Boşalma sonrası idrar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Boşalma sonrası idrar

Mesaj gönderen Zuspat »

Bir yerde boşalma sonrası idrar yapmaya zorlamak prostatit yapabilir diyordu bir tane Prof.. Boşalma yeni olduğu için meni kanalları hala açık olduğundan aniden zorlayarak yapmak idrarir bir kısmının prostata ulaşabileceğini ve tahriş edeceğini söylüyordu.. Benim de ilişkiden sonra temizlenme yapsın diye idrar yaptım biraz da zorladım açıkcası zaman geçmesin diye aceba diyorum bu mu yaptı mikrop bulaşmadı da...
Sabir

Re: Boşalma sonrası idrar

Mesaj gönderen Sabir »

Zuspat yazdı:Bir yerde boşalma sonrası idrar yapmaya zorlamak prostatit yapabilir diyordu bir tane Prof.. Boşalma yeni olduğu için meni kanalları hala açık olduğundan aniden zorlayarak yapmak idrarir bir kısmının prostata ulaşabileceğini ve tahriş edeceğini söylüyordu.. Benim de ilişkiden sonra temizlenme yapsın diye idrar yaptım biraz da zorladım açıkcası zaman geçmesin diye aceba diyorum bu mu yaptı mikrop bulaşmadı da...
Ayni şeyi bende yaptim sanirim sebebide bu olabilir..ozelikle idrar yapmak istedim mikrop varsa gitsin diye
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

bosaldiktan sonra idrar yapmak iyidir diye bir urolog hekimden tavsiye almistim. idrar, bosalmadan sonra penis ve prostatin icinde kalan meni kalintilarini temizlermis!

tabi bosaldiktan, penis indikten 3-5 dakika sonra idrar yapilmalidir bence! siz daha penis sert iken mi idrar yapmaya calistiniz?
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

selmet yazdı:bosaldiktan sonra idrar yapmak iyidir diye bir urolog hekimden tavsiye almistim. idrar, bosalmadan sonra penis ve prostatin icinde kalan meni kalintilarini temizlermis!

tabi bosaldiktan, penis indikten 3-5 dakika sonra idrar yapilmalidir bence! siz daha penis sert iken mi idrar yapmaya calistiniz?
Ben 20 dakika sonra yaptim..belkide gec kaldim bilemiyorum..zaten.cokta bilmek istemiyorum bu saatten sonra
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Yok indi ama 2 dk sonra yapmaya çalıştık sanırım o zaman yaptik sanırım zaten bunu okudum beynimden vurulmuş a döndüm
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Genelde doktorlar, boşaldıktan sonra idrar yapmayı önerir ve sağlıklı bulur. Ama bu herkes için geçerli olmayabilir tabi ki, Bizim durumlar hassas, hepimiz kendi vücudumuzu dinleyip ona göre hareket etmeliyiz bence.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Bu benim de cok kafamı cok kurcaliyor beyler. Şöyle bi durumum var benim de;

-Korunmasız bir cinsel ilişkiye girdim.
-Yaklaşık bir ay sonra mastürbasyon sonrası idrara çıktım. Penis borusunda hala sperm parçaları olduğu için idrarı zorlukla yaptım. İlk belirtiyi de o anda aldım. Testise ağrı saplandı.

Hangisinden dolayı bulastim bu illete diye hep merak icinde oldum. İkinci secenek de kendi arasında ikiye ayrılıyor aslında;

-İdrar geri kactigi icin mi yakalandim?
-Kendimi zorladigim icin herhangi bir sinir sıkışması ya da damar hasarı mı meydana geldi..?

1 yıldır aklımda bu sorular.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

NeverGiveUp yazdı:Bu benim de cok kafamı cok kurcaliyor beyler. Şöyle bi durumum var benim de;

-Yaklaşık bir ay sonra mastürbasyon sonrası idrara çıktım. Penis borusunda hala sperm parçaları olduğu için idrarı zorlukla yaptım. İlk belirtiyi de o anda aldım. Testise ağrı saplandı.

Hangisinden dolayı bulastim bu illete diye hep merak icinde oldum. İkinci secenek de kendi arasında ikiye ayrılıyor aslında;

-Kendimi zorladigim icin herhangi bir sinir sıkışması ya da damar hasarı mı meydana geldi..?

İlişki olmasaydı sorunun cevabını belli olurdu aslında ama bizim durumumuz da bunun cevabını sadece Allah verecek sanırım
Galip

Mesaj gönderen Galip »

NeverGiveUp yazdı:Bu benim de cok kafamı cok kurcaliyor beyler. Şöyle bi durumum var benim de;

Never,bence ikiside değil tahminim korunmasız ilişkiden kaptın ve ogün boşalmadan sonra bu lanet mikrop 1 ay sonrasında canavar testislerde ağrı ile kendini ortaya çıkardı

Senin bu yaşamış olduğun zorlanma yada idrarın geri kaçması ile prostatit olasılığı çok zayıf ihtimal,öyle olsaydı yani bukadar basit olsaydı çok fazla prostatit hastası olurdu bu formda 250-300 üye değil 10 binler olurdu.

mast yada ilişki boşalma esnasında penisi damarları sıkarak spermin çıkmasını engellemek prostatit sebep olduğu unutulmamalıdır
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

dediğiniz şeyi nerdeyse bütün erkekler yapıyor.prostatitin onunla alakası yoktur..bazı doktorların bu yönde yorum belirtmesinin nedeni; kendilerine gelen hastaların, hastalıkları ile ilgili hikayelerini anlatırken şüpheli cinsel ilişki kısmını utandıklarından anlatmadıkları içindir..geneli böyle yapıyordur..
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

ABittersweetLi yazdı:dediğiniz şeyi nerdeyse bütün erkekler yapıyor.prostatitin onunla alakası yoktur..bazı doktorların bu yönde yorum belirtmesinin nedeni; kendilerine gelen hastaların, hastalıkları ile ilgili hikayelerini anlatırken şüpheli cinsel ilişki kısmını utandıklarından anlatmadıkları içindir..geneli böyle yapıyordur..
Haklı olabilirsin zaten zamanında utanılacak duruma düşmeden yapmamak yada yaptıktan sonra da utanmadan anlatmak ama utandığım için 2 hafta doktor a gitmedim...
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

ABittersweetLi yazdı:dediğiniz şeyi nerdeyse bütün erkekler yapıyor.prostatitin onunla alakası yoktur..bazı doktorların bu yönde yorum belirtmesinin nedeni; kendilerine gelen hastaların, hastalıkları ile ilgili hikayelerini anlatırken şüpheli cinsel ilişki kısmını utandıklarından anlatmadıkları içindir..geneli böyle yapıyordur..
Çok doğru, pek çok hasta utandığı için cinsel ilişkilerini anlatmıyor, pek çoğu doktora bile gitmiyor, bazısı da hiç kafaya bile takmadan böyle yaşıyor.ç Bu da aslında forumda neden bu kadarız? sorusunun cevabı. Bir de tabi bu hastalığa sahip olup forumlara girip işin peşine düşecek bilinçte bilinçteki hastaların azlığı.
Öte yandan tespitlerinizden birini ben de yaşamaıştım, bir dönem erken boşalma sorunum vardı ve boşalmayı önlemek için internetten gördüğüm bir tekniği uyguluyordum, penisin başının başladığı yerde parmaklarımla baskı yaparak spermi durdurup geri kaçırıyordum ilişkim daha uzun sürsün diye. Ne büyük bir hata yaptığımı şimdi anlıyorum.