Zeytin Yaprağı Çayı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
daniel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Zeytin Yaprağı Çayı

Mesaj gönderen daniel33 »

Ben bu çayı 20 gündür içiyorum ve iyileşmeme yardımcı olduğunu düşünüyorum. Antibakteriyel, antiviral, antiinflamatuar ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylendiği için içmeye başlamıştım. Hatta Canan Karatay da aynı nedenlerle içilmesini tavsiye etmiş. 20 gündür günde 1 - 2 fincan içiyorum. Bitki çaylarının çoğu gibi bu da kesinlikle kaynatılmıyor, 5-6 yaprağa bir fincan kaynar su katılıp 5-6 dakika ağzı kapalı şekilde demleyip içiliyor.

Önemli: Ben 1,5 aydır antibiyotik kullanmıyorum, sadece prostattaki ödemi atması için doktorumun yazdığı Avodart isimli ilaca devam ediyorum. Dolayısıyla bu çay antibiyotiklerle etkileşiyor mu bilgim yok. Bir yandan e vitamini de aldığım için, doku onarımını sağlayıp ödemi küçülten daha çok e vitamini mi, avodart mı yoksa zeytin yaprağı çayı mı emin değilim.
Cenesuyu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Zeytin Yaprağı Çayı

Mesaj gönderen Cenesuyu »

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için ekinazya çayı da çok yararlı imiş... araştırın
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

daniel33 yazdı:Ben bu çayı 20 gündür içiyorum ve iyileşmeme yardımcı olduğunu düşünüyorum. Antibakteriyel, antiviral, antiinflamatuar ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylendiği için içmeye başlamıştım. Hatta Canan Karatay da aynı nedenlerle içilmesini tavsiye etmiş. 20 gündür günde 1 - 2 fincan içiyorum. Bitki çaylarının çoğu gibi bu da kesinlikle kaynatılmıyor, 5-6 yaprağa bir fincan kaynar su katılıp 5-6 dakika ağzı kapalı şekilde demleyip içiliyor.

Önemli: Ben 1,5 aydır antibiyotik kullanmıyorum, sadece prostattaki ödemi atması için doktorumun yazdığı Avodart isimli ilaca devam ediyorum. Dolayısıyla bu çay antibiyotiklerle etkileşiyor mu bilgim yok. Bir yandan e vitamini de aldığım için, doku onarımını sağlayıp ödemi küçülten daha çok e vitamini mi, avodart mı yoksa zeytin yaprağı çayı mı emin değilim.
Zeytin yaprağı çayının, bazı inatçı bakterilerin çoğalmasını engellediği tespit edilmiş. Bil hassa Staphyloccus be Enterecoccus türü bakterilerin çoğalmasını engellediği görülmüş. Yarar gördüyseniz devam edin.

Fakat şunu da söylemeden yapamayacağım, tanıdığım birisi, sürekli zeytin yaprağı çayı içerken böbreklerinin iflasından dolayı vefat etti. Arada vücudu dinlendirip, gerekli tahlillerden geçmenizi tavsiye ederim.

Geçmiş olsun...
daniel33

kader48 yazdı:
daniel33 yazdı:Ben bu çayı 20 gündür içiyorum ve iyileşmeme yardımcı olduğunu düşünüyorum. Antibakteriyel, antiviral, antiinflamatuar ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylendiği için içmeye başlamıştım. Hatta Canan Karatay da aynı nedenlerle içilmesini tavsiye etmiş. 20 gündür günde 1 - 2 fincan içiyorum. Bitki çaylarının çoğu gibi bu da kesinlikle kaynatılmıyor, 5-6 yaprağa bir fincan kaynar su katılıp 5-6 dakika ağzı kapalı şekilde demleyip içiliyor.

Zeytin yaprağı çayının, bazı inatçı bakterilerin çoğalmasını engellediği tespit edilmiş. Bil hassa Staphyloccus be Enterecoccus türü bakterilerin çoğalmasını engellediği görülmüş. Yarar gördüyseniz devam edin.

Fakat şunu da söylemeden yapamayacağım, tanıdığım birisi, sürekli zeytin yaprağı çayı içerken böbreklerinin iflasından dolayı vefat etti. Arada vücudu dinlendirip, gerekli tahlillerden geçmenizi tavsiye ederim.

Geçmiş olsun...
Hocam, bunu duyduktan sonra bir daha içmem imkansız. :) Direkt ilgisi olduğu kanısında değilim, yakininizin zaten böbrekleri ilgili problemleri vardı yüksek olasılıkla. Ancak ben artık içmem bu çayı. Zaten benzer etkiyi yeşil çay da yapıyor, yeşil çaya devam...
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

daniel33 yazdı:
kader48 yazdı:

Geçmiş olsun...
Hocam, bunu duyduktan sonra bir daha içmem imkansız. :) Direkt ilgisi olduğu kanısında değilim, yakininizin zaten böbrekleri ilgili problemleri vardı yüksek olasılıkla. Ancak ben artık içmem bu çayı. Zaten benzer etkiyi yeşil çay da yapıyor, yeşil çaya devam...

Hocam ben hiç içmeyin demedim. Sadece arada vücudu dinlendirin. Eğer bitki çaylarını çok içiyorsanız, dikkat edin demek istedim. Benim bahsettiğim komşumuz, yaşı vardı biraz. O aklına geldikçe sürekli içmiş. Tansiyona iyi geliyor diye, sürekli içmiş. Siz o kadar içmezsiniz zaten.

Geçmiş olsun.
daniel33

Geçmiş olsun...[/quote]

Hocam, bunu duyduktan sonra bir daha içmem imkansız. :) Direkt ilgisi olduğu kanısında değilim, yakininizin zaten böbrekleri ilgili problemleri vardı yüksek olasılıkla. Ancak ben artık içmem bu çayı. Zaten benzer etkiyi yeşil çay da yapıyor, yeşil çaya devam...[/quote]

Hocam ben hiç içmeyin demedim. Sadece arada vücudu dinlendirin. Eğer bitki çaylarını çok içiyorsanız, dikkat edin demek istedim. Benim bahsettiğim komşumuz, yaşı vardı biraz. O aklına geldikçe sürekli içmiş. Tansiyona iyi geliyor diye, sürekli içmiş. Siz o kadar içmezsiniz zaten.

Geçmiş olsun.[/quote]

Genel olarak bitki çaylarını aşırı tüketenlerin su içmeyi ihmal ettikleri ve bu nedenle böbreklerinin hasar gördüğü söylenir. Medyada ölüm haberleri bazen çıkıyor.

Size de geçmiş olsun. Selamlar.
Haluk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Haluk »

senelerce kullandım cok kere de buraya buraya yazdım tek etkılı sey oldugunu dusunuyorum prostatıma bazen ıyı geldı ama bitki çayları beynım dusunme sıstemım ve butun vucudumu bozdu kesınlıkte işe yarayan bişi ama yan etkıleri vucudu bıtırıyo malesef
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Islenmemis halde ve icerigi belli olmayan, olsada dozaj tehlikesi olan, yan etkileri olan bu tür bitkiler gercekten cok tehlikeli. Yarar yerine zarar gorursunuz.
daniel33

kadir yazdı:Islenmemis halde ve icerigi belli olmayan, olsada dozaj tehlikesi olan, yan etkileri olan bu tür bitkiler gercekten cok tehlikeli. Yarar yerine zarar gorursunuz.
Hocam, zeytin yaprağı çayı hazır bir ürün ya da ekstrakt değil. Bildiğimiz zeytin ağacının dalından koparıp çayını demilyoruz. Bilmediğim için soruyorum, doğal hali dahi zarar veriyor olabilir mi gerçekten?

https://youtu.be/b8vW9VGjxB4
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

daniel33 yazdı:
kadir yazdı:Islenmemis halde ve icerigi belli olmayan, olsada dozaj tehlikesi olan, yan etkileri olan bu tür bitkiler gercekten cok tehlikeli. Yarar yerine zarar gorursunuz.
Hocam, zeytin yaprağı çayı hazır bir ürün ya da ekstrakt değil. Bildiğimiz zeytin ağacının dalından koparıp çayını demilyoruz. Bilmediğim için soruyorum, doğal hali dahi zarar veriyor olabilir mi gerçekten?

https://youtu.be/b8vW9VGjxB4
Verebilir, cunku icindeki etken maddelerin vucudumuza ne miktarda girdigini bilmiyoruz. Nerden bileceksiniz işlenmemiş,ayristirilmamis bir bitkinin icinde ne kadar ne var?Yaradana siginarak iciliyor tabikide, hepimizin yaptigi bir umursamazlik bu. Sifa aramak niyetiyle yapiliyor fakat faydami zararmi verdigi bilinmez. Farmakolojide doz aşimi ve yan etkiler kavramini unutmayalim arkadaslar.