Başka İltahaplar Hk..

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
SERDAR34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Başka İltahaplar Hk..

Mesaj gönderen SERDAR34 »

Bir makalede okudum ;

Sinüzit iltihabı, boğaz iltihabı veya vücudun herhangi bir yerinde oluşan iltihap kan yolu ile gelir ve prostata yerleşerek akut prostat iltihabı gelişmesine neden olur.

bu doğru mudur akut tanı tarafından ? Mesala benim ön dişimde böyle bir durum var. 2 sene önce köprü yaptırmıştım. Dr alt tarafta iltahap var dedi , bende pek ilgilenmedim kurutma vs , bir semptomda vermedi . Elbetet direkt prostata bağlamıyorum ama , olasılığı var mıdır Kadir Abi ? Yada şuan tedavi sürecindeyim bir çoğumuz gibi antibiyotik vs..Etkiler mi ?

saygılar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Başka İltahaplar Hk..

Mesaj gönderen kadir »

Hayir oyle bir olasilik yok. Prostatin icine patojenlerin girme sebebi sunlardir;
Cinsel iliski sonucunda penisten iceri girmesi prostata ulasmasi
Oral iliski
Idrar reflusu
ekrem123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen ekrem123 »

Selam kadir bey çarşamba Zafer hocaya muane olacagım sizce hangi testleri istemeleyim ölçüsü ne hastalığın krrteri ne yardımcı olabilirmisiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ekrem123 yazdı:Selam kadir bey çarşamba Zafer hocaya muane olacagım sizce hangi testleri istemeleyim ölçüsü ne hastalığın krrteri ne yardımcı olabilirmisiniz
As prostatit şüphesini elemek için rektal tuse yöntemi ile prostat sivisi lokosit kontrolu yapmak tanı ve tedavi icin mutlaka yapilmalidir. Drunuz bu işlemi yapacaktir zaten. Bunun yanisira tit yapilmalı.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

SERDAR34 yazdı:Bir makalede okudum ;

Sinüzit iltihabı, boğaz iltihabı veya vücudun herhangi bir yerinde oluşan iltihap kan yolu ile gelir ve prostata yerleşerek akut prostat iltihabı gelişmesine neden olur.

bu doğru mudur akut tanı tarafından ? Mesala benim ön dişimde böyle bir durum var. 2 sene önce köprü yaptırmıştım. Dr alt tarafta iltahap var dedi , bende pek ilgilenmedim kurutma vs , bir semptomda vermedi . Elbetet direkt prostata bağlamıyorum ama , olasılığı var mıdır Kadir Abi ? Yada şuan tedavi sürecindeyim bir çoğumuz gibi antibiyotik vs..Etkiler mi ?

saygılar.
O dediğin soğuk alginligi için verilen haplar bazen işeme zorluğu veya idrarı geri kaçırmaya neden olabiliyor senin dediğin gibi olsa her boğazı ağrıyan prostatit lı olurdu