Iesef + floxilevo + ligone

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
NeverGiveUp

Re: Iesef + floxilevo + ligone

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

niye düzeltiyosun ki, yarım kiloyu atsak belki toptan kurtuluruz : ))
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

NeverGiveUp yazdı:niye düzeltiyosun ki, yarım kiloyu atsak belki toptan kurtuluruz : ))
Valla kardeşim bizden sonra okuyanlarin kafasi Karışmasin diye düzelttim. Yeni üye nin biri gelir kafasi karışır atar yarım kilo yazık günah :)
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Evet 4 günlük iesef igneler bitti.Bugün itibariyle floxilevo'ya başladım. Şu an ki durumum %100 e yakın arkadaşlar. Ama ben bu rahatlığı zaten tek başına tavanic kullanırken de sağlamıştım. Önemli olan ilaçlar bittikten sonraki durumum. Ama şunu diyebilirim iesef iğne penis ucundaki huzursuzluklari baya azalttı. Bazen kendini hatırlatiyor ama yinede ümitliyim. Tablet ile birlikte ligone almaya devam ediyorum. Akşamlarida bromelain ve propolis alıyorum. Onun dışında yediğime vs dikkat etmiyorum zaten acı seven biri degilim ama onun dışında canimin istedigi herseyi yiyorum. Yalnız asitli içecekleri tamamen kestim hiç içmiyorum. Zaten bırakmak istiyordum bu hastalıkta vesile oldu. Ağrı sızı,işeme sorunu sertleşme sorunu vs.hiçbirşey yok
Ama özellikle belirteyim moralimi hiç bozmuyorum hayatımı yaşıyorum. Sertleşmenin bunla alakali oldugunu düşünüyorum. Cinsel isteksizlik var oda şu an için normal görüyorum ama en kisa zamanda bir hormon testi yaptiracagim.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Bugün itibariyle 4 tane hapım kaldı. Su an gerçekten iyiyim hastalik bedenimde yok gibi. Dün birde 2 fincan.kahve içtim ama peşi sıra suyuda fazlasiyla içiyorum. Inşallah benim bu durumum stabil olur burdaki arkadaşlarada ümit olur.
tatar35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen tatar35 »

Kardesim sen daha once igne yaptirmamismiydin?
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

tatar35 yazdı:Kardesim sen daha once igne yaptirmamismiydin?
Hayır ilk defa yaptırdım. 4 tane iesef
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Sabir yazdı:Bugün itibariyle 4 tane hapım kaldı. Su an gerçekten iyiyim hastalik bedenimde yok gibi. Dün birde 2 fincan.kahve içtim ama peşi sıra suyuda fazlasiyla içiyorum. Inşallah benim bu durumum stabil olur burdaki arkadaşlarada ümit olur.
Ben antibiyotik bıraktıktan 10 gün sonra test yaptırdım ,lokosit, 1,2 çıktı fakat şikayetlerim tam geçmedi ,şu an antibiyotik almıyorum sadece takviye alıyorum.
NeverGiveUp

Freeman, ant den once kac cikmisti lokosit, ant olarak ne ve kac ad kullandin?

Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

freeman yazdı:
Sabir yazdı:Bugün itibariyle 4 tane hapım kaldı. Su an gerçekten iyiyim hastalik bedenimde yok gibi. Dün birde 2 fincan.kahve içtim ama peşi sıra suyuda fazlasiyla içiyorum. Inşallah benim bu durumum stabil olur burdaki arkadaşlarada ümit olur.
Ben antibiyotik bıraktıktan 10 gün sonra test yaptırdım ,lokosit, 1,2 çıktı fakat şikayetlerim tam geçmedi ,şu an antibiyotik almıyorum sadece takviye alıyorum.
Bende lökosit stabil tutabilirsem semptom olarak çok iyiyim zaten. Dua ediyom inşallah hep böyle kalırım
freeman

Mesaj gönderen freeman »

NeverGiveUp yazdı:Freeman, ant den once kac cikmisti lokosit, ant olarak ne ve kac ad kullandin?
ilk tahlil 12 çıkmıştı, önce 2 kutu tavanic 10 gün ara ,6 iesef iğne sonra 2 kutu tavanic, 10 gün sonra tekrar tahlil sonucunda 1-2 lokosit çıktı.
Tonyali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen Tonyali »

freeman yazdı:
NeverGiveUp yazdı:Freeman, ant den once kac cikmisti lokosit, ant olarak ne ve kac ad kullandin?
ilk tahlil 12 çıkmıştı, önce 2 kutu tavanic 10 gün ara ,6 iesef iğne sonra 2 kutu tavanic, 10 gün sonra tekrar tahlil sonucunda 1-2 lokosit çıktı.
Prostat sıvı tahlili mi 1-2 lokosit
Tonyali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen Tonyali »

Şikayetlerde azalma var mi ne gibi şikayetlerin var
NeverGiveUp

Freeman, şikayetlerin neler dostum? Kasık ağrısı ve bacaklarında halsizlik var mı? Yaşadığın şey antibiyotik hasarı olabilir.

>Probiyotik takviye kullan.
>Günde 1 lt kefir iç, rahatlattığını göreceksin.
>Hemoroid vb makat problemin yoksa günlük bir kase turşu tüket özellike lahana turşusu

freeman

Mesaj gönderen freeman »

Tonyali yazdı:
freeman yazdı:
Prostat sıvı tahlili mi 1-2 lokosit
Evet Prostat sıvı tahlili
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Tonyali yazdı:Şikayetlerde azalma var mi ne gibi şikayetlerin var
azalma var, şu anda kasık bolgesinde genelde sağ testis ve alt tarafında değişkenlik gösteren ağrı oluyor,prostat bolgesinde yanma var, bazen azalıyor, sık idrar değişmedi.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

NeverGiveUp yazdı:Freeman, şikayetlerin neler dostum? Kasık ağrısı ve bacaklarında halsizlik var mı? Yaşadığın şey antibiyotik hasarı olabilir.

>Probiyotik takviye kullan.
>Günde 1 lt kefir iç, rahatlattığını göreceksin.
>Hemoroid vb makat problemin yoksa günlük bir kase turşu tüket özellike lahana turşusu
Sağ tarafta Kasık ağrısi var ,sağ testisde de oluyor,gün içinde değişiyor şiddeti prostat yanması da aynı şekilde , bacaklarda halsizlik var diyemem,sık idrar rahatsız ediyor,idrar darlığı var gibi ,idrar şiddeti azalması.Antibiyotik son kutuyu kullanırken sırt bolgesinde hafif ağrı başlamıştı böbrek ağrısı olabilir diye kan tahlili yaptırdım normal çıktı devam ediyor ağrı

Kefir daha önce kullanmıştım antibiyotik bittikden sonra devam etmedim ,tekrar başlarım ,turşu denemedim probiyotik faydası olur.

şu an kullandiklarim: sıvı propolis ,ligone,bromelain,kabak çekirdeği extract tablet.sık idrar için macuna başladım bakalım faydası olacak mı
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Arkadaşlar 4 günlük iesef ve 2 kutu floxilevo ile birlikte toplam 18 gün süren tedavim bugün bitti. Kullandığım süre boyunca belli aralıklarla tedavinin ilerlemesini bu sayfada Paylaşmaya çalıştım. Şimdi ki durumum %100 e yakın. Sizlere sormak istediğim birkaç sorum var.

# 10-15 gün ilaç almadan semptomlari gözleyip doktora gideceğim. Hemen gitmek istemiyorum malum ilaçtan sonra zaten birsey çıkmıyor hemen.
Mycoplasma-ureoplasma-clamidya gibi bakteriler bende var mı bilemiyorum. Bunlar için enfeksiyon hastalıkları doktoruna gidecegim. Bunlar hep kafamda soru işareti cunku kullandigim bu ilaçlar hücre duvarı olmayan mycoplasma ve ureoplasma bakterilerinde etkili degil. Ama semptom olarak ta çok rahat olduğum için olmayadabilir. Sizce enfeksiyon hastalıkları doktoruna mi gideyim yoksa üroloji doktoruna mı.?
# candida testi ni nasıl yaptırabilirim? Hangi doktora gitmem lazım ve nasıl yapılıyor bu test?
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

candida testi diye bir şey yok diye biliyorum ben.doktorlarda üstüne durmuyorlar zaten.bilimsel olarak pek tutulmuyor.hem enfeksiyon hemde üroloğa git bence.inş nüksetmez.çünkü %99 bile çok tehlikeli.%100 olsa bile tehlikeli.10 gün sonra ne olacağını kimse bilemez.çünkü bu %100 lük durumu yakalayan çok arkadaş olmuştu.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:candida testi diye bir şey yok diye biliyorum ben.doktorlarda üstüne durmuyorlar zaten.bilimsel olarak pek tutulmuyor.hem enfeksiyon hemde üroloğa git bence.inş nüksetmez.çünkü %99 bile çok tehlikeli.%100 olsa bile tehlikeli.10 gün sonra ne olacağını kimse bilemez.çünkü bu %100 lük durumu yakalayan çok arkadaş olmuştu.
Katılıyorum sana ve özellikle bahsettigim bakteriler var mi yokmu ondan yana şüphe var kafamda.
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

üroloğa gidip ben bu testleri yaptırmak istiyorum dersen zaten sana testleri verir. İnşallah iyileşmişsindir. Ama test sonuçları zaten güvenilir değil. Bunlar çok zor üreyen bakteriler. test güvenilriliği %30-%60 arasında.
Önemli olan semptomların geri gelip gelmemesi. Prostat sıvısında lokosit çıkıp çıkmaması.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Kpros yazdı:üroloğa gidip ben bu testleri yaptırmak istiyorum dersen zaten sana testleri verir. İnşallah iyileşmişsindir. Ama test sonuçları zaten güvenilir değil. Bunlar çok zor üreyen bakteriler. test güvenilriliği %30-%60 arasında.
Önemli olan semptomların geri gelip gelmemesi. Prostat sıvısında lokosit çıkıp çıkmaması.
Haftaiçi gideceğim doktora inşallah yaparlar. Test sonuçları her ne kadar güvenilir olmasada başka şansimizda yok malesef. Prostat sivisi lokosit olçturup tekrar prostat sivisini kültür yaptiracagim. Bide merak ettigim bu bakteriler için ayrı ayrı kültür mü yapiliyor yoksa tek kultur yapilip ureme olmasimi bekleniyor
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Cengiz yazdı:
Sabir yazdı:Arkadaşlar 4 günlük iesef ve 2 kutu floxilevo ile birlikte toplam 18 gün süren tedavim bugün bitti. Kullandığım süre boyunca belli aralıklarla tedavinin ilerlemesini bu sayfada Paylaşmaya çalıştım. Şimdi ki durumum %100 e yakın. Sizlere sormak istediğim birkaç sorum var.

# 10-15 gün ilaç almadan semptomlari gözleyip doktora gideceğim. Hemen gitmek istemiyorum malum ilaçtan sonra zaten birsey çıkmıyor hemen.
Mycoplasma-ureoplasma-clamidya gibi bakteriler bende var mı bilemiyorum. Bunlar için enfeksiyon hastalıkları doktoruna gidecegim. Bunlar hep kafamda soru işareti cunku kullandigim bu ilaçlar hücre duvarı olmayan mycoplasma ve ureoplasma bakterilerinde etkili degil. Ama semptom olarak ta çok rahat olduğum için olmayadabilir. Sizce enfeksiyon hastalıkları doktoruna mi gideyim yoksa üroloji doktoruna mı.?
# candida testi ni nasıl yaptırabilirim? Hangi doktora gitmem lazım ve nasıl yapılıyor bu test?
Gecmis olsun.ben gecen test yaptirdim pcr.candida dahil 11 ajana batilar.eger suphelendigin varsa onunda kulrurunu yapiyorlar.
candidanın labaratuvar ortamında belirli bir testi yok biliyorduk, evde yapılan tükürük testi hariç, o da ne kadar doğru belli değil.
Testi özel hastanede yaptırdın galiba ,maliyeti ne kadar ?
ABittersweetLi

o malum laboratuarda baktırdıysan inanma öyle bir test yok.kafalarından uydurup milletten para alma peşindeler.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Bu tedavi zafer oyman hocanın sabit tedavisi adeta. İdrarda mikrop çıkmayınca doğal olarak kültür de yapılmadığımdan duyarlı ya da dirençli antibiyotik belirlenemiyor . Prostat sıvısından lökosit bakılıp eğer yüksekse flexilevoyu ve iğneydi yazıyor peki lökosit yüksekse bu durum bu iğne ve antibiyotik türüne duyarlı nıyız?
Anlamına mı geliyor .
Elbette hayır işte çıkmaz burda başlıyor belki de dirençli olduğu halde antibiyotik alıyoruz
ABittersweetLi

Cengiz yazdı:
ABittersweetLi yazdı:o malum laboratuarda baktırdıysan inanma öyle bir test yok.kafalarından uydurup milletten para alma peşindeler.
Kardeş icime kurt düsurdun baktim nette varmis öle bir test
http://tmc.dergisi.org/pdf/pdf_TMC_401.pdf
varsa iyi.ama yabancı kaynaklı olsaydı keşke.malum türk milleti gerçeği var ortada :) her şey beklenir bizden.