Lökostik takibi yerine kültür takibi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Rumuz4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Lökostik takibi yerine kültür takibi

Mesaj gönderen Rumuz4848 »

Merhabalar Eski üyelerden mugla4848 im giris yapamadim yeniden acmak zorunda kaldım. Bu forumu adım gibi ezbere bilen çok mücadele etmiş tecrübeli bir arkadaşınızım 1 2 telkinde bulunmak isterim..

7 yıllık hastayim tam iyilesemedim sebebi gecen sene prostat sivi lokastige gore tedaviye basladim 1 hafta sonra idrarda yanma basladi 1 yildir devam ediyor üstunede prostataki 5 6 yillik.bakteri idrara gecti bugune kadar 100lerce ant ve igne kullandim size önerim ilk etapta zafer hocaya gitmeyin veya lokostige gore sallmasyon ilac yazana gitmeyin isini iyi yapan bir doktor huseyin hoca gibi en son bi arkasas.muhsin hocadan bahsetti herseye bakiyormuş.. her 100 hastaya misal marketci ali usta 4 haftalık flexileova recete etse 1 i kesin iyilesir zafer hocaya gidiceksen iesefe levoya duyarli olmalısın. Ben dahil çoğumuz direncli cikti kulturde ama bakteriyi baska yerde bulup zafer hocanin tedavisini oneririm elinizde duyarlilik testi olsun.. kadir agabininde patojeni.bulup gitti diye hatirliyorum.. amac daha kötü olmayin karar sizin suan idrarda yanma cekiyorum lokostige gore.kullandigimdan

Prostat sividan kultur takibine savunuyorum testin icinde lokostik miktari kalfike var mi her sey cikiyor 1 taşla 2 kus vurmus oluyorsunuz! Lokastik takibini unutun kultur arkadaslar testin icinde lokostik miktarinizda yaziyor bakteriyi bulursunuz hem yazık etmeyin kendinizi. Sevgiler
Rumuz4848

Re: Lökostik takibi yerine kültür takibi

E coli, stap. Spp. Ve stap. Aureus bunlar 4 yil once cikti suan idrara sicramis stap. Spp devam ediyor idrar kulturunde takibe basladik prostat sivisi normal seyirinde
İesefe direncli cikti ondan diyorum duyarlilik testi yapmadan zafer hocaya gitmeyin diye su an 10 sefazol igen vuruldum tablete basladim bitti igneler
Uzunyol2

Mesaj gönderen Uzunyol2 »

Rumuz4848 yazdı:Merhabalar Eski üyelerden mugla4848 im giris yapamadim yeniden acmak zorunda kaldım. Bu forumu adım gibi ezbere bilen çok mücadele etmiş tecrübeli bir arkadaşınızım 1 2 telkinde bulunmak isterim..

7 yıllık hastayim tam iyilesemedim sebebi gecen sene prostat sivi lokastige gore tedaviye basladim 1 hafta sonra idrarda yanma basladi 1 yildir devam ediyor üstunede prostataki 5 6 yillik.bakteri idrara gecti bugune kadar 100lerce ant ve igne kullandim size önerim ilk etapta zafer hocaya gitmeyin veya lokostige gore sallmasyon ilac yazana gitmeyin isini iyi yapan bir doktor huseyin hoca gibi en son bi arkasas.muhsin hocadan bahsetti herseye bakiyormuş.. her 100 hastaya misal marketci ali usta 4 haftalık flexileova recete etse 1 i kesin iyilesir zafer hocaya gidiceksen iesefe levoya duyarli olmalısın. Ben dahil çoğumuz direncli cikti kulturde ama bakteriyi baska yerde bulup zafer hocanin tedavisini oneririm elinizde duyarlilik testi olsun.. kadir agabininde patojeni.bulup gitti diye hatirliyorum.. amac daha kötü olmayin karar sizin suan idrarda yanma cekiyorum lokostige gore.kullandigimdan

Prostat sividan kultur takibine savunuyorum testin icinde lokostik miktari kalfike var mi her sey cikiyor 1 taşla 2 kus vurmus oluyorsunuz! Lokastik takibini unutun kultur arkadaslar testin icinde lokostik miktarinizda yaziyor bakteriyi bulursunuz hem yazık etmeyin kendinizi. Sevgiler
Evet kültür ve antibiyogram olmazsa ilaçlar çok işe yaramıyor çünkü bakteri direnç kazanmış oluyor.

Bende de bugun bakteri sonucu çıkacak Muhsin Hoca’db haber bekliyorum
Rumuz4848

Uzunyol2 yazdı:
Rumuz4848 yazdı:Merhabalar Eski üyelerden mugla4848 im giris yapamadim yeniden acmak zorunda kaldım. Bu forumu adım gibi ezbere bilen çok mücadele etmiş tecrübeli bir arkadaşınızım 1 2 telkinde bulunmak isterim..

Evet kültür ve antibiyogram olmazsa ilaçlar çok işe yaramıyor çünkü bakteri direnç kazanmış oluyor.

Bende de bugun bakteri sonucu çıkacak Muhsin Hoca’db haber bekliyorum
Ben cok cektim lokostige gore yanlis tedaviden sizler ayni hatayi yapmayın diye yazdim bu yaziyi evet muhsin hoca suan bulunmaz nimet süper
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Hem prostat sıvısı lökasit bakılmalı cam lama alınıp,
Hemde prostat sıvısından kültür pcr gibi tetkikler yapılmalı
Hepsinin önemi var
Not: çubukla alınan prostat sıvısı kültüre yatırıldığında kültür işlemi uzun sürdüğü için lökasit bakımından doğru sonuç vermez
Lökasit bakmak için mikroskobik inceleme hemen yapılmalı
Rumuz4848

Aynen imkan varsa pcr önemli şöylede birsey var lokostigin az oldugu sikayetin ve enfeksiyonun derinliligi hakkinda olumlu sonuc herzaman vermiyor kendimde örnek pr. Sivimda 5 6 lokostik oldugunda 2 bakteri uredi ve belden asami nerdeyse curumustu kan akiyodu kötu gunlerdi..
Rumuz4848

modjo yazdı:
Rumuz4848 yazdı:E coli, stap. Spp. Ve stap. Aureus bunlar 4 yil once cikti suan idrara sicramis stap. Spp devam ediyor idrar kulturunde takibe basladik prostat sivisi normal seyirinde
İesefe direncli cikti ondan diyorum duyarlilik testi yapmadan zafer hocaya gitmeyin diye su an 10 sefazol igen vuruldum tablete basladim bitti igneler
doktor zafere gitmek yada gitmemek herkesin kendi seçimi hocam ama saydığın bakterileri iesef ile yada flexli. ile öldürmek zaten mümkün değil. heleki staf auris diyorsun bu bakteri tam bir kabustur. ancak duyarlilarla bir miktar baskılarsın buda çok kısa süreli olur.
Stap aureus cikmadi birdaha o zaten spern kulturunde uremisti tuse ile almadilar bulas olabilir belki stapl spp devam ediyor o da cilt florasi bakterisi zafer hoca derken duyarlilik testi yapmayan doktor ilk tercih olmasin diyorum tecrubeyle yasadiklarimla daha kotu olunmasin dagilnasin bakteri diye
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Dostum burda aylarca duyarlı antibiyotiği invanzla alıp iyileşemeyen hasta oldu hep derim antibiyotiğe boğmayın vücudunuzu bağışıklık namına birşey bırakmıyor. Bırakın biraz vücut toparlasın kendini kendi savaşsın. Bir şans verin vücudunuza sadece antibiyotkten medet unmayın. Bağışıklığı arttıran vitamin takviyeler kullanın.
Rumuz4848

Kc34 foruma ilk uye oldugun akut doneminide bilirim sen sanlisin 6 aylik donemde iesefe ve levoya duyarli denk gelmen cok iyi denk geldi herkese denk gelmiyor malesef.. beninkisi cok komplike kalfike alanla cevrili ama eskiye gore iyi baski yontenlerini biliyoruz artik.
Dedigin gibi yaptigim arastirmada bana iyi gelen takviyeler var 1 ayda baskiliyor ama ben kokonu kazimak istiyorum mesaneme sicramis idrar kulturuyle takipdeyim prostat sivisi 1 2
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

dostlar,
sıkıntı şu;

mesela gelişim androfolor PCR sayfasında şu yazar " kültür, flora bakterilerini ayırtettiğinden yanıltıcı olabilmektedir" işte tam da sorunumuz bu
siz sanıyorsunuz ki vucudunuzun herhangi bir yerindeki stafilokoklar, streptokokları öldürebileceksiniz.
Yok öyle bir dünya, dünya inanılmaz bir denge içinde yaşamına devam ediyor.
Her zaman söylediğim gibi, 1,5 kilo ağırlığında bakteri var vücudunda, istersen invanz kullan, istersen daptomisin farketmez. çünkü onlar her yerde elinde ağzında, yediğin yoğurtta, sütte...

her sağlıklı insanda candida var ama bu öyle bir dengede ki, sindirimine yardımcı oluyor. miktarı artarsa enfeksiyon yapıyor.

özetle, prostatında lokosit yoksa, idrarında lokosit yoksa, orda zaten bir inflamasyon oluşup doku hasarına neden olmaz. bırak olacaksa da olsun orda.
öte yanda iesef dediğin çok geniş spektrumlu 5. kuşak bir ilaç, floxilevo dediğin en üst basamak tedaviler, yarın öbürgün Allah korusun daha ciddi bir enfeksiyon yaşarsan örneğin ciğerlerine ne kullanacaksın?

Yapmayın etmeyin, doğrudan tüm bakterileri öldürecem, onların aq diye topa girerseniz vücudunuzun dengesini bozarsınız.
Kültürde birçok flora bakterisi ürüyor buna antibiyogram yapılıyor. Aman bu diye kullanıyorsunuz. Enterekok dediğin şey zaten bokunda olan bişey.

İnflamasyon, ödem, doku hasarı oluşturacak bir çatışma/savaş yoksa boşver. zamanla düzeliyor.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

bakteriler bizim düşmanımız değil. lökosit yokken dahi bakteriler mevcut..
yeter ki organize olup çeteleşmesinler..
yeterli doz antibiyotik kullanımı, takviye ve egzersizlerle bağışıklık sistemini güçlendirme, prostat organının iyileşmesi için biraz zamana bırakma ve yormama, onun sevmediği şeyleri yapmama.. sonrasında 8 ay mı olur 12 ay mı olur bir toparlanma süresi..
bana göre tedavi yöntemi bu.. kültürde bakteri bulunması bu bakterinin iltihaba neden olduğunu göstermez, aynı şekilde kültürde bakteri bulunmaması hiç bakteri olmadığını da göstermez.. bu nedenle lökosit takibinin anlamlı olduğu kanaatindeyim..
Mrshadow

modjo yazdı:
Mrshadow yazdı:dostlar,
sıkıntı şu;

mesela gelişim androfolor PCR sayfasında şu yazar " kültür, flora bakterilerini ayırtettiğinden yanıltıcı olabilmektedir" işte tam da sorunumuz bu
siz sanıyorsunuz ki vucudunuzun herhangi bir yerindeki stafilokoklar, streptokokları öldürebileceksiniz.
Yok öyle bir dünya, dünya inanılmaz bir denge içinde yaşamına devam ediyor.
Her zaman söylediğim gibi, 1,5 kilo ağırlığında bakteri var vücudunda, istersen invanz kullan, istersen daptomisin farketmez. çünkü onlar her yerde elinde ağzında, yediğin yoğurtta, sütte...

her sağlıklı insanda candida var ama bu öyle bir dengede ki, sindirimine yardımcı oluyor. miktarı artarsa enfeksiyon yapıyor.

özetle, prostatında lokosit yoksa, idrarında lokosit yoksa, orda zaten bir inflamasyon oluşup doku hasarına neden olmaz. bırak olacaksa da olsun orda.
öte yanda iesef dediğin çok geniş spektrumlu 5. kuşak bir ilaç, floxilevo dediğin en üst basamak tedaviler, yarın öbürgün Allah korusun daha ciddi bir enfeksiyon yaşarsan örneğin ciğerlerine ne kullanacaksın?

Yapmayın etmeyin, doğrudan tüm bakterileri öldürecem, onların aq diye topa girerseniz vücudunuzun dengesini bozarsınız.
Kültürde birçok flora bakterisi ürüyor buna antibiyogram yapılıyor. Aman bu diye kullanıyorsunuz. Enterekok dediğin şey zaten bokunda olan bişey.

İnflamasyon, ödem, doku hasarı oluşturacak bir çatışma/savaş yoksa boşver. zamanla düzeliyor.
kardeş sen doğru söylüyosun bunlara katılıyorum ama normal bir insanın prostat sıvısında Entrecok fecalis, fecaium yada stap auris normal bir flora bskterisimi? yane onlar orda hep varmıydı biz zaten diğerlerini öldürmeye çalışmıyoruz prostat sivisindaki yada epididimlerdeki olsün yeter
hocam bursa'da bir sağlık kuruluşu 23 su numunesi inceliyor, bazılarında enterekok var.
bu yeterli sanırım ne demek istediğimi anlatmak için
Rumuz4848

[quote="red"]bakteriler bizim düşmanımız değil. lökosit yokken dahi bakteriler mevcut..
yeter ki organize olup çeteleşmesinler..
yeterli doz antibiyotik kullanımı, takviye ve egzersizlerle bağışıklık sistemini güçlendirme, prostat organının iyileşmesi için biraz zamana bırakma ve yormama, onun sevmediği şeyleri yapmama.. sonrasında 8 ay mı olur 12 ay mı olur bir toparlanma süresi..
bana göre tedavi yöntemi bu.. kültürde bakteri bulunması bu bakterinin iltihaba neden olduğunu göstermez, aynı şekilde kültürde bakteri bulunmaması hiç bakteri olmadığını da göstermez.. bu nedenle lökosit takibinin anlamlı olduğu kanaatindeyim..[/quotre
Red kardes insanlari yanlis yonlendiriyosun 3 ay önce bu hastaligi yakalanmissin burda akil veriyosun bizim emegimizle alay edemessin en eski uyelerendenim 7. Yilim birseyler ögrenecegine su olur budur tedavi boyledir dalga mi geciyorsun arkadaslar bir kullanicinin onerini almadan hastaliga ne zaman yakalnmis buna bakin foruma epeydir girmiyoruz herkez prof olmuş. Lokostik takibi yoktur kültur takibi vardir lokostikte.kulturde cikar butun kaynaklarda patojen bakilir nokta ben sertifikasyona direcliyim buna ragmen gidip zafer hocaya iesef mi vurulayim
Rumuz4848

modjo yazdı:
Mrshadow yazdı:
modjo yazdı:
kardeş sen doğru söylüyosun bunlara katılıyorum ama normal bir insanın prostat sıvısında Entrecok fecalis, fecaium yada stap auris normal bir flora bskterisimi? yane onlar orda hep varmıydı biz zaten diğerlerini öldürmeye çalışmıyoruz prostat sivisindaki yada epididimlerdeki olsün yeter
hocam bursa'da bir sağlık kuruluşu 23 su numunesi inceliyor, bazılarında enterekok var.
bu yeterli sanırım ne demek istediğimi anlatmak için
tamam dostum sana katılıyorum yine söylüyorum bak. lütfen şunu cevapla bir insanın prostat sıvısında Entrecok feacalis ve feacium yada stap auris, yada epirdermitis olması normal mi prostatın bir florası varmi şu bakteri prostat flora bakterisi diyebilirmisin. suyun içinde bir sürü bakteri vsr e colide var Entrekok var stap var bunlar cildimizde bsgirsaklarimizda gözde bogazda heryerde var. peki prostat sıvısında varmı
Marsadow kardes prostatta bunlar enfeksyon yapiyor tedavi edlimesse dagiliyor suan mesaneme gecti idrar yanmasi yapiyor.. stap aureus bakteri kalbine sicrayan biride yabanci ulkede hayatini kaybetmis haberde okumustum
Rumuz4848

modjo yazdı:auris endokardit yapar öldürmezsen o seni öldürür ölen de var.
Prostatta enfeksiyon yapar oldurmezde ama.bir hasta ameliyat sirasinda kapti sanirim yabanci haberde okudum prostatla ilgisi yok ama baska yerden kapmis kalbine gitmes vefat etmis prostatta enfeksiyon yapar en fazla
red

Mesaj gönderen red »

Rumuz lökostik değil kardeşim lökosit. 3 ay değil 7 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum senin neden iyileşemediğinş hemen anladım. Cehalet böyle bir şey çünkü.
Rumuz4848

red yazdı:Rumuz lökostik değil kardeşim lökosit. 3 ay değil 7 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum senin neden iyileşemediğinş hemen anladım. Cehalet böyle bir şey çünkü.
Len çakal sen yokken biz vardik sinir etme bildiklerimin binde birini.bilemezsinin acilandan beri foruma bilgi.paylasiyorum akutla bir degil bu hastalik git tedavini ol kroniklesiyor.hastaligin gitmedigim doktor yapmadigim test kalmadi kimsin len sen .. arkadaslar bu gibi yeni.hasta olup 2 antibiyotik kullanip burda ego tatmin eden hastalrin yorumlarini dikkate almayin lütfeb
Rumuz4848

Saygisiz herif 7 yildir emek veriyoruyoruz ego tatmin ediyor burda laf atiyor utanmadan
Mrshadow

modjo yazdı:yeni haber entrekok fecalis tedavisinden sonra şu anki kültürünmde staf epirdermitis üredi. çok mutluyum. ak boyle isin.
çok normal.çünkü epidermidis ciltte bile bulunan floramızın bir parçası, birini baskılardan diğerini çoğaltıyorsun.
bazıları bu arkadaş enfeksiyon yapmaz derken bazıları yapar diyor.
şimdi tıp dünyasının bile yanıt aradığı bir soruna burada biz çözüm bulamayız
red

Mesaj gönderen red »

Rumuz nickli üye terbiyesizleşme edebinle yaz. 7 yılda lökosit yazmayı öğrenememişsin iyileşmemişsin de neyin tavsiyesini veriyorsun. Ben iyiyim kendi yöntemimi anlatıyorum. Sen sadece saçmalıyorsun. Bana ithafen yazı yazma işine bak.. Bildiğin varsa onu yaz boş konuşma.
Mrshadow

Rumuz4848 yazdı:
red yazdı:Rumuz lökostik değil kardeşim lökosit. 3 ay değil 7 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum senin neden iyileşemediğinş hemen anladım. Cehalet böyle bir şey çünkü.
Len çakal sen yokken biz vardik sinir etme bildiklerimin binde birini.bilemezsinin acilandan beri foruma bilgi.paylasiyorum akutla bir degil bu hastalik git tedavini ol kroniklesiyor.hastaligin gitmedigim doktor yapmadigim test kalmadi kimsin len sen .. arkadaslar bu gibi yeni.hasta olup 2 antibiyotik kullanip burda ego tatmin eden hastalrin yorumlarini dikkate almayin lütfeb
red arkadaşım,
biraz agresif davranıyorsun. bu arkadaş mugla4848 idi. bilinen sevilen bildiğini paylaşan biri, saygısızlık yapman yakışık almadı bence.
öte yandan abi senin yaşın büyük herhalde, küçüklerini mazur gör. bilmediğim hatamız kabalığımız olabilir
Rumuz4848

red yazdı:Rumuz nickli üye terbiyesizleşme edebinle yaz. 7 yılda lökosit yazmayı öğrenememişsin iyileşmemişsin de neyin tavsiyesini veriyorsun. Ben iyiyim kendi yöntemimi anlatıyorum. Sen sadece saçmalıyorsun. Bana ithafen yazı yazma işine bak.. Bildiğin varsa onu yaz boş konuşma.
Adresini gonder evinin hemen
red

Mesaj gönderen red »

Kim kime hakaret ediyor. Benim hangi sözüm hakaret .. Adam bana çakal diyor, ego yapıyorsun diyor sizin sevdiğiniz arkadaş. Ben şuan iyiyim foruma katkım olur belki diye yazıyorum Ada'mın biri çıkıp bana saydırıyor. Sen de onu savunuyorsan bravo shadow..
red

Mesaj gönderen red »

Buyur burdan yak şimdi de adres istiyor :)
Rumuz4848

Cehaleti kim dedi ? Adamin biri mi acilandan beri.forum uyesiyim yuzlerce aktarim yaptim seni mi savunacaklar saygi duyman lazim yazdiklarimi.birsey ogren diye biz yaptigimiz yanlislari soyleyip siz yapmayin diye rekta tuse ile sividan kultur alin patojeni bulmadan yapmayin ben yaptim ilerledi demem mi rahatsiz etti