prostatit de kortizon kullanımı

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
dvfth
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

prostatit de kortizon kullanımı

Mesaj gönderen dvfth »

Arkadaşlar merhaba,
kronik prostatit teşhisi ile tedavi alıyorum 42 yaşındayım,şikayetim erken boşalma ve sık idrara çıkma idi.prostat masajı sonrası kültürde e coli ve antibiyogram dan sonra 6 hafta cipro 2 hafta tetradox ve zinnat ve paksil (erken boşalma için) verildi. 2 hafta tedavi sonrası sık idrara çıkma bitti erken boşalma bitti ama antideprasan yan etkisi olan cinselisteksizlik biraz kendini belli etmişti sabah ereksiyonları tam kaybolmasa da sertlik miktarı düşük oluyordu sabah ereksiyonunda. Tedavi de 3 .haftadayım ve gribe yakalandım halsizlik vs oldu bu arada 20 yıllık sağlıkçıyım, hastanede nöbette kokteyl dediğimiz serumu taktırdım gece ,500 izotonik bemiks cevit 1 gr novosef ve bir doktor arkadaşın prendol katalım demesiyle prednol 40 katıldı nöbette gece sızmışım sabah bir kalktım çok sert bir ereksiyon 1 saat erekte kaldı penis, antideprasan kullanma rağmen bu şaşırttı beni. Aklıma hemen novosef geldi ama novosefe benim antibiogramda az duyarlı dediği için doktor vermemişti, daha sonra aklıma prednol geldi biliyorsunuz kortizonların ödem çözücü etkisi var acaba dedim prostatta ödem varda prednolun faydasımı oldu. Burada tedavi olanlar hiç prednol kullandımı bunu merak ettim kullananların yorumunu, bu arada burada prednol yazdım ama bunları okuyarak doktor istemi olmadan kortizon kullanımını tavsiye etmiyorum biliyorsunuz kortizonların bir çok yan etkiside var bunu özellikle belirtiyim.
Herkese geçmiş olsun arkadaşlar, Allah herkesin şifasını verir inşallah.
Mrshadow

Re: prostatit de kortizon kullanımı

Mesaj gönderen Mrshadow »

Bence fayda yerine zarar getirir.
İmmun sistemi baskilamaktan degil guclendirmekten geciyor tedavi
Ben buradaki %99 kisinin kronik iltihaplanma sorunu degil, bakteriyel enflamasuon yasadigini dusunuuorum
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Mrshadow yazdı:Bence fayda yerine zarar getirir.
İmmun sistemi baskilamaktan degil guclendirmekten geciyor tedavi
Ben buradaki %99 kisinin kronik iltihaplanma sorunu degil, bakteriyel enflamasuon yasadigini dusunuuorum
Aynen bakteri olmazsa enfeksiyon olmaz enfeksiyon yoksa bakteri yoktur kesinlikle hepimizde bir bakteri oraya girip yerleşiyor ve enfeksiyon yapıyor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

dvfth yazdı:Arkadaşlar merhaba,
kronik prostatit teşhisi ile tedavi alıyorum 42 yaşındayım,şikayetim erken boşalma ve sık idrara çıkma idi.prostat masajı sonrası kültürde e coli ve antibiyogram dan sonra 6 hafta cipro 2 hafta tetradox ve zinnat ve paksil (erken boşalma için) verildi. 2 hafta tedavi sonrası sık idrara çıkma bitti erken boşalma bitti ama antideprasan yan etkisi olan cinselisteksizlik biraz kendini belli etmişti sabah ereksiyonları tam kaybolmasa da sertlik miktarı düşük oluyordu sabah ereksiyonunda. Tedavi de 3 .haftadayım ve gribe yakalandım halsizlik vs oldu bu arada 20 yıllık sağlıkçıyım, hastanede nöbette kokteyl dediğimiz serumu taktırdım gece ,500 izotonik bemiks cevit 1 gr novosef ve bir doktor arkadaşın prendol katalım demesiyle prednol 40 katıldı nöbette gece sızmışım sabah bir kalktım çok sert bir ereksiyon 1 saat erekte kaldı penis, antideprasan kullanma rağmen bu şaşırttı beni. Aklıma hemen novosef geldi ama novosefe benim antibiogramda az duyarlı dediği için doktor vermemişti, daha sonra aklıma prednol geldi biliyorsunuz kortizonların ödem çözücü etkisi var acaba dedim prostatta ödem varda prednolun faydasımı oldu. Burada tedavi olanlar hiç prednol kullandımı bunu merak ettim kullananların yorumunu, bu arada burada prednol yazdım ama bunları okuyarak doktor istemi olmadan kortizon kullanımını tavsiye etmiyorum biliyorsunuz kortizonların bir çok yan etkiside var bunu özellikle belirtiyim.
Kortizon kullanmayın ilaçlarınız kullanın bittiktrn 15 gün sonra kültür yapın
Kültürü düzen demi yaptınız bndede e coli çıktı
İesef ve bactrim kullandım hassastı 10 günlük tedavi sonrası lökasit yükseldi
Şimdi amikozit iğne tek seferde ıkı doz 5 gün ve tavanic 2 kutu kullanıcam duruma göre tavanic tedavisi uzıycak
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

Kortizon zaten şu anda enfeksiyon aktifken kullanmayı düşünmüyorum kullanmıyorum da, kullanınca acaba dedim. Bu arada tedavim 4. Haftada kendim prostat sıvımı aldım mikroskopta baktım 6-8 lökosit çıktı 2 hafta daha cipro kullanıcam normalde acaba tedavi bitince sıfırlanır mı sizce?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dvfth yazdı:Kortizon zaten şu anda enfeksiyon aktifken kullanmayı düşünmüyorum kullanmıyorum da, kullanınca acaba dedim. Bu arada tedavim 4. Haftada kendim prostat sıvımı aldım mikroskopta baktım 6-8 lökosit çıktı 2 hafta daha cipro kullanıcam normalde acaba tedavi bitince sıfırlanır mı sizce?
Cipro tek basina yeterli degil kronik prostatitte. Icindeki maddeye mikroorganizmalar cok cabuk direnc gelistirebiliyorlar. Kombinasyon gerekli.
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

Kadir abi zaten cipro tetradox ve zinnat başladık 2 hafta sonrasında ciproyu tek 6 haftaya tamamla dedi, bitince gel tekrar kültür yenileyelim dedi,şu an 4. Haftada yom işte.Duyarlı olan bir de genta vardı onu yazsa daha mı iyiydi ki acaba
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

dvfth yazdı:Kadir abi zaten cipro tetradox ve zinnat başladık 2 hafta sonrasında ciproyu tek 6 haftaya tamamla dedi, bitince gel tekrar kültür yenileyelim dedi,şu an 4. Haftada yom işte.Duyarlı olan bir de genta vardı onu yazsa daha mı iyiydi ki acaba
Once genta igne, igneler bitince cefurexim axetil olabilirdi.
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

Artık 6 hafta dolsun gidicez tekrar, benim şansım laboratuvar da çalıştığım için kendim bakabiliyorum lökositime ve kendim prostat masajı yapıyorum 3 güne bir ama sıvıyı 4 hafta uğraştım ancak aldım 1 damla ama olsun oda iyi. Şu anda 6-7 lökosit görünüyor her sahada içimde bir umut var sanki 2 hafta daha kullanınca sıfırlanacak veya 1 2 ye düşecek gibi zaten sık idrar şikayetim gitti ve başka ağrı sızı vs şikayetim yok erken boşalma vardı oda gitti bakalım.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

dvfth yazdı:https://i.hizliresim.com/Gm6zl7.jpg

Antibiyogram sonucum

Genta etkilidir e colide ilk lökasit kaçtı ilaç öncesi
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

Bol lökosit vardı.
serkan34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen serkan34 »

Arkadaşlar adı üstünde kronik yani tekrarlayan bir hastalık ben şöyle düşünüyorum örnek vermek gerekirse bende egzama var yani ellerim de arada yaracıkıyor şu an 35 yaşindayim 13 yaşimdan bu yana hiç geçmedi kortizon ignesi ve kremleri dahi hepsini kullandım geçmedi geçmeyecekte bazı hastalıklar kalıcı şimdide prostatit var bende kendim bitkiler vs deniyorum sizleri umut suzluga teşvik etmek istemem ama hastaliğin agrıları ve semtomlarını hafivletmege çalişin kronik demek geçmeyen ve tekrarlayacak hastaliklar demek bir kişi bulamazsınız kurtulan geçer tekrar lar doktorlara sorun ilacı yok açıkça söylüyorlar ben bazı şeyler deniyorum manyetik korse boş cıktı
serkan34

Şuana kadar yani 3senedir propolis dahi macunlar bitkiler brokoli karabaş otu yakı otu vs yani anlayacagınız kobal oldum hepsinin en vazla 3gün vaydasi var 4gün gene aynı en son manyetik korseyi denedim 3gün geçti artik sadım 4gün gene aynı bugünde üroloji doktoruna gittim gene hüsran sordum hocam bunu ilacı yokmu dedim kronik prostatitin ilacı yok vucudun yaptıgı bişi dedi yani ortada enfeksiyon yokki ilaç verim diyor antifamatuar ilaç yazayım dedi cok agrin varsa geçici bir süre agrın olmaz dedi
serkan34

Birkaç gündür zerdeçllı deniyorum bence sizde deneyin etkisi var
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

Şimdi ben de enfeksiyon çıktı yani bakteri üredi, enfeksiyon var yani, artı benim şu an hiç bir şikayetim yok semptom azaltacak bir durum yok. Ama ben vücudumda bir hastalık istemiyorum önce bakteriyi yok edip sonra lökositi sıfırlamaya çalışacağım. He sonra ilerde senin dediğin gibi bir semptom olursa ağrı vs bunun için alternatiflere bakıcaz ama dediğim gibi şu an bir şikayetim yok erken boşalma vardı oda tedavinin 2. Haftasından beri yok.
tattoosoul

Re:

Mesaj gönderen tattoosoul »

serkan34 yazdı:Arkadaşlar adı üstünde kronik yani tekrarlayan bir hastalık ben şöyle düşünüyorum örnek vermek gerekirse bende egzama var yani ellerim de arada yaracıkıyor şu an 35 yaşindayim 13 yaşimdan bu yana hiç geçmedi kortizon ignesi ve kremleri dahi hepsini kullandım geçmedi geçmeyecekte bazı hastalıklar kalıcı şimdide prostatit var bende kendim bitkiler vs deniyorum sizleri umut suzluga teşvik etmek istemem ama hastaliğin agrıları ve semtomlarını hafivletmege çalişin kronik demek geçmeyen ve tekrarlayacak hastaliklar demek bir kişi bulamazsınız kurtulan geçer tekrar lar doktorlara sorun ilacı yok açıkça söylüyorlar ben bazı şeyler deniyorum manyetik korse boş cıktı
Nasıl bukadar emin ve kesin konuşuyorsunuz anlamak güç.Bal polen korse morse tabiki iyileşemezsiniz düzgün tedavinizi olun ve iyileşin.Ben dahil onlarca tamamen iyileşen ve hastalığı unutan insan tanıyorum forumda.Doktorlar bu hastalığın bırak ilacını tedavisini hastalığın varlığına bile inanmayan araştırmaktan yoksun inançsız zır cahiller.Bu hastalıkta insanları umutsuzluğa büründürmektense tedavisini yapabilen benim de doktorlarım olan Zafer Hoca ve Hüseyin Seçgin hocalara yönlendirmeyi deneyebilirsiniz.Bu iş idrar,kan testleriyle üç beş antibiyotikle geçmez.
serkan34

3 sene oldu en az 10doktora gittim hiç biri olumlu konuşmadı umarım iyileşirsin
1453ali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen 1453ali »

dvfth yazdı:Arkadaşlar merhaba,
1453ali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen 1453ali »

Dr prostat enjeksiyonu yaparken ben ignelere baktım brednol ve amikozid yaptı o zamanlar
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

Bence kortizon un faydası kesin olur ama bakteriyel enfeksiyon varsa enfeksiyonun tedavisini zorlaştırır veya bakteri yoksa bile enfeksiyon riski yaratabilir, bunun için riske girmemek lazım.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Evet zor bir hastalik ama iyilesebilirsiniz. Organ onarilir. Sifir olmaz ama hayatinizin sonuna dek sorunsuz yasayabilirsiniz. Bizdeki kronik inflamasyon degil, vucut kafayi yemedi, bos yere oraya lokosit basmiyor. Bir sebebi var. O sebebi bulun tedavi olun. Gecer. Bulamiyorsaniz %90 tum bakterileri kapsayan atb tedavisi alacaksiniz
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

2 gün önce tedavim bitti, kendim prostat sıvısı alıp baktım yine bol lökosit çıktı, gittim üroloğa yine kültür baktı söyledim lökositi de yine e coli üredi. Dedim bana iğne yaz hapla falan uğraşmıyalım. 10 genta 160 lık, tavanic 1 kutu ve 2 kutu zinnat yazdı bu sefer bakalım. Bunda da lökosit düşmezse başka laboratuvar ve doktora gidicem. Aslında başta lökosit azalmıştı 4. Haftalarda ama dediğiniz gibi ciproyu ezip geçtiler gücü yetmedi galiba.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

dvfth yazdı:Artık 6 hafta dolsun gidicez tekrar, benim şansım laboratuvar da çalıştığım için kendim bakabiliyorum lökositime ve kendim prostat masajı yapıyorum 3 güne bir ama sıvıyı 4 hafta uğraştım ancak aldım 1 damla ama olsun oda iyi. Şu anda 6-7 lökosit görünüyor her sahada içimde bir umut var sanki 2 hafta daha kullanınca sıfırlanacak veya 1 2 ye düşecek gibi zaten sık idrar şikayetim gitti ve başka ağrı sızı vs şikayetim yok erken boşalma vardı oda gitti bakalım.
prostat masajından sonra rahatlama oluyor mu?
dvfth

Mesaj gönderen dvfth »

Benim ağrım sızım yok anlamadığım, erken boşalma vardı şu an yok oda başka hiç bir şikayetim yok. Prostat masajına devam edicem yine ilaçla beraber tedavide önemli yeri olduğunu düşündüğüm için.