MİKROP BULUNDU

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
moneymaker
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

MİKROP BULUNDU

Mesaj gönderen moneymaker »

Arkadaslae herkese simdiden hayirli bayramlar . Gecenelerde sikayetlerimle alakali ve hastalikla alakali gecmisimi paylasmistim profilimden bulabilirisniz. Duzen laba verdigim pcr testimin bugun sonucu elime ulasti. Muhsin hocanin istegi uzerine cinsel yolla bulasan hastaliklar paneli pcr yaptirdim idrardan prostata ultrasonla ve rektal yollauayme ederek problem olmadigni soylemisti bu testi istemisti. Test sonuclari ; mycoplasma hominis pozitif ureplasma parvum pozitif . Geri kalanlar negatif . Bilgili abilerimden yorumlarini bekliyorum . Bakteriler hakkinda ve araya bayram girdi bu surecte tedavi alamayacagim ciddi zarar olusturur mu benim icin bayram sonrasi baslayacagim icin tedaviye. Buyuklerimin ellerinden kucuklerimin gozlerinden opuyorum hepinize iyi bayramlar moralinizi bozmayon arkadaslar hepimiz iyilesecegiz Allahin izniyle..
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: MİKROP BULUNDU

Mesaj gönderen akoray »

Çok oluşturmaz bence . Bende bulasidan 3 ay sonra çıktı. 2 aya yakın sürede temizledim. Uygun abiyotik ile anasını aglatirsin kardeşim. Ama ihmal etme erken davranmak önem li . Bitkisel şeylerde kullanabilirsin bence , yinede Dr. İle bir görüş istersen. Prostat i güçlendirne olarak yani....
Gsmahmut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Aga 2015 ten sonra ilk defa mı pcr yaptirdin. Daha önce yapmıs mıydın
moneymaker

Gsmahmut yazdı:Aga 2015 ten sonra ilk defa mı pcr yaptirdin. Daha önce yapmıs mıydın
Kardesim zaten bi iki sene sallamasyon tedavilerle ugrastirdilar beni kultur falan bakmislardi ureme olmamistirl. Zafer hocaya gittigimde lokosit coktu 15-18 tedavi oldim 1-2 ye dustu en son ayin 9 unda bi cinsel birlikteligim oldu akinti basladi yine sabahlari iliskiden 10 gun sonra zafer hicaya gittim idrar tahlili bakti bisey yok kendini yeniliyodur prostat normal dedi muhsin hocaya gittim o istedi pcr yaptirdim sonuclar boyle
moneymaker

akoray yazdı:Çok oluşturmaz bence . Bende bulasidan 3 ay sonra çıktı. 2 aya yakın sürede temizledim. Uygun abiyotik ile anasını aglatirsin kardeşim. Ama ihmal etme erken davranmak önem li . Bitkisel şeylerde kullanabilirsin bence , yinede Dr. İle bir görüş istersen. Prostat i güçlendirne olarak yani....
Hocam tedavi sureci nasil isledi. Antibiyotik kullanip bi sure yine pcr yaptirip temizlenip temizlenmedigine mi baktiniz . Yoksa antibiyotik kullanip belirtilerin kaybolmasina gore mi temizlenip tenizlenmedifine karar verdiniz . Bi de acaba benim prostay sivisindan pcr yaptirmama gerek var mi onuda merak ediyorum. Hoca prostatin normal bi problem yok dedi tahminimce hoca idrar yollarinda bakteri oldugunu dusunuyor simdilik
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Pcr yaptırın bence. Ben hiç yaptirmadim . Hep meni kültüründe uredi . En son hepsini temizledim .ancak başka bakteri var sanırım. Onu bulmaya çalışıyorum.mucadeleyi birakmazsak sonuç alabiliriz müdürüm.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

moneymaker yazdı:Arkadaslae herkese simdiden hayirli bayramlar . Gecenelerde sikayetlerimle alakali ve hastalikla alakali gecmisimi paylasmistim profilimden bulabilirisniz. Duzen laba verdigim pcr testimin bugun sonucu elime ulasti. Muhsin hocanin istegi uzerine cinsel yolla bulasan hastaliklar paneli pcr yaptirdim idrardan prostata ultrasonla ve rektal yollauayme ederek problem olmadigni soylemisti bu testi istemisti. Test sonuclari ; mycoplasma hominis pozitif ureplasma parvum pozitif . Geri kalanlar negatif . Bilgili abilerimden yorumlarini bekliyorum . Bakteriler hakkinda ve araya bayram girdi bu surecte tedavi alamayacagim ciddi zarar olusturur mu benim icin bayram sonrasi baslayacagim icin tedaviye. Buyuklerimin ellerinden kucuklerimin gozlerinden opuyorum hepinize iyi bayramlar moralinizi bozmayon arkadaslar hepimiz iyilesecegiz Allahin izniyle..
Enfeksiyon doktorundan görüş al kardeşim idrar pctdan mı yakaladın prostat sıvısı pcrda mı mikrobu

Alternatif tedaviler bana şafak göktaş şu şekilde demişti bu bakterilerde
İlk basamak
Azitro tetrasiklin
2. Basamak
Azitro taravid
Veya azitro tavanic
3. Basamak
Avelox
Yalnız mycoplazmada rulidde etkili bilgin olsun
moneymaker

akoray yazdı:Pcr yaptırın bence. Ben hiç yaptirmadim . Hep meni kültüründe uredi . En son hepsini temizledim .ancak başka bakteri var sanırım. Onu bulmaya çalışıyorum.mucadeleyi birakmazsak sonuç alabiliriz müdürüm.

Hocam ben zaten idrardan pcr yaptirdim . Prostat sivisi veya spermden pcr yaptirmadim hic. Hoca ultrason ve elle muayne etti prostati , prostattan sivi alip lokosit bakti lokosit gorulmedi. İslem sonrasi idrar verip idrardan pcr yaptirdigimda bu sonuc cikti.
moneymaker

murat222 yazdı:
moneymaker yazdı:Arkadaslae herkese simdiden hayirli bayramlar . Gecenelerde sikayetlerimle alakali ve hastalikla alakali gecmisimi paylasmistim profilimden bulabilirisniz. Duzen laba verdigim pcr testimin bugun sonucu elime ulasti. Muhsin hocanin istegi uzerine cinsel yolla bulasan hastaliklar paneli pcr yaptirdim idrardan prostata ultrasonla ve rektal yollauayme ederek problem olmadigni soylemisti bu testi istemisti. Test sonuclari ; mycoplasma hominis pozitif ureplasma parvum pozitif . Geri kalanlar negatif . Bilgili abilerimden yorumlarini bekliyorum . Bakteriler hakkinda ve araya bayram girdi bu surecte tedavi alamayacagim ciddi zarar olusturur mu benim icin bayram sonrasi baslayacagim icin tedaviye. Buyuklerimin ellerinden kucuklerimin gozlerinden opuyorum hepinize iyi bayramlar moralinizi bozmayon arkadaslar hepimiz iyilesecegiz Allahin izniyle..
Enfeksiyon doktorundan görüş al kardeşim idrar pctdan mı yakaladın prostat sıvısı pcrda mı mikrobu

Alternatif tedaviler bana şafak göktaş şu şekilde demişti bu bakterilerde
İlk basamak
Azitro tetrasiklin
2. Basamak
Azitro taravid
Veya azitro tavanic
3. Basamak
Avelox
Yalnız mycoplazmada rulidde etkili bilgin olsun

Bakalim anladigimiz isler degil doktor ne recete ederse onu kullanacagiz . İdrardan yapilan pcr sonucu bu sonuc cikti. Prostat sivisindan pcr yaptirmadim.
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Prostat sıvısında belki birşeyler cikabilir. Ben benim durumunda ilgili olarak bunu tahmin ediyorum. Bu lanet mikrop bir yerde kendini gizlemekte.... Onu yakalayıp vurmak gerek. Başak turlu çok zor
Allah kolaylık versin kardeşim
moneymaker

akoray yazdı:Prostat sıvısında belki birşeyler cikabilir. Ben benim durumunda ilgili olarak bunu tahmin ediyorum. Bu lanet mikrop bir yerde kendini gizlemekte.... Onu yakalayıp vurmak gerek. Başak turlu çok zor

Benim anlamadigim nokta su pcr testini idrardan belli bakterilere gore yaptılar. Yani teste girerken su su bakteriler arastirilacak diye pcr yaptirdim . Prostat sivisina pcr yaptirirsam hangi bakterilere bakacaklar? Yine bu cinselyolla bulasan hastaliklarin olduggu bakteri grubuna mi bakilacak ya da prostat sivisini verip ne var ne yok butun bakterilere pcr calisin diyebiliyormuyuz ? Ben bunu anlamadim burada herkes kultur verdim pcr yaptirdim anlatiyor her bakterinin besi yeri farkli ve milyon tane bakteri cesidi var kulturde ureyebilmesi icin bakteriye uygun besi yeri olmasi gerekiyor neye gore kultur ve pcr bakiliyor. Bilgili abilerim kardeslerim aydinlatirsaniz sevinirim foruma uye olmayip okuyan emin olun cok insan var herkes bilinclensin. Her firsatta adini aniyorum kadir abiye burdan tesekkur ederim abi emeklerin odenmez yardimci olan herkesten Allah bin kere razi olsun
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

moneymaker yazdı:
akoray yazdı:Prostat sıvısında belki birşeyler cikabilir. Ben benim durumunda ilgili olarak bunu tahmin ediyorum. Bu lanet mikrop bir yerde kendini gizlemekte.... Onu yakalayıp vurmak gerek. Başak turlu çok zor

Benim anlamadigim nokta su pcr testini idrardan belli bakterilere gore yaptılar. Yani teste girerken su su bakteriler arastirilacak diye pcr yaptirdim . Prostat sivisina pcr yaptirirsam hangi bakterilere bakacaklar? Yine bu cinselyolla bulasan hastaliklarin olduggu bakteri grubuna mi bakilacak ya da prostat sivisini verip ne var ne yok butun bakterilere pcr calisin diyebiliyormuyuz ? Ben bunu anlamadim burada herkes kultur verdim pcr yaptirdim anlatiyor her bakterinin besi yeri farkli ve milyon tane bakteri cesidi var kulturde ureyebilmesi icin bakteriye uygun besi yeri olmasi gerekiyor neye gore kultur ve pcr bakiliyor. Bilgili abilerim kardeslerim aydinlatirsaniz sevinirim foruma uye olmayip okuyan emin olun cok insan var herkes bilinclensin. Her firsatta adini aniyorum kadir abiye burdan tesekkur ederim abi emeklerin odenmez yardimci olan herkesten Allah bin kere razi olsun

Prostat sıvısından da idrardan da pcr yapsan aynı mikroplar bakılıyor
Lakin prostat iltihabında idrardan yapılan pcrlar da bakteri çıkmayıp prostat sıvısında çıkabiliyor
Kültür de dediğin gibi her mikropun besi yeri ayrı
Mycoplazma üreoplqzma için ayrı külturlerr vat

Pcr lar tek yada çoklu olarak yapılabilir
Kimi lab gelişim gibi 16-17 mikrop bakıyor
Kimi düzen gibi 8-9 mikrop bakıyor pcrda
Ama bnce düzen daha iyi bir lab
Gelişim çok reklam yapan bi yer
moneymaker

murat222 yazdı:
moneymaker yazdı:

Prostat sıvısından da idrardan da pcr yapsan aynı mikroplar bakılıyor
Lakin prostat iltihabında idrardan yapılan pcrlar da bakteri çıkmayıp prostat sıvısında çıkabiliyor
Kültür de dediğin gibi her mikropun besi yeri ayrı
Mycoplazma üreoplqzma için ayrı külturlerr vat

Pcr lar tek yada çoklu olarak yapılabilir
Kimi lab gelişim gibi 16-17 mikrop bakıyor
Kimi düzen gibi 8-9 mikrop bakıyor pcrda
Ama bnce düzen daha iyi bir lab
Gelişim çok reklam yapan bi yer

Bu e.facealis falan bunlar micoplasma ureplasma ailesinden degil bunlarin kulturunun ozel bi adi var mi ya da pcr inin?
akoray

Mesaj gönderen akoray »

E feacelis bende meni kültüründe uredi. Bulunması basit sanki. Diğer mikrop lari bilmiyorum. Direkt mikropları temizleyen bazı ürünler olabilirmi bilmiyorum arkadaşlar. Her mikrop için böyle yaparsak ömür boyu kaç kovala olur. Ömür yetmez. Ari poleni kekik yağı vs. Bunları denesekmiki ?
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Kadir abi ye yariyan şey bence takviyeler .

İşe bak yaaa. Argeci Dr lar halt etmiş bizim yanımızda
moneymaker

akoray yazdı:E feacelis bende meni kültüründe uredi. Bulunması basit sanki. Diğer mikrop lari bilmiyorum. Direkt mikropları temizleyen bazı ürünler olabilirmi bilmiyorum arkadaşlar. Her mikrop için böyle yaparsak ömür boyu kaç kovala olur. Ömür yetmez. Ari poleni kekik yağı vs. Bunları denesekmiki ?

Meni kültürü verirken herhangi bisey belirtiyomusun laba sadece meni verip meni kulturu bakilsin mi diyorsun hocam
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Herhangi birşey dememiştim. Onlar buluyorlardı. Çıkan bakteriler , e coli , s. Aueras ,enrerekok feacelis ve spp .....
Yönetimini bilmiyorum açıkçası
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Yöntemini
moneymaker

akoray yazdı:Herhangi birşey dememiştim. Onlar buluyorlardı. Çıkan bakteriler , e coli , s. Aueras ,enrerekok feacelis ve spp .....
Yönetimini bilmiyorum açıkçası

Tamamdir kardesim sagolasin
orhan

Mesaj gönderen orhan »

akoray yazdı:Kadir abi ye yariyan şey bence takviyeler .

Burdaki hasta kişilerin bilgisine sahip doktor olsa zaten bu hastalığı çoktan çözerdi hepsi fasa fiso çoğu cebimdeki paranın peşinde eski doktor asistanları her hafta arıyorlar ne yaptınız gelin yardımcı olamadım diye gelin bir kaç binliranizi alalım diyorlar bu hastalık çok karışık her hali herkeste başka fazla doktor çok kafa karıştırıyor biraz kendi kendimizin doktoru olmak lazım
moneymaker

orhan yazdı:
akoray yazdı:Kadir abi ye yariyan şey bence takviyeler .

Burdaki hasta kişilerin bilgisine sahip doktor olsa zaten bu hastalığı çoktan çözerdi hepsi fasa fiso çoğu cebimdeki paranın peşinde eski doktor asistanları her hafta arıyorlar ne yaptınız gelin yardımcı olamadım diye gelin bir kaç binliranizi alalım diyorlar bu hastalık çok karışık her hali herkeste başka fazla doktor çok kafa karıştırıyor biraz kendi kendimizin doktoru olmak lazım

Allah yardimcimiz olsun cumlemizin. Derdi veren dermaninida verir umutsuzluga kapilmamak gerekiyor
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Aynen kardeşim. Dr.lar konusunda yüzde bir milyon haklısın
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Gecmis olsun kardeşim,
Miycoplazma ve ureoplazma ikilisinin, 30 civarinda suş denilen farkli versiyonlari var ve bunlar bazen mutasyona ugrayarak suş kategorilerini degistiriyorlar. Bende bir ara bu ikiliden yakaladim prostat sivisi külturunde. Allahtan kültür ve antibiogram yaptirmisimki duyarli antibiyotigi tespit ettik. Bizim mikoplazma ve ureoplazma icin cok etkili bildigimiz doksisiklin (tetradoks) moksifloksasin (avelox) duyarsiz cikmiş, linkozamid grubu olan klindan duyarli cikmisti. 2 kutu klindan kullandim, tekrar kültür yaptirdigimda patojen temizlenmişti. Simdi siz, pcr de mikoplazmaya rastladiniz...nasil bir yol izleyeceksiniz tedavi icin? Antibiogram olmuyor pcr de. Ozaman bir yol kaliyor, bu 3 antibiyotigi ard arda kullanmak. Yada yine kültur ve antibiogram yaptirip duyarli antibiyotigi tespit edeceksiniz. Tabi üreme olursa...size kalmiş. Gecmis olsun...
forumank1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen forumank1 »

Yanlız düzen lab pcr testi ile m.genitelyum bakılıyor m.hominis değil bir yanlışlık olmasin
moneymaker

forumank1 yazdı:
Yanlız düzen lab pcr testi ile m.genitelyum bakılıyor m.hominis değil bir yanlışlık olmasin

Yanlislik yok mail olarak attilar dedigim bakteriler cikti pcr testimde