KRONİK PELVIK AGRI SENDROMU (KPAS) Güncelleme.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

KRONİK PELVIK AGRI SENDROMU (KPAS) Güncelleme.

Mesaj gönderen kadir »

Kronik pelvik agri sendromu ( KPAS) diger adiyla. Kategori IIIB.Bu patogenezde lokosit varligi, külturde ureme olmamasi, Kesin taniyi zorlastiran etkenlerdir. Semptomlar klasik olarak bakteriyel kronik prostatitle paralellik arz eder. Antibiyotik recete etmeyi cogu drlar istemezler. Fakat yapilan klinik arastirmalar sonucunda prostat sekresyonu ve ejekülat örneklerinde, interlökin,kompleman ve immunogloblin bulgularina anlamli olarak raslanmistir. Bu bulgularin bir inflamatuar sürecin varligi oldugu ve dolayisi ile inflamasyona yol actigi acikca bu klinik arastirmalarda tespit edilmistir. Nonbakteriyel kategori IIIB denilen tip maalesef tedavisi zor bir olgudur.
Fakat bana göre yine ayni seyi soylemek istiyorum. Bu olguyada yine bakteriler sebep olmaktadir. Aciga cikmayan, pasif virulansi düşük bakterilerin varligida zaten yine arastirmalar sonucu tespit edilmistir. Biofilm ve kalsifikasyon plaklari arasinda bulunan virulansi dusuk bakteriler zaman zaman bu inflamatuar süreci baslatirlar ve inflamasyona sebep olurlar. Tedavisi ampirik antibiyotik tedaviden gecer. Zira bir cok nonbakteriyel tip hastalar, antibiyotik kullanimi sonucunda rahatlarlar.
Kisacasi, son yapilan calismalarda non-inflamatuar denilen tiptede inflamasyon bulgularina rastlanmistir.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: KRONİK PELVIK AGRI SENDROMU (KPASS)

Mesaj gönderen huseyin252 »

kadir yazdı:Kronik pelvik agri sendromu ( KPASS) diger adiyla. Kategori IIIB.Bu patogenezde lokosit varligi, külturde ureme olmamasi, Kesin taniyi zorlastiran etkenlerdir. Semptomlar klasik olarak bakteriyel kronik prostatitle paralellik arz eder. Antibiyotik recete etmeyi cogu drlar istemezler. Fakat yapilan klinik arastirmalar sonucunda prostat sekresyonu ve ejekülat örneklerinde, interlökin,kompleman ve immunogloblin bulgularina anlamli olarak raslanmistir. Bu bulgularin bir inflamatuar sürecin varligi oldugu ve dolayisi ile inflamasyona yol actigi acikca bu klinik arastirmalarda tespit edilmistir. Nonbakteriyel kategori IIIB denilen tip maalesef tedavisi zor bir olgudur.
Fakat bana göre yine ayni seyi soylemek istiyorum. Bu olguyada yine bakteriler sebep olmaktadir. Aciga cikmayan, pasif virulansi düşük bakterilerin varligida zaten yine arastirmalar sonucu tespit edilmistir. Biofilm ve kalsifikasyon plaklari arasinda bulunan virulansi dusuk bakteriler zaman zaman bu inflamatuar süreci baslatirlar ve inflamasyona sebep olurlar. Tedavisi ampirik antibiyotik tedaviden gecer. Zira bir cok nonbakteriyel tip hastalar, antibiyotik kullanimi sonucunda rahatlarlar.
111b bu katogori teorisi çöp abi madem tedavi antibiyotik ile yapılıyorsa demekki antibiyotik in etki ettiği bir patojen varlığı mevcut ki septom larda düzelme oluyor.
Benim şahsi fikrim prostatit hastalığın sebebi bakterilerdir
Bazı doktorlar flora bakterisine sebep olmadığını düşünüyor veya ne bilim bakteriden saymıyor fırsatçı bakteri otlakcı bakteri deyip tedavi başlamıyor piskolojik deyip gönderiyor veya rastgele antibiyotik yazıp hastayı memnun etmek için gönderiyor.
Seninde dedigin gibi abi kültür ve antibiyogram yapılıp tedavi ona göre başlanması lazım ama malesef bazı bakteriler biyofilm ve direnç geliştirdiği için tedavi zor oluyor zaman ve sabırla tedaviye devam etmekten başka şans olmuyor herkese tedavide başarılar dilerim
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: KRONİK PELVIK AGRI SENDROMU (KPASS)

Mesaj gönderen tornografi »

bakteriyi bulamadık şuna bir isim verelim sendromu.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: KRONİK PELVIK AGRI SENDROMU (KPAS)

Mesaj gönderen asosyal »

Bende hiç bir zaman lökosit ve bakteri çıkmadı antibiyotik kullanınca ne ağrı ne bulantı kaliyor hatta pelvik ağrılarım bile geçiyor çok değişik bi hastalık
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: KRONİK PELVIK AGRI SENDROMU (KPAS)

Mesaj gönderen Serkan »

asosyal yazdı:Bende hiç bir zaman lökosit ve bakteri çıkmadı antibiyotik kullanınca ne ağrı ne bulantı kaliyor hatta pelvik ağrılarım bile geçiyor çok değişik bi hastalık
4. ay sadece ilk gittiğimde Zafer Hocada 5/6 lökesit cıktı. Ne pcr ne kültürler. Hepsi temiz sanırım artık durumum bu
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Re: KRONİK PELVIK AGRI SENDROMU (KPAS) Güncelleme.

Mesaj gönderen hit43 »

Benim rahatsızlık idrardan sonra peniste gerginlik batma ve karın altı mesane bölgesinde gerginlik huzursuzluk korku.oturunca daha fazla oluyor ayakta ve ya yatınca azalıyor.KPAS olabilirmi.?bu gerginlik idrardan yarım saat-1 saat sonra başlıyor.bir o kadar sürüyor.yerimde duramıyorum gerginlik varken.çok zorlanıyorum.çok moralim bozuk.ayrıca psikolojik tedavi olarak anksiyete bozukluğu var.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

hit43 yazdı:Benim rahatsızlık idrardan sonra peniste gerginlik batma ve karın altı mesane bölgesinde gerginlik huzursuzluk korku.oturunca daha fazla oluyor ayakta ve ya yatınca azalıyor.KPAS olabilirmi.?bu gerginlik idrardan yarım saat-1 saat sonra başlıyor.bir o kadar sürüyor.yerimde duramıyorum gerginlik varken.çok zorlanıyorum.çok moralim bozuk.ayrıca psikolojik tedavi olarak anksiyete bozukluğu var.
Bana bu teshis idrar/ Prostat salgısı ve spermden yapilan kültürler ve pcr sonucu kondu ama genede baslangıcı bakteriyel olduğu inancındayım. Siz tahlillerinizi yaptırdınız mı ?

Semptomlarımiz benziyor. Hersey temiz oldugu icin Kadir abimin infilamasyon süreciyle ilgili öneri ve takviyelerini alıyorum. Umarım kurtulan grupta oluruz
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen hit43 »

Tahliller yapıldı idrar kültüründe üreme olmadı.sizin belirtiler nasıl?benziyor demişsiniz.
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

Bende de cıkmıyor hic birsey. En kötüsü bu bu hastalikta ne yapacağımı sasırdım
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Fzt yasemin irkilata
Bu işte bir numaraymiş
Aşk kaslari diye kitabi var
Ankaradaki arkadaslar bakabilir mi