İZAK DALVA İLE TEDAVİ SÜRECİ BAŞLANGICI

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Angara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: İZAK DALVA İLE TEDAVİ SÜRECİ BAŞLANGICI

Mesaj gönderen Angara »

hayatzor22 yazdı:
Angara yazdı:
hayatzor22 yazdı: Bakteri bulununca hocanın tepkisi ne oldu?
Bakalım yarın ne olacak

İlerleme kaydetmenize çok sevindim süreçle ilgili haberdar ederseniz çok memnun olurum,zafer beyi nasıl ikna ettiniz ben de gitmişken kültür yaptırmak istiyorum?
Antibiyotik kullanmıyorum uzun zamandır sırf sizden kültür yaptirabiomek için , rica ediyorum zahmet olmazsa tüm tetkikleri yapa rmisiniz ?
Verdiği cevap "bak şimdi bursya gelip bana yol gösterme gostereceksen olmaz , ben işimi bilirim en iyi de ben yaparım, 45 bine yakın hasta iyileştiren 45 değil 450 değil,,, sen bana bırak "
Ben alttan aldım biraz , sonra istedi
Angara

Mesaj gönderen Angara »

modjo yazdı:Ego pik yapmış adamda kendini birşey sanıyor.
Üzücü
Angara

Mesaj gönderen Angara »

modjo yazdı:Ben olsam sayın hocam sırayla 45 kişi yeter derdim.

Son Umut olarak gittiğim için , hep alttan aldim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kım olursa olsun,bir dr olarak hastalara iyi davranmasi gerekir. Hasta saygisizlik yapmadigi sürece hastayı azarliyacak tavirda konuşmak bir dra yakişmaz. Egosu tavan yapanin egosunu indirmeyide biliriz.
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

kadir yazdı:Kım olursa olsun,bir dr olarak hastalara iyi davranmasi gerekir. Hasta saygisizlik yapmadigi sürece hastayı azarliyacak tavirda konuşmak bir dra yakişmaz. Egosu tavan yapanin egosunu indirmeyide biliriz.
Kesinlikle haklısın kadir abi. Bende ne zaman gitsem herkesi iyileştirdiğini anlatıyor soru sordukca. Foruma giriyorum yıllarca zafer oymana gidip iyileşmeyen ya da nadiren iyileşen insanlar var. 45 bin hastam iyileşti demek acaip bir ego.

Aslolan şu, zamanında erken tedaviye başlamış ve şansa zafer oymanın karma antibiyotik tedavisi ile bakteriyi öldürmüş bir kısım hasta var.

Diğer bir kısım benim de arasında oldugum, her gidişte 450 TL +15 gün sonra gel birdaha kontrole diyor bir 450 TL daha verecek durumu olmadıgı icin akışına bırakıp, şikayetleri çom çok azarsa mecburem giden ama tamamen şifa bulamayan bir kısım hasta.

Ücüncü ve son kısım sürekli giden antibiyotikle baskılayan ama hiçbir zaman tamam iyileştim artık diyemeyen bir kısım hasta.
Angara

Mesaj gönderen Angara »

hayatzor22 yazdı:
Angara yazdı:
clark yazdı:
Şimdi burada önemli bir detay var bu arkadaş eğer zafer hocada tedavi aldıysa demek ki prostatında lökosit varmış çünkü zafer hoca prostat sıvısında lökosit gözükmeyen kişiye antibiyotik vermez, sen prostatit değilsin der.
Bu arkadaşta lökosit çıktığına göre demek prostatit var, ama apseyi tedavi ettikten sonra şikayeti kalmadığına göre aslında prostatit yok demek olmuyor mu? hadi çık işin içinden şimdi.
Yani burada lökosit de aslında bir gösterge değil mi demek oluyor... off... arkadaş biz neye güvenecez de aldığımız tedavi doğru diyecez...

Yav şu forumdan biri bulsun şöyle sağlıklı,cinsel hayatı aktif olmasına rağmen sağlığında sorun olmayan bir arkadaşını aramızda toplayalım biraz para lökosit bakmaya ikna edelim bakalım onda nasıl çıkacak lökosit...
bu nedir arkadaş ya boşuna mı antibiyotik alıyoruz biz şimdi...
Bende de ctesi günü lokosit çıkmadı ancak an itibariyle yine zafer hocanin hastaneden gelen sonuç enterekok uredi
Bakteri bulununca hocanın tepkisi ne oldu?
Çok ilginç bir bakteri uremis piyelesoptil kullan dedi
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Angara yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Angara yazdı: Bende de ctesi günü lokosit çıkmadı ancak an itibariyle yine zafer hocanin hastaneden gelen sonuç enterekok uredi
T.sak gecmis resmen
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Angara yazdı:
hayatzor22 yazdı:
Angara yazdı: Bende de ctesi günü lokosit çıkmadı ancak an itibariyle yine zafer hocanin hastaneden gelen sonuç enterekok uredi
Piyelesoptil, nitrofurantoin etken maddeli bir antibiyotiktir. Bu senin antibiogramina uygun duyarli bir ilactır.
Angara

Mesaj gönderen Angara »

kadir yazdı:
Angara yazdı:
Piyelesoptil, nitrofurantoin etken maddeli bir antibiyotiktir. Bu senin antibiogramina uygun duyarli bir ilactır.
Sağol abi
waiora
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen waiora »

Merhaba arkadaslar,
Uzun zaman sonra girip biraz bilgilendirmek istedim,
Uzun sureli tedaviler,ilaclar vs denemedigim yontem kalmadiktan sonra , daha onceden acikladigim gibi perianal apse problemi sebebiyle ameliyat olmustum,bu surec sonrasinda yasadiklarimi ve yaptiklarimi anlatmak istiyorum, harcadigim paralarida sizlere yazacagim,
-Prostatit teshisiyle bir suru doktor degistirdim testler ilaclar mrlar vs yaklasik 10bin lira harcadim iyilesme olmadi hergrcen gun para ve pskolojik kayiplar oldu sadece
Ankara,da son olarak izak dalva ile tedavi surecinde yine 2bin tl harcadim bu surecte bana faydali olan tanistigim tek takviye enfla-c olmustu( hatta su anda covid e karsi da bagisiklik acisindan korunmada etkili diye yazilar okudum,dogrumudur bilmiyorum)
- Bagirsak ,makat ve pelvik agri problemleri cok fazla artmisti ve artik dayanamayacak duruma geldim,bu surecte bana hemoroid diye tedavi icin gittigim ankara da sezai leventoglu perianal apse teshisi koydu ertesi gun ameliyat oldum cunku apse teshis esnasinda patladi,ameliyata 8bintl harcadim,ameliyat sonrasi toparlanma 3 ay neredeyse surdu,acik yaranin kapanmasi ve ordaki kaslarin iyilesmesi vs.
Prostatit belirtileri azaldi neredeyse yok oldu ancak bir problem vardi ki pelvik agrilar ve bozulan ereksiyon ve cinsellik ,
Doktor tavsiyesiyle psikiyatrist destegine basvurdum,pelvik agrilarin artik beyinde kodlandigini nöropatik agrilara donustugunu once bunu duzeltecegimizi soyledi psikiyayrist,yasadigim tum sureci anlatmistim ve artik care yok diyip ilac tedavisine basladik,her ay 500tl muayene ucreti odedim yaklasik 9 ay pskiyatriste gittim, 3-4 farkli antidepresan degistirdik cunku agrilara ve psikolojiye hepsi farkli ediyordu,sonuc olarak agrilarla ilgili problem bitti ancak ilaclar yuzunden 12 kilo aldim,verdigi hantallik ve antidepresanlar yuzunden iyice sekteye ugrayan cinsellik cabasi oldu,snri ve ssri tipi antidepresanlarin yan etkileri yuzunden olusan durumu maoi tipi antidepresana gecerek cozduk( doktorla inatlasarak oldu bu ama cozduk),kullandigim son antidepresan aurorixti,aslinda bu psikomotor aktiviteyinduzenleyici ve ozguveni sorununa karsi bir antidepresandi ancak doktorlar direk digerlerine yoneliyorlar,sakin digerlerini kullanmayin verselerde kullanmayin .
- aurorix e gectikten sonra bariz degisiklik oldu bircok yonden algi ve fiziksel olarak ,ayni surecte 2gunde bir spora basladim ,enfla c yi hep kullandim,bagirsak icin devamli probiyotik ve prebiyotik kullandim,neredeyse vejeteryan beslendim (kolestrolum cunku yuksek cikiyordu)
- sonuc 12 kiloyu geri verdim,kolestrolum dustu,biraz cinsellik duzeldi,
- ameliyattan bir sene sonra apsenin tekrar edip etmedigini kontrol icin doktora gittim ankara da primer mr daki doktorun cok iyi analiz yaptigini ogrendigim bi doktor arkadasimin tavsiyesiyle mr cekildim 1500tl verdim,mr sonucu apse yoktu hicbisey yoktu ancak doktor raporunda cok yogun prostat enfeksiyonu cikti yani prostatit tekrar baslamisti,sebebini anlamadim ancak hicbir belirti de yoktu,pelvik agri yoktu ama prostatit vardi.
Neyse dedim psikiyatrik tedavi aurorixle devam etti ve cinselligim ereksiyon hic yokken bir miktar duzeldi
Cinsellige sira geldi diyip urolog ve cinsellik uzmani Taner Cavurmirza ya basvurdum,tum durum ve sureci anlattim.yapilan ereksiyon testleri yasima gore cok kotu cikti,peniste guc yok kas yapisi azalmis ve ereksiyon durumunda aninda bosalma durumuna geciyordu,
15 adet novasef ve genta ikilisi igne verdi 1 hafta arayla kullandim etki etmez ise baska care yok isi tedavisi uygulayalim dedi.ancak 1 ay sonra mr da prostatite dair bisey gozukmedi.
-sira geldi artik cinsellige diyerek p shot tedavisi oldum penis kas yapisi ve ereksiyon neredeyse eskiye dondu,penis bariz sekilde.kalinlasti ancak cinsel istegim yine de az geliyordu,
- bunun uzerine de sporu arttirdim zaten son kullandigim antidepresan ,igne tedavisi ve pshot tedavisinin ardindan gelen ozguven ve fizyolojik olumlu belirtilerin ardindan spor kaldi birtek elimde.
Spor yaparken de buldugum bir instagram adresi var erkek cinselligi uzerine trtestestoron,
Oradaki yazilar uzerine testestoron seviyelerimi yukseltecek onerilere yoneldim,ayni sitede gozume carpan bir urun vardi kendi hazirladiklari 15 16 farkli icerikten olusan bir macun,denemeye karar verdim,spor performansimi arttirmasinin yani sira cinselligim tavan yapti,boyle urunlere inanmazdim ancak cok iyi geldi.
Su anki durumda cok iyi sayilirim antidepresani kullanmayi doz azalta azalta en aza indirdim,
Neredeyse hergun cinsel.birliktelik saglayabiliyorum.
Yasadiklarimi oldugu gibi anlatmaya calistim ,forumu takip ediyordum ancak psikolojik olarak kotu etklilenmeye basladigim icin biraktim,kimse yanlis anlamasin burdan okudugum seyler isiginda da adimlar attim aslinda
Hickimsenin reklamini vs yapmamaya oldugu gibi herseyi aciklamaya harcadigim paralariyla soylemeyi borc bildim acikcasi,surec zor nerden neden oldugunu bulmak zor.tekrar edermi etmezmi diye endise hep oluyor ancak psikolojiyi saglam tutmak ve gerekirse destek almak gerekli arkdaslar,
Ozelden sorular soranlara arada bir foruma girerek cevap atmaya calisacagim
Durumda bir degisiklik olursa yazacagim
Herkese saglikli gunler dilerim
svmq
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen svmq »

waiora yazdı:Merhaba arkadaslar,
Uzun zaman sonra girip biraz bilgilendirmek istedim,
Uzun sureli tedaviler,ilaclar vs denemedigim yontem kalmadiktan sonra , daha onceden acikladigim gibi perianal apse problemi sebebiyle ameliyat olmustum,bu surec sonrasinda yasadiklarimi ve yaptiklarimi anlatmak istiyorum, harcadigim paralarida sizlere yazacagim,
-Prostatit teshisiyle bir suru doktor degistirdim testler ilaclar mrlar vs yaklasik 10bin lira harcadim iyilesme olmadi hergrcen gun para ve pskolojik kayiplar oldu sadece
Ankara,da son olarak izak dalva ile tedavi surecinde yine 2bin tl harcadim bu surecte bana faydali olan tanistigim tek takviye enfla-c olmustu( hatta su anda covid e karsi da bagisiklik acisindan korunmada etkili diye yazilar okudum,dogrumudur bilmiyorum)
- Bagirsak ,makat ve pelvik agri problemleri cok fazla artmisti ve artik dayanamayacak duruma geldim,bu surecte bana hemoroid diye tedavi icin gittigim ankara da sezai leventoglu perianal apse teshisi koydu ertesi gun ameliyat oldum cunku apse teshis esnasinda patladi,ameliyata 8bintl harcadim,ameliyat sonrasi toparlanma 3 ay neredeyse surdu,acik yaranin kapanmasi ve ordaki kaslarin iyilesmesi vs.
Prostatit belirtileri azaldi neredeyse yok oldu ancak bir problem vardi ki pelvik agrilar ve bozulan ereksiyon ve cinsellik ,
Doktor tavsiyesiyle psikiyatrist destegine basvurdum,pelvik agrilarin artik beyinde kodlandigini nöropatik agrilara donustugunu once bunu duzeltecegimizi soyledi psikiyayrist,yasadigim tum sureci anlatmistim ve artik care yok diyip ilac tedavisine basladik,her ay 500tl muayene ucreti odedim yaklasik 9 ay pskiyatriste gittim, 3-4 farkli antidepresan degistirdik cunku agrilara ve psikolojiye hepsi farkli ediyordu,sonuc olarak agrilarla ilgili problem bitti ancak ilaclar yuzunden 12 kilo aldim,verdigi hantallik ve antidepresanlar yuzunden iyice sekteye ugrayan cinsellik cabasi oldu,snri ve ssri tipi antidepresanlarin yan etkileri yuzunden olusan durumu maoi tipi antidepresana gecerek cozduk( doktorla inatlasarak oldu bu ama cozduk),kullandigim son antidepresan aurorixti,aslinda bu psikomotor aktiviteyinduzenleyici ve ozguveni sorununa karsi bir antidepresandi ancak doktorlar direk digerlerine yoneliyorlar,sakin digerlerini kullanmayin verselerde kullanmayin .
- aurorix e gectikten sonra bariz degisiklik oldu bircok yonden algi ve fiziksel olarak ,ayni surecte 2gunde bir spora basladim ,enfla c yi hep kullandim,bagirsak icin devamli probiyotik ve prebiyotik kullandim,neredeyse vejeteryan beslendim (kolestrolum cunku yuksek cikiyordu)
- sonuc 12 kiloyu geri verdim,kolestrolum dustu,biraz cinsellik duzeldi,
- ameliyattan bir sene sonra apsenin tekrar edip etmedigini kontrol icin doktora gittim ankara da primer mr daki doktorun cok iyi analiz yaptigini ogrendigim bi doktor arkadasimin tavsiyesiyle mr cekildim 1500tl verdim,mr sonucu apse yoktu hicbisey yoktu ancak doktor raporunda cok yogun prostat enfeksiyonu cikti yani prostatit tekrar baslamisti,sebebini anlamadim ancak hicbir belirti de yoktu,pelvik agri yoktu ama prostatit vardi.
Neyse dedim psikiyatrik tedavi aurorixle devam etti ve cinselligim ereksiyon hic yokken bir miktar duzeldi
Cinsellige sira geldi diyip urolog ve cinsellik uzmani Taner Cavurmirza ya basvurdum,tum durum ve sureci anlattim.yapilan ereksiyon testleri yasima gore cok kotu cikti,peniste guc yok kas yapisi azalmis ve ereksiyon durumunda aninda bosalma durumuna geciyordu,
15 adet novasef ve genta ikilisi igne verdi 1 hafta arayla kullandim etki etmez ise baska care yok isi tedavisi uygulayalim dedi.ancak 1 ay sonra mr da prostatite dair bisey gozukmedi.
-sira geldi artik cinsellige diyerek p shot tedavisi oldum penis kas yapisi ve ereksiyon neredeyse eskiye dondu,penis bariz sekilde.kalinlasti ancak cinsel istegim yine de az geliyordu,
- bunun uzerine de sporu arttirdim zaten son kullandigim antidepresan ,igne tedavisi ve pshot tedavisinin ardindan gelen ozguven ve fizyolojik olumlu belirtilerin ardindan spor kaldi birtek elimde.
Spor yaparken de buldugum bir instagram adresi var erkek cinselligi uzerine trtestestoron,
Oradaki yazilar uzerine testestoron seviyelerimi yukseltecek onerilere yoneldim,ayni sitede gozume carpan bir urun vardi kendi hazirladiklari 15 16 farkli icerikten olusan bir macun,denemeye karar verdim,spor performansimi arttirmasinin yani sira cinselligim tavan yapti,boyle urunlere inanmazdim ancak cok iyi geldi.
Su anki durumda cok iyi sayilirim antidepresani kullanmayi doz azalta azalta en aza indirdim,
Neredeyse hergun cinsel.birliktelik saglayabiliyorum.
Yasadiklarimi oldugu gibi anlatmaya calistim ,forumu takip ediyordum ancak psikolojik olarak kotu etklilenmeye basladigim icin biraktim,kimse yanlis anlamasin burdan okudugum seyler isiginda da adimlar attim aslinda
Hickimsenin reklamini vs yapmamaya oldugu gibi herseyi aciklamaya harcadigim paralariyla soylemeyi borc bildim acikcasi,surec zor nerden neden oldugunu bulmak zor.tekrar edermi etmezmi diye endise hep oluyor ancak psikolojiyi saglam tutmak ve gerekirse destek almak gerekli arkdaslar,
Ozelden sorular soranlara arada bir foruma girerek cevap atmaya calisacagim
Durumda bir degisiklik olursa yazacagim
Herkese saglikli gunler dilerim
Çok sevindim iyileştiğinize bizlere de umut oldu
Angara

Mesaj gönderen Angara »

kadir yazdı:
Angara yazdı:
Piyelesoptil , prostata geçer mu abi ?
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Angara yazdı:
kadir yazdı:
Angara yazdı:
Entrokok ıcın cok etkılıdır ama prostata geçişi yoktur idrar yollarında etkili
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

efsane2036 yazdı:
Angara yazdı:
kadir yazdı: Piyelesoptil, nitrofurantoin etken maddeli bir antibiyotiktir. Bu senin antibiogramina uygun duyarli bir ilactır.
Prostattaki enterekok için işe yaramazmı abi yani
Kcts

Mesaj gönderen Kcts »

huseyin252 yazdı:
Ok06920 yazdı:Üstad bende Ankaradayım izak hoca prostat sıvısından her türlü bakteriyel özellikle cybh bakıyor mu ne kadar bir ücret gidiyor
İstanbul da gelişimde yaptır 740 tl
Testin tam adı nedir ?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Pablos yazdı:
efsane2036 yazdı:
Angara yazdı:
Prostattaki enterekok için işe yaramazmı abi yani
Piyeloseptili 2 kutu kullandım günde 3 ten hiç bir işe yaramadı.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.