İyileştim (Yıllar Sonra Foruma Uğradım)

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ultra95
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

İyileştim (Yıllar Sonra Foruma Uğradım)

Mesaj gönderen ultra95 »

Öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum. 2-3 sene önce forumda aktif olarak takılırdım. Birçok mesajları/konuları da okudum. Bir şey vardı hep kafamda" Acaba birgün iyileşip buraya konu açabilecek miyim?" diye. Bugün bunun sevincini sizlerle paylaşıyorum kardeşlerim/abilerim. Hiçbir zaman iyileşeceğime inanmıyordum açıkcası. Çok zorlu bir süreçten geçtim ama sonunda tünelin sonundaki ışığa kavuştum. Detaylara girmeden önce bunları söylemek istedim.

Bende bu rahatsızlığa idrar yolu enfeksiyonu sonrası kapılmıştım. Özellikle uzun bir süre idrarda yanma ağrı sızı gibi problemlerim olmuştu ve sürekli bunun korkusuyla yaşıyordum hatta bir dönem oturamıyordum bile adam akıllı o bölge aşırı kasılmıştı ve akıntıda vardı. Şimdi diyeceksiniz "ee nasıl iyileştin?" diye. Hemen söyleyeyim "Normal bir şekilde yaşayarak". Evet inanmayacaksınız ama hastalık zihniyetini kafamdan çıkartınca yavaş yavaş düzelmeye başladım. Forumda benzer örnekleride mevcut zaten. Mesela normalde sürekli ağrı, yanma vs korkusu olurdu acaba ne zaman ağrıcak gibisinden ve saat başı 1 defa ağrırdı diyebilirim şimdi ise neredeyse hiç bir ağrı sızı yok belki günde 1 defa o da çok hafif yani rahatsız bile etmiyor.

Benim bu rahatsızlığın üstünden gelmemi sağlayan en önemli kaynak https://www.tamethebeast.org oldu. Olayı özetleyecek olursam psikoloji burada çok önemli yani siz sürekli kendinizi hasta vs görürseniz vücut da sizi uyarır kafanı dağıtmanı ister veya bir tehdit algılarsa bu durumu yapar... Aslında ağrı,yanma vb durumları vücudun uyarı sistemidir diyebilirim. Psikosomatik diye geçiyor galiba. Bu durumu sürekli tekrarlarsanız vücut buna alışır ve bazen sıkıntı olmasa bile bu semptomları verir.

Zamanında antibiyotikler,takviyeler vs de kullandım hiçbir faydasını görmedim onların. Sonuç olarak %99 iyileştim diyebilirim çok sükür. Bodybuilding falan yapıyorum her türlü ağırlığı mümkün olan en yüksek seviyede yapıyorum hiçbir sıkıntı olmuyor. Dediğim gibi mastürbasyonu abartırsam bir tık rahatsız eder onu da uyarı sistemiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Haftada 2-3 yapınca bile sıkıntı olmuyor.

Sorularınız varsa sorabilirsiniz. Bende diğer iyileşenler gibi forumu bıraktım muhtemelen 2-3 gün daha girerim daha gelmem buraya. Artık hayatın tadını çıkarmaya bakıyorum çok sükür. ;)
aksarayyy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: İyileştim (Yıllar Sonra Foruma Uğradım)

Mesaj gönderen aksarayyy »

nasıl başardın hangi doktor hangi ilaçları kullandın bizede yardımcı olurmusun kardeşim
ultra95

Mesaj gönderen ultra95 »

İyileşmemin sebebi her hangi bir ilaç vs değil. Bahsettiğim sitede olayı özetleyen bir doktor var onu çözdükten sonra düzelmeye başladı herşey diyebilirim. Bu arada antibiyotik de 2-3 kutu çerezlik antibiyotikler kullandım başka kullanmadım. Vücudun kendi bağışıklığı varken antibiyotik kullanıp vücudu mahfetmek bana hiç mantıklı gelmedi ve iyi ki de kullanmamışım.
Essabr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Essabr »

Ultra95 kardeşim kesinlikle haklısın. Şu an neredeyse bende sadece yanma var. Ancak kafamda bu sorun okadar büyüdüki havaların soğuk olmasınıda bahane ederek neredeyse bir haftadır dışarı çıkmadım. Kafaya takmamak gerekiyor. Bunun içinde bi sakinleştirici almak lazım diye düşünüyorum ne dersiniz.
Kadir abi siz ne dersiniz.
Ya Şafi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Essabr yazdı:Ultra95 kardeşim kesinlikle haklısın. Şu an neredeyse bende sadece yanma var. Ancak kafamda bu sorun okadar büyüdüki havaların soğuk olmasınıda bahane ederek neredeyse bir haftadır dışarı çıkmadım. Kafaya takmamak gerekiyor. Bunun içinde bi sakinleştirici almak lazım diye düşünüyorum ne dersiniz.
Kadir abi siz ne dersiniz.
Tabiki bazi antidepresan dedigimiz sakinlestiriciler cok uzun sure kullanmamak kaydiyle alinabilir. Fakat prostatitseniz iltihabiniz varsa gerekli olan tedaviyi almaniz sart.
ultra95

Mesaj gönderen ultra95 »

Evet sakinleştirici faydalı olabilir eğer sakin kalamıyorsanız. Dediğim gibi bence herkes kendini sorgulamalı bu forumda ki "acaba bende cidden iltihap var mı?" diye.
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

ultra95 yazdı:Öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum. 2-3 sene önce forumda aktif olarak takılırdım. Birçok mesajları/konuları da okudum. Bir şey vardı hep kafamda" Acaba birgün iyileşip buraya konu açabilecek miyim?" diye. Bugün bunun sevincini sizlerle paylaşıyorum kardeşlerim/abilerim. Hiçbir zaman iyileşeceğime inanmıyordum açıkcası. Çok zorlu bir süreçten geçtim ama sonunda tünelin sonundaki ışığa kavuştum. Detaylara girmeden önce bunları söylemek istedim.

Bende bu rahatsızlığa idrar yolu enfeksiyonu sonrası kapılmıştım. Özellikle uzun bir süre idrarda yanma ağrı sızı gibi problemlerim olmuştu ve sürekli bunun korkusuyla yaşıyordum hatta bir dönem oturamıyordum bile adam akıllı o bölge aşırı kasılmıştı ve akıntıda vardı. Şimdi diyeceksiniz "ee nasıl iyileştin?" diye. Hemen söyleyeyim "Normal bir şekilde yaşayarak". Evet inanmayacaksınız ama hastalık zihniyetini kafamdan çıkartınca yavaş yavaş düzelmeye başladım. Forumda benzer örnekleride mevcut zaten. Mesela normalde sürekli ağrı, yanma vs korkusu olurdu acaba ne zaman ağrıcak gibisinden ve saat başı 1 defa ağrırdı diyebilirim şimdi ise neredeyse hiç bir ağrı sızı yok belki günde 1 defa o da çok hafif yani rahatsız bile etmiyor.

Benim bu rahatsızlığın üstünden gelmemi sağlayan en önemli kaynak https://www.tamethebeast.org oldu. Olayı özetleyecek olursam psikoloji burada çok önemli yani siz sürekli kendinizi hasta vs görürseniz vücut da sizi uyarır kafanı dağıtmanı ister veya bir tehdit algılarsa bu durumu yapar... Aslında ağrı,yanma vb durumları vücudun uyarı sistemidir diyebilirim. Psikosomatik diye geçiyor galiba. Bu durumu sürekli tekrarlarsanız vücut buna alışır ve bazen sıkıntı olmasa bile bu semptomları verir.

Zamanında antibiyotikler,takviyeler vs de kullandım hiçbir faydasını görmedim onların. Sonuç olarak %99 iyileştim diyebilirim çok sükür. Bodybuilding falan yapıyorum her türlü ağırlığı mümkün olan en yüksek seviyede yapıyorum hiçbir sıkıntı olmuyor. Dediğim gibi mastürbasyonu abartırsam bir tık rahatsız eder onu da uyarı sistemiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Haftada 2-3 yapınca bile sıkıntı olmuyor.

Sorularınız varsa sorabilirsiniz. Bende diğer iyileşenler gibi forumu bıraktım muhtemelen 2-3 gün daha girerim daha gelmem buraya. Artık hayatın tadını çıkarmaya bakıyorum çok sükür. ;)
hastalığı kac yil çektiniz kardeşim
Dragon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Dragon »

Kronik demek geçmeyen demek değildir sadece biraz zaman isteyen birşeydir
ultra95

Mesaj gönderen ultra95 »

2016 Eylül ayında başlamıştı, 2019 Ocak gibi çözümünü buldum yavaş yavaş iyileşmeye başladım 2020 itibariyle çok çok iyiyim.
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Kardeşim senin neydi rahatsızlık Peki
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Neler yaptın
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Tedaviden sonra Ağri olmadı mu
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Pro2020 yazdı:
ultra95 yazdı:2016 Eylül ayında başlamıştı, 2019 Ocak gibi çözümünü buldum yavaş yavaş iyileşmeye başladım 2020 itibariyle çok çok iyiyim.
Geçmiş olsun kardeşim arkadaş 3 yil çekmis ve antibiyotiksiz iyileşmiş çok güzel bir örnek bu hafta 3 tane uzun süre kronik prostatit hastaligi ceken ve antibiyotiksiz iyilesen 3. Kişi kudret narindan bir arkadaş,sinir otuyla iyilesen bir arkadas buda 3.iyilesen
Ne yani biz boşunamı antibiyotik ve faj içiyoruz
Bu tedavi madem bu kadar basitti bizde bekleyelim 3 sene sonra iyileşelim bu tedavi antibiyotik ile olur enfeksiyon u antibiyotik ile bitirmişler prostat da kendini tamir etmiştir
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Arkadaşlar lütfen yardım edin pcr testi için hastaneye gitsem ne demeliyim pcr bir çok çeşidi var biz hangisini demeliyiz doktora benim hiç bir zaman cinsel ilişkim olmadı bu nedenle hangi pcr yapmalıyım allah için bi yardım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
huseyin252 yazdı:
Pro2020 yazdı:
Geçmiş olsun kardeşim arkadaş 3 yil çekmis ve antibiyotiksiz iyileşmiş çok güzel bir örnek bu hafta 3 tane uzun süre kronik prostatit hastaligi ceken ve antibiyotiksiz iyilesen 3. Kişi kudret narindan bir arkadaş,sinir otuyla iyilesen bir arkadas buda 3.iyilesen
Ne yani biz boşunamı antibiyotik ve faj içiyoruz
Bu tedavi madem bu kadar basitti bizde bekleyelim 3 sene sonra iyileşelim bu tedavi antibiyotik ile olur enfeksiyon u antibiyotik ile bitirmişler prostat da kendini tamir etmiştir
Olur kardeşim ben 10 yildir duyarli igne aliyorum sürekli prostat sivisi bakıliyor sen yanlıs anlamissin olayi bu hastaligı 2 3 yil cekip antibiyotikle iyilesen hasta 1 2 kisi iyilesen arkadaslar 1 sene icinde ilerlemeden iyilesmis genelde bu forumda en cok antibiyotiği kullananlardan biriyim hep igne oral tablet savunurdum kısmen fayda gordum zararda cok gordum 200 bineden fazla kaybim var bendeki bakteri stap aureus invazla bile ölmuyor kafa rahat olunca unutuluyor hee doku onarimina gelince bu forumda iyilesenler akut hastalar dahil son antibiyotik kürüyle yuzde 100 iyi oldugunu söylüyor 3 ay 5 ay sonra yanmam gecti demiyor
Pro2020, gecmis olsun,?siz yeni üye olmuşsunuz , eski nikiniz neydi?
ultra95

Mesaj gönderen ultra95 »

Bende 2016 da ilk enfeksiyondan sonra belli bir süre idrarda yanma ağrı vs çok şiddetliydi. Enfeksiyon bitti doku yenilendi fakat işin psikolojik kısmını atlatamamıştım onu da fark edince iyileştim. Kullandığım antibiyotik de yok denecek kadar az.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
Olur kardeşim ben 10 yildir duyarli igne aliyorum sürekli prostat sivisi bakıliyor sen yanlıs anlamissin olayi bu hastaligı 2 3 yil cekip antibiyotikle iyilesen hasta 1 2 kisi iyilesen arkadaslar 1 sene icinde ilerlemeden iyilesmis genelde bu forumda en cok antibiyotiği kullananlardan biriyim hep igne oral tablet savunurdum kısmen fayda gordum zararda cok gordum 200 bineden fazla kaybim var bendeki bakteri stap aureus invazla bile ölmuyor kafa rahat olunca unutuluyor hee doku onarimina gelince bu forumda iyilesenler akut hastalar dahil son antibiyotik kürüyle yuzde 100 iyi oldugunu söylüyor 3 ay 5 ay sonra yanmam gecti demiyor
Pro2020, gecmis olsun,?siz yeni üye olmuşsunuz , eski nikiniz neydi?
Mugla4848
Evet hatirladim, yazismistik bir ara.Staph aureus floradada bulunur.
Tasiyici olarakta kalindiginda yaşaminizi idame ettirebilirsiniz. En azindan bir gonokok, klamidya, hpv yada frengi degil. Bunada sukretmek lazim. Staphi ölduremezsiniz florada ve tüm yaşam alanlarinda mevcut.Ama azindan vucudun derin katmanlarinda ise baskilayabilirsiniz. Cok fazla antibiyotik vucuda kalici hasar birakabiliyor. Bilincli kullanmak gerekir. İyi oldugunuza sevindim kardesim .Şifaniz daim olsun.
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
Mugla4848
Evet hatirladim, yazismistik bir ara.Staph aureus floradada bulunur.
Tasiyici olarakta kalindiginda yaşaminizi idame ettirebilirsiniz. En azindan bir gonokok, klamidya, hpv yada frengi degil. Bunada sukretmek lazim. Staphi ölduremezsiniz florada ve tüm yaşam alanlarinda mevcut.Ama azindan vucudun derin katmanlarinda ise baskilayabilirsiniz. Cok fazla antibiyotik vucuda kalici hasar birakabiliyor. Bilincli kullanmak gerekir. İyi oldugunuza sevindim kardesim .Şifaniz daim olsun.
Sağol abi ama Nüks yapıyor lökosit artısı oluyor beraberinde 2017 de curcumin onermistin yazistigim bir profda vankomisin alsan bile olduremezsin dedi o da.curcumin önerdi şu an stap aureusa bilimsel calismalarda baskılayan veya yok eden basillus subtilis adli probiyotigin icinde bulunan tablet ve curcumine basladim diger gram negatifi iğneyle öldürdüm abi birde sende biliyorsun prostati aldirsak bile pelvik agri devam edebiliyor bunu hocada dedi bende lökosit olsun veya olmasin şöyle bir sorun var boşalinca yanma bu prostatitin en baba semptomlarından şunu farkettim boşalma aninda rektal tuşe yaptigimda makat ici kasilmalarim azaliyor ve yanma hic olmuyor makat ici cok kasiliyor buda pelvik agridan baska birsey olamaz yada iç basuruma irite ediyor sende bilirsin prostat hastalıklarinda ameliyatta kanserde veya uzun sure kronik prostatitlerde pelvik hasar oluyor kronik prostatit geçse bile o geçmiyor blokojla kesin biter ama kalıcı değil birde 2 yil onceki antibiyotik kullanirken agir bir nuksde idrar yollar yanmaya başladı azaltabildim ama tam geciremedim
benim bir arkadaşımda stap avreus bakterisini 90 gün aralıksız almış oldugu targocid ile bitirdi 1 yıldır hiç çıkmıyor 5 yıllık prostatit hastası idi.
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Normalde zafer hoca da hep tedavi olurdum altı yedi kür prostat sıvısı tedavisi ile son üç dört kür lökosit 1-2 di son dört aydır tedavim bitti idrardan gelen sperm parçacıkları süt beyazı renginde olan durum için gruba yazdım Kadir abi bana test yaptım doktor konuştu ve beni korkuttu bende korktum ben zaten doktoru bilgisiz buldum bana dedi ki bu hastalık bi bakarsın bir yıl yok sonra bi bakarsın dikkat ettiğin halde gelir ben bundan beş yıl önce sperm analiz testi yaptım normaldi herşey gösterdim doktora bu prostatit hastası olanın sperm analiz testini değiştirir öi dedim yok dedi çocuk yapmayıda engellemez bana dedi sperm parçaçagı iltihap olablir dedim ama dedim süt beyaz rengi zafer hocayı aradım dedim o iltihap olamaz dedi senin prostat temizlendi kaö kür de kontrol ettik dedi sizce ne düşüneyim bu konuda
Davutatan

Mesaj gönderen Davutatan »

Dragon yazdı:Normalde zafer hoca da hep tedavi olurdum altı yedi kür prostat sıvısı tedavisi ile son üç dört kür lökosit 1-2 di son dört aydır tedavim bitti idrardan gelen sperm parçacıkları süt beyazı renginde olan durum için gruba yazdım Kadir abi bana test yaptım doktor konuştu ve beni korkuttu bende korktum ben zaten doktoru bilgisiz buldum bana dedi ki bu hastalık bi bakarsın bir yıl yok sonra bi bakarsın dikkat ettiğin halde gelir ben bundan beş yıl önce sperm analiz testi yaptım normaldi herşey gösterdim doktora bu prostatit hastası olanın sperm analiz testini değiştirir öi dedim yok dedi çocuk yapmayıda engellemez bana dedi sperm parçaçagı iltihap olablir dedim ama dedim süt beyaz rengi zafer hocayı aradım dedim o iltihap olamaz dedi senin prostat temizlendi kaö kür de kontrol ettik dedi sizce ne düşüneyim bu konuda
Merhaba hocam guncel durumunuz nedir? Umarim iyisinizdir