Staphylococcus epidermidis

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Staphylococcus epidermidis

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Arkadaşlar ben Aralık ayında Pcr yaptırdım hiç birşey çıkmadı. ocak sonu birer hafta arayla 4 yerde kültür yaptırdım.

Mavi lab da staphylococcus aureus üredi

Syn lab da staphylococcus epidermisis ve iki ayrı bakteri üredi

Düzen de staphylococcus epidermisis üredi

Hisar hastanesinde staphylococcus epidermisis üredi

Basri hoca genta ve monurol kullanalım  10 gün dedi. Henüz başlamadım. Bu sabah sürekli takibimi yapan enfeksiyon doktoruna göründüm sonuclarla birlikte

Enfeksiyon doktoru, bu bakteri herkeste çıkar, deri, burun, agız ve makat içinde bu bakteriler var dedi. Sonucta makattan baskı yapılıyor prostata, dışkı ve bagırsağa değiyor parmak kültür için örnek alırken. Biz labaratuarda bunu rapor dahi etmiyoruz dedi. Bosuna iğne ve antibiyotik kullanıp seçeneklerini tüketme dedi. Antibiyograma göre, bir adım sonrası vancomisin tarzı ağır antibiyotikler. Genta igne kullanıp kültür yaptırdıgında gene staphylococcus türü bakteri görme ihtimalimiz çok yüksek dedi. Ayrıca sadece genta ile tedavi yetersiz olur akut bir enfeksiyonda dedi.
Lökosit çıkmıyor bende. Bu aralar kültür yaptırdıgımda da bakıldı, normal hastane de de bakıldı cam üstünde. Şikayetlerim ise peniste yanma var ama katlanılır seviyede ve eskisi gibi çok değil.

Sizce lökosit yoksa bosuna antibiyotik yüklemiş olmayayım kültüre göre bu tedavi seceneğini daha sonraya mı saklayayım? Yoksa hazır enfeksiyon yokken bakterinin peşine düşüp Yok etmeye mi çalışayım ki imkansız gibi duruyor. Görüşlerinizi bekliyorum.
Mrshadow

Re: Staphylococcus epidermidis

Mesaj gönderen Mrshadow »

mavi lab kıçından nasıl bakteri uydurmuş acaba?
belli ki epidermisis var prostatta, pcr'de çıkmamasının nedeni pcr'da bakılmayan bir bakteri olması
epirdermisis hocanın dediği gibi cilt floramızda zaten olan bir bakteri ama maalesef prostatta enfeksiyon yapabilecek bir bakteri.

şahsi görüşüm 10 gün genta ve munurol kullanırdım. doktorlar antibiyotik direncinden çok korkuyorlar bu yüzden kullandırmak istemiyorlar ve belkide haklılar ama kendi başına bırakırsan enfeksiyon da yapabilir.
Bahtsizbedevii

Mrshadow yazdı:mavi lab kıçından nasıl bakteri uydurmuş acaba?
belli ki epidermisis var prostatta, pcr'de çıkmamasının nedeni pcr'da bakılmayan bir bakteri olması
epirdermisis hocanın dediği gibi cilt floramızda zaten olan bir bakteri ama maalesef prostatta enfeksiyon yapabilecek bir bakteri.

şahsi görüşüm 10 gün genta ve munurol kullanırdım. doktorlar antibiyotik direncinden çok korkuyorlar bu yüzden kullandırmak istemiyorlar ve belkide haklılar ama kendi başına bırakırsan enfeksiyon da yapabilir.
Sevgili kardeşim enfeksiyon doktoru tanıdık bir doktor ben yazarım sorun degil dedi. Ama lökosit yok, enfeksiyon yoksa antibiyotik kullanımı senin için secenekleri yok etmek dedi. Yani bunları da kullansan gene çıkacak. Çünkü kültür örnek alımı buna müsait diyor. Bir de sadece genta ile temizlenmez olsa bile dedi. Kafam karıştı benimde.
Mrshadow

açıkçası enfeksiyon yoksa biraz bekleyebilirsin.
belki de sayı enfeksiyon oluşturacak düzeyde değil.

şunu unutuyoruz. prostatın içi ne kadar antb kullanırsak kullanalım asla tertemiz olmaz. mutlaka orada bakteri olur, idrarda, spermde olduğu gibi. Vücüdumuzdaki bakterilerin ağırlığı 1.5 Kilo.
Enfeksiyon yoksa bence kullanma
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

kadıoğlumuydu hastane
nnnurcan2002
Hastalık Başlangıç Yılı: 2001

Mesaj gönderen nnnurcan2002 »

Bu hastalıkta enfeksiyon hastalıklarınına gorunmek daha daoğru bir secenekmi.

Dahiliyeci dr ile konustugumda, kendisinde de prostatit oldugunu ve enfeksiyon dr ile tedaviye basladigini söylemişti
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

Farklı lablarda cıkıyorsa bu prostatta mevcut cilt bakterisi olsa herkezde sürekli cıkar bende bir sürü kültür verdim hep negatif. Benim görüşüm prostatında o bakteri var bir sefer cıkmamış
Allah büyük :roll:
Bahtsizbedevii

Mrshadow yazdı:açıkçası enfeksiyon yoksa biraz bekleyebilirsin.
belki de sayı enfeksiyon oluşturacak düzeyde değil.

şunu unutuyoruz. prostatın içi ne kadar antb kullanırsak kullanalım asla tertemiz olmaz. mutlaka orada bakteri olur, idrarda, spermde olduğu gibi. Vücüdumuzdaki bakterilerin ağırlığı 1.5 Kilo.
Enfeksiyon yoksa bence kullanma
Biraz daha beklemek mantıklı geliyor dostum.
Bahtsizbedevii

Cengiz yazdı:
Bahtsizbedevii yazdı:Arkadaşlar ben Aralık ayında Pcr yaptırdım hiç birşey çıkmadı. ocak sonu birer hafta arayla 4 yerde kültür yaptırdım.

Mavi lab da staphylococcus aureus üredi

Syn lab da staphylococcus epidermisis ve iki ayrı bakteri üredi

Düzen de staphylococcus epidermisis üredi

Hisar hastanesinde staphylococcus epidermisis üredi

Basri hoca genta ve monurol kullanalım  10 gün dedi. Henüz başlamadım. Bu sabah sürekli takibimi yapan enfeksiyon doktoruna göründüm sonuclarla birlikte

Enfeksiyon doktoru, bu bakteri herkeste çıkar, deri, burun, agız ve makat içinde bu bakteriler var dedi. Sonucta makattan baskı yapılıyor prostata, dışkı ve bagırsağa değiyor parmak kültür için örnek alırken. Biz labaratuarda bunu rapor dahi etmiyoruz dedi. Bosuna iğne ve antibiyotik kullanıp seçeneklerini tüketme dedi. Antibiyograma göre, bir adım sonrası vancomisin tarzı ağır antibiyotikler. Genta igne kullanıp kültür yaptırdıgında gene staphylococcus türü bakteri görme ihtimalimiz çok yüksek dedi. Ayrıca sadece genta ile tedavi yetersiz olur akut bir enfeksiyonda dedi.
Lökosit çıkmıyor bende. Bu aralar kültür yaptırdıgımda da bakıldı, normal hastane de de bakıldı cam üstünde. Şikayetlerim ise peniste yanma var ama katlanılır seviyede ve eskisi gibi çok değil.

Sizce lökosit yoksa bosuna antibiyotik yüklemiş olmayayım kültüre göre bu tedavi seceneğini daha sonraya mı saklayayım? Yoksa hazır enfeksiyon yokken bakterinin peşine düşüp Yok etmeye mi çalışayım ki imkansız gibi duruyor. Görüşlerinizi bekliyorum.
Geçmiş olsun,bende yıllar önce benzeri bir durumla karşılaşmıştım.Baktrri adını tam hatırlamıyorum ama cilt florasında bulunan bir mikroorganizma idi.Pazartesi Etiler de çok lüks Va pahalı olan sadece erkek hastalıklarına bakan bir hastanede yaptığım kültür tertemiz di.Ertesi gün çapa tıp fakültesi nde yaptığım kültürde bu mikrop çıkmıştı.çapanin profesörü (iç hastalıkları profesörü)'zararsız bir cilt bakterisi muhtemelen ciltten örneğe bulaşmıştır'derken Özel hastanenin sahibi ve profuna ( üroloji profesörü)bu durumun nasıl olduğunu sorup yaptığı testi sorguladigimda hiç bir yorum yapmamıstı.Beimde araştırmalarımda bazıları bu mikrobu zararsız kabul ederken bazıları da 'ciltte zararsız ama prostatta zararli' diyordu.
Karmaşık bir durum.Senin prostat sıvısında lökosit yok.Enfeksiyon yoksa neden antibiyotik kullanılsın? Prostat sıvısında ki lökosit eğer belirleyici bir etkense!
Allah razı olsun. Peki abi sen ne yaptın o durumdayken ve durumun nasıl oldu sonradan bilgilendirirmisin?
Mrshadow

ben de mavi ile ilgili anımı paylaşayım.
şüpheli bir ilişki yaşadım. daha sonra peniste kaşıntı başladı. maviye gittim. ne gerekiyorsa bütün testleri yapın dedim. o zaman ciddi bir bedel ödeyerek frengi dahil tüm testleri yaptırdım. hiçbirşey çıkmadı. ( bulamadılar ) daha sonra bir urologa durumu anlattım. niye kaşınsın ki deyip 1 kutu tetradox verdi, yaklaşık 1 sene hiçbirşey olmadı. tamamen sağlığıma kavuşmuş idim. 1 sene sonra patlak verdi. ben ilk başlarda o mikrop yüzünden olduğunu hiç aklıma getirmemiştim ama şuan anlıyorum. mavi doğru düzgün bir lab olsa ve mikrobu teşhis etse bugun bu halde olmazdım
Mrshadow

Ve şuan biliyorum, bu kaşıntıyı sağlayan ureplasma ve trichomonas idi.
Mrshadow

daha sonra gittiğim doktor da bilgili olsa ve bana levofloksasin ve ordinazol aynı anda verseydi yine hiçbişey olmazdı. ama tetradox verdi, tetradox bu iki etkene de herhangi bir etkisi olan bir madde değil. hem saçma sapan bir lab hem de saçma sapan bir dokturun bilgisiziliği nedeniyle bu hastalığa yakalandım.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

nnnurcan2002 yazdı:Bu hastalıkta enfeksiyon hastalıklarınına gorunmek daha daoğru bir secenekmi.

Dahiliyeci dr ile konustugumda, kendisinde de prostatit oldugunu ve enfeksiyon dr ile tedaviye basladigini söylemişti
Ben bunu şimdiye kadar yapmadığım için çok pişmanım. Geçte olsa başladık.
Bahtsizbedevii

Bende aynı durumdayım. İlk baslarda cipro ile tedavi edilmeye çalıstım ama bir süre sonra patlak verdi. Agustos ayından bu yana uğrasıyorum bu hastalıkla ve hic bir sonuca ulaşamadım. Her doktor farklı konusuyor. Şimdilik katlanılabilir yanma şikayetlerim var dostum ve kesinlikle bilgisiz doktorların ilk müdahalesinin yetersizliği nedeniyle bu haldeyiz
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Mrshadow yazdı:Ve şuan biliyorum, bu kaşıntıyı sağlayan ureplasma ve trichomonas idi.

Kardeşim yaptırdın sen pcr başka labda da üreoplazma çıkmadı trichomonas çıktı sende
Bide düzende yaptır istersen
Bahtsizbedevii

veysel yazdı:Epidermidis prostat sıvısından ürüyorsa bu cilt florası baktetisidir ve bulaştır diyenlere sakın İNANMAYIN. Eğer öyle olsa her kültür verende banko epidermidis ürerdi istisnasız. Ve epidermidisin prostatit yaptığı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Üreme olmuşsa tedavi olunmalı kanaatindeyim. Mrs ise yani metsiline dirençli ise tabletlerle öldürmek çok ama çok zor. Enfeksiyon dr ile görüşüp tedavi planlanmalı bence. Çünkü metsilin dirençli staflar 3-4 haftalık tablet tedavisi ile prostattan temizlenmez dedi gittiğim bir çok enfeksiyon hocası.
Veysel dostum evet haklısın ama bunları söyleyen de tanıdık, nazımın geçtiği bir enfeksiyon uzman doktor. Temizlenmeme ihtimali yüksek olan bir bakteri için semptomlar çok değilken, lökosit azken bir tedavi alıp almama konusu aslında netlik kazanmayan. Vancomisin vb ağır tedavilere gelecek sonra sıra ve direnç gelişimi yaşıyoruz her kullandığımız antibiyotiğe karşı.
Bahtsizbedevii

Veysel dostum tabiki lökosit yoksa bakteri yok diyemeyiz ama enfeksiyon yok diyebiliriz. Burada bahsi gecen iki üç doktordan biri zafer hoca. Asla antibiyograma göre ilac vermiyor ama burdaki yüz hastanın 90 tanesi onun elinden geçmiştir. Kimileri için iyi, kimileri için eksik bir tedavi yöntemi var.
Bu iki üç doktorun bile birbirinden cok farklı tedavi metodları varken enfeksiyoncuların ortak bir kanıda olma ihtimali düşük. Enfeksiyoncu enfeksiyon yoksa az sayıda olan mermini kullanma ilerde başka düşmanların olabilir, mermiler lazım olur düşüncesinde. Forumda çok yazı okudum. Linezolid ve vancomycin tarzı tedavilerle bile staphylococcus tarzı bakterileri temizleyemeyen tecrübeli arkadaşlar varken on tane genta iğne ile bu bakteriyi öldürme ihtimali bana da çok mantıklı gelmiyor.
Özel hastaneler, testler kültürler hem dünya kadar paramız gidiyor hem de kalıcı bir rahatlama göremiyoruz. Bir umut herşeyi deniyoruz ama genelde başa dönüyoruz.
Mrshadow

murat222 yazdı:
Mrshadow yazdı:Ve şuan biliyorum, bu kaşıntıyı sağlayan ureplasma ve trichomonas idi.

Kardeşim yaptırdın sen pcr başka labda da üreoplazma çıkmadı trichomonas çıktı sende
Yok abi ben de pcr da da kulturde de bisey cikmadi.
Ama ben 1 aylik tedaviden 1 ay sonra pcr yaptirmistim.
Ben supheli iliski yasadigim insana pcr yaptirdim oradan biliyorum bunlarin oldugunu.

En son kulturde de bisey cikmadi.
Yaklasik 2 aydir da sifir yasiyorum. 2 kutu floxilevo kullanmistim, sikayetler floxilevo son kutu son bir kac tablette tavan yaomisti. Sonra aniden bicak gibi kesildi.
Bakalim geri gelirse dusunuyorum 3-5 laba vermeyi.
Bahtsizbedevii

Mrshadow yazdı:
murat222 yazdı:

Yok abi ben de pcr da da kulturde de bisey cikmadi.
Ama ben 1 aylik tedaviden 1 ay sonra pcr yaptirmistim.
Ben supheli iliski yasadigim insana pcr yaptirdim oradan biliyorum bunlarin olduğunu. Mrshadow sen hangi doktorda sürdürüyorsun tedavini?

En son kulturde de bisey cikmadi.
Yaklasik 2 aydir da sifir yasiyorum. 2 kutu floxilevo kullanmistim, sikayetler floxilevo son kutu son bir kac tablette tavan yaomisti. Sonra aniden bicak gibi kesildi.
Bakalim geri gelirse dusunuyorum 3-5 laba vermeyi.
Mavi lab a verme bosuna 120 TL harcama dostum. Syn lab dan da memnun değilim 3 çeşit bakteri buldu ve antibiyogramında utanmasalar sadece vancomycin bakacaklar sadece.
Kültür konusunda sanırım en iyi lab düzen. Daha profosyonel gibi geliyor bana orası.
Mrshadow

Yukarida yazdiklarima bakarsan. Bu durumumun ana nedeni mavi lab.
Kesinlikle adim atmam tekrar.

Duzen iyidir evet kulturde
Bahtsizbedevii

Mrshadow yazdı:Yukarida yazdiklarima bakarsan. Bu durumumun ana nedeni mavi lab.
Kesinlikle adim atmam tekrar.

Duzen iyidir evet kulturde
Sonuna gülücük koymuştum ama becerememişim mavi laba gitme derken latife olarak söyledim dostum. Sen tedavin hangi doktorla sürdürüyorsun?
Mrshadow

zafer hocada kardeşim
Neri

Mesaj gönderen Neri »

Ben hiç bir ilişki yaşamadım.Masturbasyon yaptığımdan sonra kasıklarim ağrıyor birde idrarım kötü.İdrarda 2-3 leykosit çıkmış.Bende de reflu sonuçu bu flora bakterileri prostata kaca bilirmi ?
Bahtsizbedevii

Neri yazdı:Ben hiç bir ilişki yaşamadım.Masturbasyon yaptığımdan sonra kasıklarim ağrıyor birde idrarım kötü.İdrarda 2-3 leykosit çıkmış.Bende de reflu sonuçu bu flora bakterileri prostata kaca bilirmi ?

Flora bakterisi illa cinsel ilişki ile gececek bir durum yok malesef. Elimizde var bunlardan yeterince. Önemli olan ilk girdiği anda vücudun bunu yenememesi ve prostata yerleşmesi meselesi. Cinsel ilişki bakteri alımını kolaylaştırır diye biliyorum.
Zagros

Mesaj gönderen Zagros »

Staphylococcus için Moksifloksasin Avelox kullananlar veya tarivid nasıl sonuç alınır deneyen varmı bu kombinleri