Prostatit teshisi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Prostatit teshisi

Mesaj gönderen Se38 »

Arkadaslar Selam

1 aydir penis ucu yanmasi sikayetimle doktor doktor gezdim. Bir tanesinin prostatit olabilirsin demesiyle arastirdim ve forumu buldum. Forumdaki degerli arkadaslarin yazdiklarindan yola cikarak gecen hafta Zafer hocaya gittim. Prostat sivisi lokosit 7-8, idrar lokosit 12 cikti ve teshis konmus oldu malesef.

Hoca 2 kutu taravid 2 kutu tetradox verdi ve antibiyotikler bitince kontrole gelmemi soyledi. Fakat forumda okudugum seylere gore aklima yatmayan bazi seyler var.
Degerli buyugumuz Kadir abininde bahsettigi gibi igne + oral yolla antibiyotik tedavisi bu isin olmazsa olmazi, hoca bana neden sadece oral antibiyotik verdi acaba ?

Birde kultur yapalim onerime, diger arkadaslarin da belirttigi gibi sicak bakmadi. Kafama takilan bir diger sorun da bu . Bir mikrop varsa bunu kultur yada pcr da bulabiliyorsak (bulunamayanlar var biliyorum) kombine antibiyotik yerine mikroba yonelik tedavi daha mantikli degilmi ? Kultur ve Pcr konusu hakkinda tam olarak hangi yolu izlemeliyim yardimci olurmusunuz ? Zafer hoca yapmiyorsada ben 2-3 farkli labte bu testleri yaptirip patojen tespit edilebiliyormu edilemiyormu emin olmak istiyorum. Danistigim bir enfeksiyon uzmani e.coli bakterisi prostatitin en buyuk sebeplerinden demisti ama tabiki bunu yuzde yuz bilemeyiz.

Zafer hoca prostat masajindan sonra benden cok zor prostat sivisi alabildi cok cikmadi , bu kultur ve pcrda ne gibi sorunlar yapabilir ? Farkli zamanlarda gidip forumda bahsedilen lablere kultur ornegimi vermeliyim sizce ?

Su anki sikayetlerim cinsel isteksizlik ve testislere zaman zaman vuran hafif agri. Teshis oldugumdan beri diyetime dikkat etmeye calisiyorum azami seviyede ; kafein,asitli icecek, alkol yok. Sebze, izgara et ve salata agirlikli beslenmeye basladim, gunde 2-3 lt su tuketmeye calisiyorum. Probiyotik hap takviyesi aliyorum. Antibiyotik tedavisi suresince almam gereken takviyeleri belirtirseniz cok yardimci olmus olursunuz.

Evliyim ve cocuk dusunurken bu hastaliga yakalandim, Zafer Hocada bakteri bitene kadar korunmasiz cinsel iliskiyi onermedi. Bu forumda bu hastaliktan muzdarip ama cocugu olan kisiler var saniyorum bununla alakali beni aydinlatirmisiniz ?

Sicak su torbasina oturma ve sicak su oturmasi cidden rahatlatiyor ama bunlarin fazlasinin zarari olur mu ? Evde aksamLari otururken surekli sicak su torbasina oturuyorum bunu fazla yapmanin herhangi bir zarari olabilirmi ?

Bu degerli forumu kurup bizim gibi hastalara umut isigi olan Kadir abiye de tesekkurlerimi sunarim..
daniel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Prostatit teshisi

Mesaj gönderen daniel33 »

Hastalığın akut döneminde korunmasız cinsel ilişkiye girmemelisin. Birçok kişinin benzer bakteriler ile enfekte oluyor prostatı, o yüzden gerek duymamış olabilir kültüre bilmiyorum. Kültür yapmadan da iyileşen çok ama yaptirsan çok daha iyi olurdu. Sıcak su oturması hastalık süresini kısaltıyor, insanların bahar gelince büyük ölçüde iyileşmesi tesadüf değil. Ödem ve doku hasarı için quarcetin ve bromelain kullanılabilir, şu an hissetmiyorsan da ileride doku hasarı ve ödemin yarattığı sıkıntılar az ya da çok görülecektir. Çok fazla takviye gıdaya saldırma, 2'dir 3'tür en fazla. Bağışıklığını yüksek tut.

Bu arada hastalık karşı cinse geçmez deniyor, ben hastayken eşim hamile kaldı diyen çok ama sanırım bazı bakteriler kadınlarda ciddi problemler yaratabiliyor hatta anne karnındaki bebek dahi enfekte olabiliyor. Özellikle gonore ve kylamdia bakterileri. Kültür yapılmamış, bunlar var mı yok mu emin olamazsın. Ayrıca "eşim hastayken hamile kaldı" diyenlerin çoğu zaten aylarca antibiyotik kullanmış oluyordu.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

daniel33

Cevabin icin tesekkur ederim. Evet kultur yapmadi hoca ama bu konuda nasil yol izlemeliyim ?

Zafer hocanin verdigi tedavi dogrudur diyebilirmiyiz yoksa igne ile mi baslamasi gerekirdi. Kafam cok karisik acikcasi. Bahsettiginiz takviyelerin ikiside antienflamatuar gibi gordum ikisini ayni anda kullanmanin bir sakincasi olabilirmi ?
daniel33

Se38 yazdı:daniel33

Cevabin icin tesekkur ederim. Evet kultur yapmadi hoca ama bu konuda nasil yol izlemeliyim ?

Zafer hocanin verdigi tedavi dogrudur diyebilirmiyiz yoksa igne ile mi baslamasi gerekirdi. Kafam cok karisik acikcasi. Bahsettiginiz takviyelerin ikiside antienflamatuar gibi gordum ikisini ayni anda kullanmanin bir sakincasi olabilirmi ?
Kontrole gittiğinde lökosit 3-4'ün üzerindeyse kültür istediğin konusunda ısrar et ve yaptır. Lökosit daha baştan sende düşük zaten, hocanın seni antibiyotik ve iğneye bogmamasinin sebebi bu bence. Ben akut dönemde çok şiddetli acı çektim, yine de yalnızca bir kez iğne verildi bana, yine de iyileştim. İğne her koşulda zorunluluk değil fakat buradaki arkadaşlarin dediğine göre çok etkili oluyor tedavide. Lökosit 10'un üzerinde olsaydı bence hoca sana da iğne verirdi.

Takviye gıdalar konusunda ben gerçekten çok konuşmak istemiyorum ve bu alanı biraz riskli de buluyorum. Doku hasarı ve ödem için öneriliyorlar ve faydasını gören çok oldu deniyor.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

İyilestim derken ne kadar zamandir ? Lokositiniz kacti en son kontrolde ?

Kultur ben kendim yaptirmak mikrop varsa belirlemek istiyorum. Bu konuda yol cizermisiniz bana ?
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

İesef + tarivid+ tetradox verirdi ama sende idrar yollarinda da enfeksiyon var. Tam nerede lokalize oldugunu bilemedigi icin vermis olabilir. Bu antb ler uretrada ise enfeksiuon bitirecektir. Ve tamamen iyilesmis olabilirsin.

Aksi durumda kombine tedaviye doner. Zafer hocanim tedavisi su anlamda faydali. Laba gittin patojen buldu ama miks bakteri de olabilir, yani labin bulamadigi...

Onun icin zafer hoca da devam et.
daniel33

Se38 yazdı:İyilestim derken ne kadar zamandir ? Lokositiniz kacti en son kontrolde ?

Kultur ben kendim yaptirmak mikrop varsa belirlemek istiyorum. Bu konuda yol cizermisiniz bana ?
Kültürü hemen yaptırmak istiyorsan yaptır tabi ama yine prostat sıvısı alan bir doktora gideceksin. Labaratuvarlarda prostat sıvısı alacak hekim olmaz. Meniden bakalım derler, onda da bakteri üremesi ya da varolan tüm bakterilerin ureyeceginin garantisi yok, en net yöntem prostat sıvısından kültür. Hocam, içim asla rahat değil diyorsanız, zafer hoca'ya bu hafta yine gidin ve prostat sıvısından kültür istediğiniz konusunda ısrarcı olun, eğer ilaçların bitmesini beklemek istemiyorum diyorsanız. Ben 20 kutuya yakın çeşit çeşit antibiyotik kullandım Kasım 2018 Ocak 2019 arasında, yeni iyileştim gibi ama doku hasarı ve ödem yüzünden peniste hafif ağrı ve duyarlılık şikayetim geçmedi. Lökosit 2-3 bende, bakalım.
Nihat1062

Mesaj gönderen Nihat1062 »

daniel33 yazdı:
Se38 yazdı:İyilestim derken ne kadar zamandir ? Lokositiniz kacti en son kontrolde ?

Kültürü hemen yaptırmak istiyorsan yaptır tabi ama yine prostat sıvısı alan bir doktora gideceksin. Labaratuvarlarda prostat sıvısı alacak hekim olmaz. Meniden bakalım derler, onda da bakteri üremesi ya da varolan tüm bakterilerin ureyeceginin garantisi yok, en net yöntem prostat sıvısından kültür. Hocam, içim asla rahat değil diyorsanız, zafer hoca'ya bu hafta yine gidin ve prostat sıvısından kültür istediğiniz konusunda ısrarcı olun, eğer ilaçların bitmesini beklemek istemiyorum diyorsanız. Ben 20 kutuya yakın çeşit çeşit antibiyotik kullandım Kasım 2018 Ocak 2019 arasında, yeni iyileştim gibi ama doku hasarı ve ödem yüzünden peniste hafif ağrı ve duyarlılık şikayetim geçmedi. Lökosit 2-3 bende, bakalım.
Daniel 33, yanlış anlamaz iseniz bir soru sormak istiyorum, bende tedaviye yeni başladım, prostat sıvısında 15-20 lökosit çıktı, zafer hoca bana 2 kutu iesef iğne, tedradoks ve iki kutu teravid verdi, ilk iki gün ağrılarım yarı yarıya gitti ama 3. Gün tekrar ağrılarımda artış oldu, sıcak su torbasına her gün oturuyorum, ne yapmam gerekiyor, iğne ve ilaçlara devam edeceğim tabi, ama sizin iyileşme süreciniz nasıl oldu...
daniel33

Nihat1062 yazdı:
daniel33 yazdı:

Daniel 33, yanlış anlamaz iseniz bir soru sormak istiyorum, bende tedaviye yeni başladım, prostat sıvısında 15-20 lökosit çıktı, zafer hoca bana 2 kutu iesef iğne, tedradoks ve iki kutu teravid verdi, ilk iki gün ağrılarım yarı yarıya gitti ama 3. Gün tekrar ağrılarımda artış oldu, sıcak su torbasına her gün oturuyorum, ne yapmam gerekiyor, iğne ve ilaçlara devam edeceğim tabi, ama sizin iyileşme süreciniz nasıl oldu...
Hocam, valla ben de 20 kutu civarında farklı antibiyotik kullandım. Ciprasid, tedradox, monodox, azitro, azomax, munorol ve ayrıca alfa bloker da kullandım. Hala tam iyileşmiş değilim ki. Doku hasarı ve ödem var, enfeksiyonun yarattığı sorunlar bitti ama dediğim gibi bu kez de doku hasarı mevcut, bu da ağrıya sebep oluyor. Antibiyotik kullanırken iyileşme hissetmedim pek, hatta o sırada yanma ve batmada artış oluyordu, ilaçlar bittikten bir iki gün sonra iyi hissediyordum. Biraz sabırlı olmak gerekiyor. Aksatmadan devam eder ve üzerine gidersen, yediğine içtiğine dikkat edersen bir şekilde iyileşiyorsun. Geçmiş olsun.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Mrshadow yazdı:İesef + tarivid+ tetradox verirdi ama sende idrar yollarinda da enfeksiyon var. Tam nerede lokalize oldugunu bilemedigi icin vermis olabilir. Bu antb ler uretrada ise enfeksiuon bitirecektir. Ve tamamen iyilesmis olabilirsin.

Aksi durumda kombine tedaviye doner. Zafer hocanim tedavisi su anlamda faydali. Laba gittin patojen buldu ama miks bakteri de olabilir, yani labin bulamadigi...

Onun icin zafer hoca da devam et.
İdrar kulturlerinde hic birsey cikmamisti oncekilerde. Prostat sivisi verdikten sonra idrarda bu kadar cikti. Sadece uretrada enfeksiyon oldugunu sanmiyorum. Prostat sivisindada 7-8 lokosit prostata da sıçradığıni gosteriyor sanirim.

Ozellikle tetradoks midemi cok rahatsiz ediyor, mide hasarini onlemek icin hangi takviyeyi kullanmaliyim ?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Dun Zafer Hocanin dedigi gibi haftada 2 kez bosalmak adina cok zorlamadan masturbasyon yaptim ve sonrasinda sicak su oturmasi yaptim. Ereksiyon ve spermde herhangi bir sorun yoktu ama yaptiktan yaklasik 5-6 saat sonra bana butun geceyi zehir etti. Surekli idrar sikayetim yokken bir anda olmaya basladi ve en tatsiz gecemi yasadim (Allah daha kötüsünü yasatmasin insallah) . Bu cinsel iliski yada masturbasyon isi benim kafami karistiriyor sanki hasarli organi daha cok yoruyor gibiyiz.

Bu sik idrar sorununu en azindan rahatlaticak bir ilac varmi psikolojim cok bozuk. Duzenli dolorex antiinflamotuar, probiyotik ve B vitamini takviyesi kullaniyorum antibiyotikler ile. İlk kurun bitmesine 10 gun daha var. Testis agrisi, penis ucu yanmasi bi sekilde cekiliyorda bu sikayet en kotusu gibi bence insana uyku uyutmuyor..
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Sik idrardan kastim idrar varmis hissi ..
konya456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen konya456 »

bendede var mesanem cok agriyor baski idrar hissi kardes iliskiden sonra basladi zor geceleri kadiriyor adami uytmuyor
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Boşalsan ağrı yapıyor hatta uyuyor bazen bulantı yapıyor. Boşalmasan gene ağrı ne boktan hastalik
daniel33

Se38 yazdı:Dun Zafer Hocanin dedigi gibi haftada 2 kez bosalmak adina cok zorlamadan masturbasyon yaptim ve sonrasinda sicak su oturmasi yaptim. Ereksiyon ve spermde herhangi bir sorun yoktu ama yaptiktan yaklasik 5-6 saat sonra bana butun geceyi zehir etti. Surekli idrar sikayetim yokken bir anda olmaya basladi ve en tatsiz gecemi yasadim (Allah daha kötüsünü yasatmasin insallah) . Bu cinsel iliski yada masturbasyon isi benim kafami karistiriyor sanki hasarli organi daha cok yoruyor gibiyiz.

Bu sik idrar sorununu en azindan rahatlaticak bir ilac varmi psikolojim cok bozuk. Duzenli dolorex antiinflamotuar, probiyotik ve B vitamini takviyesi kullaniyorum antibiyotikler ile. İlk kurun bitmesine 10 gun daha var. Testis agrisi, penis ucu yanmasi bi sekilde cekiliyorda bu sikayet en kotusu gibi bence insana uyku uyutmuyor..
Hastalığın akut dönemindesin, geçecek iyileşeceksin. Boşalmak prostatı yoruyor, sık yapmamalısın ama boşalmaman da zararlı olur, bakterinin dışarı atılması lazım. Sık idrar prostatın ödemli olmasından kaynaklanıyor. Muayeneye gittiğinde doktora da mutlaka sor ve takviye ya da ilaç iste. Prostattaki ödemin geçmesi uzun sürüyor ama birkaç hafta icinde ödemin kuculdugunu de hissedeceksin, idrar sıkıntısı azalacak ve aylar ya da haftalar sonra yok olacak. Benim doktorum prostattaki ödemin atılmasına yardımcı olmasi ve prostati küçültmesi için Avodart verdi, 1,5 aydır kullanıyorum, minimum 4 ay kullanacaksın dedi bana. Kendi kafandan gidip alma, doktora sor. Ödemin atılması için ayrıca çok kişi burada bromelain ve quarcetin kullanıyor, bu ikisini birlikte kullanıyorlar. Forumda arat, yazılanlari oku, kafana yatarsa al kullan. Yeniden söyleyim, bildiğim kadarıyla idrar problemlerinin çoğu prostattaki ödem nedeniyle bu organın baskı yapması sonucu yaşanıyor, geçmesi uzun zaman alıyor.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

daniel33 kardesim yardimlarin icin tesekkur ederim. Bu bromelain ve quercetin antibiyotik tedavisi esnasindamj kullaniliyor yoksa sonrasindaki lokosit stabilizasyonundami ? Simdi alsam antibiyotiklerle herhangi bir etkilesime girermi yada emilimini va azaltirmi ?

Avodart a baktim prostat bezini kucultmeye yarayan bir ilac ve sanirim ilk defa senden duyuyorum;forumdaki diger arkadaslar da kullaniyormu bunu ?
daniel33

Se38 yazdı:daniel33 kardesim yardimlarin icin tesekkur ederim. Bu bromelain ve quercetin antibiyotik tedavisi esnasindamj kullaniliyor yoksa sonrasindaki lokosit stabilizasyonundami ? Simdi alsam antibiyotiklerle herhangi bir etkilesime girermi yada emilimini va azaltirmi ?

Avodart a baktim prostat bezini kucultmeye yarayan bir ilac ve sanirim ilk defa senden duyuyorum;forumdaki diger arkadaslar da kullaniyormu bunu ?
Quarcetin ve Bromelainin üç ay kullanılması öneriliyor. Antibiyotikle etkileşime girdiğini hiç duymadım ama antibiyotik kullanmadığın zamanlarda yemek esnasında ikisini bol su ile iç, sorun olmaz bence. Doktor önce bana xatral vermişti, şiddetli çarpıntıya neden olduğunu söyleyince xatral'ı bıraktık, avodart verdi. Avodart burada çok bilinmiyor, genelde bu ilacın muadili olanlar kullanılıyor, sen de zaten doktora danışmadan alma. Geçmiş olsun.
daniel33

daniel33 yazdı:
Se38 yazdı:daniel33 kardesim yardimlarin icin tesekkur ederim. Bu bromelain ve quercetin antibiyotik tedavisi esnasindamj kullaniliyor yoksa sonrasindaki lokosit stabilizasyonundami ? Simdi alsam antibiyotiklerle herhangi bir etkilesime girermi yada emilimini va azaltirmi ?

Quarcetin ve Bromelainin üç ay kullanılması öneriliyor. Antibiyotikle etkileşime girdiğini hiç duymadım ama antibiyotik kullanmadığın zamanlarda yemek esnasında ikisini bol su ile iç, sorun olmaz bence. Doktor önce bana xatral vermişti, şiddetli çarpıntıya neden olduğunu söyleyince xatral'ı bıraktık, avodart verdi. Avodart burada çok bilinmiyor, genelde bu ilacın muadili olanlar kullanılıyor, sen de zaten doktora danışmadan alma. Geçmiş olsun.
Bu arada avodart bir alfa bloker değil, cinsel isteksizliğe neden olmuyor. En azından bende şu ana kadar olmadı. Evli arkadaşlar alfa blokerları bu yüzden tercih etmiyorlar.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Zafer Hocaya ilk kontrolumu oldum. 7-8 olan prostat sivisi lokosit 2-3 e dusmus fakat idrardaki lokosit 12 den 15 e cikmis. Hoca 5 genta igne 1 kutu biteral tablet yazdi. Arkadaslar kafam cok karisik prostat sivisi lokosit duserken idrar lokositi nasil artabiliyor bilgili arkadaslar yardimci olurmusunuz ?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Tecrubeli arkadaslar lutfen yardim.

Bugun Zafer Hoca ile 3. Kontrolume girdim. Prostat sivisi lokosit 1-2 cikti. Daha sonra idrar verdim. İdrarda 60 lokosit cikti yani ben buna anlam veremiyorum psikolojik olarakta tamamen bitik durumdayim. Daha onceki idrarlarda sirasiyla 12-15 cikmisti. Prostat sivisi lokositte 7-8 ilk muayene, ilk kur sonrasi 2-3 , ikinci kur sonrasi 1-2.

Zafer hoca bobreklerde tas olabilir suphesiyle beni ultrasona yonlendirdi hersey normal cikti. İlk defa hocanin da bu duruma sasirdigini gordum. Bu kadar yuksekse kultur yapalim belki ureme olur dedim. Olur dedi hemde 4-5 gun vucudu dinlendiririz antibiyotikten dedi. İdrar kulturu verdim sonuc Pazartesi cikacak. Ayrica yarin sabah ilk idrarimdan gelisim ve biruniye de idrar tahlili ve kulturu vericem. Onumuzdeki hafta ici de (antibiyotiksiz 5-6 gun sonra) prostat sivisi aldirip kultur yaptirmayi planliyorum. Prostat sivisina sevinmisken boyle yuksek bir rakam

Kadir abi sen tecrubelisin abimizsin senin fikrinide almak isterim ..
NORMAL

Mesaj gönderen NORMAL »

Se38 yazdı:Tecrubeli arkadaslar lutfen yardim.

Bugun Zafer Hoca ile 3. Kontrolume girdim. Prostat sivisi lokosit 1-2 cikti. Daha sonra idrar verdim. İdrarda 60 lokosit cikti yani ben buna anlam veremiyorum psikolojik olarakta tamamen bitik durumdayim. Daha onceki idrarlarda sirasiyla 12-15 cikmisti. Prostat sivisi lokositte 7-8 ilk muayene, ilk kur sonrasi 2-3 , ikinci kur sonrasi 1-2.

Zafer hoca bobreklerde tas olabilir suphesiyle beni ultrasona yonlendirdi hersey normal cikti. İlk defa hocanin da bu duruma sasirdigini gordum. Bu kadar yuksekse kultur yapalim belki ureme olur dedim. Olur dedi hemde 4-5 gun vucudu dinlendiririz antibiyotikten dedi. İdrar kulturu verdim sonuc Pazartesi cikacak. Ayrica yarin sabah ilk idrarimdan gelisim ve biruniye de idrar tahlili ve kulturu vericem. Onumuzdeki hafta ici de (antibiyotiksiz 5-6 gun sonra) prostat sivisi aldirip kultur yaptirmayi planliyorum. Prostat sivisina sevinmisken boyle yuksek bir rakam

Kadir abi sen tecrubelisin abimizsin senin fikrinide almak isterim ..

Zafer hoca hic yorumlamadi mi bu durumu? Lokosit 60 ilk kez boyle bir deger duyuyorum. Eritrosit ve digerleri normal seviyede mi?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

İlginc bi hastasin dedi.. antibiyotik yazacak gibi oldu. Hocam bu kdr yuksek lokosit var lutfen bi kultur yapalim 25 gundur antibiyotik kullaniyorum zaten dedim. Tamam dedi. Eritrosit 3 cikti normalin 1 ustu onuda prostat masajindan hemen sonra olmasina bagliyorum; onun haricinde degerlerde bir anormallik yok . Acaba laboratuvar mi yanlis yapti bilmiyorum. Yarin sabah baska bir labe idrar vericem birde orda bakicam lokosite. Daha once Amerikan hastanesinde idrarima bakilmisti tedaviye baslamadan 5 gun once sifir lokosit ..
NORMAL

Mesaj gönderen NORMAL »

Se38 yazdı:İlginc bi hastasin dedi.. antibiyotik yazacak gibi oldu. Hocam bu kdr yuksek lokosit var lutfen bi kultur yapalim 25 gundur antibiyotik kullaniyorum zaten dedim. Tamam dedi. Eritrosit 3 cikti normalin 1 ustu onuda prostat masajindan hemen sonra olmasina bagliyorum; onun haricinde degerlerde bir anormallik yok . Acaba laboratuvar mi yanlis yapti bilmiyorum. Yarin sabah baska bir labe idrar vericem birde orda bakicam lokosite. Daha once Amerikan hastanesinde idrarima bakilmisti tedaviye baslamadan 5 gun once sifir lokosit ..

Sukuneti elden birakma. Tebrubeli arkadaslar birazdan yorumlarlar durumu. Baska bir idrar testi su an icin mantikli duruyor. Idrarda su an cok yanma olmali? Rengi kokusu hic isaret vermiyor mu?
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

İdrarimda hic yanma yok. Tek sikayetim penis ucu batmasi bazende idrar hissi. Bromelain, cranberry, cinko, corekotu yagi, curcumin, ev yapimi yogurt, ev yapimi tursu yiyorum her gun .

Idrar akisimda su anlik gayet iyi . Idrarin rengi gece antibiyotik icip yatar ve su icmezsem koyu sari ama yeterli su icersem normal. Tahlilde renk ve dansite de bi anormallik yok .
Kaan2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Kaan2 »

Merhaba arkadaşlar ben Kanadada yaşıyorum 2014 de bir ilişki sonucu bu hastalığa yakalandim bende sürekli idrar hissi çatallı işeme. Var geçen yıl TUMT Oldum İzmir Gözde Hastanesi'nde Kanadaya Taşınmadan Önce Ama Hiç Faydası Olmadı Buradaki Kanadalı Üroloji doktoruna Gittim Sistoskopi Ve Urodanami Yaptı Birşey Bulamadı Daha Önce Cipro Vb ilaçlar Kullandım. Bende Sadece İdra Hissi Ve sık İdrara çıkma İhtiyacı var Burası -45 derece Soğuk