Non Bakteriyel olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
yasar12

Non Bakteriyel olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

Mesaj gönderen yasar12 »

Arkadaşlar merhaba, daha önce bir kaç kişiyle özel mesajdan konuşmuşluğum var bu forumda, bir iki tane de başlık açmıştım. Kısaca sorunumdan bahsedeyim. Bundan 7 yıl önce bir anda durduk yere başlayan meniyle beraber gelen katı parçalar saydam jöle gibi. Bunlar çok büyük ihtimal katılaşan veya çözülmemiş meni sıvıları. Bunun dışında çok bir semptom yaşamadım açıkçası sadece akşamları biraz artan idrar yapma isteği vs gibi minör sorunlar vardı. Bir sürü doktor gezdim vs. ama çoğu sallamadı bu süreçte. Varikoselim olduğu için durumu ona bağladım. Ama prostatit ihtimalini elemek için zafer hoca''ya muayene oldum 4-5 ay önce ve lökosit prostat sıvısında 0 çıktı ve ardından hemen verilen idrar tahlilinde de 0 çıktı. Zafer Hoca bana %100 prostatit değilsin dedi ve ben de artık geriye tek kalan varikosel seçeneğini elemek için geçen hafta varikosel konusunda çok başarılı olduğunu araştırmalarım sonucu kanaat getirdiğim bir doktor beye gittim. Kendisi bu durumun öncelikle prostat sonrasında belki bir ihtimal varikoselle alakalı olabileceğini söyledi ve ilk olarak bir komple üriner sistem mr'ı talep etti. böbrekten tutun vas deferens'e seminal vezikülden tutun prostata kadar tamamının 1.5 tesla mr'ı çekildi. Sonuç ılımlı prostatit/sekel tespiti oldu. Diğer organlar sağlam çıktı şükür. Yani zafer hoca bana garanti verirken aslında non- bakteriyel prostatit olma ihtimalimi göz ardı etmişti. Neyse bunun üzerine doktor bey bana bugün her ihtimale karşı bir antibiyotik yazdı ve vemax denilen bir besin takviyesi verdi. Ayrıca prostat masajı yaptı. (prostat masajı çok canımı yaktı ve bittiğinde gözlerim karardı kulaklarım çınlıyodu baya kötü oldum. Zafer hoca sıvı getirdiğinde böyle bir şey yaşamamıştım.) Neyse efendim 10 günde bir masaj olucam ve bu takviyelere devam. Bunun yanı sıra çörek otu yağı da kullanıyorum. Non bakteriyel tip olan dostlarımdan ricam bana ekstra bu duruma faydası dokunabilecek tavisyelerde bulunmaları. Örneğin yapmam gereken bir egzersiz var mıdır ya da beslenmede dikkat et vs. gibisinden önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Non Bakteriyel olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

Mesaj gönderen Raul7 »

Varikosel elle muayanede anlaşılıyormu ? Derecen kaç
Kaan2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Kaan2 »

Non bakteriyel de sık idrara Gitmek varmı ki
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

bence akışına bıraksaydın neyse tedaviye devam edin hiç gerek yok aslında böyle yormaya organı sadece pelvik açma egzersizi bile yapsanız idrar sorunu giderdi
gokhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen gokhan »

Eswt nedir yaptıran varmı arkadaslar
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Raul7 yazdı:Varikosel elle muayanede anlaşılıyormu ? Derecen kaç
Evet anlaşılıyor. Sonrasında ultrasonda kaçıncı derece de olduğunu anliyor
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

gokhan yazdı:Eswt nedir yaptıran varmı arkadaslar
Sertleşme için kardeşim grupta vardi yaptiran
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

gokhan yazdı:Eswt nedir yaptıran varmı arkadaslar
Ben yaptırdım eswt agrılarda azalma oldu ama tam olarak gecmedi eswt sonrasında ereksıyon sorunum 1 hafta sonra duzeldi tabı takvıye alarak su an hissislık var bıraz agrılarda azalma var cıddı anlamda tabı eswt den sonra antıbıyotık yuklemesıde yaptık hangısı ıyı geldı bılmıyorum lökösit ölçtürmedım daha
yasar12

Mesaj gönderen yasar12 »

Arkadaslar peki soyle bi durum olma ihtimali var mi mesela lokosit 0 cikiyor ama bir bakteri var aslinda gibisinden? Yani non bakteriyel prostatit olayi biraz garip degil mi durduk yere iltihap vs. olmasi? Lokositim tamam 0 eyvallah da belki de vucut mucadele etmiyor veya patojen olarak algilamiyor o tarz bir sey soz konusu mu?
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

yasar12 yazdı:Arkadaslar peki soyle bi durum olma ihtimali var mi mesela lokosit 0 cikiyor ama bir bakteri var aslinda gibisinden? Yani non bakteriyel prostatit olayi biraz garip degil mi durduk yere iltihap vs. olmasi? Lokositim tamam 0 eyvallah da belki de vucut mucadele etmiyor veya patojen olarak algilamiyor o tarz bir sey soz konusu mu?
Hocam vücutta bakterisiz iltihap oluşabilir bunu bir profun kitabında okumuştum bu da tamamen beslenme ile alakalı birde burda da arklar yazmıştı bakteri olayı gittiğin lab la da alakalı