Günde 2 tane 2 kutu kinolon antibiyotik 6 güne kurtarmak

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Neri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Günde 2 tane 2 kutu kinolon antibiyotik 6 güne kurtarmak

Mesaj gönderen Neri »

Kinolon antiboyotiği ile prostatit için 6 günlük tedavi normalmı ? Günde 2 tane içeceğim.Genellikle bu tür antibiyotikler günde 1defadan fazla içilmiyor ama
red

Re: Günde 2 tane 2 kutu kinolon antibiyotik 6 güne kurtarmak

Mesaj gönderen red »

bu, ilacın yarılanma ömrüne ve türüne göre değişir. mesela floxilevo 750 mg'ın 25 saat yarılanma süresi var bu nedenle günde 1 tane alınır. biteral 500 ise 13 saat civarı yarılanma ömrü vardır bu nedenle günde iki kere alınır. eğer biteral ve floxilevo birlikte kullanılırsa sabah akşam biteral, öğlen floxilevo alınmak suretiyle günde 3 antibiyotik de kullanılabilir. benim tedavim zaman zaman bu şekildeydi. fakat 6 günlük antibiyotik tedavisi prostatit için çok kısa bir süre. yetersiz kalabilir. yaklaşık 2,5 ay antibiyotik kullandım ancak enfeksiyon temizlendi.
Privatee

Mesaj gönderen Privatee »

red yazdı:bu, ilacın yarılanma ömrüne ve türüne göre değişir. mesela floxilevo 750 mg'ın 25 saat yarılanma süresi var bu nedenle günde 1 tane alınır. biteral 500 ise 13 saat civarı yarılanma ömrü vardır bu nedenle günde iki kere alınır. eğer biteral ve floxilevo birlikte kullanılırsa sabah akşam biteral, öğlen floxilevo alınmak suretiyle günde 3 antibiyotik de kullanılabilir. benim tedavim zaman zaman bu şekildeydi. fakat 6 günlük antibiyotik tedavisi prostatit için çok kısa bir süre. yetersiz kalabilir. yaklaşık 2,5 ay antibiyotik kullandım ancak enfeksiyon temizlendi.
Hocam sen tamamen kurtuldun mu bu illetden ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Neri yazdı:Kinolon antiboyotiği ile prostatit için 6 günlük tedavi normalmı ? Günde 2 tane içeceğim.Genellikle bu tür antibiyotikler günde 1defadan fazla içilmiyor ama
Kinolon gunde 1 alinir fakat kultur+antibiogram yaptirdinizmi? Kapsadigi patojenler yoksa bos yere kullanmayin.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Kinolon günde 1 ve sabah alınır akşam aldığında uyutmaz. Ya etkileri fazla
red

Mesaj gönderen red »

red yazdı:bu, ilacın yarılanma ömrüne ve türüne göre değişir. mesela floxilevo 750 mg'ın 25 saat yarılanma süresi var bu nedenle günde 1 tane alınır. biteral 500 ise 13 saat civarı yarılanma ömrü vardır bu nedenle günde iki kere alınır. eğer biteral ve floxilevo birlikte kullanılırsa sabah akşam biteral, öğlen floxilevo alınmak suretiyle günde 3 antibiyotik de kullanılabilir. benim tedavim zaman zaman bu şekildeydi. fakat 6 günlük antibiyotik tedavisi prostatit için çok kısa bir süre. yetersiz kalabilir. yaklaşık 2,5 ay antibiyotik kullandım ancak enfeksiyon temizlendi.
ufak tefek sıkıntılar dışında iyiyim. biraz zamana ihtiyaç var prostatın tamamen iyileşmesi için..
Neri

Mesaj gönderen Neri »

kadir yazdı:
Neri yazdı:Kinolon antiboyotiği ile prostatit için 6 günlük tedavi normalmı ? Günde 2 tane içeceğim.Genellikle bu tür antibiyotikler günde 1defadan fazla içilmiyor ama
Kinolon gunde 1 alinir fakat kultur+antibiogram yaptirdinizmi? Kapsadigi patojenler yoksa bos yere kullanmayin.
Kadir Abi ne kùltùr nede antibiyog yapıldı.Yalnız Ulturasonla teşhis konuldu.Sulsef 200ml iğne 6 gün 12 tane+kinolon grubu Primofloks 500mg günde 2 tane sabah akşam 12 saatdan bir Ve hergünde doktora gidiyorum doktor kırmızı renkli işık veriyor prostata
Neri

Mesaj gönderen Neri »

Neri yazdı:
kadir yazdı:
Kadir Abi ne kùltùr nede antibiyog yapıldı.Yalnız Ulturasonla teşhis konuldu.Sulsef 200ml iğne 6 gün 12 tane+kinolon grubu Primofloks 500mg günde 2 tane sabah akşam 12 saatdan bir Ve hergünde doktora gidiyorum doktor kırmızı renkli işık veriyor prostata
Türkiyede bence bu ilaç bu adda satılmıyor ama etken maddesi Levoflokasin dir
kazaktime
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kazaktime »

Sen hiç yaşına göre kinolonların yan etkisini biliyormusun? Öylesine kullanmakla prostattan başka organlarını yakarsın söyleyeyim. Yaşın az. Prostatı eskisi gibi yapa bilrisin. Ama yan etkileri kalıcıdır. Kullanmamanı öneririm. O doktora da gitme. Gir modern hospitaka. Orada prostat yaxmasından analiz ve antibiogramma yaptır. Sonra ona uygun ilaç al. Bilinçsizce kullanma sakın.
kazaktime
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kazaktime »

Sözlerim için özür dilerim. Bune ya. Seni gün içinde bu kadar masturbasyon yapmaya zorlayan ne? Senin 17 yaşın var. Bu ne akıl ne fikir. Benim 24 yaşım var. Ben senin gibi yapmıyorum. Evlenme yaşım geldi. Ama ben 10 günde bir yapıyorum. Sen durmuşsun sanki sperm donorusun. Her gün masturbasyon. Kendine meşğul olucak başka şey bul mesela okumak. Çalışmak. Burnunla kendini yakarsın. Bu forumdan da yararlı bilgiler al uzak dır. Yoksa psikolojin bozulur. Benden bu kadar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hergun masturbasyon yapmak normal degil. Psişik bir durum. Heleki kronik prostatitli bir hasta icin iyilesmeyi engelleyen en buyuk etkenlerden biridir.
Neri

Mesaj gönderen Neri »

kazaktime yazdı:Sözlerim için özür dilerim. Bune ya. Seni gün içinde bu kadar masturbasyon yapmaya zorlayan ne? Senin 17 yaşın var. Bu ne akıl ne fikir. Benim 24 yaşım var. Ben senin gibi yapmıyorum. Evlenme yaşım geldi. Ama ben 10 günde bir yapıyorum. Sen durmuşsun sanki sperm donorusun. Her gün masturbasyon. Kendine meşğul olucak başka şey bul mesela okumak. Çalışmak. Burnunla kendini yakarsın. Bu forumdan da yararlı bilgiler al uzak dır. Yoksa psikolojin bozulur. Benden bu kadar
Her gün masturbasyonu kim dedi ben hiç hergün yaptığım masturbasyon olmadı genellikle 2 güm ara ile yapardım iyi olduğum zamanlarda şimdi ise hiç yapıyorum diye bilirim
Neri

Mesaj gönderen Neri »

kazaktime yazdı:Sen hiç yaşına göre kinolonların yan etkisini biliyormusun? Öylesine kullanmakla prostattan başka organlarını yakarsın söyleyeyim. Yaşın az. Prostatı eskisi gibi yapa bilrisin. Ama yan etkileri kalıcıdır. Kullanmamanı öneririm. O doktora da gitme. Gir modern hospitaka. Orada prostat yaxmasından analiz ve antibiogramma yaptır. Sonra ona uygun ilaç al. Bilinçsizce kullanma sakın.
Azerbaycanı taniýormusun ?Modern hospitalda iyi doktor kimi onere bilersin ?Taniyirsansa Nergiz klinilasina Akif Mehreliyevin yanina gedirem.300 manat 10 gun kırmızı işık veriyor.Faydasını görmedim bakım ne olur.Kinolon bu hastalık için ama vacibdi.Modern hospitala getsemde yine kinolon yazacaqlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Neri yazdı:
kazaktime yazdı:Sen hiç yaşına göre kinolonların yan etkisini biliyormusun? Öylesine kullanmakla prostattan başka organlarını yakarsın söyleyeyim. Yaşın az. Prostatı eskisi gibi yapa bilrisin. Ama yan etkileri kalıcıdır. Kullanmamanı öneririm. O doktora da gitme. Gir modern hospitaka. Orada prostat yaxmasından analiz ve antibiogramma yaptır. Sonra ona uygun ilaç al. Bilinçsizce kullanma sakın.
Azerbaycanı taniýormusun ?Modern hospitalda iyi doktor kimi onere bilersin ?Taniyirsansa Nergiz klinilasina Akif Mehreliyevin yanina gedirem.300 manat 10 gun kırmızı işık veriyor.Faydasını görmedim bakım ne olur.Kinolon bu hastalık için ama vacibdi.Modern hospitala getsemde yine kinolon yazacaqlar
Kronik prostatitin cesitlerini daha once yazmistim yine yaziyorum.
1- Gonokokal prostatit ( Gonore kaynakli)
2- Mikotik prostatit ( Candida v.s kaynakli)
3-Tuberkuloz prostatit ( Mycobacterium tuberculosis kaynakli)
4-Protozoal prostatit ( Tricomonas, gardnerella vaginalis v.s kaynakli)
5-Paraziter prostatit ( Kurt, tenya gibi parazitlerin salgiladigi kimyasallar sebep olur)
6) Bakteriyel prostatit ( Herhangi bir bakteri cesidi, e.coli, enterococcus, pseudomanas aeruginosa v.s kaynakli.
7) Miks prostatit ( Yukaridaki patojenlerin bir kacininda bir arada oldugu patogenez.
Bu durum boyle iken, direkt hastaya kinolon pompalanmasi akıl ve izanla bagdasmaz.
umutcan

Mesaj gönderen umutcan »

kadir yazdı:
Zitromax tek seferde 2 dozmu alınıyor Kadir abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

umutcan yazdı:
kadir yazdı:
Klamidya ve gonore icin gunluk 1000 mg tekdoz alinacak.
umutcan

Mesaj gönderen umutcan »

kadir yazdı:
umutcan yazdı:
kadir yazdı: Kinolon gunde 1 alinir fakat kultur+antibiogram yaptirdinizmi? Kapsadigi patojenler yoksa bos yere kullanmayin.
1 mg hali mevcutmuydu 2 tane 500mg alsak aynı işlevi görür mü
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

umutcan yazdı:
kadir yazdı:
umutcan yazdı: Zitromax tek seferde 2 dozmu alınıyor Kadir abi
1 mg hali mevcutmuydu 2 tane 500mg alsak aynı işlevi görür mü
Evet görur...