Prostatit ile ilgili nelere dikkat edilmeli?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
miaow
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Prostatit ile ilgili nelere dikkat edilmeli?

Mesaj gönderen miaow »

Evet tecrübeli arkadaşlar yazabilir mi? Madem bu hastalıkla yaşayacağız hiç olmazsa ne iyi gelir, ne bu hastalığı iyice azdırır bunu bilelim
Gsmahmut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Prostatit ile ilgili nelere dikkat edilmeli?

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Alkol kahve mayalı icecekler bir de baharatlara elveda et
miaow

Mesaj gönderen miaow »

Gsmahmut yazdı:Alkol kahve mayalı icecekler bir de baharatlara elveda et
Alkol kullanmıyorum, Hüseyin hoca günde 1 kahve içebilirsin dedi ama hiç mi içmemeliyim birde bunları kullanmadıgımda semptomlar mu azalıyor yoksa hastalıgın iyileşim sürecii mi hızlanıyor
Prostatozurlu

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

Hüseyin hoca alkol konusunda abartmadıgın sürece içebilirsin dediydi. Tamamen kestim. Alkol aldıktan bi kaç gün sonra agrı sızı oluyor bi şekilde alevleniyor. Bu hastalıga ayık kafayla dayanabilenin aklından şüphe ederim.
red

Mesaj gönderen red »

soğuktan uzak durmalı, nezle-grip olmamalısın. fazla mastürbasyon, korunmasız ilişki bunlar da risk.
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Alkol,kahve,acı,asitli içecekler,baharat,sık mast.,korunmasız ilişki var olan tahribatı daha da olumsuz etkileyebilir ve dolayısıyla iyileşme sürecinide olumsuz etkiler.Bol su içmeli,ev yoğurdundan ayran tüketilmeli.Ve ayrıca ayakları üşütmek ve soğuğa maruz kalmak semptomları alevlendirebilir.Bunlara da dikkat etmek lazım
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Forumu baştan sona okuyup aldığım neticede uzun bir süreçte normal standarttan çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.Ama bazı arkadaşların dediği gibi atlatılamaz,böyle yaşamaya mahkum olucaz gibi söylemlere katılmıyorum.Enine boyuna üzerine gidilirse belli bir süreçte var olan tahribat bitecek ve normal standarda ineceğiz.Ama takip şart peşini bırakmadan. Bu işte benim anladığım dirençli olmayan bakteri,kısa sürede yok edilip kalan tahribatın iyileşme süreci zaman alıyo ve bu süreçte yaşam standardına maximum özen gösterdikten sonra iyileşme sağlanıyo.Skarların takviyelerle daha da güçlendirilerek sorunsuz,nüks etmeden bir yaşam sürdürmenin mümkün olduğu düşüncesindeyim.
Gsmahmut

Mesaj gönderen Gsmahmut »

Prostatozurlu yazdı:
Hüseyin hoca alkol konusunda abartmadıgın sürece içebilirsin dediydi. Tamamen kestim. Alkol aldıktan bi kaç gün sonra agrı sızı oluyor bi şekilde alevleniyor. Bu hastalıga ayık kafayla dayanabilenin aklından şüphe ederim.
akıl kalmadı ki aga. Kac kez intihara teşebus etmeye kalktim sonra cesaret edemedim psikolojim allak bullak
sycamre

Mesaj gönderen sycamre »

fireblade yazdı:Forumu baştan sona okuyup aldığım neticede uzun bir süreçte normal standarttan çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.Ama bazı arkadaşların dediği gibi atlatılamaz,böyle yaşamaya mahkum olucaz gibi söylemlere katılmıyorum.Enine boyuna üzerine gidilirse belli bir süreçte var olan tahribat bitecek ve normal standarda ineceğiz.Ama takip şart peşini bırakmadan. Bu işte benim anladığım dirençli olmayan bakteri,kısa sürede yok edilip kalan tahribatın iyileşme süreci zaman alıyo ve bu süreçte yaşam standardına maximum özen gösterdikten sonra iyileşme sağlanıyo.Skarların takviyelerle daha da güçlendirilerek sorunsuz, nüks etmeden bir yaşam sürdürmenin mümkün olduğu düşüncesindeyim.
Size kesinlikle katılıyorum iyileşme sırasında ve sonrasında uzun süre çok dikkat edilmeli ve ömür boyu da bu dikkat belli bir seviyede devam etmeli. spor yapılmalı, sağlıklı beslenilmeli, stresten uzak durulmalı ve düzenli bir seks hayatı olmalı benım düşüncem enfeksiyon tamamen bittikten sonra 1-2 yıl çok dikkat edilirse, enfeksiyon nüksetmezse sonrasında 0 semptom yaşanabilir ama az da olsa dikkatli olmak kaydıyla