NUROFEN Cold ve prostat

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

NUROFEN Cold ve prostat

Mesaj gönderen huysuzdahi »

Herkese geçmiş olsun bir deneyimi mi sizlerle paylaşmak istedim

Yaklaşık 10 gün önce ofiste bir kırgınlık hissettim arkadaşın biri bir tablet nurofen verdi ilaçı 3 gün sabah akşam attım bu arada farkettimki az olan prostat şikayetlerim sıfıra indi sanki bende prostat diye bir organ yoktu fakat ilaçla birlikte göz nezlesi oldum burnum tıkandı sürekli hapşırıyordum doktora gittim alerji ilaçları verdi Nurofen içmeyi bıraktım bir kaç güne normale döndüm.Fakat aklımda nurofen kalmıştı gerçekten benim prostat şikayetlerime çok iyi gelmişti.Nurofeni bırakıp bir iki gün sonra tekrar prostatit şikayetlerim nüksetti.Etkisini test etmek sağlamasını yapmak için tekrar bir akşam yatmadanNurofen aldım gece hapşırık ve burun yanması ile uyandım ama o günün sabahıda prostat namına hiç şikayetim yoktu.Fakat Anladım ki o ilaç bende alerji yapıyordu tekrar kullanmayı kestim.Nurofen Coldun bende etkisini tam olarak deneyemedim fakat iyi geldiğini hissettim denemek isteyen arkadaşlar denesin sizdeki sonuçlarını bende merak ediyorum
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: NUROFEN Cold ve prostat

Mesaj gönderen bb544 »

İltihap giderici özelligi oldugu için iyi gekmiştir
Allah büyük :roll:
huysuzdahi

Olabilir benim için hastalığa çare bi ilaç gibiydi
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Anti enflamatuar ilac iyidir. Lakin karacigeri yorar.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

Advil ile ayni etken madde.
huysuzdahi

İltihap yok bende hafif Ağrı huzursuzluk sızı gibi bir şey benim şikayetim onada iyi geldi
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

nurofen cold nezle iken bende bi ise yaramadı.

ama zafer hocaya gecen gittiğimde buscopan verdi, o işe yardı mesela.
nugo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen nugo »

Nurofen de etken madde IBUFREN dir. PArasatamolden daha etkili olup daha alerjiye yakındır.

Bir güzel kasları gevşetir. ACAYİP te uyutur

Gelelim İltihap gidermesine . İçinde böyle bir etken madde yoktur.
Riskli bir ilaç gurubudur.
Mrshadow

antibiyotikte anti enflamatuar'dır ama yazılmaz. daha çok ağrı kesicidir bu etken madde ama grip olmadan önce alırsanız burun mukozasını kurutup bakteri/virüs üremesine de manii olur

neyse ne olduğu çok önemli değil de, parasetamol veya bu ibufen etken maddeli ilaçlar karaciğeri çok yorar. ben olsam çok çok zorda kalmadıkça almazdım.
huysuzdahi

İlacın karaciğerle ilişkisini pek bilmiyordum ki gençliğimde sivilce için tükettiğim onlarca kutu tetra500 ve son 7-8 yıldır tükettiğim antidepresanlar ve antibiyotikleri düşünürsem benim karaciğerim kimbilir ne haldedir ama ağrı kesici pek kullanmam. Fakat bunu öğrendiğim iyi oldu başka ilaç grupları ile ilgili bilginiz varmı zorda kalmadıkça kullanmayalım mrshadow
Mrshadow

Abi karaciger enzimlerini kontrol ettir.

ALT VE AST degerlerinden kolayca bir hasar varsa tespit edilir. İlaclarin tumu bobrek ve karacigerden suzulerek atilir. Ozellikle bobrek yenilenmeyen bir organ cok kullanmamaya calismak lazim. Yogun antibiyotik kullanirken de baktirmakta fayda var. Bu hemen olmaz korkmaniza gerek yok bu arada. Yalniz onunuze gelen her turlu supplement veya takviye ediciyi kullanmayin
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Zaten ibuprofen prostatit tedavisinde kullanilan bir ilac. Ozellikle patojen bulunmayanlar icin tedavinin bir parcasi ben bir ara naproksen sodyumu denedim o da propiyonik asit turevi etki suresi daha uzun zaten 550 mg forte alirsaniz prostatit oldugunuzu nerdeyse gun boyu unutuyorsunuz ancak bu ilaclari uzun sure yuksek doz kullanmak ulseri tetikledigi gibi kalp rahatsizliklarinida tetikleyebiliyor. Ozellikle kani sulandiran ilaclarla ve nisai lerle dikkatli kullanalim.
kestane
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kestane »

huysuzdahi yazdı:Herkese geçmiş olsun bir deneyimi mi sizlerle paylaşmak istedim

Yaklaşık 10 gün önce ofiste bir kırgınlık hissettim arkadaşın biri bir tablet nurofen verdi ilaçı 3 gün sabah akşam attım bu arada farkettimki az olan prostat şikayetlerim sıfıra indi sanki bende prostat diye bir organ yoktu fakat ilaçla birlikte göz nezlesi oldum burnum tıkandı sürekli hapşırıyordum doktora gittim alerji ilaçları verdi Nurofen içmeyi bıraktım bir kaç güne normale döndüm.Fakat aklımda nurofen kalmıştı gerçekten benim prostat şikayetlerime çok iyi gelmişti.Nurofeni bırakıp bir iki gün sonra tekrar prostatit şikayetlerim nüksetti.Etkisini test etmek sağlamasını yapmak için tekrar bir akşam yatmadanNurofen aldım gece hapşırık ve burun yanması ile uyandım ama o günün sabahıda prostat namına hiç şikayetim yoktu.Fakat Anladım ki o ilaç bende alerji yapıyordu tekrar kullanmayı kestim.Nurofen Coldun bende etkisini tam olarak deneyemedim fakat iyi geldiğini hissettim denemek isteyen arkadaşlar denesin sizdeki sonuçlarını bende merak ediyorum
Burada yazilan tum hususlarin ve olumlu etkilerin aksine Nurofen, Theraflu gibi ilaclarin prospektusunde "prostat bezi buyumesi olan hastalarin doktor kontrolunde kullanmasi ya da kullanmamasi" gerektigi yazilir. Nedenini bilmiyorum fakat tam aksine sikayetleri artiriyor olmasi lazim. Sizdeki etkisini duyunca sasirdim. Yabanci kaynaklarda da olumsuz etkisi yaziyor.
huysuzdahi

osmankul yazdı:Zaten ibuprofen prostatit tedavisinde kullanilan bir ilac. Ozellikle patojen bulunmayanlar icin tedavinin bir parcasi ben bir ara naproksen sodyumu denedim o da propiyonik asit turevi etki suresi daha uzun zaten 550 mg forte alirsaniz prostatit oldugunuzu nerdeyse gun boyu unutuyorsunuz ancak bu ilaclari uzun sure yuksek doz kullanmak ulseri tetikledigi gibi kalp rahatsizliklarinida tetikleyebiliyor. Ozellikle kani sulandiran ilaclarla ve nisai lerle dikkatli kullanalim.
Aynen bende prostatit olduğumu unutmuştum sihirli değnek gibi bişey :)