Test sonuçlarım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Tevfik1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Test sonuçlarım

Mesaj gönderen Tevfik1983 »

Semen kültürümde. 2-3 polimorf nüveli lokosit, d grubu streptococcus spp üredi . Doktor 5 günlük duocid verdi yeterli dedi. Sizin yorumlarınızı merak ettim. Teşekkürler
bigadost

Re: Test sonuçlarım

Mesaj gönderen bigadost »

Tevfik1983 yazdı:Semen kültürümde. 2-3 polimorf nüveli lokosit, d grubu streptococcus spp üredi . Doktor 5 günlük duocid verdi yeterli dedi. Sizin yorumlarınızı merak ettim. Teşekkürler
arkadaşım geçmiş olsun.
bu yaptırdığın tahlilleri kim istedi nerede yaptırdın ve tedaviye nerede devam ediyorsun. bizide aydınlatırmısın
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

bigadost yazdı:
Tevfik1983 yazdı:Semen kültürümde. 2-3 polimorf nüveli lokosit, d grubu streptococcus spp üredi . Doktor 5 günlük duocid verdi yeterli dedi. Sizin yorumlarınızı merak ettim. Teşekkürler
arkadaşım geçmiş olsun.
bu yaptırdığın tahlilleri kim istedi nerede yaptırdın ve tedaviye nerede devam ediyorsun. bizide aydınlatırmısın
Abi ben senin diger postuna yanit atmistim dun. Bu hastalikta kime sorarsan sor ilk yaptirman gereken Lokosit kontroludur. Prostatit tanisini ona gore aliyorsun. Bunu da bu forumdakilerin en cok yaptirdigi doktor zaten yaziyor senin basliginda. Kafanda acaba prostatim iltihapli mi sorunun cevabini alabilecegin sey prostat sivindan lokosit kontrolu.
Tevfik1983

Sememde bakteri üremesi prostat iltihabına işaret değilmi acaba? İdrae tahlilimde 30 lokosit cıkmıstı cipro kullandım ama tam geçmedi sememde de böyle çıktı sonuç
Furkanal

Tevfik1983 yazdı:Sememde bakteri üremesi prostat iltihabına işaret değilmi acaba? İdrae tahlilimde 30 lokosit cıkmıstı cipro kullandım ama tam geçmedi sememde de böyle çıktı sonuç
Daha bilgili arkadaşlar cevap atabilir ama benim fikrim şu. Bir kere şu bir bilgi ki prostat iltihaplı hastalar için semen kültürünün kayda değer bir tarafı yoktur. Hastaların yalnız %10'unda bakteri ürer. Bu yüzdendir ki prostatit tanısının yolu prostat sıvısı kontrolüdür. Ancak sizde tersten gitmek gerekecek. Semen testitlerde üretilir, prostat ise bu semeni sıvılaştıran akışkanı sağlayan organımızdır. Bu sebeple semende çıkan lökosit ve bakteriyle prostat iltihabı tanısını direk almanız bence mümkün değil.

Ancak idrar tahlilinde çıkan lökosit miktarı çok yüksek. Prostatit zaten direk olunmuyor genelde. Erkekler idrar yolları enfeksiyonu geçiriyor ve bu süreçteki yüksek basınçlı işemeleri prostata enfeksiyonlu idrarın kaçmasını sağlıyor buda iltihabı oluşturuyor. Prostat iltihabının en büyük sebeplerinden biri bu olarak görülüyor. Hasta da genelde idrar yollarında ciddi lökosit bulgusu olmuyor çünkü lökosit yüksekliği genelde ilk zamanlarda oluyor burda da rahatsızlık farkedilmemiş oluyor. Bu sebeptendir ki sistit dediğimiz idrar yolları enfeksiyonu genelde kadınları buluyor ve genelde sorunsuz atlatıyorlar. Erkeklerde nadir görülen idrar yolları enfeksiyonu bizdeki olduğu gibi ciddi sorunlar doğurabiliyor. İdrar yollarındaki bu yüksek enfeksiyonu ciddi miktarda azalttıktan sonra şikayetleriniz devam ederse o zaman prostatit tanısı için rektal tuşeyle sıvı aldırabilirsiniz. Ha yok ben şimdiden öğrenmek isterim diyorsanız yine yaptırabilirsiniz. Ama öncelikle bence idrardaki lökositi çok azaltın. Bu yazdığım 2. paragraf bilgiden ziyade kendi tecrübelerim ve araştırmalarım. Sizi yanlış da yönlendirmek istemem. Sağlıcakla kalın..
Tevfik1983

Çok teşekkürler. Eksik ifade etmişim idrarda lökositi dusurduk ama şikayetler tam geçmeyince semen kulturu yaptık.

uote="Furkanal"]
Tevfik1983 yazdı:Sememde bakteri üremesi prostat iltihabına işaret değilmi acaba? İdrae tahlilimde 30 lokosit cıkmıstı cipro kullandım ama tam geçmedi sememde de böyle çıktı sonuç
Daha bilgili arkadaşlar cevap atabilir ama benim fikrim şu. Bir kere şu bir bilgi ki prostat iltihaplı hastalar için semen kültürünün kayda değer bir tarafı yoktur. Hastaların yalnız %10'unda bakteri ürer. Bu yüzdendir ki prostatit tanısının yolu prostat sıvısı kontrolüdür. Ancak sizde tersten gitmek gerekecek. Semen testitlerde üretilir, prostat ise bu semeni sıvılaştıran akışkanı sağlayan organımızdır. Bu sebeple semende çıkan lökosit ve bakteriyle prostat iltihabı tanısını direk almanız bence mümkün değil.

Ancak idrar tahlilinde çıkan lökosit miktarı çok yüksek. Prostatit zaten direk olunmuyor genelde. Erkekler idrar yolları enfeksiyonu geçiriyor ve bu süreçteki yüksek basınçlı işemeleri prostata enfeksiyonlu idrarın kaçmasını sağlıyor buda iltihabı oluşturuyor. Prostat iltihabının en büyük sebeplerinden biri bu olarak görülüyor. Hasta da genelde idrar yollarında ciddi lökosit bulgusu olmuyor çünkü lökosit yüksekliği genelde ilk zamanlarda oluyor burda da rahatsızlık farkedilmemiş oluyor. Bu sebeptendir ki sistit dediğimiz idrar yolları enfeksiyonu genelde kadınları buluyor ve genelde sorunsuz atlatıyorlar. Erkeklerde nadir görülen idrar yolları enfeksiyonu bizdeki olduğu gibi ciddi sorunlar doğurabiliyor. İdrar yollarındaki bu yüksek enfeksiyonu ciddi miktarda azalttıktan sonra şikayetleriniz devam ederse o zaman prostatit tanısı için rektal tuşeyle sıvı aldırabilirsiniz. Ha yok ben şimdiden öğrenmek isterim diyorsanız yine yaptırabilirsiniz. Ama öncelikle bence idrardaki lökositi çok azaltın. Bu yazdığım 2. paragraf bilgiden ziyade kendi tecrübelerim ve araştırmalarım. Sizi yanlış da yönlendirmek istemem. Sağlıcakla kalın..[/quote]
Tevfik1983

Şu ara maddi olarak sıkışığım, durumda malum. O yuzden çok fazla doktor değiştiremiyorum :(

uote="Furkanal"]
bigadost yazdı:
arkadaşım geçmiş olsun.
Abi ben senin diger postuna yanit atmistim dun. Bu hastalikta kime sorarsan sor ilk yaptirman gereken Lokosit kontroludur. Prostatit tanisini ona gore aliyorsun. Bunu da bu forumdakilerin en cok yaptirdigi doktor zaten yaziyor senin basliginda. Kafanda acaba prostatim iltihapli mi sorunun cevabini alabilecegin sey prostat sivindan lokosit kontrolu.[/quote]
Furkanal

Öncelikle cevaplarken cevabınızı bir önceki yazının altına yazın böyle çok karışık oluyor :D

Yukarda bir arkadaşta sormuş şikayetleriniz neler diye, şikayetleriniz neler? Dediğim gibi semeninde bakteri çıkıp aynı anda prostatit olan küçük dilim içerisinde de olabilirsiniz. Ama bunu anlamanın tek yolu prostat sıvısından lökosit kontrolü. Bunu da yapan doktorlar belli. İmkanınız varsa diyecektim de, çok olmadığını yazmışsınız. Ben de öyle imkan ve corona durumlarından ötürü kontrole gidemeyeceğim tedavi alıyorum şu anda oysa ki. Ama dediğim gibi semende böyle çıktı diye prostatitsiniz diye kesin bir şey yok. Ancak prostatitseniz sizin durumunuzda kesinlikle %100 lökosit çıkacaktır zaten prostat sıvısında, çünkü bir enfeksiyon geçmişiniz var. Rica ederim:)
Tevfik1983

Peniste çok hafif yanma kaldı, idrar bittikten sonra biraz kaçırıyorum, cinsel isteksizlik
Tevfik1983

Evet doktorda öyle söyledi ama çok büyütülecek bir şey olmadıgını söyledi. 5 gün duocid yeterli dedi, sizin tecrübelerinize göre nasıldır acaba onu merak ettim
Tevfik1983

Yok olmadı, cinsel yolla da bulaşacak bi durumum yok. Evliyim eşime sadığım :)
Tevfik1983

Kültür sonucunda bakteri penisiline duyarlı gozukuyor. Doktorum profesor öyle boş biri değil. Bilir heralde diye dusunuyorum :)
Tevfik1983

Düzen prostat kültürü yapıyomuş ama sıvıyı başka bi yerde doktorun alması gerekiyomuş?
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Tevfik1983 yazdı:Düzen prostat kültürü yapıyomuş ama sıvıyı başka bi yerde doktorun alması gerekiyomuş?
Evet. Çevre Hastanesi, İbrahim Halil Hoca. Güzel ve yoğun masaj yapar. Bazılarından sıvı getirtemiyormuş ama, duyduğum kadarıyla.
Tevfik1983

teşekkür ederim
Targocid

Tevfik1983 yazdı:Kültür sonucunda bakteri penisiline duyarlı gozukuyor. Doktorum profesor öyle boş biri değil. Bilir heralde diye dusunuyorum :)
Bu arada, doktorunuz ürologsa, profesör dahi olsa bilmeyebilir. Hatta, bu hastalıkla yakından uzaktan alakası bile olmayabilir. Arkadaşlar, doğru söylüyor. Bu bakterilerle uğraşan kişileri dinleyin. Onlar, bu hastalıktan ve bu, bahsi geçen, inatçı patojenlerden senelerdir muzdarip olmalarından ötürü birçok enfeksiyon uzmanından daha çok bilgiye ve tecrübeye sahipler diyebilirim. Bunu diğer arkadaşlar da onaylayacaktır.
Tevfik1983

Tabii bende o yüzden sizlere danıştım.
Tevfik1983

Şöyle bir yazı buldum ne düşünüyorsunuz merak ettim.

08.04. D Grubu Streptokoklar
Mikroskobik görünümleri ikişerli diplokoklar ya da kısa zincirler şeklinde olabilir. Enterococcus faecalis, Enterococcus faecium ve Streptococcus durans Penisiline dirençlidirler. Alfa, beta ve gama hemolitik özellik gösterirler. Streptococcus bovis ve Streptococcus equinus Enterokok olmayan D grubu streptokoklardır. D grubu streptokoklar ve enterokoklar insan ve bazı hayvanların bağırsak, ağız ve bazen deri normal florasında bulunur ve uygun koşullarda insanlarda endokardit, idrar yolları enfeksiyonları, abse, kolesistit gibi çeşitli hastalıklara yol açabilirler.
Tevfik1983

Benim kültürde penilisine duyarlı çıktığını göz önüne alarak streptococcus bovis olabileceğini tahmin ediyorum. Çünkğ enteloklar penisiline dirençli dediğiniz gibi
Targocid

Benim Enterococcus Faecalis de penisiline duyarlı. Onun başka bir açıklaması vardı. Tamamen aynı bakterinin bazı türleri aynı antibiyotiğe dirençli olurken, bazıları duyarlı oluyor.
Ahmet745

Mesaj gönderen Ahmet745 »

Tevfik abi aynı bakteri bendede çıktı streptococcus spp ve şikayetler aynı sende olanlar abi şuan iyilestin mi hangi ilaçları kullandın ne durumdasın
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

ben zafer hocaya gideceğim lökosit baktırmak için ama aynı zamanda bakteri türünü de öğrenmek istiyorum kültür deniyor sanırım ona ? bunun için nasıl yol izlememem gerekiyor hocaya nasıl söylemem lazım kültür istediğimi ayrıca giden arkadaşlar beni özelden bilgilendirebilirler mi fiyat açısından ? çok teşekkür ederim
dragonx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dragonx »

Evet bende bu konuyu soracaktım
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Pablos yazdı:ben zafer hocaya gideceğim lökosit baktırmak için ama aynı zamanda bakteri türünü de öğrenmek istiyorum kültür deniyor sanırım ona ? bunun için nasıl yol izlememem gerekiyor hocaya nasıl söylemem lazım kültür istediğimi ayrıca giden arkadaşlar beni özelden bilgilendirebilirler mi fiyat açısından ? çok teşekkür ederim
Dostum zafer hocaya gidecekseniz prostat sıvısından kültür falan bakmaz.idrar tahlil ve kültürü yapar ilk kez gittiginizde.Lökosit varsa ampirik tedavi uygular.Ama yenisiniz anladığım kadarıyla önce bir prostat sıvısından kültür yaptırın..Maliyet olarakta Zafer hocada 500 ü bulur
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

fireblade yazdı:
Pablos yazdı:ben zafer hocaya gideceğim lökosit baktırmak için ama aynı zamanda bakteri türünü de öğrenmek istiyorum kültür deniyor sanırım ona ? bunun için nasıl yol izlememem gerekiyor hocaya nasıl söylemem lazım kültür istediğimi ayrıca giden arkadaşlar beni özelden bilgilendirebilirler mi fiyat açısından ? çok teşekkür ederim
Dostum zafer hocaya gidecekseniz prostat sıvısından kültür falan bakmaz.idrar tahlil ve kültürü yapar ilk kez gittiginizde.Lökosit varsa ampirik tedavi uygular.Ama yenisiniz anladığım kadarıyla önce bir prostat sıvısından kültür yaptırın..Maliyet olarakta Zafer hocada 500 ü bulur

Kime gitmemiz lazım hocam ? İstanbul’da