Forumun Arama Özelliği

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Forumun Arama Özelliği

Mesaj gönderen Kc34 »

Arkadaşlar şuan o kadar başlık açılmışki çoğunu okumuyorum okuyup cevap veremiyorum vermek istemiyorum. Size forumda nasıl arama yapacağınızı anatıcam. Foruma girince sağ üstte ara kısmına merak ettiğiniz şeyi yazıp büyütece bassıyorsunuz. Konuyla alakalı herşeyi önünüze çıkıyor. Her soracağınız şeye başlık açarsanız istediğiniz cevabı alamazsınız.
muzdarip

Re: Forumun Arama Özelliği

Mesaj gönderen muzdarip »

Teşekkürler umarım dikkate alınır.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

bu foruma üye olduğumda yaptığım en etkili şey kullanıcıların profillerine girerek geçmişlerine, yaptıklarına ve şimdiki durumlarına bakmak oldu. kadir abiyi ayrı tutuyorum o forumun bir nevi babası gibi. bunlardan biri de sendin kc34 çok faydasını gördüm yazdıklarının. ve ismini, kullanıcı adını hatırladığım, hatırlamadığım diğer tüm değerli üyelerin. hepinize teşekkür borcum var. ve tabi kendi tecrübelerimi de aktarmam, öğrendiklerimi yazmam vefa borcu.
yeni üye olan arkadaşlar sabırla okumalı, okumalı, okumalı. tedavi bu forumda mevcut onu bulmak için biraz zahmet etmelisiniz. özellikle "kadir abi yardım et" şeklinde açılan iletiler hem kadir abi'ye hem de bunca emeğe haksızlık olur.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Kc34 yazdı:Arkadaşlar şuan o kadar başlık açılmışki çoğunu okumuyorum okuyup cevap veremiyorum vermek istemiyorum. Size forumda nasıl arama yapacağınızı anatıcam. Foruma girince sağ üstte ara kısmına merak ettiğiniz şeyi yazıp büyütece bassıyorsunuz. Konuyla alakalı herşeyi önünüze çıkıyor. Her soracağınız şeye başlık açarsanız istediğiniz cevabı alamazsınız.

...
daniel33

Mesaj gönderen daniel33 »

Başlık açılmaması forumu güncel olmaktan çıkartır, oysa bildiğim kadarıyla moderasyonun güncel kalmak gibi bir isteği de var.

Yeni başlıkların açılması önceki başlıklara ulaşımı nasıl zorlaştırıyor?
murat222

daniel33 yazdı:Başlık açılmaması forumu güncel olmaktan çıkartır, oysa bildiğim kadarıyla moderasyonun güncel kalmak gibi bir isteği de var.

Başlıktan kasıt aynı konuların tekrarı
daniel33

Mesaj gönderen daniel33 »

murat222 yazdı:
daniel33 yazdı:Başlık açılmaması forumu güncel olmaktan çıkartır, oysa bildiğim kadarıyla moderasyonun güncel kalmak gibi bir isteği de var.

Hocam, onu anladım ben de. Arkadaşlar bu konuda tekrar tekrar serzenişte bulunup, hastalığa yeni yakalanan ve bu forumu yeni öğrenen arkadaşları azarlamakla zaman kaybedeceklerine moderasyona yönelik öneriler getirmeleri çok daha mantıklı olur. Bu şekilde hiçbir şeyi degistiremezler, bu arkadaşların "başlık açmayın" temalı başlıklarını bu forumun üyelerinin ya da ileride üye olacakların kaçta kaçı okuyacak acaba? Havanda su dövmek denir buna.

Moderasyona bazı öneriler getirilebilir. Yeni üyelere örneğin sadece yorum yapma ve mesaj atma hakkı tanınsın ama örneğin 20 gün yeni başlık açma hakları olmasın.
murat222

daniel33 yazdı:
murat222 yazdı:

Hocam, onu anladım ben de. Arkadaşlar bu konuda tekrar tekrar serzenişte bulunup, hastalığa yeni yakalanan ve bu forumu yeni öğrenen arkadaşları azarlamakla zaman kaybedeceklerine moderasyona yönelik öneriler getirmeleri çok daha mantıklı olur. Bu şekilde hiçbir şeyi degistiremezler, bu arkadaşların "başlık açmayın" temalı başlıklarını bu forumun üyelerinin ya da ileride üye olacakların kaçta kaçı okuyacak acaba? Havanda su dövmek denir buna.

Moderasyona bazı öneriler getirilebilir. Yeni üyelere örneğin sadece yorum yapma ve mesaj atma hakkı tanınsın ama örneğin 20 gün yeni başlık açma hakları olmasın.
Olabilir mantıklı