Prostatit mi ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
cyngus06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Prostatit mi ?

Mesaj gönderen cyngus06 »

Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1 sene önce korunmasız bir ilişkiden sonra kasık ağrısı başladı, doktora gittim idrar testinden hafif enfeksiyon dedi ve antibiyotik verdi fakat geçmedi, ağrı testislere vuruncada ürolojiye gittim, kan , idrar ve sperm kültürü yapıldı, gram boyamada + - bakteri görültü lökosit 8-10 çıktı doktor bana prostatit olmuşsun dedi. Yaklaşık iki kutu antibiyotik içtim ama 1 senedir bu ağrılarım geçmedi, ağrıları özetleyeck olursam;

- göbek altında enlemesine bir ağrı var ve çift taraflı bacak arasına doğru yayılıyor,
- başlarda penis ucunda batma vardı şuan yok geçti,
- testislerde bazen ağrı oluyor fakat karnımın sol tarafında ağrıyan kısma basınca testisdeki ağrı geçiyor,
- mide ve bağırsaklardan sürekli sesler geliyor ve dışkılama da değişiklikler oluyor, gastroentoloji ye hassas bağırsak sendromu dedi prostatit oralarıda etkiliyor mu acaba ?
Bunların dışında pek bişeyim yok ama bu ağrılar mahvediyor tabiki beni, dışkılamadan snra ağrılar bazen hafifliyor bazende artıyor, forumda gezdim okudum baya ama bu belirtilere pek rastladım ondan dolayı danışmak istedim önerilerinize ve prostatit midir bu acaba ??
cyngus06

Re: Prostatit mi ?

Ve son olarak karın alt kısmımda çoğu zaman ateş gibi ısınmış oluyor yani baya bir yanıyo, bağırsak mı midede mi yoksa prostatit denmidir bu semptomlar bilemedim, doktora gidincede önemseyip ilgilenmiyorlar kiimi psikolojik diyor kimisi endoskopi yapalım diyor kiimi de antibiyotik verip gönderiyor tam teşhisi koyan olmadı öneriniz nedir acaba ?
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

cyngus06 yazdı:Ve son olarak karın alt kısmımda çoğu zaman ateş gibi ısınmış oluyor yani baya bir yanıyo, bağırsak mı midede mi yoksa prostatit denmidir bu semptomlar bilemedim, doktora gidincede önemseyip ilgilenmiyorlar kiimi psikolojik diyor kimisi endoskopi yapalım diyor kiimi de antibiyotik verip gönderiyor tam teşhisi koyan olmadı öneriniz nedir acaba ?
Prostat sıvısından lökosit baktırdınızmı?
cyngus06

fireblade yazdı:
cyngus06 yazdı:Ve son olarak karın alt kısmımda çoğu zaman ateş gibi ısınmış oluyor yani baya bir yanıyo, bağırsak mı midede mi yoksa prostatit denmidir bu semptomlar bilemedim, doktora gidincede önemseyip ilgilenmiyorlar kiimi psikolojik diyor kimisi endoskopi yapalım diyor kiimi de antibiyotik verip gönderiyor tam teşhisi koyan olmadı öneriniz nedir acaba ?
Doktor istemedi öyle bişey
fireblade

cyngus06 yazdı:
fireblade yazdı:
Kesin teşhisin en önemli adımı hatta tek yolu prostat sıvısından yapılan lökosit sayımıdır.Bunu da her doktor yapmaz maalesef.3-4 üzerindeyse tanı alırsınız ve tedavinize başlarsınız.Bunuda yapan İstanbul'da Zafer Oyman hocadır.
fireblade

cucu3636 yazdı:
fireblade yazdı:
cyngus06 yazdı:
Kesin teşhisin en önemli adımı hatta tek yolu prostat sıvısından yapılan lökosit sayımıdır.Bunu da her doktor yapmaz maalesef.3-4 üzerindeyse tanı alırsınız ve tedavinize başlarsınız.Bunuda yapan İstanbul'da Zafer Oyman hocadır.
Bu hastalıkta en önemli olan şey, insanları yanlış yönlendirmek. Tek yoku prostat sıvısından yapılan lökosit derseniz benim gibi 2 sene lokositi 1-2 çıkan insanlar prostatit olmuyor sizin gözünüzde. İnsanları yanlış yönlendirmeyin lütfen...

En önemli adımı dedim iyi okuduysanız!!Tek yolu yazmamdaki kasıtta %80 bu yöntemle teşhis konduğu içindir.İnsanları yanlış yönlendirmeden kasıt birşeyleri ifade etmek,yorum katabilmekse eyvallah kardeşim.Burada herkes hep bir amaç uğruna uğraşıyor birbirine yardımcı olabilmek ve tamamen iyileşmek..Bir üstteki yorumda Ahmet hocam usg dedi birşey önerdi kendi yorumunu kattı.Sende kendi yorumunu yapabilirsin bizde biliyoruz lökosit çıkmayınca hayır prostatit yok denmediğini..İlgili kişi zaten forumu araştırıp okuyunca daha da detaylı bilgi sahibi olur sen merak etme kendine de tasa etme kal sağlıcakla.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

cucu3636 yazdı:
8-)Psikiyatr,
Bu zaten tam bir facia ya. Psikoloji iyi değil ondan ağrı çekiyorsun diyen doktorlar bile var. :Lol: Allah insanı süründürücü kronik hastalıklara düşürmesin beyler.
Targocid

Allah razı olsun senden Cucu. Sana minnettarım.
aslan1041
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen aslan1041 »

cucu3636 yazdı:
fireblade yazdı:
cucu3636 yazdı:
Bu hastalıkta en önemli olan şey, insanları yanlış yönlendirmek. Tek yoku prostat sıvısından yapılan lökosit derseniz benim gibi 2 sene lokositi 1-2 çıkan insanlar prostatit olmuyor sizin gözünüzde. İnsanları yanlış yönlendirmeyin lütfen...

En önemli adımı dedim iyi okuduysanız!!Tek yolu yazmamdaki kasıtta %80 bu yöntemle teşhis konduğu içindir.İnsanları yanlış yönlendirmeden kasıt birşeyleri ifade etmek,yorum katabilmekse eyvallah kardeşim.Burada herkes hep bir amaç uğruna uğraşıyor birbirine yardımcı olabilmek ve tamamen iyileşmek..Bir üstteki yorumda Ahmet hocam usg dedi birşey önerdi kendi yorumunu kattı.Sende kendi yorumunu yapabilirsin bizde biliyoruz lökosit çıkmayınca hayır prostatit yok denmediğini..İlgili kişi zaten forumu araştırıp okuyunca daha da detaylı bilgi sahibi olur sen merak etme kendine de tasa etme kal sağlıcakla.
4 senedir bu forumu takip eden 2018 den beride aktif yazı yazan birisiyim. Sadece ama sadece şunu söylemek istiyorum her zamanda söylemeye devam edeceğim. Bu hastalığın ilk zamanlarında kim ne derse ona inanıyordum. Bana türkiyede çözerse zafer hoca çözer tarzı yazıları okudum. Buna inandım ve 1,5 2 seneye yakın kendisinde tedavi oldum amacım kimseyi suçlamak değil. Lokositim yoktu o yüzden bakteriyel prostatit değilim konusuna inandırıldım. Ve bunun üzerine

1-)Prof saraçoğlu bitkileri 5-6 kür aldım
2-)4x4 prosta tea
3-)Eswt,
4-)Akupunktur,
5-)Ozon,
6-)Hacamat
7-)Refleksoloji, (10 seans)
8-)Psikiyatr,
9-) Gastro ( Kolonoskopi ve endoskopi )
10-) Genel cerrahi(Hemoroid ve anal fissürdendir)
11-) Fizyoterapi

Gittiğim üroloji doktorlarına ve ilaçlara verdiğim paraları söylersem şu ana kadar toplamda 60 bin tl ye yakın para harcamışım.

Boşa geçirdiğim zamanında haddi hesabı yok. Sonrasında forumdan çok sevdiğim bir abimin aracılığıyla Gürcistanda test yaptırdım ve lokosit hala 1-2 olmasına rağmen bakteri üredi :). Ocaktan beri ona göre tedavi alıyorum. 90 güne yaklaşmış olmasına rağmen tedavimde ufak ufak ilerleme kaydedebiliyorum, eğer ki ilk zamanlar forumda Sadece lokosit odaklı olma sürekli bakteri baktır denilseydi boşu boşuna bu kadar süre uğraşmadan halledebilirdim.
Saygılarımı sunuyorum.
Hepimize Allah şifa verir inşallah.
[/quote]

lokosite ve bakteriye bakmak farkli mi? o kismi anlamadim.
birde zafer hoca derdinize care olmadi mi?
aslan1041

cucu3636 yazdı:
aslan1041 yazdı:
cucu3636 yazdı:
4 senedir bu forumu takip eden 2018 den beride aktif yazı yazan birisiyim. Sadece ama sadece şunu söylemek istiyorum her zamanda söylemeye devam edeceğim. Bu hastalığın ilk zamanlarında kim ne derse ona inanıyordum. Bana türkiyede çözerse zafer hoca çözer tarzı yazıları okudum. Buna inandım ve 1,5 2 seneye yakın kendisinde tedavi oldum amacım kimseyi suçlamak değil. Lokositim yoktu o yüzden bakteriyel prostatit değilim konusuna inandırıldım. Ve bunun üzerine

2-)4x4 prosta tea
3-)Eswt,
4-)Akupunktur,
5-)Ozon,
6-)Hacamat
8-)Psikiyatr,
11-) Fizyoterapi

Gittiğim üroloji doktorlarına ve ilaçlara verdiğim paraları söylersem şu ana kadar toplamda 60 bin tl ye yakın para harcamışım.

Boşa geçirdiğim zamanında haddi hesabı yok. Sonrasında forumdan çok sevdiğim bir abimin aracılığıyla Gürcistanda test yaptırdım ve lokosit hala 1-2 olmasına rağmen bakteri üredi :). Ocaktan beri ona göre tedavi alıyorum. 90 güne yaklaşmış olmasına rağmen tedavimde ufak ufak ilerleme kaydedebiliyorum, eğer ki ilk zamanlar forumda Sadece lokosit odaklı olma sürekli bakteri baktır denilseydi boşu boşuna bu kadar süre uğraşmadan halledebilirdim.
Saygılarımı sunuyorum.
birde zafer hoca derdinize care olmadi mi?

Lokositin varlığı zaten bakterinin olduğu anlamına gelir, ancak lokositin olmadığı bakterinin olmadığı anlamına gelmez. Lokositiniz varsa zaten tedavinizi yaparlar ancak lokosit yoksa bir çok doktor Zafer hocada dahil, prostatit değilsin diyip gönderir. Ancak bakteri odaklı olup Kültür yaptırmanız gerekir.
Zafer hoca derdime çare olsaydı 4 senedir bu hastalığı çekiyor olmazdım. Ne yazık ki bana çare olmadı, diğer arkadaşlar adına yorum yapamam tabi.[/quote]

kim care oldu peki? kusura bakmayin cok soru soruyorum ama sizin gibi cikis yolu arayanlardan biriyim
Targocid

aslan1041 yazdı:
cucu3636 yazdı:
fireblade yazdı:

2-)4x4 prosta tea
3-)Eswt,
4-)Akupunktur,
5-)Ozon,
6-)Hacamat
8-)Psikiyatr,
11-) Fizyoterapi

Saygılarımı sunuyorum.
birde zafer hoca derdinize care olmadi mi?[/quote]

Benim durum da aynı şekilde vuku buldu. Cucu bu konuda daha tecrübeli tabii ki, bana da o ve birkaç forumdaş ışık tuttu. Lökosit odaklı tedavi her zaman çözüm değil. Bende 10-12 lökosit vardı, 4 seans 0 ve 1-2 çıktı. Zafer Bey artık iyileştin, gelme, senin sorunun psikolojik bile dedi, kimseyi suçlamıyorum. Ben ağrıdan ölüyordum, hatta burada da belirtiyordum. 2 ay antibiyotik kullanmadım ve dayanamayıp kültür yaptırdım. İki tane dirençli bakteri üredi + yüksek PSA çıktı. Şubat’tan beri tedavi görüyorum, PSA yeni düşmeye başladı. Hatta, burada bazı kişiler geçecek bekle, sen daha 2 günlük hastasın gibi söylemlerde bulunuyordu ben semptomlarımı anlattıkça ve bu, bu şekilde geçmeyecek dedikçe. Zafer Bey’den 4 kür aldım ve Biteral harici verdiği tüm antibiyotikler, antibiyogramlara göre, benim bakterilerime dirençli. Ben de bundan sonra bu bakterilerden çekenlerin yazılarını okuyorum artık. Tekrar belirteyim de yanlış anlaşılmasın, amacım kimseyi suçlamak ya da iğnelemek değil. Zafer Bey’in iyi bir ürolog olduğunu defalarca belirtmeme rağmen, bazı forum üyeleri hakkımda asılsız ve çirkin söylemlerde bile bulundu, güya niyetim Zafer Bey’e kötülemekmiş diye. Cucu gibi bakteri odaklı gitmiş, tecrübeli arkadaşları okumanızı tavsiye ederim.
aslan1041

Pro2020 yazdı:Defalarca söylememe rağmen çok eleştirildim kesinlike bakteri odaklı tedavi olun eğer ki bulamıyorsanız o zaman lökosit e göre tedavi olun her yüz kisiye 2 hafta cipro ver arasindan muhakkak biri iyilesir yüzde 1 ya tutarsa eğer sen riski alıp bakteri bakıtmadan zafer hocaya gidersen bu sefer bütün anyibotiklere direnç gelişir ben çok zararini gordum lökosite gore tedavinin bazi zamanlar 10 kat şikayetlerim artti ampirikle hasar büyüdü tedavu uzadı 10 yil önce sallamasyon antibiyotik tedavisiyle basladim 1 yil sonra sividan külturle mix bakteriler üremısti ve geç kalmıstim siz geç kalmayın cogu zaman lökosit 1 2 , 0 veya 5 6 idi üreme olduğunda lökosit yoksa bakteri yoktur diye birsey yok bu hatayi yapmayalım yine takdir sizlerin..
hocam bende mugladayim, prostat sivisinda bakteri kontrolu icin nereye gitmem gerekiyor?
Targocid

Özel mesaj ile soru sorulmuş, herkes görsün diye burada paylaşıyorum.

S: Kardesm selam.Serumlar fayda sağladimi semptomlarda azalma varmı

C: Evet diyebilirim. X Bey’de kürler bittikten sonra hala testis ağrıları, penis kökünün hafif sol üst kısmında tarif edilemez bir yanma, penis içinde ve kökünde sızılar, ayak üşümesi gibi semptomlarım vardı. Ek olarak, ilaç kullandığım periyotta probiyotik kullanmamamdan dolayı da bağırsaktan kaynaklanan karın altı ağrısı semptomum vardı ki probiyotik (DuoBalance Mood, imkanı olanlara tavsiye ederim) kullanmaya başladıktan sonra bu semptom tamamen geçti. 2 ay boyunca kullanmadığım ilaç, kullanmadığım ek gıda yoktu; PEA, ALA, Quercetin, Dafloon, Prostaquil, Multivitamin, Propolis vs.

Kültür antibiyogramları çıktıktan yaklaşık 1 hafta sonra tedaviye başladım;
-2 aydır dur duraksız Targocid bazen IV, bazen IM.

-Bir o kadar Rifampisin, Rifampisin’e birkaç gün ara verdiğim oldu alerjik bir reaksiyondan sonra ki bu durum bir daha yaşanmadı. Ben de, babam da Lifta ile kontamine olduğuna mütabakata vardık sonrasında ve Lifta’yı bıraktım şimdilik.

-Başta, Bactrim, sonrasında Augmentin kullandım 3. antibiyotik olarak ve Augmentin’e hala devam ediyorum.

-Ciddi bir diyet programına girdim yaklaşık 2 aydır. Sıfır şeker, sadece cheat meal olarak karbonhidrat.

-Başlarda her gün, sonrasında iki günde bir, şimdi Corona nedeniyle kendi kendime her gün prostat masajı ve aynı şekilde sıcak su oturması (Bazen üşenebiliyorum ya da diğer rahatsızlığımın ağrıları beni alıkoyabiliyor.).

Bu kadar şeye rağmen söyleyebilirim ki antibiyotik döneminde bile hala tam anlamıyla ihya olmuş değilim tabii ki. Özellikle soğukta bahsettiğim penis kökünün sol üst kısmındaki dolgunluk hafiften vuruyor. Penis kökü yanması bazen vurmakla ki özellikle çay vb. (yeşil çay da dahil) içecekler tükettiğimde ve ayak üşümesi semptomu devam etmekte.

Hülasa, benim hastalığımın ilerlemesinin sebebi başta karşıma çıkan bilgisiz ve işgüzar doktorlar + babamın bu kişiler meslektaşları olduğu için bana değil de bu şahıslara itimat etmesiydi. Eğer ki kültür bana en başında yapılıp böyle bir tedaviye başlasaydım belki de bu durum bu raddeye gelmezdi. Tabii, forumu ve yabancı forumları çok geç keşfetmek de benim kusurumdu. Hala daha yolun çok, çok başında olduğumu söyleyebilirim. Kim bilir daha ne tedaviler gerekecek. Ama bildiğim bir şey varsa Cucu bu konunun bu kadar üstüne basmasaydı, belki de aynı yoldan devam edecektim ben. Sonrasında, Pro2020 ve Ali1453’le konuştuklarımızı da akümüle edince kafamda olayın bütününe dair puzzle parçalarını birleştirebildim.

Şunu da belirteyim, kültür ve PCR yaptırıp yaptırmama konusunda bile babamla fikir ayrılığına düştük. Hastanelerde üreme olmadığı için bir şey üremeyeceğine o kadar emindi ki, kendisi bilhassa, bizzat X doktoru arayıp konuştu bile. Aldığı cevap ise lökositi yok, ben ona tedavi uygulayamam, ESWT yaptırsın ve bir psikiyatriste görünsün oldu. ESWT 3000 Tl + özel bir Psikiyatristte seanslar en az 250 TL’den başlıyordu o zamanki fiyatlarla. Yani 3250 Tl vs. 79 Tl. Tamam, ben PCR’a da iyi bir meblağ ödedim ama o fiyatların yanında ulaşım, yeme içme masrafları dahil hiçbir şey değil.

Netice olarak, şunu da belirtmek de son derece münasip olacaktır, tedavime devam ettiğim enfeksiyon uzmanının da bu konuda yeterli olduğunu düşünmüyorum, daha planlı bir tedavi programı çizebilirdi. Binaenaleyh, Corona’nın etkileri azalmaya başladığında veya ilaçlarım için raporumun süresi bittiğinde, ben de Cucu’nun doktoruna görünmeyi düşünüyorum. Sonuçta, bu bir mesleki yeterlilik meselesi, hangi doktorun çare olacağı belli olmuyor. Benim miyalji hastalığımın tam teşhisini ve münasip bir tedavi planını yeni gittiğim bir Algoloji profesörü oluşturdu farzı muhal.

Uzun bir yazı oldu, umarım tüm noktaların üzerine basabilmişimdir. Esenlikler dilerim, selametle kalın.
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Pro2020 yazdı:Defalarca söylememe rağmen çok eleştirildim kesinlike bakteri odaklı tedavi olun eğer ki bulamıyorsanız o zaman lökosit e göre tedavi olun her yüz kisiye 2 hafta cipro ver arasindan muhakkak biri iyilesir yüzde 1 ya tutarsa eğer sen riski alıp bakteri bakıtmadan zafer hocaya gidersen bu sefer bütün anyibotiklere direnç gelişir ben çok zararini gordum lökosite gore tedavinin bazi zamanlar 10 kat şikayetlerim artti ampirikle hasar büyüdü tedavu uzadı 10 yil önce sallamasyon antibiyotik tedavisiyle basladim 1 yil sonra sividan külturle mix bakteriler üremısti ve geç kalmıstim siz geç kalmayın cogu zaman lökosit 1 2 , 0 veya 5 6 idi üreme olduğunda lökosit yoksa bakteri yoktur diye birsey yok bu hatayi yapmayalım yine takdir sizlerin..
Sende hangı bakterıler vardı
efsane2036

efsane2036 yazdı:
Sende hangı bakterıler vardı
Bakterı pesınde kosuyorum üreyen tek bakterı epidermis hastalıgın basında pcr yaptırdım enterococsus vardı ama kulturde üremedi bir turlu lablara özellıkle sordum enterococsus varmı ıyı bakın dıye senden enterococsus yok dedıler ben ne yapayım şimdi spermde sarı parcalar var gitmiyot bir turlu
efsane2036

Aynen dedıgınız gıbı var bende gideremıyorun onları sızde nasıl gittş onlar
efsane2036

Pro2020 yazdı:
efsane2036 yazdı:
efsane2036 yazdı: Sende hangı bakterıler vardı
Bakterı pesınde kosuyorum üreyen tek bakterı epidermis hastalıgın basında pcr yaptırdım enterococsus vardı ama kulturde üremedi bir turlu lablara özellıkle sordum enterococsus varmı ıyı bakın dıye senden enterococsus yok dedıler ben ne yapayım şimdi spermde sarı parcalar var gitmiyot bir turlu
10 yıl icinde stap,aureus stap spp,e coli,ve enterobacter cloacae üredi sarı parcacıklar bulgur tanelerine mi benziyor onlar bende yüzlerce çıktı katılaşmış iltihap onlar jolemsi olmayacak dediğim ama çapak gibi veya bulgur tanesi gibi eğer o ise bende onlar lustral kullandiktan. Sonra geç boşalma yan etkisi sebebiyle prostat zorlanıp öyle çıkar 5 yıl öncede bununla ilgili başlık açmıstım
Özelden yazdım sizinle iletısıme gecmem gerek benim
cyngus06

Arkadaşlar Ankara da önerebileceğiz hoca var mıdır ? Penis ucu batma ara ara oluyor hala ve karın alt, kasık ve testislerde ağrı oluyor zaman zman, en son spermde gram boyamaya bakılmıştı medical park hastanesinde 8-10 lökosit çıkmıştı, antibiyotik vermişti doktor bitti ama geçmiyor bu nalet şey ?
efsane2036

cyngus06 yazdı:Arkadaşlar Ankara da önerebileceğiz hoca var mıdır ? Penis ucu batma ara ara oluyor hala ve karın alt, kasık ve testislerde ağrı oluyor zaman zman, en son spermde gram boyamaya bakılmıştı medical park hastanesinde 8-10 lökosit çıkmıştı, antibiyotik vermişti doktor bitti ama geçmiyor bu nalet şey ?
Kardesım bende ankaradayım ankarada bir çok üroloğa muayne oldum su an 100 yıl hastanesınde mehmet bilgehan yukseke tedavı oluyorum ilgılı sayılır doktor bu hastalık gecer dığru tedavı ile dıyor medıcalparkta özer hocaya mı gittim bende ona muayne olmustum
Dragon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Dragon »

Peki idrardan gelen akıntı iltihabı veya normal akıntı kristal halde veya normal halde olan akıntı ypk edilmesi zor öı
cyngus06

efsane2036 yazdı:
cyngus06 yazdı:Arkadaşlar Ankara da önerebileceğiz hoca var mıdır ? Penis ucu batma ara ara oluyor hala ve karın alt, kasık ve testislerde ağrı oluyor zaman zman, en son spermde gram boyamaya bakılmıştı medical park hastanesinde 8-10 lökosit çıkmıştı, antibiyotik vermişti doktor bitti ama geçmiyor bu nalet şey ?
Kardesım bende ankaradayım ankarada bir çok üroloğa muayne oldum su an 100 yıl hastanesınde mehmet bilgehan yukseke tedavı oluyorum ilgılı sayılır doktor bu hastalık gecer dığru tedavı ile dıyor medıcalparkta özer hocaya mı gittim bende ona muayne olmustum
Medicalpark da 2 tane ürolog vardı ikisine de gittim, prof du en son gittiğim
efsane2036

cyngus06 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Prof nasıl bir tedavı uyguladı sana prostat masajı yapıyor mu ne gıbi tedavıler verdı yazarmısınjz ayrıntılı bir sekılde özer hocayı tanıyorum süreklıde görüştüğüm biri
cyngus06

efsane2036 yazdı:
cyngus06 yazdı:
efsane2036 yazdı: Kardesım bende ankaradayım ankarada bir çok üroloğa muayne oldum su an 100 yıl hastanesınde mehmet bilgehan yukseke tedavı oluyorum ilgılı sayılır doktor bu hastalık gecer dığru tedavı ile dıyor medıcalparkta özer hocaya mı gittim bende ona muayne olmustum
Prof nasıl bir tedavı uyguladı sana prostat masajı yapıyor mu ne gıbi tedavıler verdı yazarmısınjz ayrıntılı bir sekılde özer hocayı tanıyorum süreklıde görüştüğüm biri

ikiside prostat muaynesi yapmadı,semen kültürü istedi, gram pozitif bakreti görüldü çıktı,antibiyotik verip yolladılar.