Antibiyotik kullanımı

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Antibiyotik kullanımı

Mesaj gönderen Icedive26 »

Arkadaşlar 4 yıldır hastayım. Ara ara biraz daha iyi olduğum dönemler oldu. Kullana kullana antibiyotiklere karşı değişik reaksiyonlar göstermeye başladım. Eskisi gibi uzun süreli antibiyotik kullanamıyorum. Daha önce her çeşidini sıkıntısız bir şekilde kullanıyordum cipro gibi yan etkisi daha çok ve tehlikeli olanlar dahil.
Şimdi ise çoğu antibiyotik ve ağrı kesici dokunuyor. Kalp atım hızım artıyor ,dengem bozuluyor, midem bozuluyor vb. Galiba doğal yöntemlere dönmek mecburiyetinde kalıcam. Yanlış anlaşılmasın kullanmak iyi olmak istiyorum ama sanırım abana daha çok zarar veriyorlar.
En son prostat sıvısında 4-5 lokosit vardı. Daha önce 1-2 çıkmıştı. Sadece flora bakterisi ve gram pozitif kok görülüyor. Aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı? Onlar nasıl bir yol izliyorlar?
Hepinize teşekkür ederim.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Antibiyotik kullanımı

Mesaj gönderen kader48 »

Icedive26 yazdı:Arkadaşlar 4 yıldır hastayım. Ara ara biraz daha iyi olduğum dönemler oldu. Kullana kullana antibiyotiklere karşı değişik reaksiyonlar göstermeye başladım. Eskisi gibi uzun süreli antibiyotik kullanamıyorum. Daha önce her çeşidini sıkıntısız bir şekilde kullanıyordum cipro gibi yan etkisi daha çok ve tehlikeli olanlar dahil.
Şimdi ise çoğu antibiyotik ve ağrı kesici dokunuyor. Kalp atım hızım artıyor ,dengem bozuluyor, midem bozuluyor vb. Galiba doğal yöntemlere dönmek mecburiyetinde kalıcam. Yanlış anlaşılmasın kullanmak iyi olmak istiyorum ama sanırım abana daha çok zarar veriyorlar.
En son prostat sıvısında 4-5 lokosit vardı. Daha önce 1-2 çıkmıştı. Sadece flora bakterisi ve gram pozitif kok görülüyor. Aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı? Onlar nasıl bir yol izliyorlar?
Düzen laba numune gönder. Bütün tahlillerini yaparlar.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Icedive26 yazdı:Arkadaşlar 4 yıldır hastayım. Ara ara biraz daha iyi olduğum dönemler oldu. Kullana kullana antibiyotiklere karşı değişik reaksiyonlar göstermeye başladım. Eskisi gibi uzun süreli antibiyotik kullanamıyorum. Daha önce her çeşidini sıkıntısız bir şekilde kullanıyordum cipro gibi yan etkisi daha çok ve tehlikeli olanlar dahil.
bu zaman zarfında lokositte artış oldu mu? yoksa hep stabil mi? 4-5 ise antb kullanman gerekebilir ama sen artık kültür/antibiyograma yoğunlaşmalısın
Icedive26

Mesaj gönderen Icedive26 »

Mrshadow yazdı:
bu zaman zarfında lokositte artış oldu mu? yoksa hep stabil mi? 4-5 ise antb kullanman gerekebilir ama sen artık kültür/antibiyograma yoğunlaşmalısın
1-2 idi 4-5 oldu. kültürlerden birşey çıkmıyor. düzene de verdim acıbademde de yaptırdım. sperm prostat sıvısı idrar, pcr ne istersen hepsi var.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
alfabloker10

Mesaj gönderen alfabloker10 »

Gecmis olsun kardesim.
Benzer durum bende de var.
Prostat sivisinda lokositim basta 1 idi. 50 gun bactrim kulandim. Semptomlarimi hafifletti. Ama lokosit 2-3 cikti bu sefer. Ilaci biraktiktan 1 hafta sonra hafif agri, makatta dolgunluk hissi geri geldi. Acibademde 3. Kere lokosit olcturdum. Bu sefer 7-8 cikti. Simdilik agri kesici, sicak suya oturma seklinde devam ediyorum. Antibiyotik kullanmiyorum.
3 kere acibademde, 1 kere duzende prostat sivisi kulturu verdim. Hicbirinde ureme olmadi. Bakteri yoksa bu iltihap nerden kaynaklaniyor cozemedim...
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

alfabloker10 yazdı:Gecmis olsun kardesim.
Prostat sivisinda lokositim basta 1 idi. 50 gun bactrim kulandim. Semptomlarimi hafifletti. Ama lokosit 2-3 cikti bu sefer. Ilaci biraktiktan 1 hafta sonra hafif agri, makatta dolgunluk hissi geri geldi. Acibademde 3. Kere lokosit olcturdum. Bu sefer 7-8 cikti. Simdilik agri kesici, sicak suya oturma seklinde devam ediyorum. Antibiyotik kullanmiyorum.
3 kere acibademde, 1 kere duzende prostat sivisi kulturu verdim. Hicbirinde ureme olmadi. Bakteri yoksa bu iltihap nerden kaynaklaniyor cozemedim...
Eğer düzende üreme olmadıysa gerçekten yoktur. Çünki düzen maşallah bakterileri havada yakalıyor sanki. Anlamadım gitti.
alfabloker10

Mesaj gönderen alfabloker10 »

modjo yazdı:
kader48 yazdı:
alfabloker10 yazdı:Gecmis olsun kardesim.
Eğer düzende üreme olmadıysa gerçekten yoktur. Çünki düzen maşallah bakterileri havada yakalıyor sanki. Anlamadım gitti.

kültür yaptırmadan önce en az 20 gün antibiyotik kullanılmamalı pcr icinse 10 gün uygun zaman. buna dikkat efilmeli ben şahsen defalarca denedim en son tedavimde teikoplanin aldım sonrasinda 65. günde 3. kültürümde tekrar üredi. araya zaman koyarak tekrar denenirse düzen patojeni buluyor. kulturude bence başarılı. aynı zamanda farklı kanlarda lökosit saydırmış biri olarak düzenin lökosit sayımıyla eslestigini söyleyebilirim. ama klamidya uroplazma mycoplazma gibi bakterileri çok başarılı sayilmaz. ben pcr yaptırmadım ama gelişim pcr da daha başarılı gibi. yinede onlarda 10 gün altında çok zor patojen tespiti yapıyorlar.
3. kültürümü düzene de vermiştim. Antibiyotiği bıraktıktan 1.5 ay sonra. Ona rağmen bulamadılar düzende. Tekrar vermek gerekebiliyor demek.