Erken Teşhis Önemli Midir?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Yedek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Erken Teşhis Önemli Midir?

Mesaj gönderen Yedek »

Arkadaşlar lütfen yardım. Prostatitte erken teşhisin önemi var mı ? Ben 7. aydayım. Arkadaşların "ilk 6 ay önemli" yazdıklarını gördüm.Zamanla tedavi zorlaşacaksa biran önce il dışından Zafer Hoca'ya gitmek istiyorum. Zaman önemli mi gerçekten ? covid19 durumu ne olacak bilmediğim için cesaret edemiyorum. Virüsün durulmasını beklemek prostatit açısından risk mi olur ? Prostatit tedavisi birinci önceliğim.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Erken Teşhis Önemli Midir?

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

şehir değiştirmek kısıtlandı sanırım.ayrıca hastaneler riskli.
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

O halde kendi çabalarımla tedavi olmak zorundayım. Meni kültüründe e.coli ve mssa üredi. 2 kutu bactrim reçete edildi. Bactrim bittikten sonra ne yapmalıyım sayın arkadaşlar abiler tecrübelerinizle bana yardımcı olun lütfen. Göz göre göre elim kolum bağlı oturmak istemiyorum. İlaç felan önerin kullanayım. Doktora gidemiyorum zamandan dolayı. Yardım edin psikolojikmen de çöktüm arkadaşlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Yedek yazdı:O halde kendi çabalarımla tedavi olmak zorundayım. Meni kültüründe e.coli ve mssa üredi. 2 kutu bactrim reçete edildi. Bactrim bittikten sonra ne yapmalıyım sayın arkadaşlar abiler tecrübelerinizle bana yardımcı olun lütfen. Göz göre göre elim kolum bağlı oturmak istemiyorum. İlaç felan önerin kullanayım. Doktora gidemiyorum zamandan dolayı. Yardım edin psikolojikmen de çöktüm arkadaşlar.
Üreme dediginize gore kültür yapilmiş. Antibiogram yapildimi kardesim?
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

Yapıldı abi. İki bakterinin de ortak duyarlı olduğu antibiyotikler:
1-cipro
2-bactrim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yedek yazdı:Yapıldı abi. İki bakterinin de ortak duyarlı olduğu antibiyotikler:
1-cipro
2-bactrim
Kardesim, E.coli ve mssa çok farkli calisma mekanizmalari olan tedavisi karmasik ve dirençli olan patojenlerdir. Burada şimdi aciklamasi çok uzun olur. Ben,cipro ( cyprofloksasin) ve bactrim (Trimetoprim/sulfametoksazol) ile bu patojenlerin temizlenecegini sanmiyorum. Sen başka labta bir antibiogram daha yaptir. Burada bir hata var. Bu iki ilacin duyarlilik orani %50 ile %77 oraninda degisir bu iki patojene . Tam temizlemeyebilir heleki prostat icindeki bakteri söz konusu olursa.
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

kadir yazdı:
1-cipro
2-bactrim
Kardesim, E.coli ve mssa çok farkli calisma mekanizmalari olan tedavisi karmasik ve dirençli olan patojenlerdir. Burada şimdi aciklamasi çok uzun olur. Ben cipro ( cyprofloksasin) ve bactrim (Trimetoprim/sulfametoksazol) ile bu patojenlerin temizlenecegini sanmiyorum. Sen başka labta bir antibiogram daha yaptir. Burada bir hata var.
Abi ben bir kutu bactrim bitirdim. 2. Kutuya başlıyorum bugün. 4 gündür de endol fitil kullanıyorum. Her şeyi göze alıp Zafer Hoca ya gitsem ilaç kullandığım için lökosit bulmak zor olur mu ? Yanıltır mı hocayı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yedek yazdı:
kadir yazdı:
1-cipro
2-bactrim
Kardesim, E.coli ve mssa çok farkli calisma mekanizmalari olan tedavisi karmasik ve dirençli olan patojenlerdir. Burada şimdi aciklamasi çok uzun olur. Ben cipro ( cyprofloksasin) ve bactrim (Trimetoprim/sulfametoksazol) ile bu patojenlerin temizlenecegini sanmiyorum. Sen başka labta bir antibiogram daha yaptir. Burada bir hata var.
Abi ben bir kutu bactrim bitirdim. 2. Kutuya başlıyorum bugün. 4 gündür de endol fitil kullanıyorum. Her şeyi göze alıp Zafer Hoca ya gitsem ilaç kullandığım için lökosit bulmak zor olur mu ? Yanıltır mı hocayı?
Siz elinizdeki antbleri bitirin.Su an zaten korona riski var. Ortalik yatisinca gidersiniz.
mylife
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen mylife »

arkadaşlar bende non bakteriyel prosratit haricinde fibromiyalji,ürtiker, alerjik rinit, hemoroid,anal fissür, irritabl barsak sendromu, migren,uyku sorunu, raynaud fenomeni, alerjik rinit vs. daha bir sürü şey var
Yedek

Mesaj gönderen Yedek »

kadir yazdı:
Yedek yazdı:
kadir yazdı: Kardesim, E.coli ve mssa çok farkli calisma mekanizmalari olan tedavisi karmasik ve dirençli olan patojenlerdir. Burada şimdi aciklamasi çok uzun olur. Ben cipro ( cyprofloksasin) ve bactrim (Trimetoprim/sulfametoksazol) ile bu patojenlerin temizlenecegini sanmiyorum. Sen başka labta bir antibiogram daha yaptir. Burada bir hata var.
Siz elinizdeki antbleri bitirin.Su an zaten korona riski var. Ortalik yatisinca gidersiniz.
Abi 2 kutu yazdılar. 2 kutu çok az gibi geliyor, direnç kazandırmaktan korkuyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yedek yazdı:
kadir yazdı:
Yedek yazdı: Abi ben bir kutu bactrim bitirdim. 2. Kutuya başlıyorum bugün. 4 gündür de endol fitil kullanıyorum. Her şeyi göze alıp Zafer Hoca ya gitsem ilaç kullandığım için lökosit bulmak zor olur mu ? Yanıltır mı hocayı?
Abi 2 kutu yazdılar. 2 kutu çok az gibi geliyor, direnç kazandırmaktan korkuyorum.
Az olmasindan ziyade dogru antibiyotigi verdiklerinden suphem var. Kultürü ve antibiogrami tekrarlamani tavsiye ederim kardesim.