büyük abdest

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Maximus7781
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

büyük abdest

Mesaj gönderen Maximus7781 »

Herkese merhaba

Forumdaki pek çok başlığı inceledim. ancak bahsedeceğim konuya pek denk gelmedim.

Kişisel tecrübelerime göre önemli bir konu hakkında farkındalık yaratmak ve fikirlerinizi almak istiyorum.

Pek çok kişi hiç ilişkiye girmeden bu hastalığı kapıyor. İyileşse bile ilişkiye girmediği halde nüks yaşayabiliyor.

Hepimiz bunu biofilme bağlıyoruz ancak ilk başta tespit edilmeyen bakteriler hatta bağırsak florası bakterileri görülebiliyor prostatta.

Ben bunun büyük abdest sırasında geçtiğini düşünüyorum. Affınıza sığınarak oturma sırasında penis klozet içinde oluyor genelde ve doğrudan temas olmasa da dışkı ile aynı ortamda bulunmaktan dolayı bakteri geçişi oluyor diye düşünüyorum.

Ben sadece bu nedenden dolayı tedbiren penisi klozetin dışında tutuyor ve ayrıca ayağa kalkmadan sifonu çekmiyorum. Bu hastalık bizi maalesef çok ince detayları düşünmek zorunda bırakıyor.

Paranoyaklık mı ediyorum bilmiyorum sizin de fikrinizi almak istiyorum.
efsane2036

Re: büyük abdest

Mesaj gönderen efsane2036 »

Benımkıde cınsel ilişkıyle gectıgını dusunmuyorum ama bızı buldu bu hastalık kımseye bir seyde anlatamıyorsun herkezın aklına ilk gelen sey cınsel ilişki
Cnyd64

Mesaj gönderen Cnyd64 »

Maximus7781 yazdı:Herkese merhaba

Forumdaki pek çok başlığı inceledim. ancak bahsedeceğim konuya pek denk gelmedim.

Kişisel tecrübelerime göre önemli bir konu hakkında farkındalık yaratmak ve fikirlerinizi almak istiyorum.

Pek çok kişi hiç ilişkiye girmeden bu hastalığı kapıyor. İyileşse bile ilişkiye girmediği halde nüks yaşayabiliyor.

Hepimiz bunu biofilme bağlıyoruz ancak ilk başta tespit edilmeyen bakteriler hatta bağırsak florası bakterileri görülebiliyor prostatta.

Ben bunun büyük abdest sırasında geçtiğini düşünüyorum. Affınıza sığınarak oturma sırasında penis klozet içinde oluyor genelde ve doğrudan temas olmasa da dışkı ile aynı ortamda bulunmaktan dolayı bakteri geçişi oluyor diye düşünüyorum.

Ben sadece bu nedenden dolayı tedbiren penisi klozetin dışında tutuyor ve ayrıca ayağa kalkmadan sifonu çekmiyorum. Bu hastalık bizi maalesef çok ince detayları düşünmek zorunda bırakıyor.

Aynı fikirdeyim. En sağlıklısı alaturka tuvaletler. Klozetlerin içinde bir sürü bakteri var.
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Maximus7781 yazdı:Herkese merhaba

Forumda veysel adlı arkadaşımız bahsetmişti bu konudan.. penis herhangi bir şekilde klozetin bir yerine değdiği zaman klozette eğer bakteri varsa geçişi çok kolay diye hatta bir çok arkadaş enterecoccus bakterisini bu şekilde de kapmışlardı yanlış hatırlamıyorsam..
Allah büyük.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Arkadaslar erkek idrar yolu uzundur klozetten mikrop bulassa bile cok az kiside prostata ulasabilir. Prostatiti dr hala tartissada hastlik bir cok kiside idrarin prostata ulasmasiyla olusuyor. Bende bu hastaligin tetikleyicisi idrarimi fazla tutmamdi ancak ondan oncede kasik bolgemde gariplikler vardi.
ironaman7788
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ironaman7788 »

Bu klozeti icad edenin...... Yahu ne insan sagligina ne de baska biseye faydasi yok daha butun modern mekablarda klozet var. Fellik fellik Camii tuvaleti ariyorum gittigim yerlerde..
hayirdirinsallah

ironaman7788 yazdı:Bu klozeti icad edenin...... Yahu ne insan sagligina ne de baska biseye faydasi yok daha butun modern mekablarda klozet var. Fellik fellik Camii tuvaleti ariyorum gittigim yerlerde..
Alaturka tuvaletler candır can :)
Allah büyük.
Followme

Mesaj gönderen Followme »

ironaman7788 yazdı:Bu klozeti icad edenin...... Yahu ne insan sagligina ne de baska biseye faydasi yok daha butun modern mekablarda klozet var. Fellik fellik Camii tuvaleti ariyorum gittigim yerlerde..
Birde kabızlık varsa klozetler daha zorlar durumu klozetin üstüne çıkıp alaturka olarak kullanırsın :)
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

ben de çok dikkat ediyorum ama 1 senedir filan.
benimki de klozete çok değdi.
ama artık dikkat ediyorum
hayirdirinsallah

Mrshadow yazdı:ben de çok dikkat ediyorum ama 1 senedir filan.
Hocam senin sıkıntılar devam ediyor mu?
Allah büyük.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

hayirdirinsallah yazdı:
valla hocam benim yasadiklarima sikinti desem haksizlik olur, demesem gonul razi degil, haftada 1 kere birkac saat hissettiriyor kendini sadece.
hayirdirinsallah

Mrshadow yazdı:
hayirdirinsallah yazdı:
valla hocam benim yasadiklarima sikinti desem haksizlik olur, demesem gonul razi degil, haftada 1 kere birkac saat hissettiriyor kendini sadece.
:) ne güzel açıkladın öyle hocam.. Allah hepimize güzel günler, acil şifalar versin.. sevindim darısı başımıza inşallah :)
Allah büyük.
yasardemirtas06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen yasardemirtas06 »

benim fikrim bence alakası yok alaturka tuvalettede dışkı ile penis yakınlaşıyor sonuçta bence soguklardan idrar yolu iltihabı olduk umursamadık oda ilerledi prostata kadar dayandı
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

yasardemirtas06 yazdı:benim fikrim bence alakası yok alaturka tuvalettede dışkı ile penis yakınlaşıyor sonuçta bence soguklardan idrar yolu iltihabı olduk umursamadık oda ilerledi prostata kadar dayandı
Ya da İdrar yolu enfeksiyonlu iken idrar prostata ulasti idrardaki urik asit diger toksik maddeler hucre harabiyeti yapip Prostatin immun mekanizmasini bozdu dolayisi ile bizde akut safada soruna cozum bulamayinca olay buyudu artik meni bakterileri olduremez hale geldi sonuc antibiyotiklerin kucagina dustuk. Allah hepimizin yardimcisi olsun.
Maximus7781

Mesaj gönderen Maximus7781 »

Aslında en güzeli aldıracan alt takımı komple başımıza ne geliyosa ondan geliyo başlayacam seksinden de karısından da kızından da çocuk yapmasından da sabah ereksiyonundan da...
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Osman bey eğer dediğin gibi başladıysa prostat iltihabı demekki her prostat iltihabında bakteri olacak diye bir kaide yok. Benim düşüncem cinsel ilişki ve bazı durumlarda yakalanan kişilerde bakteri olduğunu düşünüyorum.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Maximus7781 yazdı:Aslında en güzeli aldıracan alt takımı komple başımıza ne geliyosa ondan geliyo başlayacam seksinden de karısından da kızından da çocuk yapmasından da sabah ereksiyonundan da...
Bi gazla yaptın yaptın sonra kalır hocam