Kültüre göre Tedavimi yoksa Lokosit Takibimi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Kültüre göre Tedavimi yoksa Lokosit Takibimi

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

Başlıktan anlaşılacağı üzere kültüre göre mi yoksa lokosite göremi tedavi olmak lazım bu konuyu tartışmaya açmak istiyorum. Lokositı olmayan arkadaşlarda bende dahil üreme olabiliyor.Zafer oymanda iyileşen pek çok hasta var bildigimiz üzere peki ya forumda kültüre göre tedavi olupta iyileşen hasta varmı acaba bunu eskiler daha iyi bilir. Yorumlarınızı bekliyorum.
karbonaterol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Re: Kültüre göre Tedavimi yoksa Lokosit Takibimi

Mesaj gönderen karbonaterol »

Benim son üç ölçümde lokosit cikmadi ama azalsa da semptomlar devam ediyor. Huzursuzluk gece kalkma basınçta düşüklük mesanede şişlik idrar var hissi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Prostatozurlu yazdı:Başlıktan anlaşılacağı üzere kültüre göre mi yoksa lokosite göremi tedavi olmak lazım bu konuyu tartışmaya açmak istiyorum. Lokositı olmayan arkadaşlarda bende dahil üreme olabiliyor.Zafer oymanda iyileşen pek çok hasta var bildigimiz üzere peki ya forumda kültüre göre tedavi olupta iyileşen hasta varmı acaba bunu eskiler daha iyi bilir. Yorumlarınızı bekliyorum.
Lokosit olupta tedaviyle düşüyorsa, tedaviye devam edilmeli. Düşmüyorsa kultur +antibiogram yapilmali 3 ayri labta. Antibiogram sonucu duyarli ilaci kullanmali.
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

kadir yazdı:
Prostatozurlu yazdı:Başlıktan anlaşılacağı üzere kültüre göre mi yoksa lokosite göremi tedavi olmak lazım bu konuyu tartışmaya açmak istiyorum. Lokositı olmayan arkadaşlarda bende dahil üreme olabiliyor.Zafer oymanda iyileşen pek çok hasta var bildigimiz üzere peki ya forumda kültüre göre tedavi olupta iyileşen hasta varmı acaba bunu eskiler daha iyi bilir. Yorumlarınızı bekliyorum.
Lokosit olupta tedaviyle düşüyorsa, tedaviye devam edilmeli. Düşmüyorsa kultur +antibiogram yapilmali 3 ayri labta. Antibiogram sonucu duyarli ilaci kullanmali.
Lokosit yoksa ve kültürde üreme oluyorsa yinede antibiyotik kullanmalımıyız abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostat sivisinda 3 ayri labta patojen cinsi ayni cikarsa antibiyotik kullanilmali. Kontaminasyon suphesi sıfir olmali.
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

kadir yazdı:Prostat sivisinda 3 ayri labta patojen cinsi ayni cikarsa antibiyotik kullanilmali. Kontaminasyon suphesi sıfir olmali.
Kadir abi kac damla sivi gerekli kultur icin?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

yasar12 yazdı:
kadir yazdı:Prostat sivisinda 3 ayri labta patojen cinsi ayni cikarsa antibiyotik kullanilmali. Kontaminasyon suphesi sıfir olmali.
Kadir abi kac damla sivi gerekli kultur icin?
2-3 damla.yeterli.