Levofloksasin ve Azitromisin kombinasyonu klinik çalışma.

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Levofloksasin ve Azitromisin kombinasyonu klinik çalışma.

Mesaj gönderen kadir »

Dünya çapındaki direnç eğilimlerinin artması, florokinolon (FQ) antibakteriyel maddelerin kullanımını giderek zorlaştırmaktadır. Bu esas olarak Gram-negatif patojenlerin neden olduğu ürogenital enfeksiyonlarda daha keskin bir şekilde hissedilir. Yıllar boyunca, levofloksasin ve diğer FQlar Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) kategori II kronik bakteriyel prostatitini (CBP) tedavi etmek için ilk sıradaki ilaçlar olmuştur. Levofloksasinin rastgele denemeler çerçevesinde elde ettiği eradikasyon oranları% 71 ile 86 arasında değişmektedir. Amaç:Bu, levofloksasinin CBP'ye karşı gerçek yaşam ortamında (ürolojik poliklinik koğuşlarında) etkinliğini araştıran geriye dönük bir gözlem çalışmasıydı. Yöntem: 2.500 CBP hastasının klinik kayıtlarını içeren bir veri tabanı incelendi. Hastalar kesin katılım kriterlerine göre seçildi. 4 hafta boyunca günde 500 mg levofloksasin ile, tek başlarına veya başka antibakteriyellerle birleştirildiler. Patojen izolasyonu için 4 cam testini içeren standart ürolojik prosedürlerin yanı sıra, uluslararası semptom anketleri (NIH Kronik Prostatit Semptom İndeksi [NIH-CPSI] ve Uluslararası Prostat Semptom Skoru [IPSS]) uygulandı. Sonuçlar:Tek bir ajan olarak levofloksasin ile tedavi edilen olguların% 79'unda ve bir levofloksasin ve azitromisin kombinasyonu alan hastaların% 87.8'inde patojen yok edilmesi sağlandı. İkinci gruptaki eradikasyon oranındaki% 11 artış istatistiksel olarak önemlidir. Ek olarak, levofloksasin-azitromisin kombinasyonu, prostat hacminde önemli bir düşüşe neden olmuş ve mesane boşluğu hacmini önemli ölçüde arttırmıştır. Her iki tedavi grubunda da IPSS ve NIH-CPSI değerleri ve idrar pik debisi benzer oranda azaldı. Her iki tedavi grubuna ait hastalar tarafından herhangi bir yan etki bildirilmedi. Sonuç:Levofloksasin, gerçek yaşam ortamında değerlendirilen hastalarda terapötik etkinliğini korudu ve tek bir ajan olarak uygulandığında yüksek eradikasyon oranlarına ulaşıldı. Bir FQ'nun azitromisin ile bir kombinasyonu, eradikasyon oranlarında önemli bir iyileşmeye neden olmuştur. Bu strateji hem ilk sevk hem de tekrarlayan olgularda ilginç bir seçenek olabilir, ancak hastalar aritmi, tendinit veya diğer yan etkilerin ortaya çıkma riski altındayken dikkatli olunmalıdır.
ironaman7788
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Levofloksasin ve Azitromisin kombinasyonu klinik çalışma.

Mesaj gönderen ironaman7788 »

Kadir abicigim tam olarak anlayamadım ama. Levo ve azitro kombinasyonunun bu hastalil tedavisinde onemli oldugunda mi bahsediliyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ironaman7788 yazdı:Kadir abicigim tam olarak anlayamadım ama. Levo ve azitro kombinasyonunun bu hastalil tedavisinde onemli oldugunda mi bahsediliyor.
Evet kardesim, aynen oyle yaziyor....biraz daha dikkatli okursaniz anlarsiniz.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

azitromisin hic kullanmadim ama ben 2 kutu floxilevo kullandiktan sonra tamamen sifir olmustum. 4 kutu ofloksasin kullanirken ayni olcude degildim. zafer hoca ise ofloksasin ve levofloksasin'in hemen hemen ayni oldugu konusunda israrci