Iesef + floxilevo + ligone

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Iesef + floxilevo + ligone

Mesaj gönderen Sabir »

cihanbey yazdı:Bu tedavi zafer oyman hocanın sabit tedavisi adeta. İdrarda mikrop çıkmayınca doğal olarak kültür de yapılmadığımdan duyarlı ya da dirençli antibiyotik belirlenemiyor . Prostat sıvısından lökosit bakılıp eğer yüksekse flexilevoyu ve iğneydi yazıyor peki lökosit yüksekse bu durum bu iğne ve antibiyotik türüne duyarlı nıyız?
Anlamına mı geliyor .
Elbette hayır işte çıkmaz burda başlıyor belki de dirençli olduğu halde antibiyotik alıyoruz
Bende daha önce gram pozitif bakteri uremisti ve levofloksasine duyarli çıkmıştı. Tavanic kullaninca çok iyi duruma gelmiştim. Zaten floxilevo da ayni etken maddeli ilaç. Fayda gördüğüm içinde dogru yoldayim diye düşünüyorum. Ama daha farklı mikroplar var mi onu bilemiyorum orası muamma
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:Bu tedavi zafer oyman hocanın sabit tedavisi adeta. İdrarda mikrop çıkmayınca doğal olarak kültür de yapılmadığımdan duyarlı ya da dirençli antibiyotik belirlenemiyor . Prostat sıvısından lökosit bakılıp eğer yüksekse flexilevoyu ve iğneydi yazıyor peki lökosit yüksekse bu durum bu iğne ve antibiyotik türüne duyarlı nıyız?
Anlamına mı geliyor .
Elbette hayır işte çıkmaz burda başlıyor belki de dirençli olduğu halde antibiyotik alıyoruz

Cesitli sebeplerden dolayi mikrop gorulemeyen vakalarda... prostat sivisinda lokosit yuksekligi bulgusunda drlar genis spektrumlu ampirik antibiyotik vermek zorundadir...amprik antibiyotikler farkli bakteri gruplarina etki etmesi acisindan genis bir yelpazeye sahiptir,ilaci kullandiginizda ,sikayetlerinizin azalmasina paralel lokositinizde duserse, ilaca devam edersiniz..ilactan fayda gormesseniz,ilaci degistirirler..hele miks mikrop dedigimiz durum varsa,antb kombinasyonu yapmak gerekir.
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

İlaca devam ediyorum ben mesela ama dr diyor ki antibiyotiğe uzun süre vücut dayanmaz keselim en uzun 45 gün baktrim kullandım kullanırken iyiyim ağrı sızı geçiyor ama bıraktıktan en fazla 10 gün sonra hop yine başa makatta şişlik hissiyle başlayıp penis Ağrı'sıyla devam eden mide bulantısı yapan sürece dönüş işte bu kısır döngüyü 1 senedir yaşıyorum
Artık bıktım lanet ettim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:İlaca devam ediyorum ben mesela ama dr diyor ki antibiyotiğe uzun süre vücut dayanmaz keselim en uzun 45 gün baktrim kullandım kullanırken iyiyim ağrı sızı geçiyor ama bıraktıktan en fazla 10 gün sonra hop yine başa makatta şişlik hissiyle başlayıp penis Ağrı'sıyla devam eden mide bulantısı yapan sürece dönüş işte bu kısır döngüyü 1 senedir yaşıyorum
Artık bıktım lanet ettim
Cihanbey mrb,
Bactrimi bende kullanmistim yillar once...ayni nuks durumu bendede olmustu..maalesef tekbasina yeterli degil.Ayrica 10-15 gunluk aralar verin.
cihanbey

Acaba bu sefer de yanına tetradox veya monodox ekleyerek bir ay daha denesem mi diyorum
cihanbey

Bir de Kadir bey Tigesiklin diye bir iğne varmış hem çok pahalı hem de sadece büyük hastanelerde oluyormuş . Bir pratisyen seni ancak o kurtarır dedi.
Bu iğne Hakkı'nda Bilgin var mı ne düşünüyorsun ?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Tigesiklin içeren Tygacil ilacı var 1101 tl
bir alıntı yaptim bu yazıyı:

Tigesiklin, glisilsiklinler olarak bilinen yeni bir antimikrobiyal sınıfının prototipidir. Tetrasiklinler grubundan minosiklinin bir derivesi olan tigesiklin, genişlemiş spektrumlu beta-laktamaz üreten gram-negatif bakteriler, Acinetobacter baumannii, vankomisine dirençli enterokoklar ve metisiline dirençli Staphylococcus aureus gibi tedavisi güç infeksiyonlara neden olabilen patojenlere karşı in vitro etkinliği ile büyük avantaj sağlar. Ayrıca, minimal organ toksisitesi nedeniyle birçok hasta grubunda doz ayarlaması gerektirmemesi önemli özelliklerinden biridir. Tigesiklin, "Food and Drug Administration (FDA)" tarafından 2005 (Haziran), "European Medicines Agency (EMEA)" tarafından 2006 (Nisan) yılında komplike intraabdominal infeksiyonlar ve komplike deri/yumuşak doku infeksiyonları endikasyonlarında onaylanmış, Türkiye'de ise 2007 (Şubat) yılında aynı endikasyonlarda ruhsat almış ve klinik kullanıma girmiştir. 2008 yılında FDA'nın, tigesiklinin erişkinlerin toplumda gelişen pnömoni tedavisinde kullanımını onaylamasının ardından 2010 (Mart) yılında ülkemizde de aynı endikasyonda kullanım onayı almıştır.

araştırma
http://www.firattipdergisi.com/text.php3?id=721
http://www.tuberktoraks.org/managete/fu ... 55-161.htm
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Tanesi mi 1100 tl 10 tane vurdursak iyileşme olmasa ne olacak ki direk hapı kullanmak da önemli bence
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Zuspat yazdı:Tanesi mi 1100 tl 10 tane vurdursak iyileşme olmasa ne olacak ki direk hapı kullanmak da önemli bence
TYGACIL 50 MG 10 FLAKON 1101 TL
cihanbey

Hapı yok bunun sadece iğne . Anladığım kadarıyla içinde 10 tane iğne var
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

kadir yazdı:
cihanbey yazdı:İlaca devam ediyorum ben mesela ama dr diyor ki antibiyotiğe uzun süre vücut dayanmaz keselim en uzun 45 gün baktrim kullandım kullanırken iyiyim ağrı sızı geçiyor ama bıraktıktan en fazla 10 gün sonra hop yine başa makatta şişlik hissiyle başlayıp penis Ağrı'sıyla devam eden mide bulantısı yapan sürece dönüş işte bu kısır döngüyü 1 senedir yaşıyorum
Artık bıktım lanet ettim
Cihanbey mrb,
Bactrimi bende kullanmistim yillar once...ayni nuks durumu bendede olmustu..maalesef tekbasina yeterli degil.Ayrica 10-15 gunluk aralar verin.
Abi ben 18 günlük tedavinin (4 iesef ve 2 kutu floxilevo) bugün sonuna geldim.1-2 gün içinde prostat sıvısı lökosit ölçümü yaptıracagim. Bundan sonrası için önerin nedir. Tedaviden önce lökosit sayım 8-10 idi. Şimdiye kadar sadece levofloksasin olan tavanic ve floxilevo kullandım. Farklı mikroplar için kullanmalimiyim fikrin nedir
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Sabir yazdı:
kadir yazdı:
Artık bıktım lanet ettim
Cihanbey mrb,
Abi ben 18 günlük tedavinin (4 iesef ve 2 kutu floxilevo) bugün sonuna geldim.1-2 gün içinde prostat sıvısı lökosit ölçümü yaptıracagim. Bundan sonrası için önerin nedir. Tedaviden önce lökosit sayım 8-10 idi. Şimdiye kadar sadece levofloksasin olan tavanic ve floxilevo kullandım. Farklı mikroplar için kullanmalimiyim fikrin nedir
Benim lokosit en son 1- 2 çıkmışti şu an antibiyotik kullanmıyorum ,sende de ayni sonuç çıkarsa başka antibiyotik mi düşünuyorsun?
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Lökosit 1-2 çıkarsa bir süre durumumu gözlerim. Daha sonra tekrar lökosite baktırırım. Sabit kaliyorsa antibiyotik kullanmayı düşünmuyorum ama artış olursa kullanmak lazım. Kadir abinin dediği gibi bunu stabil hale getirene kadar yani enfeksiyonu temizleyene kadar kullanmak lazım. Ama şöyle bir durum var belli aralıklarla meni kültürü vs yaptırmayı düşünuyorum. Çünkü antibiyotigi kestikten sonra ne kadar cok zaman gecerse eger ki varsa bir mikrop çıkma ihtimali artar. Ozellikle mycoplasma ve ureoplasma clamidya.vs bunlari arastirip duruma gore bunlara yönelik ilaç kullanabilirim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sabir yazdı:
kadir yazdı:
Artık bıktım lanet ettim
Cihanbey mrb,
Sabir mrb,
Sende bu formulasyon calisti ve umit verici...su an sen cok iyisin...senin prostat sivisi lokosit sayisini bende merak ediyorum..olcturunce haberim olsun.
umutsuz

Mesaj gönderen umutsuz »

Kadir abi merhaba ben cmrtsi prostat sıvısı aldirdim gelmedi onun üzerine idrar ve meni verdim orda çıkar dedi ...sana sorum şu ki ben hep birer hafta antibiyotik kullandım 3 er ay arayla hemen hemen diyeceğim o ki ..Dr ne diyeyim n3 yazdirayim sonuçları almaya gidince bid e ilaçlarla birlikte vitamin kullanmak istiyorum hangisini nasıl kullanayim yardimci olursan sevinirim
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

1-2 gün icinde gidip ölçtürecegim abi haberdar ederim mutlaka. Evet çok rahatım ama bakalım lökosit kaç çıkacak ya da tekrar yükselecek mi bakacagiz. Peki sence farklı cins antibiyotik almama gerek var mı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sabir yazdı:1-2 gün icinde gidip ölçtürecegim abi haberdar ederim mutlaka. Evet çok rahatım ama bakalım lökosit kaç çıkacak ya da tekrar yükselecek mi bakacagiz. Peki sence farklı cins antibiyotik almama gerek var mı
Sabir ,lokosit dustuyse farkli antibiotige gerek yok...dusmediyse gerekebilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

umutsuz yazdı:Kadir abi merhaba ben cmrtsi prostat sıvısı aldirdim gelmedi onun üzerine idrar ve meni verdim orda çıkar dedi ...sana sorum şu ki ben hep birer hafta antibiyotik kullandım 3 er ay arayla hemen hemen diyeceğim o ki ..Dr ne diyeyim n3 yazdirayim sonuçları almaya gidince bid e ilaçlarla birlikte vitamin kullanmak istiyorum hangisini nasıl kullanayim yardimci olursan sevinirim
Umutsuz,
Idrar ve menideki lokositten ziyade prostattan gelen siviyi olcturseydin daha iyiydi..dr un yazacagi ilaci kullanacaksin mecburen.cunku prostat sivisi sende alinamamis.dr a dolu gitmen lazim 1 hafta bosalmadan gidersen sivi ozaman rahat gelir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

umutsuz yazdı:Kadir abi merhaba ben cmrtsi prostat sıvısı aldirdim gelmedi onun üzerine idrar ve meni verdim orda çıkar dedi ...sana sorum şu ki ben hep birer hafta antibiyotik kullandım 3 er ay arayla hemen hemen diyeceğim o ki ..Dr ne diyeyim n3 yazdirayim sonuçları almaya gidince bid e ilaçlarla birlikte vitamin kullanmak istiyorum hangisini nasıl kullanayim yardimci olursan sevinirim
Umutsuz,
Idrar ve menideki lokositten ziyade prostattan gelen siviyi olcturseydin daha iyiydi..dr un yazacagi ilaci kullanacaksin mecburen.cunku prostat sivisi sende alinamamis.dr a dolu gitmen lazim 1 hafta bosalmadan gidersen sivi ozaman rahat gelir.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

kadir yazdı:
Sabir yazdı:1-2 gün icinde gidip ölçtürecegim abi haberdar ederim mutlaka. Evet çok rahatım ama bakalım lökosit kaç çıkacak ya da tekrar yükselecek mi bakacagiz. Peki sence farklı cins antibiyotik almama gerek var mı
Bende lokosit düşmesine rağmen ,idrarla ilgili şikayetler ve prostat yanması hâlâ devam ediyor.Lokosit kontrolu ne kadar ara ile kontrol etmeliyiz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

freeman yazdı:
kadir yazdı:
Bende lokosit düşmesine rağmen ,idrarla ilgili şikayetler ve prostat yanması hâlâ devam ediyor.Lokosit kontrolu ne kadar ara ile kontrol etmeliyiz?
Freeman mrb,
Ne kadar zamandir hastasiniz? Ne kadar ilac ve neler kullandiniz?
umutsuz

Mesaj gönderen umutsuz »

Evet abi haklısın bu tedavi yi uygulayım bir dahakine dolu olarak gitcem ek olarak vereceği ilaçlarla quercetin ne önerirsiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

umutsuz yazdı:Evet abi haklısın bu tedavi yi uygulayım bir dahakine dolu olarak gitcem ek olarak vereceği ilaçlarla quercetin ne önerirsiniz
Ek olarak probiyotikli ve coenzim q10 takviyeli ligon u kullanmani tavsiye ederim.
umutsuz

Mesaj gönderen umutsuz »

Saol abi onuda alicam
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:Bir de Kadir bey Tigesiklin diye bir iğne varmış hem çok pahalı hem de sadece büyük hastanelerde oluyormuş . Bir pratisyen seni ancak o kurtarır dedi.
Bu iğne Hakkı'nda Bilgin var mı ne düşünüyorsun ?
Cihanbey mrb,
Ben eger eski gunlerimdeki gibi rahatsiz olsaydim gercekten bu igneyi denerdim.