Bu illet uyutmuyor

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Bu illet uyutmuyor

Mesaj gönderen NightAngel01 »

Malasef gecenin bu saati kaldırdı ve uyutmuyor ne yaparsam yapayım idrar hissini yenemiyorum nası bu kadar yoğun oluyor mesane boşken anlamıyorum ne yaptıysam düzelmiyor artık tedavi aramaktan da bıktım gittiğim her yerde tuvalet arıyorum ve bunun çözümü yok galiba benim için
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Bu illet uyutmuyor

Mesaj gönderen blackrow67 »

Tamprost alın.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

NightAngel01 yazdı:Malasef gecenin bu saati kaldırdı ve uyutmuyor ne yaparsam yapayım idrar hissini yenemiyorum nası bu kadar yoğun oluyor mesane boşken anlamıyorum ne yaptıysam düzelmiyor artık tedavi aramaktan da bıktım gittiğim her yerde tuvalet arıyorum ve bunun çözümü yok galiba benim için
Kardesim, üropan kullandinmi?
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

NightAngel01 yazdı:Malasef gecenin bu saati kaldırdı ve uyutmuyor ne yaparsam yapayım idrar hissini yenemiyorum nası bu kadar yoğun oluyor mesane boşken anlamıyorum ne yaptıysam düzelmiyor artık tedavi aramaktan da bıktım gittiğim her yerde tuvalet arıyorum ve bunun çözümü yok galiba benim için
Çay,kahve,asitli içecek,soda dahil, acılı baharat tuketmiyorsan ve sık idrar oluyorsa muhtemelen üşütüyorsun farkinda degilsin. Üsütmüyorum da diyorsan asiri streslisin. Karabaş melissa cayi çok rahatlatir. Ilaç olarak kinzy 5 bende iş görüyor. Idrar debisini de artiriyor. Yanma azaliyor. Gecmiş olsun.
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Dostum steres o idrar tutan kaslari oynuyor ben bunu yasadim biliyorum ayaklarini usutme sicaktut kendini hatta bana bunu bir doktor da soyledi
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

ayaklarının altına sıcak su torbası koymayı deneyebilirsin. 2,5 luk kola şişesi de olur.
NightAngel01

blackrow67 yazdı:Tamprost alın.
O nedir acaba
NightAngel01

kadir yazdı:
Kardesim, üropan kullandinmi?
Çok önceden bi dönem kullandım kadir abi sonra direk mictonorma döndüm üropana geri mi döneyim
NightAngel01

Msln yazdı:
Çay,kahve,asitli içecek,soda dahil, acılı baharat tuketmiyorsan ve sık idrar oluyorsa muhtemelen üşütüyorsun farkinda degilsin. Üsütmüyorum da diyorsan asiri streslisin. Karabaş melissa cayi çok rahatlatir. Ilaç olarak kinzy 5 bende iş görüyor. Idrar debisini de artiriyor. Yanma azaliyor. Gecmiş olsun.
Abi dediğinin hepsi var ara sıra işitiyorum kahve çay azaltmaya çalışıyorum ama günlük alıyorum stress de sınava hazırlanıyorum ondan baya vae
NightAngel01

Espace42 yazdı:Dostum steres o idrar tutan kaslari oynuyor ben bunu yasadim biliyorum ayaklarini usutme sicaktut kendini hatta bana bunu bir doktor da soyledi
Tamam abi saol
NightAngel01

muzdarip yazdı:ayaklarının altına sıcak su torbası koymayı deneyebilirsin. 2,5 luk kola şişesi de olur.
Tamam abi
Msln

Mesaj gönderen Msln »

NightAngel01 yazdı:
Msln yazdı:
Abi dediğinin hepsi var ara sıra işitiyorum kahve çay azaltmaya çalışıyorum ama günlük alıyorum stress de sınava hazırlanıyorum ondan baya vae
Kardeşim malesef bunlarin hepsi varsa yanma ve idrar hissi hiç azalmaz. Ozellikle belirttigim yicekleri tuketmeyeceksin ve üşütmeyeceksin.
gokhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen gokhan »

NightAngel01 kardes üropanı bende tavsiye ederim cok susuzluk yapıyor ama bi nevze yüzde 30 azaltır baskılar
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

NightAngel01 arkadasım bende inana senın gıbı gece uyku haram yılardır öle insan hayattar sogurmu valla sogutuyor ben acıkcası amelıyat beklıyorum baskada hiç bir sekilde bunun kurtulma sansı olmadıgına tam anlamı ile inanıyorum 15 yıla yakın bir sürede hic bir sekilde gecemeyen iglesme olmayan bi tür hastalık nasıl ve nezaman gecerki hicmi iyi oldugum dönemler olmadımı evet ilk yıllarımda unutturacak kadar oldu ama yas ilerledikcede sıkıntılar arttıgınında farkındayım son 3 yıldır özellikle bana burda su forumda 100 yüz iglesdim diyen 1 kisi cıkmaz 1 yıl ıyı 3 yıl kotu 2 yıl ıyı 5 yıl kotü sonuc benım 15 yılıma girdim evet sitres azdırır gibi oluyor emın olunkı bır cogumuz doktorlarda daha bilgili hale geldik caresizlik cok kötü mantıkolarak düsüürsek erkelerde yas ilerledikce pırostatt büyüyür madem bızlerin pırostatı sisik yas ilerledikcede dahada sisiyor ddüsünüyor insan bayanlarda neden böle bi sıkıntı yok pırostat denen nalet et parcası yok cok cok sitrit olup 2 gün antibiyotiklealt ediyolar benim sahsen amelıtatatn baska secenek omadıgınıa inanıyorum sayet mesele üsütmekse yazın ortasında 40 derecede degısen bısey yok su ıcmeye korkuyorum suanda neden amelıyat olmuyorum dersenız 40 danonce kımse yanasmıyor her soruumlugu alıyorum dıyorum yıne yanasmıyolar nedenı ise menı geri kacması cocuk olayı bunları bılıyorum dıyorum buarada yasım 37 sunu herdefasında dıle getırdım mevzu sex ise zaten bunun korkusundan ılıskı yasamak korkar hale geldim ben sitroskopide yaptırdım acık acık darlıgı gösderdi doktor pırostat sısık mesane boynu yüksekligi dendi bana sısdıgı icinde darlık oluyosuyor ve baskılıyor sanırım ve bende tomogrofide pırostat defarmasyonlu deniliyor belki cogunuz tomografi cektirmemisizdir tomografide pırostat sekli belirgin tomograhi 2 hastanede ayrı cektirdim her ıkısındedepırostat defarmasyon yazıyor onalet sey ordan cıkmadan rahatlama olmyaacak benim inancım su da varki haberlerde görmüsdüm aylesinde pırostat kanseri olan ayle biseyleri 40 yaslarda ris yüksek diye 40 yaslarda pırostatını aldırıyor sırf risk vardiye agrı sızı yokken buna ne yorum yaparsınız bılmıyorumda bu benım düsüncelerim soguk bıcak amelıyatını desdeklemıyorum ama lezer holep yani cok arasdırdım tekrarlama riski yüzde 5 gibi bi oran
NightAngel01

Msln yazdı:
NightAngel01 yazdı:
Msln yazdı:
Kardeşim malesef bunlarin hepsi varsa yanma ve idrar hissi hiç azalmaz. Ozellikle belirttigim yicekleri tuketmeyeceksin ve üşütmeyeceksin.
Dikkat edicem abi
NightAngel01

gokhan yazdı:NightAngel01 arkadasım bende inana senın gıbı gece uyku haram yılardır öle insan hayattar sogurmu valla sogutuyor ben acıkcası amelıyat beklıyorum baskada hiç bir sekilde bunun kurtulma sansı olmadıgına tam anlamı ile inanıyorum 15 yıla yakın bir sürede hic bir sekilde gecemeyen iglesme olmayan bi tür hastalık nasıl ve nezaman gecerki hicmi iyi oldugum dönemler olmadımı evet ilk yıllarımda unutturacak kadar oldu ama yas ilerledikcede sıkıntılar arttıgınında farkındayım son 3 yıldır özellikle bana burda su forumda 100 yüz iglesdim diyen 1 kisi cıkmaz 1 yıl ıyı 3 yıl kotu 2 yıl ıyı 5 yıl kotü sonuc benım 15 yılıma girdim evet sitres azdırır gibi oluyor emın olunkı bır cogumuz doktorlarda daha bilgili hale geldik caresizlik cok kötü mantıkolarak düsüürsek erkelerde yas ilerledikce pırostatt büyüyür madem bızlerin pırostatı sisik yas ilerledikcede dahada sisiyor ddüsünüyor insan bayanlarda neden böle bi sıkıntı yok pırostat denen nalet et parcası yok cok cok sitrit olup 2 gün antibiyotiklealt ediyolar benim sahsen amelıtatatn baska secenek omadıgınıa inanıyorum sayet mesele üsütmekse yazın ortasında 40 derecede degısen bısey yok su ıcmeye korkuyorum suanda neden amelıyat olmuyorum dersenız 40 danonce kımse yanasmıyor her soruumlugu alıyorum dıyorum yıne yanasmıyolar nedenı ise menı geri kacması cocuk olayı bunları bılıyorum dıyorum buarada yasım 37 sunu herdefasında dıle getırdım mevzu sex ise zaten bunun korkusundan ılıskı yasamak korkar hale geldim ben sitroskopide yaptırdım acık acık darlıgı gösderdi doktor pırostat sısık mesane boynu yüksekligi dendi bana sısdıgı icinde darlık oluyosuyor ve baskılıyor sanırım ve bende tomogrofide pırostat defarmasyonlu deniliyor belki cogunuz tomografi cektirmemisizdir tomografide pırostat sekli belirgin tomograhi 2 hastanede ayrı cektirdim her ıkısındedepırostat defarmasyon yazıyor onalet sey ordan cıkmadan rahatlama olmyaacak benim inancım su da varki haberlerde görmüsdüm aylesinde pırostat kanseri olan ayle biseyleri 40 yaslarda ris yüksek diye 40 yaslarda pırostatını aldırıyor sırf risk vardiye agrı sızı yokken buna ne yorum yaparsınız bılmıyorumda bu benım düsüncelerim soguk bıcak amelıyatını desdeklemıyorum ama lezer holep yani cok arasdırdım tekrarlama riski yüzde 5 gibi bi oran
Abi bana da mesane boynu dediler yaşım 18 bana da yapmazlar ama ben aktif mesane ve prostatitle alakalı diy edüşünüyorum hakan abi vardı ankaradan o önce prostatit sıfırladı sonra aktif mesane olayını bir yılda yendi onda da aynı semptomlar vardı sürekli idrar rahatsız ediyor az az ve sık idrar 1 1.5 yılda sıfırladı ama bilmiyorum nası olur ne biter prostat kazıtınxa forumda kazıtıp ağrılarını devam eden çok var idrar şikayetiyle pek kazıtan görmedim
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

Night angel prostatit olduğunu nerden biliyorsun şüpheli ilişkin olmuş muydu?
ahmetbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmetbey »

gokhan yazdı:NightAngel01 arkadasım bende inana senın gıbı gece uyku haram yılardır öle insan hayattar sogurmu valla sogutuyor ben acıkcası amelıyat beklıyorum baskada hiç bir sekilde bunun kurtulma sansı olmadıgına tam anlamı ile inanıyorum 15 yıla yakın bir sürede hic bir sekilde gecemeyen iglesme olmayan bi tür hastalık nasıl ve nezaman gecerki hicmi iyi oldugum dönemler olmadımı evet ilk yıllarımda unutturacak kadar oldu ama yas ilerledikcede sıkıntılar arttıgınında farkındayım son 3 yıldır özellikle bana burda su forumda 100 yüz iglesdim diyen 1 kisi cıkmaz 1 yıl ıyı 3 yıl kotu 2 yıl ıyı 5 yıl kotü sonuc benım 15 yılıma girdim evet sitres azdırır gibi oluyor emın olunkı bır cogumuz doktorlarda daha bilgili hale geldik caresizlik cok kötü mantıkolarak düsüürsek erkelerde yas ilerledikce pırostatt büyüyür madem bızlerin pırostatı sisik yas ilerledikcede dahada sisiyor ddüsünüyor insan bayanlarda neden böle bi sıkıntı yok pırostat denen nalet et parcası yok cok cok sitrit olup 2 gün antibiyotiklealt ediyolar benim sahsen amelıtatatn baska secenek omadıgınıa inanıyorum sayet mesele üsütmekse yazın ortasında 40 derecede degısen bısey yok su ıcmeye korkuyorum suanda neden amelıyat olmuyorum dersenız 40 danonce kımse yanasmıyor her soruumlugu alıyorum dıyorum yıne yanasmıyolar nedenı ise menı geri kacması cocuk olayı bunları bılıyorum dıyorum buarada yasım 37 sunu herdefasında dıle getırdım mevzu sex ise zaten bunun korkusundan ılıskı yasamak korkar hale geldim ben sitroskopide yaptırdım acık acık darlıgı gösderdi doktor pırostat sısık mesane boynu yüksekligi dendi bana sısdıgı icinde darlık oluyosuyor ve baskılıyor sanırım ve bende tomogrofide pırostat defarmasyonlu deniliyor belki cogunuz tomografi cektirmemisizdir tomografide pırostat sekli belirgin tomograhi 2 hastanede ayrı cektirdim her ıkısındedepırostat defarmasyon yazıyor onalet sey ordan cıkmadan rahatlama olmyaacak benim inancım su da varki haberlerde görmüsdüm aylesinde pırostat kanseri olan ayle biseyleri 40 yaslarda ris yüksek diye 40 yaslarda pırostatını aldırıyor sırf risk vardiye agrı sızı yokken buna ne yorum yaparsınız bılmıyorumda bu benım düsüncelerim soguk bıcak amelıyatını desdeklemıyorum ama lezer holep yani cok arasdırdım tekrarlama riski yüzde 5 gibi bi oran
prostatit icin ameliyat olan var mi
blackrow67
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen blackrow67 »

Sizi gerçekten yanıltmak istemiyorum, kendimde denedim yanmayı alfa bloker tipi ilaçlar azaltıyor. Kadir abi daha iyi bilir. Belki çözümü geçici ama doktorunuza danışarak kullanmanızda bir süre fayda olabilir.
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

NightAngel01 septoplar evet geri gelen var bana göre sundan geri gelıyor yapılan ameliyat teknigi yani kullanılan yöntem soguk bıcak dedıkleri amelıyat seklı ile sadece pırostat amelıyatı olan yasdan dolayı olan arkadaslarımızda tekrarlama bahsedilen amaelıyyata yüzde 50 tekrarlamama yani 10 defaa olan var ama holep yesil ısık lazer sisdeminde tekrarlama olasılıgı yüzde 5 olan hasta yorumlarını okudum ve yurt dısında suanda kulanılan yöntem bu ve sanırım sen adanadasın cukurova sehir hastanesinde var bu cihaz belirlihastanelerde var cok fazla yok söle anlatmak isderim okadar sacma amelıyat sekli ile ameliyat yapılırsabence tekrarlama tabıkı olacaktır yaklasık 2 ay önce ilac yazdırmaya giitimarada kulandıgım bi ilac var üropan eski bir ilac suanda baskılmak adına arada kulanıyırum yazdırmaya gııtım ve secımı farklı hıcc muaneolmadıgım bir üroloji doktoruna yazdırdım ve sorunumu anlattım ve ne cevap verecek merak isde farklı bir cümle cıkar agzından beklerken bana bi doktorumuz var ürolojide kendisi sanayiden bir bıcak yaptırmıs e bununla amelıyat ediyor mesane boynunu ındiriyor isdesen gorüs bi demezmi diyeride soruyor ıkı kısıler kesiyormu peki diyor diyeride tekarar soruyor bilmiyorum amelıyat yapıyor diyor biz saglıkta ve teknikte bu noktatayız bahsettigim cihazda edirne izmir ankara adana ve özellerin hastanelerin belirli hastanelerde var su antibiyotik olayını ben asla onaylamıyorum yıllarca kutut kutu her türünü ignenın her tütünü kulandım ve benim midemi barsaklarımı inanın ki bitirdi ve zorla topladım antibiyotıgın verdigi zararları ameliyat olan arkadaslarım var burda kımısı mesane boynı adı altında kımısı pırostatit adı altında kimisi darllık adı altında senın yasın baya kücük bende senın yslarındaykalandım 23 yaslarında senın bahsetıgın agrıları mesannın aktif olma hisini yendim ama 2 yıl tekrar nüksediyor 4 yıl 5 yıl sürüyor bende 2 defa sıfırlamasamda yüzde 80 iyi oluyorum 1 yıl veya 2 yıl ama sonuc hüsran oto boka antibiyotige aslada inanımıyorum ben tecrübem bu bana düsüncelerime katılmayanlar coktur eminim bu benim düsüncem kimse burda bosu bosuna zaman harcamaz sıfr yazmak ıcınde yazmak arayıs ve her 1 birayin arayısı saglıgınakavusmak yasamına devam etmek agrısız sızısız
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Prostat ameliyati olmayi kafaya takmis karar verenler kesinlikle HOLEP (Holmium Lazer) ile ameliyat olmali.
Diger yöntemler ornegin greenlight denilen yonremde elektrikle yakma yapiliyor 7mm doku altina iniyor orada bulunan sinirleri de yakma ihtimali yuksek. Cinsel aktiviteler ve surekli idrara sıkışma durumu riski yuksek. Duzelsen bile tekrar buyume olasiligi da çok. Holepte lazer 4mm kadar derine iniyor. Sinirlere değmediği icin cok güvenilir ve basari orani yuksek. Prostati mandalin gibi düşünün icindeki mevye kismi buyuyen doku olsun. O dokuyu mandalini soyar gibi kesiyor, sonra idrar kesesine atiyor. Orada da micellator ile blender gibi parcalayip dokulari cekiyor. Icteki büyüyen parcayi kapsulunden aldigi icin tekrar prostat buyumesi olmuyor. Kalp hastalari,kan sulandirici kullanan hastalar icin büyük bir nimet. Kanama olursa aninda mudahaleyle kan durduruluyor.
Ben babama bu ameliyat icin 5 ay once fiyat pazarligi yaptim medicana doktoru sekreteriyle 30bin tl den bir hayli indiler. Fakat biraz daha araştırınca adana sehir hastanesinde HOLEP le yapildigini ogrendim. Ve yakin bir zamanda orda ameliyat oldu.
Acik kapali tüm ameliyarlarda kuru bosalma oluyor. Sperm idrar kesesine dokuluyor. Genç yastakilere bu ameliyatlardan hiçbiri onerilmiyor. Ancak cocuk yapmak isteyenler olursa idrara karisan spermler toplanip dollendirilip rahme yerlestiriliyor. Haliyle spermlere bir zarar gelmiyor sadece disari degilde mesaneye kaciyor.
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

aynı amelıyattan bahsediyoruz holep sisdemi
gokhan

Mesaj gönderen gokhan »

Msln holepşe ılgılı paylasımıznız cok acıklayıcı olmus karar vermek söleki artık caresiz kalınca hic bi sekilde düzelme ilerleme olmayan durumlarda yapacak pek bi care kalmıyor dile kolay senler oldu 14 sene 15 sene az bi süre degil ve sunu anlıyorum senler ilerledikce de ilerliyor ben sahsen holep yöntemine cok güveniyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Holep ameliyatı BPH icin uygun, prostatit icin care degil.

Mesaj gönderen kadir »

Holep islemi lazer ameliyati denilen islem iyi huylu prostat buyumesi BPH icin faydali olabilir. İdrar kanalina buyumeden dolayi olan baskiyi kaldirir. Fakat prostatit icin care degildir. Enfeksiyon kalan dokularda devam edebilir. Ayrica ejekülasyon olayiniz biter. Idrar torbasina ejeküle olursunuz.
NightAngel01

muzdarip yazdı:Night angel prostatit olduğunu nerden biliyorsun şüpheli ilişkin olmuş muydu?
Benin çocukluğumda idrar sprıju çıktı şüpheli ilişki olmadı bunları yaşarken fakat sonradan prostatit e döndüğünü düşünüyorum üroloji ye ne zaman gitsem prostat bezi Şii çıkıyor sağlık prostat sürekli şişmez ondan bu kanıya vardım