Uzun sure sonra tekrar iyilesme

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prostanlee

Uzun sure sonra tekrar iyilesme

Mesaj gönderen prostanlee »

Selamlar herkese bundan baya bi once bi grupta aktiftim ciddi idrar hissi vs sikintilarim vardi o zaman zafer hocaya gittigimde lokosit 0 cikmisti aktif mesane demisti ki zaten 0 cikan herkese bunu soyluyor genelde zafer hoca.Aslinda sorun aktif mesane degildi pelvik kaslarla ilgiliydi muhtemelen xatral toviaz ve antidepresan basladiktan sonra sorunum kademe kademe azaldi 1 yil boyunca sorunsuz yasadim ama ilaçları birakmistim cok kullanmadim sonra bu idrar hissi tekrar geldi nuksun sebebindsn tam emin degilim ancak zorlayici bir sex sonrası olabilir? Bilmiyorum tam sonrasinda baya bi sure hafif rahatsiz ettigi icin umursamadim ara ara gelip gitti hep son 1 yildir en son tamamen cozume kavusturmak istedim bunu cunku rahatsiz ediyordu artik yasadigim en son sorunlar sunlardi;
Ozellikle aksamlari artan idrar hissi pelvik bolge de sıkışıklık ( tahminen iseme sonrasi artiyordu)

İdrar hissinden daha cok bosalma hissi oluyordu yani sanki prostat bosalmam icin yalvariyordu ama bosalma tam rahatlama sağlamıyordu

Arada ikininca gelen prostat akintisi oluyordu nadir

Lokosit sıfırdı bu arada

En son gittigim doktor bunun stresle alakasi cok oldugunu prostatit oldugunu ve idrar reflusu yuzunden oldugunu soyledi ki bu baya mantikliydi cunku idrar sorunumda vardi bu problemler oldugunda idrari daha dusuk debili yapiyordum 5 hafta suprax kullandim tamamen gecirmedi rahatlatti sadece doktor xatral de önermişti başlamamıştım suprax bitince yine bosalma istegi hissi artar gibi olunca xatral basladim. Xatral kullanmaya basladiktan sonra her gecen gun rahatladigimi hissettim suan 1.5 aya yakin oldu baslayali ve 1 aydir falan idrarla ilgili bi problemim yok rahat isiyorum ve isedikten sonra rahatliyorum. Nadiren hissettigim oluyo arada ama yuzde 95 duzeltti xatral. Yani ikinci kez düzeltti diyebilirim baska bir doktordanda yanlis idrar aliskanliklarinin prostatit yapabilecegini duymustum. Yani lokosit cikmayan ama idrar sorunu yasayanlar bu idrar reflusunu bi arastirsin bence ben de xatral suan baya ise yaradi. Ama sorun yasadigim donemde en garip belirti surekli bosalmak istememdi ama bu cok huzursuz bir yangi hissi gibi bisey bunu baska yasayan varmi merak ediyorum :) Simdiden gecmis olsun herkese
okan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Uzun sure sonra tekrar iyilesme

Mesaj gönderen okan »

Xatral kutusunun üstünde XL yazanı mı kullandınız?
prostanlee

Evet xl kullaniyorum basladiktan bir sure sonra her gecen gun dsha iyiye gitti yavas yavas iki seferde de boyle oldu
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

prostanlee yazdı:Evet xl kullaniyorum basladiktan bir sure sonra her gecen gun dsha iyiye gitti yavas yavas iki seferde de boyle oldu
Şu an durumun nasıl idrar olayını tamamen çözdün mü?
prostanlee

ist86 yazdı:
prostanlee yazdı:Evet xl kullaniyorum basladiktan bir sure sonra her gecen gun dsha iyiye gitti yavas yavas iki seferde de boyle oldu
Şu an durumun nasıl idrar olayını tamamen çözdün mü?
Valla yuzde yuz olmasa da baya duzeldi xatralle ben sadece sifirlama pesindeyim suan yuzde 80-90 daha iyi eskiye gore ara ara rahatsiz ettigi oluyor onu cozmeye calisiyorum