MUHSİN BALABAN İLE TEDAVİYE BAŞLADIM

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prostatit55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

MUHSİN BALABAN İLE TEDAVİYE BAŞLADIM

Mesaj gönderen prostatit55 »

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun öncelikle tedavimi aşama sizinle paylaşmak istedim ki belki bir faysası olur olumlu yada olumsuz bütün tedavimi sizi her aşamasında paylaşma kararı aldım .Bu hasatalık yaklaşık 5 ay önce başladı başta basit bir idrar yolu enfeksiyonu gibi başlamaıştı malum herkes gibi birkaç dr gezdim ve hepsi birşeyin yok diyip gönderdiler daha sonrasında bir dr arkadaşımın tavsiye ile başka bir dr gittim rektal muayene sonucu prostatitsin dedi (ama ben saten hocam bundan şüpheleniyorum dememin üstüne ) daha sonrasın bactrim yazdı 3 kutu bu arada kültür idrar temiz herzamanda öyle idi ilacın 3. haftası hiçbirşeyim kalmamıştı ve ben eski hayatıma hemen dönme isteği ile istanbulda gece hayatına akıp alkolün gözüne vurana kadar 3 gün sonra herşey nüks etmeye başladı daha sonrasında o şekilde devam etti kontrol amaçlı tekrar dr gittiğimde şikayetlerimin devam ettiğini ve alkolden sonra böyle olduğunu söyledim ama kendisi bunun etkilemeyeceğini sistoskobi yapalım dedi bende radyoloji uzmanı arkadaşıma bunu sordum ve gereksiz olacağını söyledi yaptırmadım bunun üzerine bu arada ben hiç ilaç kullanmadan da 10 gün kadar bu hastalığın hiçbir belirtisi olmadan hayatıma devam etmiştim ama hastalık bence o kadar fırsatçı ki en ufak hatayı affetmiyor
3 mayıs itibari ile muhsin balaban ile tedaviye ye başladım kendisi gayet sıcak kanlı samimi bir insan yaptığı muanede aşama aşama ilk önce ultrasyonla mesaneme ve prostatıma baktı prostatda ödem var dedi ve bu sana idrar hisi veriyor dedi sonra ve sonrasında prostat masajı yaptı sağolsun prostat sıvısı getirmek için çok uğrastı ama gelmedi sonra idrar tahlili istedi belki idrarara geçer diye onda da lökosit 10 çıktı ama refarans aralığı 0-12 idi sanırım normal gibi geldi bana ama hoca lökasitin tetiklediğini söyledi muhsin hocanın söylemesine göre benim iyi bir hasta olduğumu ve taparlamak daha kolay diye söyledi pcr yaptırma konusunda sana bırakıyorum dedi herhalde pahalı olduğu için ben yaptırmak istiyorum dedim şimdilik manurol saşe 2 kutu ligone e kabak çekirdeği yağı verdi pcr sonucuna görede sanırım iğne yazacak bütün detayları sizinle paylaşacağım herkese acil şifalar diliyorum
huseyin252

Re: MUHSİN BALABAN İLE TEDAVİYE BAŞLADIM

Mesaj gönderen huseyin252 »

Semptomların neler bizimle paylaşırmısın
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

prostatit55 yazdı:Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun öncelikle tedavimi aşama sizinle paylaşmak istedim ki belki bir faysası olur olumlu yada olumsuz bütün tedavimi sizi her aşamasında paylaşma kararı aldım .Bu hasatalık yaklaşık 5 ay önce başladı başta basit bir idrar yolu enfeksiyonu gibi başlamaıştı malum herkes gibi birkaç dr gezdim ve hepsi birşeyin yok diyip gönderdiler daha sonrasında bir dr arkadaşımın tavsiye ile başka bir dr gittim rektal muayene sonucu prostatitsin dedi (ama ben saten hocam bundan şüpheleniyorum dememin üstüne ) daha sonrasın bactrim yazdı 3 kutu bu arada kültür idrar temiz herzamanda öyle idi ilacın 3. haftası hiçbirşeyim kalmamıştı ve ben eski hayatıma hemen dönme isteği ile istanbulda gece hayatına akıp alkolün gözüne vurana kadar 3 gün sonra herşey nüks etmeye başladı daha sonrasında o şekilde devam etti kontrol amaçlı tekrar dr gittiğimde şikayetlerimin devam ettiğini ve alkolden sonra böyle olduğunu söyledim ama kendisi bunun etkilemeyeceğini sistoskobi yapalım dedi bende radyoloji uzmanı arkadaşıma bunu sordum ve gereksiz olacağını söyledi yaptırmadım bunun üzerine bu arada ben hiç ilaç kullanmadan da 10 gün kadar bu hastalığın hiçbir belirtisi olmadan hayatıma devam etmiştim ama hastalık bence o kadar fırsatçı ki en ufak hatayı affetmiyor
3 mayıs itibari ile muhsin balaban ile tedaviye ye başladım kendisi gayet sıcak kanlı samimi bir insan yaptığı muanede aşama aşama ilk önce ultrasyonla mesaneme ve prostatıma baktı prostatda ödem var dedi ve bu sana idrar hisi veriyor dedi sonra ve sonrasında prostat masajı yaptı sağolsun prostat sıvısı getirmek için çok uğrastı ama gelmedi sonra idrar tahlili istedi belki idrarara geçer diye onda da lökosit 10 çıktı ama refarans aralığı 0-12 idi sanırım normal gibi geldi bana ama hoca lökasitin tetiklediğini söyledi muhsin hocanın söylemesine göre benim iyi bir hasta olduğumu ve taparlamak daha kolay diye söyledi pcr yaptırma konusunda sana bırakıyorum dedi herhalde pahalı olduğu için ben yaptırmak istiyorum dedim şimdilik manurol saşe 2 kutu ligone e kabak çekirdeği yağı verdi pcr sonucuna görede sanırım iğne yazacak bütün detayları sizinle paylaşacağım herkese acil şifalar diliyorum
Monurolu neden verdi? Idrar yollarinda iltihap mi var
alfabloker10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen alfabloker10 »

Benim prostat sivisinda en son 7 lokosit cikti.
3 kere kultur verdim hicbirinde bakteri uremedi.
Bir sure sonra yedigim gidalarin, iceceklerin semptomlarimi ciddi sekilde etkiledigini farkettim. (Sik idrar, gaz hissi)
Sonra Nevergiveup isimli arkadasin yazisini okudum.
http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?t=161
Candida diyetinden bahsetmis. Burda soyledigi yasakli gidalari cikarmak zor tabi. Ama kisabildigimiz kadariyla (sekerli, unlu yiyecekler, asitli/kafeinli icecekler) ile semptomlari baskilayabilecegini dusunuyorum. Bence bir kismini denemeye deger. Umarim en kisa zamanda iyilesirsin
prostatit55

monurolu bence mesaneyi temizlemek amacı ile verdi sanırım bir tedbir olarak ama bu hastalığın başında bence ağır stresli bir dönemden geçenlerin başına geliyor gibi yani bu hastalıkta psikoloji çok önemli .
güncel semtomlarım : sanki penisimin içinde hem idrar kalıyormuş hissi ama kesinlikle akıntım yok kontrol ediyorum dönem dönem makat bölgesinde dolgunluk hissi ve ağrı bu prostat masajından sonra daha yoğun şekilde olmaya başladı sanırım prostat biraz tahris oluyor ama zamanla geçer diye düşünüyorum bunun yanı sıra bir kabız bir ishal oluyorum yani düzensizlik var bence bu hastalığın çok ciddi bağırsaklara etkisi var kasıklarda sancı vs dönem dönem bunlar artıyor azalıyor
Uzunyol2

Mesaj gönderen Uzunyol2 »

Stres ve uxun süre oturmsktan uxak dur
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Benim ilk başdaki semptomlarım ama şuna katılıyorum bu hastalık piskoloji bozukken yakalıyor
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
toprak12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen toprak12 »

huseyin252 yazdı:Benim ilk başdaki semptomlarım ama şuna katılıyorum bu hastalık piskoloji bozukken yakalıyor
Buna bende %100 eminim çünkü araştırdığım birçok kişi bu hastalığı yakalamadan önce psikolojik sorunlar yaşayan kişilerdi buna bende dahil... nasıl ki düşünerek penisi erekte ediyorsak yine beyin orayı psikolojik bir sorunda etkiliyor.
nolucam

Mesaj gönderen nolucam »

Kesinlikle doğru bende psikolojim yerlerdeyken yakalandım.
En büyük dertler kendi uydurduğumuz çarelerden gelir.
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

Bende ağır depresyon geçiriyordum...
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

benim psikoloji çok sağlamdı. teori çöp:)
prostatit55

hastalığın daha neden kaynaklandığı net tedavisi bile belli değil zaten bunu dr lar da kabul ediyor her hasta aynı tedaviye cevap vermiyor ama oranlama yaparsak büyük oranla psikolijik yıkımdan sonra bu çıkıyor yani büyük çoğunluğu teori çöp değil ben burdaki hastaların çoğunun hastalık hastası titiz insanlar olduğu düşünüyorum bende dahil vurdun duymaz bir adam kesinlikle bu hastalıkla uğraşmaz ve kafaya takmaz bir şekilde kurtulacağımızı düşünüyorum umutsuz olmanın hiçbirşeye faydası yok herkese acil şifalar tedavimin her aşamısını söz verdiğim gibi sizinle paylaşacağım
cemcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen cemcak »

Benim psikoloji hastalıktan sonra bozuldu, öncesinde hiç bir sorun yoktu
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Beni geceden sabaha klima carpti saatlerce. Sonra bobreklerde agriyla birlikte idrarda hafif yanma vardi. 1 ay sonra prostatit şikayetleri basladi. Bu 1 ay icinde cok agir sıkıntı ve stres hali yasadim fakat oncesinde sikayetler başlamıştı.
gs1905

Mesaj gönderen gs1905 »

Hocam geçmiş olsun. Süreçlerini takip edeceğim, inşallah şifa bulursun.

Psikoloji ile ilgili yazılanları okuyunca yazmak istedim. Sadece bu hastalık değil, her hastalık için psikoloji önemli. Sinir,stres, moral bozukluğu her hastalığın en büyük nedenlerinden biri. Bu nedenle hiç can sıkmamak gerekiyor. Benim şu anda ölümüne canım yansa da,en azından hastalığın ne olduğunu bulduğum için kafam daha rahat. Bi şekilde bundan kurtulacağım, buna inanıyorum. Olumsuz baktıkça hayat yaşanmaz hala gelip, hastalık daha da artabiliyor.
alfabloker10
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen alfabloker10 »

gs1905 yazdı:Hocam geçmiş olsun. Süreçlerini takip edeceğim, inşallah şifa bulursun.

Psikoloji ile ilgili yazılanları okuyunca yazmak istedim. Sadece bu hastalık değil, her hastalık için psikoloji önemli. Sinir,stres, moral bozukluğu her hastalığın en büyük nedenlerinden biri. Bu nedenle hiç can sıkmamak gerekiyor. Benim şu anda ölümüne canım yansa da,en azından hastalığın ne olduğunu bulduğum için kafam daha rahat. Bi şekilde bundan kurtulacağım, buna inanıyorum. Olumsuz baktıkça hayat yaşanmaz hala gelip, hastalık daha da artabiliyor.
+1
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

gs1905 yazdı:Hocam geçmiş olsun. Süreçlerini takip edeceğim, inşallah şifa bulursun.

selam gs1905
bu konuda engüzel açıklamayı siz yapmışsınız her hastalığın başı sinir ve stres dediğniz gibi bende nu hastalığa depresyon tedavisi görürken yakalmdım
bilgi amaçlı yazdım çok dikkate almayın
HERKES İYLEŞECEK HİÇ KUŞKUNUZ OLMASIN ZAMAN+SABIR+TEDAVİ+
mebay

Mesaj gönderen mebay »

Herkese iyi gunler bende muhsin balabanla tedaviye basladim alaninda iyi doktor ama bazi konularda tutarsızlığını hissettim acikcasi ilk muyaneye gittigimde baya bir konusmanin ardindan masaj sonrasi prostat sıvısı gelmedi ve bana dedigi prostatin sert ve yumusatmamiz lazim kanallari acmamis gerekiyor dedi neyse saolsun prostat masajlarini yapti bir kez cok az miktarda prostat sivisi geldiginde 10 lokosit cikti ve igne ve antibiyotik tedavisine basladik takviyelerin yaninda en son muyaneye gittigimde (tabi bu sure zarfindaki masajlarda hic bir sivi cikmadi) prostatin yumusamis dedi ama sivi cikmadi hoca durumun iyi lokosite bakmamiza gerek olmadigini kullandigin antibiyotiklerin yeterli oldugunu zamana birakmam gerektigini soledi ama benim aklimdaki celiski ilk basta prostat kanallarini acmamis gerekitor ki sivi ciksin derken sonradan cikmamasi ve lokositin kac oldugunu bilmeden tedaviyi yeterli gormesiydi sadece doktoru kotulemek icin solemiyorum cidden ilgili bir hoca ama benim aklimda soru isareti birakti acikcasi ve 2 ay sonra kontrole gel dedi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Prostattan sivi cikarmak her drun yapabildigi bir sey degil maalesef.
prostamood

Mesaj gönderen prostamood »

kadir yazdı:Prostattan sivi cikarmak her drun yapabildigi bir sey degil maalesef.
Kesinlikle. Ben Hüseyin ve Muhsin hocaya gittiğimde sıvı gelmedi. Zafer hocada sıvıyı almıştı. Kadir abi bu prostat kanallarının tıkalı olmasından kaynaklanıyor diye biliyoruz. Bunun için yapabileceğimiz birşey var mıdır abi?
nitro26

Mesaj gönderen nitro26 »

benden sıvı cok zor cıkıyor zafer hoca da zor çıkarıryordu.huseyin hocaya söyledım hocam benden sıvı zor cıkıyor dedım oda bayılana kadar devam ederım dedı masaja ve tabıkı sıvı cıktı :D
prostatit55

mebay yazdı:Herkese iyi gunler bende muhsin balabanla tedaviye basladim alaninda iyi doktor ama bazi konularda tutarsızlığını hissettim acikcasi ilk muyaneye gittigimde baya bir konusmanin ardindan masaj sonrasi prostat sıvısı gelmedi ve bana dedigi prostatin sert ve yumusatmamiz lazim kanallari acmamis gerekiyor dedi neyse saolsun prostat masajlarini yapti bir kez cok az miktarda prostat sivisi geldiginde 10 lokosit cikti ve igne ve antibiyotik tedavisine basladik takviyelerin yaninda en son muyaneye gittigimde (tabi bu sure zarfindaki masajlarda hic bir sivi cikmadi) prostatin yumusamis dedi ama sivi cikmadi hoca durumun iyi lokosite bakmamiza gerek olmadigini kullandigin antibiyotiklerin yeterli oldugunu zamana birakmam gerektigini soledi ama benim aklimdaki celiski ilk basta prostat kanallarini acmamis gerekitor ki sivi ciksin derken sonradan cikmamasi ve lokositin kac oldugunu bilmeden tedaviyi yeterli gormesiydi sadece doktoru kotulemek icin solemiyorum cidden ilgili bir hoca ama benim aklimda soru isareti birakti acikcasi ve 2 ay sonra kontrole gel dedi
Benimde senin gibi düşündüm tutarsızlık bakımından ama bence adam iyi niyetli tek sorun çok hastası var ve aklında kalmıyor bence hasta yoğun olan dr ların hepsinde var ama sen ısrarla tekrar tekrar hatırlat söylediklerini en azından ilgili bir dr ve hastalığı biliyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

prostamood yazdı:
kadir yazdı:Prostattan sivi cikarmak her drun yapabildigi bir sey degil maalesef.
Kesinlikle. Ben Hüseyin ve Muhsin hocaya gittiğimde sıvı gelmedi. Zafer hocada sıvıyı almıştı. Kadir abi bu prostat kanallarının tıkalı olmasından kaynaklanıyor diye biliyoruz. Bunun için yapabileceğimiz birşey var mıdır abi?
Bunun icin yapicak bisey yok. Masturbasyondan sonra giderseniz zor cikar. 3-4 gun perhiz yaparsaniz daha kolay cikar.
mebay

Mesaj gönderen mebay »

kadir yazdı:
prostamood yazdı:
Bunun icin yapicak bisey yok. Masturbasyondan sonra giderseniz zor cikar. 3-4 gun perhiz yaparsaniz daha kolay cikar.

Malesef ki 2 haftalik perhizle bile bir sivi çıkmadı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mebay yazdı:
kadir yazdı:
prostamood yazdı:

Malesef ki 2 haftalik perhizle bile bir sivi çıkmadı
Sıviyi almak her drun yapacagi birsey degil.