrarda bekleme

Mesaj gönderen kadir »

streslibirey yazdı:Selamlar herkese çok geçmiş olsun. Forumunuzu inceledim dayanışma harika.

Benim ufak bir sorum olacaktı. Son bir kaç zamandır idrar yaparken oturarak veya ayakta yaklasık 10-15 saniye bazı zamanlarda 7-10 saniye beklediğim oluyor. Ayaklarım lise zamanından beri üşür veya terler. Son zamanlarda coronadan dolayı ailem için strese giriyorum. Evdeyim ve hep bilgisayar başındayım. Hastanelere de girilmez oldu. Şirket doktorum cipra ve majezik kullanmamı stresin tetikleyebileceğini söyledi. Şikayetlerim sık idrara çıkma ve bekleme pisuvarda biri yanımdaysa işeyememe gibi. Ayrıca suyu bolca tüketiyorum. Sizin fikirlerinizi almak istedim. Teşekkürler.
Sikayetleriniz için iyi bir ürologa gidiniz. Bazı tahlil ve rektal muayene lerden sonra tani koyulsun. Durumunuzda kötü bir sey yok kardeşim.
Prostaq
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Prostaq »

streslibirey yazdı:Selamlar herkese çok geçmiş olsun. Forumunuzu inceledim dayanışma harika.

Moralini bozmak gibi olmasın kardeşim o bekleme mevzusu hiç geçmeyecek bende herşey geçti o hariç
superbeetle

Mesaj gönderen superbeetle »

Geçmiş olsun, hastaliğinizin daha ne olduğu bile belli değil. O yüzden hemen prostatit gibi düşünmeyin. Doktora gitmeniz gerek çokta bekletmeye gelmez. Erken müdahale her zaman iyidir .
streslibirey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen streslibirey »

şuan için sık idrara çıkma işini çözdüm. Antibiyotiğimin 4. günündeyim. Bekleme kısmında da strese baglı olabileceğini düşünüyorum eğer devam ederse de purinol içmeyi düşünüyorum. Coronadan sonra muhakkak doktora görüneceğim gözümüzden birşey kaçmasın, yorumlarınız için teşekkürler :)
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen eren27 »

cucu3636 yazdı:

Kardeşim ben çok defa pisuvarda tam işeyecekken yanıma işemeye biri geldiği için işeyemeden çıkıp o adam çıktıktan sonra tekrar girmişliğim var. Bu tarz şeyleri yaşayan tek sen değilsin, ancak bu hastalıkta bu çok basit problemlerden bir tanesi. Şikayetlerin yeni sanırım, bu şikayetlerin artmadan bir an önce tedavinize başlamanızı öneririm. Korona olduğu için bişey diyemiyorum tabii. Ama ne kadar erken tedavinize başlarsanız o kadar çabuk atlatırsınız...
aynı bensin cucu, ben tekrar başa döndüm bir sene oldu prostatit olmuştum, çok ağır bir şekilde azalarak devam ediyor, beklemedeyim cucu kardeşim
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Benim yarım dakika bile beklediğim oluyor çok kafanıza takmayın saniye saymayın daha da artar
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Arkadaşlar paylaşmak istedim özellikle idrar zorluğu çeken arkadaşlar soğuk alğınlığı ilaçları ve şurupları içerken içinde efedrin veya psodoefedrin maddesi olup olmadığına baksınlar doktorum söylemişti idrarı zorlar diye.